Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Whyduck też tak myślę. Jednak Contour 30 są zbyt duże do mego pomieszczenia odsłuchowego. W obecnej sytuacji, przed wybudowaniem nowego pomieszczenia słusznym kierunkiem będzie C1.

Edytowane przez ps39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Ktoś porównywał bezpośredino DM 2/6 z Excite X16, lub Excite X14 z Excite x16.

Bas wiadomo że wiecej.. ale czy góra jest choć odrobinę bardziej rozdzielcza od DM 2/6 czy tez tak samo szalona jak w DM?



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od kilku lat posiadam kolumny Dynaudio focus 360. Jest to podpięte pod Naima Uniti 2 (zależy mi na systemie all in one). Po kilku latach słuchania, czegoś mi brakuje w tym systemie.

Proszę kolegów o jakieś porady , co z tym zrobić. Do kupić wzmacniacz, końcówkę mocy? budżet w przedziale 5-8 tys. wiem ze system juz na początku nie bardzo pasuje do siebie no ale cóż błędy początkującego.

Dzieki za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest, czego Ci brakuje?

obawiam sie, ze zmiana wzmacniacza/elektroniki/kabelkow,.. nic w tym nie zmienisz.

To, co najbardziej ksztaltuje brzmienie, co nadaje charakter calemu systemowi to glosniki!

Kilka razy przymierzalem sie do Dynaudio, ale zawsze sie poddalem, bo brzmialo to zbyt nudno, bezemocjonalnie...

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:

 

obawiam sie, ze zmiana wzmacniacza/elektroniki/kabelkow,.. nic w tym nie zmienisz.

To, co najbardziej ksztaltuje brzmienie, co nadaje charakter calemu systemowi to glosniki!

Kilka razy przymierzalem sie do Dynaudio, ale zawsze sie poddalem, bo brzmialo to zbyt nudno, bezemocjonalnie...

 

Kurcze, ale mi teraz mózg zlasowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

Co to jest, czego Ci brakuje?

obawiam sie, ze zmiana wzmacniacza/elektroniki/kabelkow,.. nic w tym nie zmienisz.

To, co najbardziej ksztaltuje brzmienie, co nadaje charakter calemu systemowi to glosniki!

Kilka razy przymierzalem sie do Dynaudio, ale zawsze sie poddalem, bo brzmialo to zbyt nudno, bezemocjonalnie...

 

Tak przeważnie zachowują się dynaudio napędzane zbyt chudym piecem, albo źle dobranym. To jedno. A drugie to gust i upodobania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Heglem i emocjonalnością  bez wcześniejszego odsłuchu też byłbym baaardzo ostrożny. Już parę osób przecwiczylo wszystkie integry Hegla z focusami i efekt zawsze był ten sam czyli sucho, bez emocji czyli poprostu blee. Osobiście znam tylko h90 i od siebie też moge dopisać - a fuuuj. Bardziej emocjonalnie graja głośniczki z monitora mojego kompa w pracy niż zestawienie h90/Excite. No i czemu Piotr polecając zawsze te same klamoty (Dynki - to rozumiem i Hegla - tu zagadka...) sam zmienił Hegle na lampę? Odpowiedź jest prosta, chcesz emocji to nie Hegel + Dynaudio. Moim zdaniem, żeby nie drażnić posiadaczy i sprzedawców hegla. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi,

Z glosnikami chodzi o to ze przy cichym osluchu , nie ma tego efektu , dzwiek nie ma tej szczegolowosci, jak by za malo pradu dostawaly glosniki na poczatku. Czytalem gdzies ze DA ciezko wysterowac i potrzebuja dobrego pieca. Wydaje mi  sie poprostu Uniti 2 brakuje mocy . Dlatego moje pytanie. Na forach naima czytalem ze koncowka mocy NAP200 lub 250 moze troche pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Whyduck napisał:

Tak przeważnie zachowują się dynaudio napędzane zbyt chudym piecem, albo źle dobranym. To jedno. A drugie to gust i upodobania. 

Bryston 4B-ST to wszystko inne jak chudy piec :-)

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

..Bardziej emocjonalnie graja głośniczki z monitora mojego kompa w pracy niż zestawienie h90/Excite...

Yep, maja tyle emocji co moja lodowka :-)

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus to bardzo dobra seria Dynek, jednak...jest w nich trochę za dużo niskich rejestrów. Słuchałem kiedyś na zmianę F380 i Sapphire, tego trzeba posłuchać. Nie bez powodu w tym przypadku polecam ten konkretny wzmacniacz. Jest bardzo neutralny z serią Focus się zgrywa. Inaczej będzie z Excite do nich H200 bym nie polecał. Kolejny argument dobra cena i brak DAC, bo po co dublować. W lampę też warto wejść tylko, że np. Octave trudno kupić za 5.500 zł, a H200 można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

Bryston 4B-ST to wszystko inne jak chudy piec :-)

Yep, maja tyle emocji co moja lodowka :-)

Prawie 1,5kW z sieci w dual mono, braku wydajności mu zarzucić napewno nie można , to fakt :) 

widocznie Dynki to nie Twój klimat. W moje emocje trafiają. I to bardziej te starsze, gęste, od Focusa wzwyż. Może Twój gust to szybsze, przejrzyste granie.... z ciekawości zapytam; jakie paczki u Ciebie stoją ? 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Jestem po odsłuchu Excite X16 i... to bardzo analitycznie grająca kolumna. Najbliżej im do S16hz Canto Grand.
Nie moja kompletnie bajka.

