Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Roxi przypominam, ze audiofan wlasnie sprzedaje swoje Dynaudio. Wyjatkowo niemadrym byloby wytykanie akurat teraz ich slabości. Lepiej nie pisac co kogo kasuje a przyjac, ze audiofan woli inna stylistyke brzmienia. Normalka.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Roxi przypominam, ze audiofan wlasnie sprzedaje swoje Dynaudio.

O to się nie martw. Ludzie mają swoje zakorzenione przekonania co jest The best. Jak ktoś kocha Jbl to nie widzi innego świata. Podobnie jest z Dynaudio i z innymi markami. Ale jak ktoś ma otwarty umysł, to pogadać zawsze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, admor napisał:

Witam Panów serdecznie!

Kupić czy nie kupić, oto jest pytanie. Już jutro o 9:00 przyjeżdża kupiec po moje ukochanego Focale 826V i mam dylemat. W mojej miejscowości w czarnym fornirze czekają Excite X32 w cenie 2800zł w oryginalnych kartonach. No i rodzi się dylemat.. brać czy nie brać, oto jest pytanie. Konkurentem w bardzo podobnej cenie jest Focal 816W, którego już brałbym wysyłkowo.

Wzmacniacz to Marantz SR6011, tak, AVR, nie wzmacniacz stereo, który wbrew pozorom daje radę. Zasilał już niejedne kolumny i może dupy nie urywa, ale da się tego słuchać i jest przy tym przyjemnie. Charakter? Neutralny, nieco analityczny, dynamiczny, bardziej jasny niż ciemny. W planach jest kupno Marantza PM-7200 i poddanie go modom, brzmieniowo podobny charkter, tylko zyska na wszystkich cechach pewnie.

 

To jak, co polecanie? Focale 826V z moim Marantzem grał tak, że łezkę w oku mi kręcił. Czy Dynaudio też się dogada? Focale miały wysoką skuteczność..

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam!

Focal a Dynaudio to tak jakbyś przesiadł się ze zrywnego, szybkiego samochodu sportowego do miękkiej, komfortowej limuzyny. Nie da się porównać, inne wrażenia z jazdy. 

Focal W a V to w 99%, to samo,  mimo innego materiału w wooferach to więcej w tym marketingu, nie daj się omamić - różnica na granicy słyszalności. Różnica będzie za to w samych kolumnach 826 a 816 - te pierwsze grają masywniej ale jakby trochę dostojniej, spokojniej, a mniejsze są bardziej "nerwowe", porywiste.

Jak masz mało $ to te X32 są ok, jak masz więcej to np Dynaudio Focus 220 albo Contour 1.8 mk2. Jak szukasz czegoś muzykalnego pomiędzy Focalem a Dynaudio to polecam sprawdzić też jakieś inne kolumny, np Rega z linii R / RS / RX 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, don111 napisał:

Focal a Dynaudio to tak jakbyś przesiadł się ze zrywnego, szybkiego samochodu sportowego do miękkiej, komfortowej limuzyny. Nie da się porównać, inne wrażenia z jazdy. 

Focal W a V to w 99%, to samo,  mimo innego materiału w wooferach to więcej w tym marketingu, nie daj się omamić - różnica na granicy słyszalności. Różnica będzie za to w samych kolumnach 826 a 816 - te pierwsze grają masywniej ale jakby trochę dostojniej, spokojniej, a mniejsze są bardziej "nerwowe", porywiste.

Jak masz mało $ to te X32 są ok, jak masz więcej to np Dynaudio Focus 220 albo Contour 1.8 mk2. Jak szukasz czegoś muzykalnego pomiędzy Focalem a Dynaudio to polecam sprawdzić też jakieś inne kolumny, np Rega z linii R / RS / RX 

