Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rzadko piszę w Klubie, ale jak już chcę coś powiedzieć to konkretnie....miałem okazję posłuchać w Nautilusie nowych monitorów Evoke 10 i Evoke 20, wprawdzie krótko ale wystarczyło żeby coś napisać.. Kocham Dynaudio, nie dam złego słowa powiedzieć, ale z roku na rok jest coraz gorzej...., czuć komercję i to nie jest już ten dźwięk...., chociaż wyglądają pięknie....,ale czy mają grać czy wyglądać, mam Focusy 160 i stare contour, nie oddam ich za żadną nową budżetową serię...., to jest komercja, a nie dynaudio..., kolumny dla chińczyków, którzy kupią je w milionach sztuk. Gdzie jest to dynaudio ze starej serii contour czy audience, gdzie mieli najlepsze głośniki na świecie...., po co było to zmieniać, skoro nawet najlepsze Sonusy powstały na Dynaudio.  Poza tym Evoke ma wklejane głośniki w skrzynki, nie ma żadnych śrub, jak je wymienić w razie czego..., nie uszkadzając skrzynki,  sprzedawcy nie wiedzą..., trzeba wyrywać..., porażka..., ciekawe czy doczekam za mojego życia powrotu starego dobrego dynaudio z lat 80 i 90 -tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

ewidentnie Lolek tym nieudanym zdjęciem niefortunnie skrzywdził urodę tych kolumn.

Adasiu :) ewidentnie @lolek126 słabym fotografem jest, ale mocny jest w gadce, to skompensuje wszystko :) Natomiast aby zrozumieć ostatnie zmiany w ofercie Dynaudio i ogólnie rynek audio warto uwzględnić parę rzeczy :)

1. Odnośnie Evoke - to trzeba pamiętać, że ten produkt jakoś w ofercie musi być pozycjonowany i nie powinien być postrzegany jako lepszy od Contour. Imho design całkiem przyjemny i jest próbą połączenia tradycyjnego designu z nowoczesnością. 

2. Wzrost cen (Contour i Confidence) jest w pewnym sensie uzasadniony, a wręcz wymuszony przez rynek. Klienci postrzegają wartość produktu i odczuwają adekwatną satysfakcję w stosunku do ceny. A jak coś taniej się kupi, to zawsze się w uszach słyszy (podczas odsłuchu) cenę detaliczną :) Inaczej kliencie mogli by uznać, że firma się cofa, bo gra to tak jak kosztuje...

3. Aby zrozumieć decyzje na temat górnej segmentacji warto zapoznać się z tkz efektem Veblena z którego wynika, że jeśli produkt jest uznany za luksusowy, to musi być drogi dzięki czemu popyt na niego rośnie.

Efekt Veblena (efekt demonstracji, efekt prestiżowy), zwany także paradoksem Veblena, dotyczy dóbr luksusowych i najbogatszych grup społecznych, jest to wzrost wielkości popytu na dobra luksusowe mimo wzrostu cen tych dóbr.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Veblena

4. Warto też pamiętać o tym, że Polska ma nadal PKB na poziomie dużego zachodniego miasta np. w USA :) i te cena w wielu sytuacjach są dla nas dosyć wysokie w stosunku do zarobków, aczkolwiek ciągle się bogacimy :)

https://www.pb.pl/11-miast-ktorych-gospodarki-sa-wieksze-od-polskiej-mapa-dnia-843186

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kami1973 napisał:

Witam,

Rzadko piszę w Klubie, ale jak już chcę coś powiedzieć to konkretnie....miałem okazję posłuchać w Nautilusie nowych monitorów Evoke 10 i Evoke 20, wprawdzie krótko ale wystarczyło żeby coś napisać.. Kocham Dynaudio, nie dam złego słowa powiedzieć, ale z roku na rok jest coraz gorzej...., czuć komercję i to nie jest już ten dźwięk...., chociaż wyglądają pięknie....,ale czy mają grać czy wyglądać, mam Focusy 160 i stare contour, nie oddam ich za żadną nową budżetową serię...., to jest komercja, a nie dynaudio..., kolumny dla chińczyków, którzy kupią je w milionach sztuk. Gdzie jest to dynaudio ze starej serii contour czy audience, gdzie mieli najlepsze głośniki na świecie...., po co było to zmieniać, skoro nawet najlepsze Sonusy powstały na Dynaudio.  Poza tym Evoke ma wklejane głośniki w skrzynki, nie ma żadnych śrub, jak je wymienić w razie czego..., nie uszkadzając skrzynki,  sprzedawcy nie wiedzą..., trzeba wyrywać..., porażka..., ciekawe czy doczekam za mojego życia powrotu starego dobrego dynaudio z lat 80 i 90 -tych.

