Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, zibii napisał:

Basior audio ty chcesz te kolumny kablować nie wiadomo jakimi kablami, ja najpierw bym sprawdził co w środku siedzą za kable bo może się okazać, że będzie to przerost formy nad treścią, a w takiej jednej kolumnie jest przynajmniej 2m przewodnika.

Nie ma co sprawdzać, Siltech Crown Princess to nie jest przewód do tej jakości kolumn. Za cenę tych kabli to do nich (kolumn), elektronikę sie kupuje. 

12 godzin temu, lolek126 napisał:

Królowa i King do boju by weszły :-)  Pytanie ilu kupi SPC do takich kolumn? 

....................Ciebie podpuszcza, a Ty się dajesz. 

Edytowane przez cir
nieodpowiedni język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że mija się z celem kablowanie kolumn nie wiadomo jak drogimi kablami nie wiedząc co siedzi w środku. Jeśli mamy już taką informację to wtedy możemy dopasować odpowiedni przewodnik. Weźmy taką sytuację, że od wzmaka do kolumn mamy 2m kabla za 100kzł a w środku 2m kabla za 100zł i co wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zibii napisał:

Weźmy taką sytuację, że od wzmaka do kolumn mamy 2m kabla za 100kzł a w środku 2m kabla za 100zł i co wtedy.

I nic. Wtedy będziemy mieć wiedzę jaki wpływ soniczny mają te kable, w tym systemie (z tymi kolumnami). 

Sam robilem podobny eksperyment. Popiołem kabli za pół miliona złotych - na eksperymencie się skończyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do niczego to nie prowadzi i tyle. Osłabiają mnie salony w których kolumny za 40-50kzł podłączone są kablami za 2x tyle. Rozumiem, że nikt nikomu nie zabroni, jego kasa to wydaje na co chce ale trzeba kierować się logiką. Dobra nie zaśmiecam wątku

 

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie drogich kabli raczej nie zaszkodzi, przecież je mają w salonie to czemu nie mieliby się nimi nie pochwalić.

Normalny marketing. Wracając do F160, jest sens podpinać drogie wzmacniacze, bo są w tanie wydobyć z tych kolumn wszystko co najlepsze, choć pewnie z MH 35.2 czy Rotelem A14 też zagrają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ps39 napisał:

Podpięcie drogich kabli raczej nie zaszkodzi, przecież je mają w salonie to czemu nie mieliby się nimi nie pochwalić.

Podpinanie drogiej elektroniki i kabli do „tanich” kolumn wsalonie może się zakończyć głęboką depresją dla ich przyszłego posiadacza, że nie chcą grać jak powinny. Szczególnie jak do napędzenia zostanie jakiś papierowy tygrys nagradzany i wychwalany w branżowych mediach :)

Moim skromnym zdaniem, to niedoceniane w salonach audio jest myślenie w kategoriach całego, zamkniętego systemu  oraz dostosowaniu kolumn do metrażu. Nie mowię, że wcale się tak nie dzieje, ale widzę tutaj największe pole do popisu przed handlowcami. Podobnie zagadnienia i wiedza związane z akustyką mogą stanowić przewagę konkurencyjną w większym stopniu niż wiedza na temat marketingu szeptanego. Aczkolwiek ta ostatnia również jest trudna do przecenienia :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szpieg napisał:

Legendy zawsze będą, byle nie były to jedynie bajki wyssane z palca. 

ps. Pass też ma legendy ale nie widziałem aby ktoś, kiedyś, gdzieś coś takiego zaproponował. Zresztą, nawet nie o Passa tu chodzi. Wiele kolumn można z ogromnym powodzeniem napędzić dzisiejszymi produktami, potrzeba jedynie odrobinę chęci (oczywiście chęci do poszukania odpowiedniego kompana), a z tym jest różnie. 

