Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎06‎.‎01‎.‎2019 o 02:41, andy018 napisał:

Witam wszystkich,

Od kilku lat posiadam kolumny Dynaudio focus 360. Jest to podpięte pod Naima Uniti 2 (zależy mi na systemie all in one). Po kilku latach słuchania, czegoś mi brakuje w tym systemie.

Proszę kolegów o jakieś porady , co z tym zrobić. Do kupić wzmacniacz, końcówkę mocy? budżet w przedziale 5-8 tys. wiem ze system juz na początku nie bardzo pasuje do siebie no ale cóż błędy początkującego.

Dzieki za pomoc z góry

 

 

Dla porównania, zorganizowałbym na porównawczy odsłuch końcówkę NAP 250 i preamp 282 czy choćby ten niższy, i to powinno wiele wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 18:08, AndrzejPiaseczno napisał:

Ja rozumiem słówko 'analityczny' jako dźwięk z dużą ilością szczegółów, z dobrze kontrolowanym krótkim szybkim basie.... z naciskiem na wgląd w nagranie.


Nie bardzo wiem jakiej wersji Canto Grand słuchałem, ale z CA cxa60

Dziwne że taki dźwięk uważasz za analityczny. Ciężko oceniać też same kolumny. Z jasnym źródłem, jasnym wzmacniaczem Canto mogą zagrać jasno. Ja mam wersję signature czyli z bardzo dokładnym wysokotowcem  i nigdy nie powiedział bym że grają analityczne. Gra całość a nie sama kolumna. Widocznie masz inne oczekiwania i kolumny ewidentnie nie się nie wpasowały.

23 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Może z moich DM 2/6 jest więcej sybiliantów, ale milej się ich słucha. A ten mega szybki i krótki bas, jak Canto Grant czy Tannoy xt6, już jest zdecydowanie nie po mojej stronie definicji fajności.
 

Dziwne masz oczekiwania ale powodzenia w poszukiwaniach. Może problem nie leży w kolumnach.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że taki dźwięk uważasz za analityczny. Ja mam wersję signature czyli z bardzo dokładnym wysokotowcem  i nigdy nie powiedział bym że grają analityczne.


Moim zdaniem jak gra dokładnie to jest właśnie analityczny.


Dziwne masz oczekiwania ale powodzenia w poszukiwaniach. Może problem nie leży w kolumnach.


Dziękuję. Dobre słowo przyda się napewno. Problem u siebie mam już dawno zdiagnozowany.... amplituner kina domowego! Niestety ostatnie eksperymenty z PMA 1500R i Sonym ES550 pokazały jak na dłoni że z żadnego Denona ładnej barwy góry raczej nie będzie... fakt że jest chociaż czysta. (Mam na myśli pma nie avr). Szukam czegoś co pogodzi ładną barwną górę i środek - jak w ES550 - z dobrym mocnym dołem jak PMA 1500R. Już o zrypanym sterowaniu głośnością nie wspomnę.

Niestety z nowych klocków w kwocie 3.5k w/w zjawiska nie uświadczy... więc szukam używek lokalnie.. jak dotąd z mizernym powodzeniem.

Btw.
Dlaczego mam dziwne oczekiwania? Chcę się cieszyć ze słuchania muzyki czy to tak dużo... na chwilę obecną moja sygnatura grania to Bayerdynamic dt770... bardzo blisko grają Excite X18.

Btw 2. Canto Granty kompletnie nie pasują do CXA 60, bo z nim nawet Emity 20 grały sucho i szczupło na basie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiorh napisał:

Lampy mocy mam 6ca7 elektroharmonix

Sluchałem ostatnio dynaudio dm3/7, ale wycofana góra mnie trochę zniechęciła przed zakupem i słaby "power"

Może 52se są lepsze pod tym względem?

 

Tak jak pisze kolega kilka postów wcześniej: wzmak na EL34 nie do dynaudio, zrobi się papka, za miękko, bez dynamiki.
Audience potrzebują mocnego, szybkiego tranzystora (albo szybkiej, zadziornej lampy na KT88/120/150).
Z tego połączenia raczej wiele dobrego nie będzie.

Zarówno dm3/7 jak i Audience mogą dac power ale z odpowiednim wzmakiem

9 godzin temu, misiorh napisał:

Lampy mocy mam 6ca7 elektroharmonix

Sluchałem ostatnio dynaudio dm3/7, ale wycofana góra mnie trochę zniechęciła przed zakupem i słaby "power"

Może 52se są lepsze pod tym względem?

 

Tak jak pisze kolega kilka postów wcześniej: wzmak na EL34 nie do dynaudio, zrobi się papka, za miękko, bez dynamiki.
Audience potrzebują mocnego, szybkiego tranzystora (albo szybkiej, zadziornej lampy na KT88/120/150).
Z tego połączenia raczej wiele dobrego nie będzie.

Zarówno dm3/7 jak i Audience mogą dac power ale z odpowiednim wzmakiem będzie wiadome, że można z tych głośników wyciągnąć więcej.

9 godzin temu, misiorh napisał:

Lampy mocy mam 6ca7 elektroharmonix

Sluchałem ostatnio dynaudio dm3/7, ale wycofana góra mnie trochę zniechęciła przed zakupem i słaby "power"

Może 52se są lepsze pod tym względem?

 

Tak jak pisze kolega kilka postów wcześniej: wzmak na EL34 nie do dynaudio, zrobi się papka, za miękko, bez dynamiki.
Audience potrzebują mocnego, szybkiego tranzystora (albo szybkiej, zadziornej lampy na KT88/120/150).
Z tego połączenia raczej wiele dobrego nie będzie.