kami1973

A słuchałeś na tle w/w Special 40 ? 

Jeśli tak to zagrały jak?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Adam 38 napisał:

No i zrobiło się smutno...

Adam, no niestety ale tak wyglądają dzisiejsze realia...., nie liczy się dźwięk tylko wygląd i cena... im wyższa tym lepiej..., ale cena niestety nie gra. Odkąd dynaudio zostało sprzedane chińczykom, to moim zdaniem trzeba kolekcjonować stare kolumny, bo chyba lepiej już nie będzie....., a nasze stare paczki nabierają na wartości. Moim zdaniem ostatnia seria prawdziwego Dynaudio to jest Focus...., potem było tylko gorzej.... Tak jak z Krellem, jest do dzisiaj, ale stare 20-letnie wzmacniacze więcej kosztują na aukcjach niż te nowe dzisiejsze Integry chińskie.....  

P.s. Pytam sprzedawcę Dynaudio, jak wymienić głośnik w Evoke, bo dziecko się oparło i uszkodziło membranę....,

Odpowiedź -  wie Pan co... chyba lepiej kupić nową kolumnę......

Czy mam pisać coś więcej?

W starych świetnych Contour, gwizdek wymieniałem bez problemu dwa razy i grają jak nowe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Patryk-1980 napisał:

A słuchałeś na tle w/w Special 40 ?

Patryk, oczywiście że słuchałem i uwierz mi te kolumny to jest porażka...- odgrzewanie kotleta w odniesieniu do S25 czy C1, to jest już niestety, ale chińska produkcja, bez problemu możesz je kupić do wyboru i do koloru na audio-markt.de za połowę ceny i niżej. , a są w bieżącej sprzedaży, u nas też jest ich dużo z drugiej ręki - ludzie kupują, bo Nautilus zachwala, promuje itp., a potem zostaje znany portal aukcyjny..... Natomiast znajdź mi np. Contour z lat 90-tych, kupię sam z chęcią od ręki.... bez targowania się w cenie wywoławczej, w dobrym stanie..., jak pojawią się na ebay to znikają w 24h. 

Edytowane przez kami1973
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej opinii. Dużo też jest takich którzy uważają, że najlepszy system to był PRL, muzyka zatrzymała się na Queen i już nie robi się dobrych samochodów. Taki styl wieszania psów na wszystkim co nowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, Roxi mądrze mówi.

Mimo wszystko zaproszę Evoke 10 do siebie, nie polubimy się to trudno, chociaż będę miał wyrobioną opinię - na podstawie własnych uszu.

Mam wrażenie, że te nowe Dynki jak nigdy proszą się o czar lampy na wzmocnieniu, jak z Evoke będzie tak samo to u mnie niestety muzyka nie popłynie. Posłuchamy :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych Contour są chore, na tym poziomie nie bronią się jakością grania, a ładna i poprawnie położona okleina i lakier to nie wszystko. Gdyby kosztowały 50% aktualnych cen może i byłby sens rozważyć ich zakup. Evoke to już rodzaj branżowej lichwy. Może przesadzę pisząc, że wykonane są tandetnie ale już wziąwszy pod uwagę wypadkową wykonanie/jakość grania czuję się usprawiedliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednomyślności nigdy nie będzie w temacie, co nam się podoba i czy coś jest tanie lub drogie, bo każdy z nas widzi i odbiera całkowicie inaczej tą sam rzecz. Ktoś może odbierać te zaokrąglenia na skrzynce jako odrażające. Podobnie jak okleiny czy strojenie. Cześć będzie zachwycona inaczej strojoną górą, a dla innych będzie budziła zachwyt. Może też się okazać po czasie, że chiński kapitał pomógł firmie w rozwoju. Podobnie jak stało się np.  Volvo :)

