Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie sprawa jest prosta,  godzę się z charakterem grania kolumn i nie staram się z nich zrobić piecem czegoś czym i tak nigdy nie będą albo trzeba je sprzedać jak to nie nasze granie. Takie na siłę kombinowanie ze zmianą charakteru grania głośnika kojarzy mi się z robieniem z faceta kobiety, a jaki jest tego efekt każdy wie ( na szczęście tylko niewielu się to podoba).  

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam 38 napisał:

Takie na siłę kombinowanie ze zmianą charakteru grania głośnika kojarzy mi się z robieniem z faceta kobiety, a jaki jest tego efekt każdy wie ( na szczęście tylko niewielu się to podoba).  

Może te połączenie Cytrusa z tymi Excite daje taki efekt Conchita Wurst? ?

Ja wspominam, że bardzo fajnie mi się słuchało koncertów Phila Collinsa na połączeniu 1.3mk2 z Krellem ? Szybkość, dociążenie, barwa itd. Ja do największych fanów Jazzu nie należę, to zgodnie z Twoją teorią nie są to kolumny dla mnie, a bardzo je lubię ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Roxy to uważam, że popełniłem błąd dobierając Cyrusa 8.2 do Dynaudio bo ani on w tym połączeniu nie pokazuje tego w czym jest dobry ani Dynki, wszystko grają razem  poprawnie ale nic ujmująco ?. Teraz wybrałbym Dayensa zamiast Cyrusa i chociaż w wokalizie byłaby orgietka a Dynki w końcu by błyszczały w tym do czego są stworzone. No ale dosyć tych zwierzeń, człowiek uczy się na błędach ( a doradzano mi lampę LARa do Excite tyle żem bym uparty...),  czas na spacer po parku hah.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lacze Dynki X14 z jakze nie lubianym tutaj na forum Heglem H80 i (szczegolnie po zmianie DACa na Hugo2) jestem zaskoczony jak bardzo dynamiczne jest to granie, ale nadal z typowa nasycona srednica. Bas jest szybki i zwarty a gora po zmianie DACa nie daje powodow do narzekan ?

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam 38 napisał:

A byłbyś jeszcze bardziej jak byś posłuchał z torem odpowiednim pod Excite a tak masz dla mnie chłopa przebranego za kobitę ale podoba się więc super. 

Adaś ? a jakie expetymenta kablowo głośnikowe robiłeś? Ja mam różne kable i miałem. Proste kimbery, Transpatenty różne, wcześniej miałem Stereovoxy, ale nasz kolega Luk wysłał mi w prezencie kable Supry. Leżały mi i oglądałem je z „pogardą” bo przy Transparentach jarmarcznie wyglądają. Okazały się jednak strzałem w dziesiątkę. Kabel ma super rozdzielczość, nie jest natarczywy, a bardzo ładnie z excitami się zgrywa. Tak wiec kable premium są teraz w szafie, a gram na tam gratisowym od Łukasza ? Różnica bardzo duża. Excite pomimo tego, że są niby górą rozjaśnione, to nie należy ich mulić zbyt ciepłym kablem jak nie masz natarczywego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś ma zdaje się Supra Classic. Mam takowego w szafie ale po wpięciu PLY różnica u mnie spora in plus ( rozdzielczość , bas)

20 minut temu, Roxi napisał:

Excite pomimo tego, że są niby górą rozjaśnione, to nie należy ich mulić zbyt ciepłym kablem jak nie masz natarczywego źródła.

Po zabawach z Dynkami też uważam że ich mulić nie należy .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte od 3 lat Supry ply a czy one świetne czy nie to nie mam zdania ? Ps. W szafie mam Classic hah.

48 minut temu, dedal75 napisał:

@Adam 38 a atoll jest takim torem czy nie koniecznie? 

No wiesz, mnie pytać o Atoll-a  to tak nie bardzo..., ale mam swoją setkę cały czas i pielęgnuję ją tak samo jak Cytruska.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A byłbyś jeszcze bardziej jak byś posłuchał z torem odpowiednim pod Excite a tak masz dla mnie chłopa przebranego za kobitę ale podoba się więc super. 

