Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie oczarował Evoke 20...  słyszałem je w czasie wygrzewania i .... ten bas mają jak JBL Studio 580.. pewnych charakterystycznych barw i sposobu prezentacji się nie zapomina.. dla mnie to wzór kontroli i artykulacji dolnych zakresów.

 

Ale im dłużej słucham X14 tym bardziej upewniam się że nie bardzo widzę co bym chciał poprawić lub zmienić w obecnym graniu... 

Wizualnie..... szkoda gadać... cenię  Dynaudio i za jakości grania i za klasyczne wykonanie... ale Evoke.... nie popsuję innym radości zakupu.... ale generalnie to ta forma barwa i proporcje kompletnie nie komponuje się w moim postrzeganiu piękna...  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ten czarny to nie czarny... chyba że ja jakiś prototyp widziałem... ale jak Emity 20 można by podciągnąć do czarnego, to już Evoke .... jak by nie kombinować gasić światło itp to za cholere czarny nie wychodzi...

Ale to nie ma znaczenia... ważne jak grają. Jak Evoke 10 mają takie strojenie basu jak Evoke 20 to jest się czym ekscytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Mnie oczarował Evoke 20...  słyszałem je w czasie wygrzewania i .... ten bas mają jak JBL Studio 580.. pewnych charakterystycznych barw i sposobu prezentacji się nie zapomina.. dla mnie to wzór kontroli i artykulacji dolnych zakresów.

 

Ale im dłużej słucham X14 tym bardziej upewniam się że nie bardzo widzę co bym chciał poprawić lub zmienić w obecnym graniu... 

Wizualnie..... szkoda gadać... cenię  Dynaudio i za jakości grania i za klasyczne wykonanie... ale Evoke.... nie popsuję innym radości zakupu.... ale generalnie to ta forma barwa i proporcje kompletnie nie komponuje się w moim postrzeganiu piękna...  

 

 

 

 

Z jakim wzmacniaczem słuchałeś Evoke 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

ale generalnie to ta forma barwa i proporcje kompletnie nie komponuje się w moim postrzeganiu piękna...  

To niestety fakt, jak stanęły obok F260 to tak mało zgrabnie wyglądały, choć jak dla mnie stojaczki zgrabne do tego są. Też jestem ciekawy z jakim wzmacniaczem kolega słuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty piszesz o ich basie słysząc je gdzieś z holu sklepu, WTF?

To tak jakbym miał ocenić bas wieży Technicsa SC EH760, ktorą namiętnie  od 20 lat mój sąsiad nęka dwa piętra w dół i w górę starszych wiekiem sąsiadów, no basiszcze konkretne ale zróżnicowania zero. Swoją drogą sprzęt nie do zajechania :).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słuchałem w podobnych okolicznościach Evoke 30 z nowym Accuphase 480 i grało to lepiej niż u mnie. Drugostronnie ponoć grają one ładnie z tańszą elektroniką. Może szkoda, że nie podpiąłem ich do MH30.3 ale stwierdziłem, że raczej nie ma szans zagrać to lepiej niż z Octave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty piszesz o ich basie słysząc je gdzieś z holu sklepu, WTF?
To tak jakbym miał ocenić bas wieży Technicsa SC EH760, ktorą namiętnie  od 20 lat mój sąsiad nęka dwa piętra w dół i w górę starszych wiekiem sąsiadów, no basiszcze konkretne ale zróżnicowania zero. Swoją drogą sprzęt nie do zajechania :).
Adam - dlatego nic nie piszę o średnicy, stereofoni itp.. kolumny stały na pudełkach kolejnej pary i proszę odpowiedz sobie na pytanie: jeżeli w takich spartańskich warunkach bas był obecny i nie dudnił i miał kontur to na standach w dobrych warunkach akustycznych będzie lepiej czy gorzej?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już dobrze, mi już tego opisu wystarczy. 

Nasz Kolega z forum w ostatni piątek w Nautilusie Kraków bezpośrednio po sobie słuchał F160, Evoke 20 i X18, ta sama elektronika. Mam nadzieję, że coś więcej napisze, ja znam zwycięzcę, niestety Dynaudio umie pozycjonować swoje produkty :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 18:47, AndrzejPiaseczno napisał:

Wizualnie..... szkoda gadać... cenię  Dynaudio i za jakości grania i za klasyczne wykonanie... ale Evoke.... nie popsuję innym radości zakupu.... ale generalnie to ta forma barwa i proporcje kompletnie nie komponuje się w moim postrzeganiu piękna...  