Różnica między Chorusem V a VW jest znacząco słyszalna. VW są gładsze i zdecydowanie barwniejsze w przekazie. Wymagają użycia wydajniejszego pieca bo mimo wysokiej stateczności są znacznie trudniejsze do napędzenia niż V.  Ogólnie fajne kolumny, ale to przeciwny kierunek niż Dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliśmy (na jakimś starym spotkaniu w grupie) różne kolumny, większość to była właśnie Focal/Jmlab m.in. 826V, 816V i 816VW, dodatkowo były też na pewno Jmlab Cobalt 816S (materiał wooferów podobny do VW, inny od V), więc osobiście uważam, że te niby "duże" zmiany między V a VW to czysty marketing, zmiany jeśli są to na granicy słyszalności - bardziej dla poprawy samopoczucia kupującego, że ma specjalną wersję kolumn, oczywiście za sporo większą kasę ku uciesze producenta. Porównanie dotyczy 816V vs 816VW, ale również 816S Cobalt z tego co pamiętam grały bardzo podobnie, ciut inne strojenie basu miały i może minimalnie większą wyrazistość od Chorusów. Także szanuję Twoją opinię, ale ja posiadacza Focali V, zmieniającego na VW, jednak przestrzegłbym przed hurra optymizmem w oczekiwaniu tych zmian, bo moim zdaniem może się nieźle rozczarować. A określenia "zdecydowanie barwniejsze" użyłbym gdyby porównanie dotyczyło Focali i Dynaudio :)

 

2 godziny temu, Whyduck napisał:

Różnica między Chorusem V a VW jest znacząco słyszalna. VW są gładsze i zdecydowanie barwniejsze w przekazie. Wymagają użycia wydajniejszego pieca bo mimo wysokiej stateczności są znacznie trudniejsze do napędzenia niż V.  Ogólnie fajne kolumny, ale to przeciwny kierunek niż Dynaudio. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 20:12, ps39 napisał:

Słuchałem tego zestawienia w Krakowie,  miło, ale jak posłucham u siebie to się wypowiem czy to moje granie. Nowa 480-tka lepiej gra z Contour 30 (według mnie).

Dla mnie 470 również grała lepiej z couturami 30, więc z 480 myślę, że jeszcze lepiej to będzie wyglądało.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, don111 napisał:

Słuchaliśmy (na jakimś starym spotkaniu w grupie) różne kolumny, większość to była właśnie Focal/Jmlab m.in. 826V, 816V i 816VW, dodatkowo były też na pewno Jmlab Cobalt 816S (materiał wooferów podobny do VW, inny od V), więc osobiście uważam, że te niby "duże" zmiany między V a VW to czysty marketing, zmiany jeśli są to na granicy słyszalności - bardziej dla poprawy samopoczucia kupującego, że ma specjalną wersję kolumn, oczywiście za sporo większą kasę ku uciesze producenta. Porównanie dotyczy 816V vs 816VW, ale również 816S Cobalt z tego co pamiętam grały bardzo podobnie, ciut inne strojenie basu miały i może minimalnie większą wyrazistość od Chorusów. Także szanuję Twoją opinię, ale ja posiadacza Focali V, zmieniającego na VW, jednak przestrzegłbym przed hurra optymizmem w oczekiwaniu tych zmian, bo moim zdaniem może się nieźle rozczarować. A określenia "zdecydowanie barwniejsze" użyłbym gdyby porównanie dotyczyło Focali i Dynaudio :)

 

 

Miałem 806V i 806VW. W moim systemie z lampą 806VW okazały się lepsze pod względami o których pisałem. Może to kwestia elektroniki, pomieszczenia i samych oczekiwań. Dla jednych coś ma znaczenie dla innych mniejsze bądź żadne. I nie ma w tym niczego złego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 22:47, kami1973 napisał:

Witam,

Rzadko piszę w Klubie, ale jak już chcę coś powiedzieć to konkretnie....miałem okazję posłuchać w Nautilusie nowych monitorów Evoke 10 i Evoke 20, wprawdzie krótko ale wystarczyło żeby coś napisać.. Kocham Dynaudio, nie dam złego słowa powiedzieć, ale z roku na rok jest coraz gorzej...., czuć komercję i to nie jest już ten dźwięk...., chociaż wyglądają pięknie....,ale czy mają grać czy wyglądać, mam Focusy 160 i stare contour, nie oddam ich za żadną nową budżetową serię...., to jest komercja, a nie dynaudio..., kolumny dla chińczyków, którzy kupią je w milionach sztuk. Gdzie jest to dynaudio ze starej serii contour czy audience, gdzie mieli najlepsze głośniki na świecie...., po co było to zmieniać, skoro nawet najlepsze Sonusy powstały na Dynaudio.  Poza tym Evoke ma wklejane głośniki w skrzynki, nie ma żadnych śrub, jak je wymienić w razie czego..., nie uszkadzając skrzynki,  sprzedawcy nie wiedzą..., trzeba wyrywać..., porażka..., ciekawe czy doczekam za mojego życia powrotu starego dobrego dynaudio z lat 80 i 90 -tych.