Zarówno dm3/7 jak i Audience mogą dac power ale z odpowiednim wzmakiem będzie wiadome, że można z tych głośników wyciągnąć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, konradwo napisał:

Tak jak pisze kolega kilka postów wcześniej: wzmak na EL34 nie do dynaudio, zrobi się papka, za miękko, bez dynamiki.

Jak to nie, ostatnio dwoma lampkami na El34 grałem z Dyniami s25 i za każdym razem był to doskonały dźwięk. 40 i 70 Watt. Jeszcze pytanie, czy to jakaś słabowita integra, czy dzielonka, jakie źródło, preamp, kable itd. Lampa El34 potrafi pięknie zagrać z Dynaudio jeśli jest to prawdziwie dobry wzmacniacz. Nie siejcie tu panowie dezinformacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, ale nie z tym, o którym tu mowa ani żadnym innym "typowym" dla el34 (o charakterze takim jaki ma większość tych popularnych push-puli na el34)

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się w klubie z Dynaudio Special 40 i lampą Rogue Audio Cronus Magnum II - słuchałem przed zakupem kilkunastu różnych zestawów i kombinacji ale od prawie roku obecny skutecznie urywa mi tyłek :) zwłaszcza ostatnio po dodaniu Brooklyn DAC+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Na stronie Nautilusa w cenniku są już Evoke. Interesujące mnie monitory tj. model 10 za 6kzl. 

Znajomy relacjonował wstepnie, że grają spektakularnie z bardzo detaliczną górą, o sygnaturze brzmienia bliższej do S40 aniżeli Contour. Wywarły na nim lepsze wrażenie niż Special 40.  No ale wrazenia mogą być złudne. Tak jak zasugerował Piotr, trzeba wypożyczyć i pomieszkać z nimi parę dni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pierwsze wrażenia są często fajne (podniecenie nowym, ładnym, innym itd. :) ) ale dopiero po kilku ( a często i więcej) dniach słuchania (jak emocje opadną) można coś więcej powiedzieć o podobaniu lub nie. Bardzo detaliczna góra - pierwszy plusik.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Whyduck napisał:

Znajomy relacjonował wstepnie, że grają spektakularnie z bardzo detaliczną górą, o sygnaturze brzmienia bliższej do S40 aniżeli Contour. Wywarły na nim lepsze wrażenie niż Special 40.  No ale wrazenia mogą być złudne. Tak jak zasugerował Piotr, trzeba wypożyczyć i pomieszkać z nimi parę dni :) 

Parę dni może być mało :-)  jak będą nowiuśkie .. :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolek126 napisał:

Parę dni może być mało :-)  jak będą nowiuśkie .. :-)

Wiadomo, dlatego warto poczekać jeszcze z miesiąc conajmniej. 

Sam pomału nabieram chęci na jakieś zmiany. Choć z drugiej strony aktywne focusy dają mi tyle radości ze słuchania muzyki, jest super ekspresja, dynamika i pewność, że wszystko jest na 100% wysterowane, że nie jestem pewien czy pchać się w pasywne Dynaudio i wydawać krocie na elektronikę. Jak sobie przypomnę swoją walkę z Focusem 160, to odechciewa mi się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dajesz radę słuchać tego wynalazku po Dynkach??

Nie wiem, może coś się zmieniło ostatnimi czasy u MA w jego niskich seriach, ja pamiętam podobne Silvery jako grające szybkim, bardzo efekciarskim, jednostajnym, zaokrąglonym, miękkim dołem i srodkiem, który niczym nie różnił się od radyjek ze sklepów - Wszystko za 4zl. Wokale to był dramat, zero muzyki... O mam! Taki drugi Hegel dla mnie, tylko tym razem jako głośnik :)) 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ps39 napisał:

Dzisiaj zdradzam Dynaudio, testujemy system dla syna, MA Studio. Jednym zdaniem - glosniki do trudnych warunkow akustycznych, zaskakujaco dobrze.

Proponuję posłuchać odpowiednika z serii Gold. Według mnie przyjemniejsze brzmienie w podobnej kwocie. 

W trudnych pomieszczeniach sprawdzają się kolumny ATC SCM 7/11.  Konstrukcja zamknięta, wymagająca sporo od wzmacniacza, ale zdydowanie warta zachodu. 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To system dla syna, on ma inne preferencje, moze dla przekory ale nie kocha Dynek. Trudna sytuacja akustyczna. Mikro salon 12 m2 otwarty na aneks kuchenny i dlugi przedpokoj. Kolumny musza stac na komodzie wiec musza byc male. System to Rega RP1, MA Studio i wzmacniacz MH 30.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecicie coś ciekawego do Dynek S25 ? Tata sprzedał właśnie Hegla H300 i szuka czegoś delikatnie cieplejszego brzmieniowo, nie tak analitycznego i bardziej muzykalnego. Niekoniecznie neutralnego. Lampa odpada na pewno. Znacie jakieś fajne wzmaki do tych 12 tys.zł np ? Oczywiście jak najbardziej używka wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże coś od Musicala Fidelity - słuchał Kiedyś Twój Tata klocki od tego Producenta.. Na pewno będzie miał cieplej niż H 300 i nie tak surowo dźwięk jest podawany. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stench napisał:

rotel 1592 ?

Miałem RB-991, mam też RB-980BX, moim zdaniem nie jest to udane połączenie z S25, jak również 1.3 mk2, jest krzykliwie i męcząco na górze. Podkręcisz trochę głośniej i ten dźwięk męczy. Przyznaję jednak, że nie słuchałem 1592, może coś się zmieniło w tej kwestii.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.