Co to znaczy tor odpowiedni pod Excite? Ja mam nieocieplony wzmacniaczem wokal, zwarty dol i otwarta gore i taka kombinacja w polaczeniu z muzyka jakiej slucham jest bardzo satysfakcjonujaca. Jesli ktos poszukuje slodzenia i zmulenia to sie zawiedzie... (co oczywiscie nie oznacza, ze X14 to wulkan dynamiki).

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Pawel a niedawno pisałeś o pewnej manierze basu Dynaudio - coś się zmieniło od tego czasu?

Podłączyłem inny wzmacniacz. Zmiana była większa niż sądziłem że może być.

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

 

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

A czy sam nie potrafiłeś wskazać co gra lepiej Focus 160 czy stare, dobre Castle Knight 2 (fajnie, że zdarzają się jeszcze takie perełki jak stare CK2 czy Uszatki S520, które kosztują grosze a konkurują z powodzeniem z największymi na rynku).  A co będzie jak do już z "normalnym" wzmacniaczem grających bardzo dobrze  kolumn np. Canto Grand Signature plus dobierzemy dynamiczny, mocny wzmacniacz? ? Nagle Focus 160 zagra  dynamiczniej na basie od CG S+...yhy ?

Tak, Knight 2 mają pewne elementy w brzmieniu, które sprawiają że mogą grać momentami atrakcyjniej a brzmienie ma dość zbliżony charakter. Ale za całokształt trzeba ocenić jednak wyżej Dynaudio. Dodając jednak aspekt cenowy do dźwięku - to w kategorii cena do jakości Castle kosztując poniżej 2k za nowe, czy w okolicy 1k za używki, to miażdżą Dynki i nie tylko. Castle mają pewną wadę lub zaletę, zależy jak na to patrzeć - nie były aż tak podatne na zmiany po przepięciu wzmacniaczy jak Focusy. 

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

 ?Niestety pewnych cech Dynek nie przeskoczymy wzmakami choćbyśmy nie wiem jak bardzo sobie to wmawiali. Jazz Panie, tu Dynki mogą odjechać konkurencji, w dynamicznej muzie Dynki są jakie są i trzeba się z tym pogodzić.  Sam parę stron wcześniej wskazaleś, że specyficzny bas Dynaudio pasuje do ich całościowego charakteru tj. spokojnego, nasyconego grania i z tym ciężko się nie zgodzić.

Z odpowiednim wzmacniaczem jest moc, kontur i dynamika. I jestem teraz pod wrażeniem tego basu. Z innym może być senność i mulenie. Nie widzę problemu żeby grać metal czy rock na Focusach i jest efektownie, nie tylko w basie. Nie ma tu mowy o szufladkowaniu tego brzmienia Focusów do plumkania w jazziku czy innych subtelnościach. Kolumn nie da się zmienić ze skrajności w drugą skrajność, tak samo Dynaudio nie da się zrobić B&W czy Proaca, ale spore zmiany w tamtejszym kierunku są możliwe jak najbardziej.

 

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

 

Ps. Oczywiście nie ma kolumn idealnych co wszystko zagrają naj...

 I tu jest największy ból. Mam kilka par kolumn, grających w różnych stylach. Nawet te dużo tańsze od Focusów mają cechy które bardziej mi pasują. Wybierając jedną parę trzeba niestety iść na kompromisy. Kolumny nudzą się też po jakimś czasie, albo podświadomie mamy chęć lub ciekawość wypróbowania czegoś innego, tak to już jest w większości przypadków. 

 

6 godzin temu, Roxi napisał:

Ale nikt nie twierdzi inaczej, że to dobre kolumny są. Można się jedynie zastanawiać dlaczego na wybranych modelach jest spora utrata wartości i problemy z odsprzedażą za godziwe pieniądze w rozumieniu sprzedającego ? Może też być trochę podobnie, jak z samochodami. Monitory mniej jakby straciły na wartości niż te większe modele ?