Kolego to jest inne granie i to nie podlega dyskusji, ale to dlaczego Dynki idą w tą stronę trzeba by było spytać się producenta, na pewno niższe serie od Dynek nie powrócą do grania tego co np było w Focusach.. To samo jest w niższych seriach SF, więc musi być powód dla którego idą z dźwiękiem w tym kierunku. Natomiast co do samych głośników to pytanie jest do Producenta , bo nie wierzę, że wymieniając głośnik uszkodzi się lakier na kolumnie. Trzeba by było być durnym, aby tego problemu nie rozwiązać w jakiś racjonalny sposób. 

A co do grania jeszcze kolumn to jak nowe countury wyszły też kilka osób pisało, że to nie jest granie Dynek, a jednak wielu osobom się podoba w tym i mojej osobie i jakby nie fakt, że w 30 jest tylko jeden przetwornik i BR do tyłu to na pewno byłyby w moim zainteresowaniu, kiedy bym wymieniał kolumny. Ale sam dźwięk w couturach mi się podoba. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolek126 napisał:

Kolego to jest inne granie i to nie podlega dyskusji, ale to dlaczego Dynki idą w tą stronę trzeba by było spytać się producenta, na pewno niższe serie od Dynek nie powrócą do grania tego co np było w Focusach.. To samo jest w niższych seriach SF, więc musi być powód dla którego idą z dźwiękiem w tym kierunku. Natomiast co do samych głośników to pytanie jest do Producenta , bo nie wierzę, że wymieniając głośnik uszkodzi się lakier na kolumnie. Trzeba by było być durnym, aby tego problemu nie rozwiązać w jakiś racjonalny sposób. 

Podejrzewam, że rozwiązali to podobnie jak w Focalu Aria, gdzie pierścień maskujący mocowanie głośnika jest przyklejony na klej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam pojęcia jak tutaj to rozwiązano, ale gdyby było tak, że podczas wymiany głośnika jest szansa uszkodzić lakier kolumny to durny pomysł na maksa.. Chociaż mi przetwornik w kolumnie ostatni raz padł w latach 90 tych na kolumnach Made in Poland .. ale na pewno zdarzają się różne przypadki i nie może być tak, że wymiana głośnika powoduje uszkodzenie lakieru kolumny. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolek126 napisał:

Natomiast co do samych głośników to pytanie jest do Producenta , bo nie wierzę, że wymieniając głośnik uszkodzi się lakier na kolumnie. Trzeba by było być durnym, aby tego problemu nie rozwiązać w jakiś racjonalny sposób. 

Chodzi prawdopodobnie o nie grzebanie w kolumnach i naprawy w razie czego w "autoryzowanych" serwisach. To samo zrobił Tannoy, kolega kupił głośnik na wymianę w V4 a tu zonk. Chamy z serwisu EIC nie chcieli pomóc, podpowiedzieć jak do tego podejść, aby wymienić głośnik, tylko że oni mają swoje sposoby i żeby do nich wysłać to oni naprawią (oczywiście wyszłoby kilka razy drożej).

 

3 minuty temu, Whyduck napisał:

Podejrzewam, że rozwiązali to podobnie jak w Focalu Aria, gdzie pierścień maskujący mocowanie głośnika jest przyklejony na klej :) 

Pierścień (jeśli jest) albo ramka zewnętrzna kosza jest przyklejona. To jednak mega upierdliwe rozwiązanie w razie czego, nie można zajrzeć do środka bez ryzyka uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dlatego napisałem, że w moim przypadku miało to miejsce w latach 90 tych z rodzimymi kolumnami, gdzie nie można w żadnym przypadku porównać do kolumn od takich Producentów jak np. Dynaudio. Myślę, że musi być jakiś sposób aby wymienić przetwornik w kolumnie, tylko trzeba to zrobić w autoryzowanym serwisie, który bierze odpowiedzialność za taką "operację".