5 minut temu, macktheknife napisał:

Ceny nowych Contour są chore

Tu faktycznie wielkich powodów do radości nie ma z powodu ceny, to nie ma się co oszukiwać :) z drugiej strony, co można kupić wyraźnie lepszego za te pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kami1973 napisał:

Patryk, oczywiście że słuchałem i uwierz mi te kolumny to jest porażka...- odgrzewanie kotleta w odniesieniu do S25 czy C1, to jest już niestety, ale chińska produkcja, bez problemu możesz je kupić do wyboru i do koloru na audio-markt.de za połowę ceny i niżej. , a są w bieżącej sprzedaży, u nas też jest ich dużo z drugiej ręki - ludzie kupują, bo Nautilus zachwala, promuje itp., a potem zostaje znany portal aukcyjny..... Natomiast znajdź mi np. Contour z lat 90-tych, kupię sam z chęcią od ręki.... bez targowania się w cenie wywoławczej, w dobrym stanie..., jak pojawią się na ebay to znikają w 24h. 

A jak ocenisz monitory Evoke na tle Focusa 160? Skrobnij coś konkretniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Jednomyślności nigdy nie będzie w temacie, co nam się podoba i czy coś jest tanie lub drogie, bo każdy z nas widzi i odbiera całkowicie inaczej tą sam rzecz. Ktoś może odbierać te zaokrąglenia na skrzynce jako odrażające. Podobnie jak okleiny czy strojenie. Cześć będzie zachwycona inaczej strojoną górą, a dla innych będzie budziła zachwyt. Może też się okazać po czasie, że chiński kapitał pomógł firmie w rozwoju. Podobnie jak stało się np.  Volvo :)

Tu faktycznie wielkich powodów do radości nie ma z powodu ceny, to nie ma się co oszukiwać :) z drugiej strony, co można kupić wyraźnie lepszego za te pieniądze ?

Wzbudzanie dyskusji o gustach, poszukiwanie pozytywów w aspekcie psychologiczno-socjologicznym ułatwia życie motywując decyzje, a w aspekcie ekonomicznym może skutecznie wspierać sprzedaż. 

Volvo dostało pieniądze ale i niezależność i wykorzystało swoją szansę. Pomimo wzrostu cen z wersji na wersję "broni się" pod wieloma względami. Producenci audio obrali jakiś czas temu kurs na intensywne i jak do tej pory niczym nieograniczone badanie granic cenowych absurdów niemal wyłącznie odgrzewając te same kotlety. Nie ma realnej relacji i rozsądku w przyroście jakości do wzrostu cen. Wiele rzeczy kosztuje więcej (czasem dużo więcej) dlatego, że jest nowe. I "lepsze" oczywiście. Bo nowe. 

Zadałeś dobre pytanie. Odpowiedź brzmi - nie można kupić nic i można kupić dziesiątki ciekawych kolumn. Ale nie o to mi chodziło. Lubię dynaudio, mam dynaudio, chciałbym kupić nowe dynaudio ale nie jestem głuchy, ślepy i szanuję swoje pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, macktheknife napisał:

Wzbudzanie dyskusji o gustach, poszukiwanie pozytywów w aspekcie psychologiczno-socjologicznym ułatwia życie motywując decyzje, a w aspekcie ekonomicznym może skutecznie wspierać sprzedaż. 

Sama dyskusja bez konkretnych powodów do zakupu raczej na sprzedaż skutecznie nie wpłynie. Natomiast do mnie pozycjonowanie cenowo Contour też do końca nie trafia. Imho nie ma teoretycznie, co narzekać, bo są w końcu teraz trzy dobrze grające linie produktowe poniżej Contour. Jak dla mnie, to dobrze grają już nawet Emity, ale nie zmienia, to postaci rzeczy, że są to wersje "budżetowe".  Pytanie czy takie rozciągnięcie na wiele modeli wyjdzie na gorsze, czy na lepsze, to raczej się tego nie dowiemy. Lepiej już chyba gdyby te nowe Evoke nazwali Contour, a nowe Contour Evoke, to klienci byliby szczęśliwi i wszyscy zadowoleni :) Dotychczasowy klient mógłby bezboleśnie przejść na dotychczasowy level z aspiracją na wyższy Evoke. A tak zadanie jest utrudnione i jakieś zamieszanie powstało :) Ktoś tam w marketingu to układa, pytanie czy robi to dobrze.