Oczywiście - tu kij ma dwa końce. Kupując możemy mieć atrakcyjną cenę, okazję. Gorzej ze sprzedażą, często żal sprzedawać za bezcen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie lubię dyskutować z posiadaczami Hegla bo zawsze kończy się to obustronną pyskówką więc zostawmy to tak jak jest...

Nie sadze, zebym byl niekulturalny i oczekuje rzeczowej dyskusji popartej argumentami...

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, don111 napisał:

Z odpowiednim wzmacniaczem jest moc, kontur i dynamika

I ja tak to widze u siebie (szczegolnie po wymianie DACa ktory duzo dal), tym niemniej jestem swiadom ograniczen mojego sprzetu i nikomu tez nie wmawiam ze to co u mnie gra ma kazdemu grac (lub nie grac) bo ja mam racje i juz...

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Masz wszystko napisane stronę wcześniej ?

Spoko, winka sobie nalalem i zapuszcze nowego Cinematic'a bo musze dokladniej przesluchac (kilka kawalkow baardzo udanych).

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

słuchałem ostatnio Dynaudio emit m20, które nie ukrywam, że bardzo mi zaimponowały dźwiękiem.

Chciałbym podpytać o połączenie w/w emitów ze wzmacniaczem NAD, konkretnie C338. Sam wzmacniacz znam, podoba mi się jego brzmienie oraz a szczególnie funkcjonalność w tej cenie, choć nie miałem możliwości jeszcze połączenia i posłuchania go z m20. 

Przeglądając nie tylko strony forum klubu oczywiście można przeczytać, że Dynki potrzebują "nieco prądu". W jednym poście doczytałem, że to połączenie "było więcej niż dobre". Z NADów przytaczany był c326, który "miał się nieco gubić". Akurat tego NADa słuchałem i faktycznie nie do końca podobał mi się bas w nim. C338 w moim odczuciu kontroluje lepiej bas.

Pytanie: "czy", a jeśli tak to "czego" zabraknie (może zabraknąć) w połączeniu m20 + c338?

Pamiętajmy, że mówimy o budżecie (kolumny+wzmacniacz) poniżej 5.000 zł, więc nie oczekuję ew. hi-endu.

Muzyka - wszelaka...

Może ktoś miał możliwość słuchania tego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Na stronie fairaudio jest świeżutka recka Evoke 10, zainteresowani mogą zerknąć.  Z opisu wynika, że to kolumny bardzo podobne charakterem, barwą do X14.

Zamów już i nie męcz się tak bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę Roxi, najpierw Q21 odpisało mi, że to praktycznie to samo brzmienie co X14, teraz ta recka i jakbym czytał opis X14, szkoda ciągać te paczuszki przez pół Polski i potem odsyłać, żeby tylko upewnić się w tym o czym wszyscy dookoła mówią i piszą. Ale mam coś innego na oku i tańszego ? tadam

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Luk77 napisał:

Mam nadzieję że niespodzianką będzie jak Ci zagrają ?. Sam jestem ciekaw bo nie miałem z nimi do czynienia.

A jak grają Adamy, możesz je porównać do x18 ? ?

Wiem, że są Adamy dużo lepsze pewnie, tak wiec przynajmniej Ty nie marudź, że w tym klubie tego pisać nie chcesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 15:05, Luk77 napisał:

X18 to bardzo fajne paczki , grały u mnie wtedy  z Rotel RA 1592 . Pozbyłem się ich bo zachciało mnie się Focus 160 czego pózniej mocno żałowałem. Podejrzewam x18 teraz z Cyrusem dawały by masę frajdy.

Focusy 160 są bardziej wymagające i grają mniej otwartym, ciemniejszym dźwiękiem w stosunku do Excite.  Przy odpowiedniej elektronice grają zdecydowanie lepiej od x18. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.