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dramat jakiś... tylko czekać na ustawę zabraniającą wkleja głośników... taką jak ta od żarówek w samochodach... ale może tutaj ten pierścień jest poprostu na jakiś zatrzask tylko..
Głośnik sam z siebie się nie zepsuje ale na świecie są dzieci, koty, papugi i imieniny u szwagra i inne bestje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho, ho, ho, to się zaciekawiłem.

czytałem jakaś recenzję tego Excite X32, że bardzo uniwersalne.. myślałem, że chodzi im o klarowność, neutralność brzmienia. właśnie to lubię w swoich Focalach, swoją drogą gość przyjechał ze starym pseudo-super piecem vintage i po usłyszeniu tego zestawienia stwierdził, że musi się zastanowić. kabel zasilający był tam jak od lampki 0,75 żyła.. to śmieszne, że prąd pobrać chce po żyle 0,75 następnie przekazać go na kolumny żyłami 1,5.. na kanał.

w swoim marnym audiofilskim życiu słuchałem: Klipscha, Dali, MA, Jamo i Focale ujęły mnie bardziej ze wszystkich. Dynków jeszcze słuchać zaszczytu nie miałem. mówicie, że to kierunek odwrotny od Focala.. czyli jaki???

z góry dziękuję za naukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
12 godzin temu, lolek126 napisał:

(...)

A co do grania jeszcze kolumn to jak nowe countury wyszły też kilka osób pisało, że to nie jest granie Dynek, a jednak wielu osobom się podoba w tym i mojej osobie i jakby nie fakt, że w 30 jest tylko jeden przetwornik i BR do tyłu to na pewno byłyby w moim zainteresowaniu, kiedy bym wymieniał kolumny. Ale sam dźwięk w couturach mi się podoba. 

Hmm, wygląda na to, że jakieś inne 30-ki oglądałeś, bo w moich Contourach 30 są po dwa mid-woofery, no chyba, że masz ochotę na dwa tweetery, ale wtedy to trzeba sięgać po co najmniej C2-ki

Dynaudio_Contour_30-0039.jpg

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolek126 napisał:

Miałem na myśli dwa przetworniki niskotonowy tak jak jest w 60 tce. ..tylko tam są za duże  jak dla mnie.

Z twojego wpisu kompletnie to nie wynika. W ogóle dziwne jest to twoje pisanie,bo poświęcone jest właściwie tylko produktom dystrybuowanym przez Nautilusa,podczas kiedy twoja stopka milczy o tym jak zaklęta. Moim zdaniem jesteś mało wiarygodny,no ale to już sobie każdy oceni sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ps39 napisał:

Dzieciaki u mnie też bywają (wnuczki) więc cały czas mam maskownice założone. Ściągam je tylko na odsłuchy jak sam jestem w domu. Ale fakt moje głośnik są na śrubach, jakby co łatwo wykręcić.

Hehe, moj 4ro latek maskownice zdjal, powciskal kopulki po czym maskownice zalozyl spryciarz...

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się  nie ma np kolumn firmy X to nie można być zainteresowanym takimi kolumnami ? Powiem więcej też interesuje się  Accu i to też Nautilus, teraz to już rebus...Może  napisz do tego Dystrybutora ,  aby pozbył się  dystrybucji jednej z tych firm. Mało tego czekam na nowe Confidence 30 i to już kilka  miesięcy temu pisałem, bo chce porównać je do SF ST jak i do B&W 803, bo bardzo odpowiada mi ich brzmienie.  I również  uwielbiam tych dwóch  Producentów, a również nie posiadam nic z tych dwóch firm. I to wszystko fajnie by było jaby zagrało z Accu.... A jak napisze, bo zapewne nie czytasz wszystkiego nie mam zamiaru nic kupować w tym roku, a będę sprawdział to wszystko u siebie w połowie przyszłego roku (o ile nic rodzinnego jak i zawodowego nie wypadnie) to rozwiązanie rebus jest teraz jeszcze trudniejsze.  Zapomniał bym Pass, Mac i Esoteric też mi się  podobają..A i MF też tutaj i nie tylko na AS chwałę,  bo to fajne zabawki. Jakie to szczęście, że wszystkie od innego dystrybutora. 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jamówię napisał:

Z twojego wpisu kompletnie to nie wynika. W ogóle dziwne jest to twoje pisanie,bo poświęcone jest właściwie tylko produktom dystrybuowanym przez Nautilusa,podczas kiedy twoja stopka milczy o tym jak zaklęta. Moim zdaniem jesteś mało wiarygodny,no ale to już sobie każdy oceni sam.