O widzisz, Ty piszesz o piecach od Pass-a (nie znam) do Dynaudio a ja słuchałem Dynaudio z malutkim serbskim wzmacniaczem, który często przez speców od audio nazywany jest drugim Pass-em tylko za 1/10 jego ceny i powiem Wam, że zawsze grało to z Dynaudio bardzo dobrze a często tak, że dla mnie śmiało mógłby to być koniec "drogi", coś niesamowitego (jedynie dobrze napedzone słuchawki planarne potrafiły mi dać tak samo emocjonalne granie jak to połączenie "taniego Passa" z Excite). Jeżeli w tym porównaniu Pass/Dayens jest chociaż troszkę prawdy to powiadam Wam, że Pass z Dynaudio zagra tak, że Dynek do końca życia na nic innego nie zamienicie. I do szafy też nie schowacie heh. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps39 - To co piszesz tyczy się wielu innych producentów, Dynaudio nie jest odosobnione. Prawda jest taka, że elektronika wysokiej jakości zawsze bedzie grala lepiej z takimi kolumnami. Wszystko co tu piszecie jest zrozumiałe (za wyjatkiem Krellowskich legend). Tak naprawdę chodzi o budżet. Zapewne wielu kupiłoby lepszy wzmacniacz, lepsze kable ale nie mogą. Zresztą też wolałbym mieć coś jeszcze lepszego. Każdy z nas ma gdzieś koniec swoich możliwości finansowych, każdym musi dokonać wyboru - raz lepiej, raz gorzej, życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli w tym porównaniu Pass/Dayens jest chociaż troszkę prawdy to powiadam Wam, że Pass z Dynaudio zagra tak, że Dynek do końca życia na nic innego nie zamienicie. I do szafy też nie schowacie heh. 

Znów się powtarzam ale może i dobrze. Tak jak pisałem, wiele dzisiejszych konstrukcji zagra wybornie z Dynaudio (nie potrzeba sięgać po zdezelowane 30 letnie Krelle). Ostatnio byłem u znajomego, który gra na Dynkach Specjale 25, napędza je 20 watowym New Audio Frontiers - Ultimate 211SE (kolega jest tu w klubie). I co? Dźwięk był wyborny (oczywiście, to zasługa całego toru ale jednak).

Drugi Przykład, już z mojego podwórka. Ja C2P napędzałem przez jakiś czas 8 watowym SET-em. Owszem szału nie było, ale przy spokojnej muzyce, wokale lśniły, co dopiero by było gdyby mocy było drugie tyle! Weźmy na warsztat taką końcówkę jak Accuphase P-7300, która z seria Confidence robi co chce - siada się w fotel i nie chce się przestać słuchać. Można podłączyć jeszcze lepszą końcówkę (jest na Allegro),  Remyo KAP-777 i co myślicie, że nie będzie magi? Będzie - wzmacniaczy jest wiele, jest w czym wybierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szpieg napisał:

Chłopina Ciebie podpuszcza, a Ty się dajesz. 

Poklep przyjaciela Robercika po łysince jak będziesz znów w Nautiliusie, on to dopiero jest chłopina i  wszystkich słuchających tych kolumn na Siltechach pięknie wypuszcza w pole :)

Przypominam, gra cały system jak byś udawał że nie wiesz o czym piszę czytając i odpowiadając na Twoje wpisy.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Basior audio napisał:

Poklep przyjaciela Robercika po łysince jak będziesz znów w Nautiliusie, on to dopiero jest chłopina i  wszystkich słuchających tych kolumn na Siltechach pięknie wypuszcza w pole :)

Przypominam, gra cały system jak byś udawał że nie wiesz o czym piszę czytając i odpowiadając na Twoje wpisy.

Nikogo po niczym klepać nie będę. A Twoje prywatne animozje (nie wiem do kogo), zostaw proszę dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szpieg napisał:

Nikogo po niczym klepać nie będę. A Twoje prywatne animozje (nie wiem do kogo), zostaw proszę dla siebie.  

To bądź w takim razie tak miły i nie spoufalaj się i nie klep innych po główce.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Basior audio napisał:

To bądź w takim razie tak miły i nie spoufalaj się i nie klep innych po główce.

Widzę, że nie czytasz ze zrozumienie. Pozwolę sobie zatem powtórzyć część mojej ost. wypowiedzi: Twoje prywatne animozje (nie wiem do kogo), zostaw proszę dla siebie.  

36 minut temu, Basior audio napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Szpieg napisał:

Ostatnio byłem u znajomego, który gra na Dynkach Specjale 25, napędza je 20 watowym New Audio Frontiers - Ultimate 211SE (kolega jest tu w klubie). I co? Dźwięk był wyborny (oczywiście, to zasługa całego toru ale jednak).