 nie są najpiękniejsze to fakt ale jeszcze sprawdze z innymi standami niż moje vapy, pewnie coś więcej lub mniej napiszę o swoich nowych Evokach jak wrócę z pracy ;)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, zmieniłem jasnobrązowe na czarne założyłem maskownice i już zaczynają mi się podobać , przy odrobinie szczęscia może nawet nikt z rodzinki się nie skapnie że są inne kolumny  (zapewne problem większości audiomaniaków ;)  ) 

Co do brzmienia (wygrzanych już kolumn) to to co napisali przedmówcy np ps39 to się w zasadzie zgadza są dość jasne i skupione na średnicy ale jak dla mnie balans tonalny i barwa są kapitalne, nie mam porównania do droższych i lepszych kolumn ale te są dały mi o wiele większy skok jakościowy niż sobie kiedykolwiek wyobrażałem, po prostu trafiły idealnie w mój gust. Niebywale rozdzielcze i przestrzenne granie, z tym że te najdrobniejsze nawet detale (w tym również tylne plany) pojawiają się w niewymuszony i baaaardzo nieofensywny sposób,jako że kolumna jest całkiem spora to granie wydaje się o wiele swobodniejsze niż w excite x18 gdzie przestrzeń była nieco mniejsza, niższe pasma były stłoczone, a w górnych rejestrach (na moim wzmacniaczu) dało sie od czasu do czasu zauważyć krawędzie pojawiających się dźwięków, tutaj tego nie ma.  Dla niektórych będzie to wadą dla innych zaletą ale jest bardzo miękko, jak przesiadka do lumuzyny.. a zarazem szybko. Granie takie typowo subtelne, delikatne, łagodne ale nie ma w tym wszystkim przesady. Typowe czarusie z nich, aczkolwiek oprócz jazzu i wokalistyki puszczałem na nich acdc, metallice, scoprpions, łona i weber, chyba jakąś madonne i klasyke i z wszystkim radziły sobie świetnie. Chociaż wiadomo mocne tąpnięcie, twarda perkusja, czy jakieś darcie pysków w stylu sepultury to chyba nie do końca ten kierunek. ;) 

Technicznie są sporo większe od excite'ów 18 i nieco większe od emitów 20. Moim zdaniem te podstawki są jak bardzo mała podłogówka, grały bardzo dobrze w nautilusie jakieś 25-30m2 na oko. U mnie w 15 m2 był problem z basem bo nieco się wzbudzał, zmiana kabli i wpięcie irdaca niewiele dały, najwięcej dała zmiana ustawienia kolumn skrecenie do słuchacza i było dużo lepiej, z tym że bas już był bardziej dodatkiem do reszty pasma. Odsunięcie od tylnej ściany 90cm a od bocznych 45cm i coś mi się zdaje że ta druga wartość to jest to minimum(!).  Wydają się znacznie łatwiejsze do napędzenia niż emity i możliwe że min. też dlatego skok jakościowy był tak duży. Nie ma co porównywać tych kolumn na moim wzmacniaczu to prze-e-e-epaść.

Napędzane są caspianem, źrodło to node 2i, głośnikowe to purple rain a rca to zwykłe sznurówki i nawet tego nie słychać ;)

ps. focusy 160 na moim caspianie wypadły nieciekawie, excite'y 18stki już lepiej... ale całkiem niedawno słuchałem excite x38 na roksanie k3 i musze przyznać że było to bardzo dobre godne polecenia granie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że te 50 cm od bocznych ścian to minimum, inaczej zlewają się i zamazują faktury dźwięków na średnicy, robi się męcząca, sklejona, ujednolicona papka dźwięku. Chociaż co ciekawe X18 i Canto Grand S+ jakby trochę mniej to przeszkadzało niż moim X14 a może są zwyczajnie  bardziej precyzyjne od X14 i te odbicia od ścian tak nie bolały :) Ps. Svawo wrzuć jakąś ładną fotkę tych czarnych ślicznotek, niech nacieszę oko w oczekiwaniu na dziesiątki.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboch napisał:

Szit, chcialem sobie zamowic Evoke do przesluchania a tu sie okazuje, ze jedyny dystrybutor Dynaudio w Norwegii zbankrutowal 

Taka to w tej chwili branża , jakże niszowa ?

Ludzie na ceny narzekają ale jak to się nie sprzedaje to co się dziwić marży 200,300 a i wiecej procent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboch napisał:

Szit, chcialem sobie zamowic Evoke do przesluchania a tu sie okazuje, ze jedyny dystrybutor Dynaudio w Norwegii zbankrutowal i pupa, nie ma gdzie kupic kolumn Dynaudio...