Mam podobne odczucia. Być może kolega Lolek przesadza z konsumpcją zielonych lolków, stąd to specyficzne splątanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marboch napisał:

Hehe, moj 4ro latek maskownice zdjal, powciskal kopulki po czym maskownice zalozyl spryciarz...

Moim zdaniem powinna tu mieć zastosowanie zasada domniemania niewinności :) 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jamówię napisał:

Moim zdaniem jesteś mało wiarygodny,no ale to już sobie każdy oceni sam.

Lolek nie jest znowu taki najgorszy :) Każdy musi się trochę podpromować :) Czytałem ostatnio na temat skali nadmiernego dążenia do osiągania przychodów przez środowisko lekarskie, prawnicze i branży budowlanej w USA. Okazuje się, że przepisywanie niepotrzebnych leków, to pikuś bo lekarze nie cofają się nawet przed rekomendowaniem zbędnych badać, a nawet drogich operacji z których czerpią spore zyski. O współczesnej moralności prawników to już nawet nie ma co wspominać. Są to wyniki anonimowych badań w tych środowiskach. Maksymalizacja zysku kosztem etyki i moralności w dzisiejszych czasach to standard niestety. Tak wiec trudno się dziwić, ze branża audio we współpracy z recenzentami bazując na absurdalnych marżach tak funkcjonuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roxi napisał:

Lolek nie jest znowu taki najgorszy :) Każdy musi się trochę podpromować :) Czytałem ostatnio na temat skali nadmiernego dążenia do osiągania przychodów przez środowisko lekarskie, prawnicze i branży budowlanej w USA. Okazuje się, że przepisywanie niepotrzebnych leków, to pikuś bo lekarze nie cofają się nawet przed rekomendowaniem zbędnych badać, a nawet drogich operacji z których czerpią spore zyski. O współczesnej moralności prawników to już nawet nie ma co wspominać. Są to wyniki anonimowych badań w tych środowiskach. Maksymalizacja zysku kosztem etyki i moralności w dzisiejszych czasach to standard niestety. Tak wiec trudno się dziwić, ze branża audio we współpracy z recenzentami bazując na absurdalnych marżach tak funkcjonuje :)

Oczywiście coś w tym jest, ale ja osobiście robię tak, że bez względu jak i co mi się podoba to mam swoją linię, której nie przekraczam, bo po pierwsze uważam, że na to coś mnie nie stać z czym nie mam problemu, aby do tego się przyznać, a po drugie to uważam, że ileś mogę dać komuś zarobić. Ale to nie zmienia faktu, że będą inni, którym ta sama rzecz może się spodobać i będą zadowoleni i na pewno nie będą podchodzić o ile to coś jest lepsze w stosunku do wyższej ceny. Tylko będą się cieszyć nowym zakupem. 

A fakt, że jak jedni podnoszą ceny to inni, którzy powiedzmy jeszcze byli na "średnim" poziomie patrzą się na to i również podnoszą - patrz Dynaudio z serią confidence, ale z drugiej strony nikt nie zmusza do zakupu, a Ci których jest stać jak i te kolumny im się spodobają to kupią i będą się cieszyć z nowych kolumn. Dla mnie patrząc ile mogą kosztować te kolumny nie mogą gorzej zagrać jak np. dwie inne kolumny, które bardzo lubię to jest SF ST jak i B&W 803, a już na 100% musza być zdecydowanie lepsze np od Olimpijek III czy tez B&W 804. A jak będzie to za kilka miesięcy się przekonam. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jamówię napisał:

Ja się nie dziwię,przyglądam się tylko z rozbawieniem,jak chłopina nieudolnie konfabuluje :)))

Zawsze możesz popisać w klubie jamo itp. żaden to wstyd, nikt nie zmusza do pisania w klubach Dynaudio, SF, B&W, Accu, Mac, Pass  itp... A tutaj i tak mało się pisze z pewnych względów, a jakich ? Domyśl się , a jest szansa, że  dojdziesz do pewnych wniosków dlaczego gro osób uciekło z AS i założyło forum, jeśli wiesz o czym pisze.  