 

15 minut temu, macktheknife napisał:

Producenci audio obrali jakiś czas temu kurs na intensywne i jak do tej pory niczym nieograniczone badanie granic cenowych absurdów niemal wyłącznie odgrzewając te same kotlety.

Ludzie jednak kierują się maksymalizacją swoich zysków, a nie altruizmem. Ktoś jakiś czas temu wpadł na to, że może nawet absurdalnie pewne rzeczy wycenić, dodać poetycką recenzję, błyszczącą obudowę i jak rynek pokazał są na to kliencie. Reszta nie chce być gorsza i mniej zarabiać i podążają w tym kierunku. Ruch w tym przypadku może odbywać się tylko w jednym kierunku. Związek ceny z jakością dźwięku od pewnego poziomu może być niewielki lub nie być go wcale, a czasem tańsze rzeczy mogą grać lepiej. Natomiast taka już ludzka natura, że sam symbol "limited edition" wywołuje już w człowieku zaniepokojenie i zaciekawienie i jest w stanie wiele więcej zapłacić. W ten sposób sami wpadamy w pułapki swojej nieracjonalności. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roxi napisał:

Podobnie jak stało się np.  Volvo :)

Bardzo dobry przykład. Tylko czy ograniczenie silników wyłącznie do 2 litrów i max 4 cylindrów oraz zapowiedź, że za kilka lat volvo nie będzie produkowało silników spalinowych to dobry kierunek? 

Piękna stylistyka, doskonałe wykończenie i ...... silnik T8, który z tych 2 litrów i 4 cylindrów wyciąga ponad 300 KM. Czy nie kojarzy się  to Wam z nową drogą dynaudio, czyli mniejsze głosniki, lżejsze i mniejsze skrzynki ale moc i bas ma być nawet lepszy np. przez większe wychylenie membrany.

Mam wątpliwości czy to dobry kierunek ale może ja już stary jestem:),  w  każdym razie osobiscie wolę swoje wolnossące V6:)

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiofan01 napisał:

Mam wątpliwości czy to dobry kierunek ale może ja już stary jestem:),  w  każdym razie osobiscie wolę swoje wolnossące V6:)

A Ty czasem nie grasz Yamahą z tymi Dynaudio? To tak jakbyś miał jakieś 1.8. W najlepszym razie z turbo :) Nawet nie wiesz ile można z tej "budy" wycisnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roxi napisał:

A Ty czasem nie grasz Yamahą z tymi Dynaudio? To tak jakbyś miał jakieś 1.8. W najlepszym razie z turbo :) Nawet nie wiesz ile można z tej "budy" wycisnąć :)

focusy 380 już nieaktualne bo je sprzedaję, a o Yamahę się nie martw bo as3000 ani mocy, a tym bardziej wydajności nie brakuje bo np. kondensatorów filtrujących  ma ponad 100 tys. uF, więc radzi sobie z większością kolumn, które mnie interesują i z focusami również sobie bardzo dobrze radziła. Nie zawsze trzeba strzelać z armaty do wróbla tak jak Ty:) choć zapas wzmocnienia stwarza oczywiście większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Nie zawsze trzeba strzelać z armaty do wróbla tak jak Ty:)

Nie wiem, które z moich kolumn nazywasz wróblem, bo miałem ostatnio pięć par :) Oczywiście, że nie trzeba. Wszystko jakoś zagra. Natomiast ja właśnie lubię zestawienia w których jest wyciśnięty max możliwości nawet z małego monitorka. Pamiętam jak kiedyś byłem w szoku jak dobry dźwięk można wycisnąć z 1,3 podpięty pod zestaw Krella :) To tak jak mówisz. minimum dobre V6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiofan01 napisał:

focusy 380 już nieaktualne bo je sprzedaję, a o Yamahę się nie martw bo as3000 ani mocy, a tym bardziej wydajności nie brakuje bo np. kondensatorów filtrujących  ma ponad 100 tys. uF, więc radzi sobie z większością kolumn, które mnie interesują i z focusami również sobie bardzo dobrze radziła. Nie zawsze trzeba strzelać z armaty do wróbla tak jak Ty:) choć zapas wzmocnienia stwarza oczywiście większe możliwości.