Andrzej, Ty tak poważnie? Canto Grand analityczne? Jaką wersję słuchałeś i na czym jeśli można wiedzieć. Miałem dwa modele i dlatego jestem zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem słówko 'analityczny' jako dźwięk z dużą ilością szczegółów, z dobrze kontrolowanym krótkim szybkim basie.... z naciskiem na wgląd w nagranie.


Nie bardzo wiem jakiej wersji Canto Grand słuchałem, ale z CA cxa60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Jestem po odsłuchu Excite X16 i... to bardzo analitycznie grająca kolumna. Najbliżej im do S16hz Canto Grand.
Nie moja kompletnie bajka.

Dynaudio analityczne? Nawet x18, które są bardziej rozdzielcze i przejrzyste nie są analityczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dla mnie X18 to ideał analityczności właśnie?

I S16 i X16 brakuje do X18, rozdzielczości i poprawności basu... a najbardziej środka i jego zgrania z resztą...

Proszę napiszcie co to jest ta analityczność. Tannoy xt6? Polki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

:) Dla mnie X18 to ideał analityczności właśnie?

I S16 i X16 brakuje do X18, rozdzielczości i poprawności basu... a najbardziej środka i jego zgrania z resztą...

Proszę napiszcie co to jest ta analityczność. Tannoy xt6? Polki?

Jak dla mnie większość kolumn jest bardziej analityczna od dynaudio. Pierwszy lepszy przykład Focal. Jeśli chcesz mniej analitycznych dynek to szukaj Emit, Audience, Focus....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szukam szukam... Jak dla mnie to właśnie Excite jest najbardziej analityczne z wszystkich Dynaudio jakie słyszałem.

Miałem cichą nadzieję, że X16 połączy fajną słodką rozdzielczą górę z mocnym basem.... tak przynajmniej było w obu testach/recenzjach. Wyszło jak wyszło.... góra była rozdzielcza - ale ciepła i fajności już zdecydowanie nie stwierdziłem. Może z moich DM 2/6 jest więcej sybiliantów, ale milej się ich słucha. A ten mega szybki i krótki bas, jak Canto Grant czy Tannoy xt6, już jest zdecydowanie nie po mojej stronie definicji fajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

No szukam szukam... Jak dla mnie to właśnie Excite jest najbardziej analityczne z wszystkich Dynaudio jakie słyszałem.

Miałem cichą nadzieję, że X16 połączy fajną słodką rozdzielczą górę z mocnym basem.... tak przynajmniej było w obu testach/recenzjach. Wyszło jak wyszło.... góra była rozdzielcza - ale ciepła i fajności już zdecydowanie nie stwierdziłem. Może z moich DM 2/6 jest więcej sybiliantów, ale milej się ich słucha. A ten mega szybki i krótki bas, jak Canto Grant czy Tannoy xt6, już jest zdecydowanie nie po mojej stronie definicji fajności.
 

Rozdzielcza i selektywna, a do tego barwna i słodka góra jest w Focusach 160, Contourach 1.4LE

Te testy to można sobie czytać, ale czysto hobbystycznie, a nie się na nich opierać :) 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ps39 napisał:

Dla mnie w S25 i C1, choć w Contour 20 też.

Zdecydowanie tak! 

Ale chciałem być bardziej przyziemny, bliżej tego o czym wspomniał kolega czyli x16 

Godzinę temu, xajas napisał:

Wybacz, jestem fanem konwersacji, a nie zglądania po kątach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xajas dynki fajne głośniki a szczególnie te starsze gdzie na średnicy stosowali kopułki. Co prawda blasku może nie mają ale słucha ich się spokojnie i odpreżająco. Po przesiadce z aktywnego zestawu to faktycznie może brakować sporo rzeczy :-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zibii napisał:

Xajas dynki fajne głośniki a szczególnie te starsze gdzie na średnicy stosowali kopułki. Co prawda blasku może nie mają ale słucha ich się spokojnie i odpreżająco. Po przesiadce z aktywnego zestawu to faktycznie może brakować sporo rzeczy :-)).

Tak, Dynaudio (podobnie jak KEF, B&W, Sonus Faber, Avantgarde...) to w sumie znakomite glosniki. Ale zadne z nich nie sa perfekcyjnym uniwerslnym, geniuszem. Kazde z nich maja wlasne, specyficzne felery i charkter. Dlatego tez z czasem przestaly mnie interesowac i postanowilem przesiasc sie na glosniki aktywne DIY, w ktorych moge samemu ksztaltowac wszystkie parametry zgodnie z moimi wyobrazeniami, wymaganiami i smakiem 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.