Ja lubię te firmy jeśli chodzi o kolumny  i nie mam zamiaru tego zmieniać, bo Ty masz z tym taki czy inny  problem.. A  jeszcze dochodzą Producenci kabli, listw, stolików itp... I jakie to szczęście, że mam kilka swoich typów i są one u kilku Dystrybutorów  :-)

A może napisz do Administracji, aby zmienić regulamin, że jedna osoba może interesować się wyłącznie jednym Producentem od Dystrybutora X...  i oczywiście nie można interesować się sprzętem innym niż ten, który ma się w stopce :-)   A może dalej idźmy,  napisz,  że powinno być tak, iż na tym forum można popisać tylko o sprzęcie do kwoty powiedzmy 20 tyś.. a reszta niech spada.. bo przecież to "chore" być zainteresowanym czymś droższym, jeśli to coś komuś się podoba i chce wydać na to swoje pieniądze. Życzę powodzenia w swoich mega rozważaniach.....  I tyle z mojej strony, bo szkoda czasu..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

A fakt, że jak jedni podnoszą ceny to inni, którzy powiedzmy jeszcze byli na "średnim" poziomie patrzą się na to i również podnoszą - patrz Dynaudio z serią confidence, ale z drugiej strony nikt nie zmusza do zakupu, a Ci których jest stać jak i te kolumny im się spodobają to kupią i będą się cieszyć z nowych kolumn.

Nie ma co za bardzo płakać, bo nie mamy i tak na to wpływu. Fakt jest taki, że zazwyczaj kupujący nie cieszy się ze wzrastających cen i nie stara się wszelkimi sposobami uzasadniać konieczności takich podwyżek. Ty natomiast stosując ukrytą perswazje wyśmiewasz innych jak podnoszą ten temat odwołując się do narodowych stereotypów. Takie i inne metody są raczej charakterystyczne dla sprzedających, a nie kupujących i tyle w temacie.

Z mojego punktu widzenia "straciłem" złudzenia na temat tego, że ktoś realizuje swoją działalność bezinteresownie. Każdy dąży do maksymalizacji zysku, konkuruje ze sobą i silne jednostki wygrywają, a słabe odpadają. Taki ekonomiczny darwinizm. Są ludzie inteligentni którzy ciągle się uczą i rozwijają, mają lepszą ofertę i coraz więcej klientów. A konkurencja która tyle sprytu nie ma. Audiostereo to taki audio ekosystem w którym każdy handlowiec musi przechytrzyć innego aby zarobić  przeżyć, dlatego nie jest to dla mnie dziwne, co się tutaj dzieje. Naciągane recenzje, namawianie, stadne działanie czy co tam jeszcze nie są niczym szczególnym czymś nadzwyczajnym. Takie jest życie. Osobiście poru osobom zaleciłbym jeszcze podjęcia działań wizerunkowych aby ułatwić klientom podejmowanie racjonalnych decyzji i kupować u tych których lubią :) Tzn, u których wydaje się nie cofną się przed stosowaniem nieczystych reguł aby coś sprzedać. Można np. przygarną bezdomnego kota jak prezydent Wrocławia i później stałą relacją z tego przeprowadzać itd. :) Generalnie kombinują wszyscy jak mogą. Forma jednych jest tylko bardziej, a innych mniej dla nas zjadliwa :) Oczywiście zawsze może ktoś powiedzieć, że on na tym tylko traci, a inny zyskuje, ale czy nie wynika to najzwyczajniej z naszej nieumiejętności handlu, a każdy chciałby sprzedać coś przynajmniej z mały zyskiem? :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi Ty łobuzie! :)

A Lolek zaraz poda nr telefonu do zakładu pracy w którym pracuje i każdy ciekawy będzie mógł do niego zadzwonić (okaże się, że pracuje np. w zakładzie produkującym ceramikę, a nr tel. można potwierdzić w necie). Ale jestem bystry :))

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Mnie jednak mocno razi wrzucenie branży audio do jednego worka z "lekarzami" i prawnikami... jest zdecydowanie krzywdzące.

Proszę pokażcie mnie prasę branżową która obiektywnie ocenia jakieś dobro? Większość to periodyki broszurek reklamowych.

Nikt nikogo nie zmusza do zakupu kolumn marki X czy wzmacniacza marki Y... co więcej większość salonów w stolicy ma bardzo pro konsumenckie podejście do klienta....

Cieszy mnie fakt takiego wydażenia jak Drzwi Otwarte w Nautilusie, gdzie każdy moze sobie zweryfikowac stosunek ceny jakość najnowszego dziecka Dynaudio... szkoda że nie wiedziałem wcześniej bym sobie na przerwie obiadowej zaleciał.

A ceny? Czy to nie popyt je kształtuje... skąd taka cena masła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.