Focusy 380 z dobrą elektroniką to dźwięk na długie lata. Ta yamaha to takie minimum aby jakoś grały. Posiadając Focusy 160 pamietam, że dopiero przy końcówce mocy Parasounda grały swobodnym, dużym dźwiękiem. Testowałes swoje paczki z czymś lepszym niż AS3000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roxi napisał:

Nie wiem, które z moich kolumn nazywasz wróblem, bo miałem ostatnio pięć par :) Oczywiście, że nie trzeba. Wszystko jakoś zagra. Natomiast ja właśnie lubię zestawienia w których jest wyciśnięty max możliwości nawet z małego monitorka. Pamiętam jak kiedyś byłem w szoku jak dobry dźwięk można wycisnąć z 1,3 podpięty pod zestaw Krella :) To tak jak mówisz. minimum dobre V6 :)

Nie wiem jakie kolumny masz czy miałeś ale dynaudio ma i bardzo trudne i łatwe w "napędzeniu" kolumny. Z moją yamahą nigdy nie porywałem się "z motyką na słońce", a f380 to średnio trudne kolumny, więc nie było problemu. Twój EC "napędzi" praktycznie wszystko, a większość ze sporym naddatkiem. Więc czy nie lepiej wybrać w posiadanym budżecie coś optymalnie,  czyli wzmocnienie adekwatne do potencjału kolumn? Oczywiście Twój wybór sprawę wzmocnienia załatwia na wieki i możesz żonglować kolumnami jak tylko chcesz. Mnie na tym nie zależy i yamaha wystarczy mi na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Więc czy nie lepiej wybrać w posiadanym budżecie coś optymalnie,  czyli wzmocnienie adekwatne do potencjału kolumn?

Nie wiem czy coś takiego istnieje jeśli chodzi o elektronikę. Bo chyba zawsze lepszym źródłem czy wzmacniaczem można więcej wycisnąć z kolumn. Nawet monitora. Szczególnie takich jak Dynaudio czy B&W. Natomiast jak to słusznie kolega Szpieg napisał gdzieś musi być ten zdroworozsądkowy koniec wydatków. Yamaha pewnie dobra, napisałem to humorystycznie do tego V6 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Whyduck napisał:

Focusy 380 z dobrą elektroniką to dźwięk na długie lata. Ta yamaha to takie minimum aby jakoś grały. Posiadając Focusy 160 pamietam, że dopiero przy końcówce mocy Parasounda grały swobodnym, dużym dźwiękiem. Testowałes swoje paczki z czymś lepszym niż AS3000? 

Nie, bo nie zamierzałem wiecej wydać niż na as3000, a zależało mi na sprzęcie nowym. Oczywiście w cenie as3000 mogą być lepsze wybory ale w praktyce trudno to sprawdzić bo przeważnie dystrybutorzy, którzy mają kolumny które nas interesują nie mają wzmaczniaczy, które chcelibyśmy ew. kupić i na odwrót. Do tego dochodzi odległość do najbliższych porzadnych salonów ( u mnie co najmniej 100 km) i robi się problem.