A jaki ja mam problem z wypożyczeniem Evoke w kraju. I nawet godząc się na 200 czy 300 % marżę. Jak już wpadną w moje łapska oby dla nich okazały się godne nazwy Dynaudio :) Przez to, że nigdzie poza Nautilusem fizycznie ich nie mają i chyba nie chcą mieć, wyleczę się z audionervosy... Nie ma tego złego... :) 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów i zarazem proszę o pomoc w doborze wzmacniacza. 

Jestem w trakcie wymiany wzmacniacza do Contour 1.1 i nie wiem na co się zdecydować. Muzyka raczej spokojna bez rocka i metalu. Chcę wydusić z tych kolumn wszystko co możliwe. Budżet do 2,5tys. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gregorypek2 napisał:

Witam forumowiczów i zarazem proszę o pomoc w doborze wzmacniacza. 

Jestem w trakcie wymiany wzmacniacza do Contour 1.1 i nie wiem na co się zdecydować. Muzyka raczej spokojna bez rocka i metalu. Chcę wydusić z tych kolumn wszystko co możliwe. Budżet do 2,5tys. 

 

 

Kolega na tyle już doświadczony że powinien wiedzieć iż aby Contour 1.1 zagrały to trzeba spawarki. No chyba że z nas sobie jajka robi ?

 

Budżet 2.5 tys .do tych kolumn ? No Panie , zlituj się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie do tych 15cm woferków na cewce 38mm to wystarczy już coś w granicach 100W ale wydajne prądowo. Co innego do dynek 2x20cm na basie i z cewką 75mm to już można poszaleć z mocą i dać ile się ma. Ja swoje zasilałem 800W na kanał i grało z takim impulsem, że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luk77 napisał:

Kolega na tyle już doświadczony że powinien wiedzieć iż aby Contour 1.1 zagrały to trzeba spawarki. No chyba że z nas sobie jajka robi ?

 

Budżet 2.5 tys .do tych kolumn ? No Panie , zlituj się ?

Dokładnie jest tak jak powyżej  pisze Luk77, kolega chyba sobie robi jajka z nas wszystkich..:),  potwierdzam, te kolumny potrzebują elektrowni żeby zagrały... 2x100w to są żarty dla tych kolumn...i nic więcej, 2,5 tys z tymi kolumnami to na dobre kable głośnikowe...

Miałem te kolumny są rewelaaacyjne, ale nic z bieżącej produkcji w normalnych pieniądzach nie było w stanie ich napędzić, zawsze była buła na basie i brak dynamiki... Dopiero integra Krell KAV500i  (2x500w) oraz końcówka mocy 2x800w ruszyły te kolumny... i było rewelacyjnie....

 

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Buła na basie, brak dynamiki i oszałamiająca, sześcio i półkilogramowa waga tych potworów. Myślę, że końcówka 2x800W to jednak zbyt mało - co najmniej 2x1500W to minimum '-)

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ziko369 napisał:

Ja pytałem, co może być powodem trudności w napędzenia takich maluszków...?

Moim zdaniem, problem jest w charakterze brzmienia Dynaudio a nie trudności ich napędzenia. Dynaudio to nasycenie!, miękkość!, bas pasujący charakterem do tych cech i to się nam podoba ale chcielibyśmy jednocześnie, żeby one grały w zależności od tego jaką muzykę włączymy - również konturowo i z porażającą dynamiką na basie. Stąd te Krell-e itp. charakterem wzmacniacze. Niestety jak zawsze jest coś za coś, gdzieś musi być kompromis i również z Dynaudio nie zrobi się paczek najlepszych do każdego gatunku muzyki, trzeba dać im grać to w czym są najlepsze np. Jazz a do ostrego łojenia kupić inne paczki.

Inaczej, mamy śliczną blondynkę u boku ale chcielibyśmy też, żeby czasem była śliczną brunetką, no wyjścia są dwa - albo peruczka (Krell :)) albo kochanka brunetka (drugie paczki). Czyż drugie wyjście nie jest lepsze :))

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jak ktoś ma małe pomieszczenie to podstawkowe są spoko...ja lubię charakter grania podstawkowców...

Kilka lat kumpel w robocie miał w ok 13 metrach różne zestawienia z podstawkami od Mission, B&W 685, Proac Studio 100 (piękne granie), po Proac d2 ... Rotel ra06, Musical F. M3i, M6i...

Na pewno nie był potrzebny subwoofer...

Zawsze mi się podobało, chociaż grało inaczej...

Pomieszczenie i "cisza" jednak robią swoje, stary biurowiec po remoncie, żadnych płyt kartonowo-gipsowych ...sam tego doświadczam w pobliżu obwodnicy Trójmiasta... ;-((( HAŁAS

W domu ma dużo droższe klamoty ale już tak ładnie nie gra...

A moje doświadczenia są takie, że każde głośniki muszą mieć solidny napęd...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.