Masz racje, ja grałem trochę s25 z 29 Wattowa lampka 845 i był to dźwięk wspaniały. Niczego mu nie brakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, Basior audio napisał:

Nie pisałem o tobie mecenasik za tym po co ta chłopina?

 

Myśl to nie boli.

Z Panem BASIORAUDIO żegnamy już się trwale. Nie możemy tolerować osób które zakładają kilka kont i udają różne osoby pisząc z każdego konta równocześnie. Pan Basior to w rzeczywistości Asura, czyli RaffaelsCable, czyli 8nfan i kilkanaście innych kont... 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Szpieg napisał:

potrzeba jedynie odrobinę chęci (oczywiście chęci do poszukania odpowiedniego kompana), a z tym jest różnie. 

Różnie z chęcią, czy z kompanem....?

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

Nawet najbardziej śmieciowy głośnik zawsze gra lepiej z wysokiej klasy elektronika. Dynki i B&w jednak ze słabą praktycznie „nie grają”. Oczywiście co model, to inne wymagania.

Dokładnie najlepsze jest wtedy, kiedy ktoś pod takie kolumny podpina słabą elektronike i twierdzi, że np. Dynki czy SF to słabe kolumny....żadna z tych osób nie pomyśli, że do takich kolumn trzeba zainwestować w elektronikę.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, czy ktoś już widział w jakimś salonie audio poza Nautilusem Dynki Evoke.

Przeczytał na stronie Q21 co ma nam do przekazania producent o nowej serii, ciśnienie skoczyło, no i napalił się jak na nową broszkę :)

Gdzie są Evoke?? Ile cza jeszcze czekać?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Hello, czy ktoś już widział w jakimś salonie audio poza Nautilusem Dynki Evoke.

Przeczytał na stronie Q21 co ma nam do przekazania producent o nowej serii, ciśnienie skoczyło, no i napalił się jak na nową broszkę :)

Gdzie są Evoke?? Ile cza jeszcze czekać?

Adam, na 100% są dostępne w Danii :) 

Z tego co wiem mają w Krakowie. W Warszawce będą w przyszłym tyg, oczywiście mam na myśli Nautilusa. A inne sklepy zanim posłuchają, zamówią to pewnie trochę czasu upłynie. Proponuje uzbroić się w cierpliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adam 38 napisał:

Hello, czy ktoś już widział w jakimś salonie audio poza Nautilusem Dynki Evoke.

Przeczytał na stronie Q21 co ma nam do przekazania producent o nowej serii, ciśnienie skoczyło, no i napalił się jak na nową broszkę :)

Gdzie są Evoke?? Ile cza jeszcze czekać?

Adam - ale to nie są kolumny do Twojej koncówki. Z uśmiechem na twarzy zażartuję - "wpadłeś we własne sidła" , które oczywiście jak to w morale zostało przytoczone, sam zastawiłeś. Evok mogą grać bardzo dobrze, ale ich wybitność będzie odnosiła się do konkurencji na zbliżonym poziomie, a nie w porównaniu do powiedzmy umownie, konstrukcji za 60 tyś PLN. A Ty takowych powinieneś szukać (oczywiście, używane będą tańsze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ps39 napisał:

Też rozważam ich posłuchanie. Bardzo interesuje mnie ich góra, wszystko wskazuje, że jednak będzie lepsza niż w F260.

Podejrzewam, że wymiana Focusów na Evoke będzie bardziej skokiem w bok niż na przód :) Choć mogę się mylić. Chyba jedyny słuszny ruch do Octave to Contour 30 w Twoim przypadku, jeśli chcesz raz pozostać w klimacie Dynaudio. 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szpieg, trzeba posluchac o co chodzi z nowym Cerotarem? (z pamieci piszę nazwę). A czy podejdą to bez sciagniecia ich do siebie nie przekonam się. Trzymam kciuki za nowe Dynki, fajny, stonowany wyglad (czarne mi sie bardzo podobaja), cos mi mowi, ze mile nas zaskocza brzmieniem. Juz niedlugo... :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.