Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2019 o 15:36, AndrzejPiaseczno napisał:

A może to będzie pierwsze Dynaudio 'lekkie' do napędzenia.... stąd ta walka o zbędne kilogramy :)..

Oby, bo sam na własne uszy słyszałem, jak z X16, z dość małym głośnikiem, wzmacniacz z 140W na kanał nie jest w stanie wydobyć choć malutkich pomruków basu... to może tutaj jest klucz do sukcesu.
 

Chyba było coś zepsute.

Mam x16 gra to z około 40W wzmacniaczem w klasie D i na brak basu nie narzekam. 

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję posłuchać X16 i jak na Dynaudio miały sporo góry. Były jaśniejsze niż moje DM 2/8 i żwawsze na basie. Na brak basu nie cierpiały. Także może kolega Andrzej akurat trafił na jakąś nietrafioną konfigurację albo za duże pomieszczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie różnice wynikają z tego, że każdy oczekuje trochę innego charakteru dołu (pomijając oczywisty wpływ piecyka). Jeden woli punktowy, liniowy, różnicujący. Drugi woli mniej różnicujący ale masywniejszy, wyraźnie zmiękczony, może też wyraźnie podbity  w okolicach górnego czy średniego basu itd. 

Ogólnie z tych monitorów Dynek co miałem u siebie (DM2/6, X14, X18), ŻADNE nie były odchudzone na basie, za to nigdy nie "silono się" za wszelką cenę ciągnąć zejścia w dół z monitora. Zawsze też był gdzieś lekki "garbik" na basie w okolicach 80-100Hz - tak na moje oko/ucho :) ale może to był też wpływ wzmacniaczy czy źródła...  Jednak poza - co oczywiste - brakiem niskiego basu z monitorka pozostały zakres dołu zawsze był w słusznej :) jak dla mnie ilości. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie było małe 4m x 4m.
Piec cxa80... kawałek Silver Wings Dickinsona i... te obszerne tąpnięcia stopy perkusji praktycznie nie były w ogóle słyszalne...

Fakt że jasne wysokie z x16 i jasny charakter cxa80 mogły wpłynąć na odbiór... ale w/w kawałek nie jest jakiś jaskrawy.

Przyznaję bez bicia że Canto Grant z cxa60 zagrały jeszcze gorzej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba samemu posłuchać bo jak widać gusta są różne. Pamiętam , że pisałeś o analitycznych graniu Canto Grand, a w mojej ocenie jest to zupełnie drugi biegun. Wersja podstawia jest ciepła, barwna, gęsta, ale i dźwięczna na górze. Nie wyobrażam sobie więcej basu z monitora tej wielkości bo to by było już przegięcie.  Inna sprawa , że podpisanie do niech CXA60 to średni pomysł. Posłucham sobie w weekend tego kawałka u siebie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Dynkami są takie, że jak wzmacniacz wydajny prądowo to basu raczej nadmiar. Oczywiście zakładając, że nie wysuwam ich na środek pokoju. Ze słabymi wzmacniaczami na basie bardzo chudo. Jak dotąd u mnie w pokoju z Dynek grały tylko DM 3/7, F260, S25. Ciekawy jestem jak zagrają Evoke, pewnie niedługo się przekonam. Sprawdzę je na dwóch wzmacniaczach MH 30.3 i Octave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Silver_85 napisał:

Pamiętam , że pisałeś o analitycznych graniu Canto Grand, a w mojej ocenie jest to zupełnie drugi biegun. Wersja podstawia jest ciepła, barwna, gęsta, ale i dźwięczna na górze.

Całkowicie się zgadzam i potwierdzam.  Kolumna nie gra sama.  Widocznie za bardzo oddaje charakter źródła czy wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ps39 napisał:

Ze słabymi wzmacniaczami na basie bardzo chudo.

 

To jedna opcja. Pamiętam jak podłączyłem DM 2/8 do amplitunera kd i bas nawet był , ale bardzo wolny mułowaty, bez energii. Music Hall a35.2 o wiele lepiej sobie radził mimo oczywiście niższej mocy katalogowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ps39 napisał:

Trzy lata temu jak rozważałem ich zakup proponowano mi cenę 14.000 ze stendami. Cena była raczej zaporowa, biorąc pod uwagę, że jedna miała sporą rysę na okleinie.

Jak się orientowałem kilkanaście miesięcy temu gdy myślałem o specjalach 25 to w wersji mokka piano sprzedający chciał 10.800pln bez standow, ale uznałem ze to było za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest z Wawy i ma ochotę posłuchać nowych najmniejszych Denek to w Nautilusie mają otwarte drzwi.. podłączone pod nową integrę Accu 480 tkę.. 

IMG-20190131-134842.jpg

 

IMG-20190131-135306.jpgimage host

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała salka, ale można sobie iść i posłuchać, generalnie ja poszedłem aby zobaczyć 480 tkę, a przy okazji posłuchałem Dynek.. Cały ten set plus okablowanie to jest za dobre jak na te kolumny, to znaczy nikt z kupujących takie kolumny nie kupi tej elektroniki jak i kabli podpiętych pod ten zestaw.. nie licząc głośnikowych/// do jutra włącznie można sobie posłuchać. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sls napisał:

Jak dla mnie te kolumny szczególnie ładne nie są wszystko przez te szerokie pierścienie. Nie wiem z czego one są i przód na wysokotonowym ale wygląda jakby to było tworzywo.  Brr. Seria Focus i Excite bardziej mi się podobała.

SLS zerknij na szerokość dołu tej kolumny a potem góry..., ewidentnie Lolek tym nieudanym zdjęciem niefortunnie skrzywdził urodę tych kolumn. Wybitnie nieudanie zrobiona fota kolumny:( Na tę chwilę żadnych zachwytów nową serią, moim zdaniem to akurat dobrze :) 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.