6 minut temu, Roxi napisał:

Nie wiem czy coś takiego istnieje jeśli chodzi o elektronikę. Bo chyba zawsze lepszym źródłem czy wzmacniaczem można więcej wycisnąć z kolumn. Nawet monitora. Szczególnie takich jak Dynaudio czy B&W. Natomiast jak to słusznie kolega Szpieg napisał gdzieś musi być ten zdroworozsądkowy koniec wydatków. Yamaha pewnie dobra, napisałem to humorystycznie do tego V6 :) 

Myślę, że obecnie zbliżyłem się do tego optymalnego wyboru z nowymi kolumnami ale to już inny klub:) choć na f380 złego słowa nie dam powiedzieć i zawsze mile je będę wspominał, po prostu na coś lepszego trzeba było wydać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiofan01 napisał:

Nie, bo nie zamierzałem wiecej wydać niż na as3000, a zależało mi na sprzęcie nowym. Oczywiście w cenie as3000 mogą być lepsze wybory ale w praktyce trudno to sprawdzić bo przeważnie dystrybutorzy, którzy mają kolumny które nas interesują nie mają wzmaczniaczy, które chcelibyśmy ew. kupić i na odwrót. Do tego dochodzi odległość do najbliższych porzadnych salonów ( u mnie co najmniej 100 km) i robi się problem.

Myślę, że obecnie zbliżyłem się do tego optymalnego wyboru z nowymi kolumnami ale to już inny klub:) choć na f380 złego słowa nie dam powiedzieć i zawsze mile je będę wspominał, po prostu na coś lepszego trzeba było wydać więcej.

Pochwal się, cóż takiego wykopało focusy na olx? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Whyduck napisał:

Pochwal się, cóż takiego wykopało focusy na olx? :) 

jbl array 1000

 

Inne  granie, lepsze czy gorsze kwestia gustu, mi bardziej odpowiada. Gdybym miał wzmocnienie potencjału Roxy to kupiłbym Array 1400.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Roxi napisał:

To ładne kolumny sobie kupiłeś :) A co mówią Twoje uszy na takiego deala ?

Z powodu szacunku do dynek, które przez dwa lata miałem nie będę się tutaj w klubie na temat innych kolumn wypowiadał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audiofan01 napisał:

Z powodu szacunku do dynek, które przez dwa lata miałem nie będę się tutaj w klubie na temat innych kolumn wypowiadał:)

Śmiało napisz :) Ja znam granie l200, K2 i Everestów o prostszych modelach nie wspominam. Nikomu tu raczej biznesu nie zapisujesz. Dla wielu osób granie Jbl to koniec podróży audio, a inni uznają to za estradę :) Ludzie po wielu latach żony zmieniają, to co tam kolumny. A zawsze ciekawe jakie ktoś ma odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów serdecznie!

Kupić czy nie kupić, oto jest pytanie. Już jutro o 9:00 przyjeżdża kupiec po moje ukochanego Focale 826V i mam dylemat. W mojej miejscowości w czarnym fornirze czekają Excite X32 w cenie 2800zł w oryginalnych kartonach. No i rodzi się dylemat.. brać czy nie brać, oto jest pytanie. Konkurentem w bardzo podobnej cenie jest Focal 816W, którego już brałbym wysyłkowo.

Wzmacniacz to Marantz SR6011, tak, AVR, nie wzmacniacz stereo, który wbrew pozorom daje radę. Zasilał już niejedne kolumny i może dupy nie urywa, ale da się tego słuchać i jest przy tym przyjemnie. Charakter? Neutralny, nieco analityczny, dynamiczny, bardziej jasny niż ciemny. W planach jest kupno Marantza PM-7200 i poddanie go modom, brzmieniowo podobny charkter, tylko zyska na wszystkich cechach pewnie.

 

To jak, co polecanie? Focale 826V z moim Marantzem grał tak, że łezkę w oku mi kręcił. Czy Dynaudio też się dogada? Focale miały wysoką skuteczność..

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem tylko tyle, że jak ktoś raz posłucha "compression horns" czyli wszystkie z linii synthesis  i przypadnie mu to do gustu to powrotu już nie ma i nie ma to nic wspólnego z estradą. Jednak to klub Dynaudio więc nic już więcej na ten temat nie wspomnę, a F380 to super kolumny w swojej klasie cenowej, szczerze polecam.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audiofan01 napisał:

Może powiem tylko tyle, że jak ktoś raz posłucha "compression horns" czyli wszystkie z linii synthesis  i przypadnie mu to do gustu to powrotu już nie ma

Czyli jak. Jbl kasuje Dynaudio w przedbiegach ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.