Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo B&W to piękne kolumny i świetnie grają w szczególności seria 800.  803 również mam na oku... ale trzeba dać szansę  Dynkom, tylko wygrzanym i w moim przypadku z inną elektroniką.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 9.04.2019 o 12:50, Adam 38 napisał:

A jeszcze wracając do tego co daje przyjemność w naszych systemach - moim zdaniem  - to co jest najbliższe prawdzie, to właśnie w muzyce z naszych systemów zawsze!  obroni się przed dodaną koloryzacją, choćby nie wiem jak smaczną. Jednak ta ułuda, poczucie obcowania z żywym artystą w naszym pokoju (właśnie dzięki TYM "nie podkręconym/ wzmocnionym/odrealnionym na swój sposób" barwom) czy odczucie maksymalnie zbliżonej do prawdziwej barwy instrumentów zawsze będzie przed choćby  najpiękniej, najcudowniej zrobioną przesłodzoną, ocieploną koloryzacją. Oczywiście jeszcze raz napiszę - tak obecnie uważam ? i to jest kierunek do największych emocji. 

Proszę nie gryźć, nie kopać, nie ubliżać i nie naśmiewać się za to co teraz napisałem ? dzięki. 

Adaś...dokładnie tak, też lubię takie granie, problem w tym że to niestety robi "czystkę" w dyskografii na półce i dyskach...

Wrzucasz jakiś super jazz czy wokal z Xrcd to masz nirwanę...

Ale po tym każda następna to już... ;-(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Dajcie spokój spekulacjom o wygrzaniu bądz nie.... jaki dystrybutor strzeliłby sobie w kolano wysyłając na taki odsłuch kolumny z defektem... to przecież odstraszenie potencjalnych nabywców... no chyba że był to dystrybutor B&W ;/

Oczywiście masz rację nie ma co gdybać, przyjdą i Ci co będą zainteresowani sprawdzą i na pewno na wygrzanych kolumnach to zrobią i ocenią to co usłyszą w tym i moja osoba. 

Aczkolwiek znam przypadki jak niewygrzane kolumny szły na różne pokazy , daleko nie trzeba szukać tak było w przypadku nowej serii 800  B&W jak weszły i na nasze AS praktycznie pojechały kolumny prawie , że wyjęte z pudełka, a wiem to bo bylem przy rozmowie w salonie Top hifi jak sprzedawcy rozmawiali ze sobą. I jak to w Polsce po 10 min odsłuchu na AS niektórzy różnie pisali.. Dla mnie seria 800 świetna i warta grzechu i pieniądze jak kogoś stać wydać takie, a nie inne pieniądze. 

Też w necie czytałem nie wiem na ile to jest prawdą, że te Dynki, które były w Monachium to nie były 100%, które wychodzą z fabryki, a pomimo tego zostały wystawione, bo jak niektórzy mówią lepiej się pokazać z nowością na takich targach jak w Monachium niż  nie... W przypadku aut podobnie bywa, że auta , które stoją  np na pokazach w Genewie czy w Paryżu różnią się od tych, które wyjdą z taśmy, a pomimo tego stoją i prezentują się z ładnymi kobietami :-) Bo grzech nie pokazać nowości :-) 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Fud napisał:

Też obstawiam że były nie wygrzane jak i elektronika mimo że Naim jest polecany do Dynaudio mogła w przypadku tych kolumn jednak nie podpasowac do końca.

Zawsze mnie zastanawia dlaczego Naim jest polecany w zestawieniu z Dynaudio.

Moim zdaniem jeden drugiemu podcina skrzydła. To nie jest interesujące, emocjonalne granie tzn. barwne, organiczne, dynamiczne. Jest jakoś tak nijako, smutno bez wciągającej szczegółowości. Ponadto mam wrażenie, że nawet wysokie dzielonki Naima nie radzą sobie w pełni z wysterowaniem Dynaudio.

Natomiast Naim we współpracy z B&W, PMC czy Harbeth to gwarancja naturalnego, "żywego", energicznego, barwnego grania (porównując do Dynaudio).

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, skyrobin napisał:

Zawsze mnie zastanawia dlaczego Naim jest polecany w zestawieniu z Dynaudio.

Moim zdaniem jeden drugiemu podcina skrzydła. To nie jest interesujące, emocjonalne granie tzn. barwne, organiczne, dynamiczne. Jest jakoś tak nijako, smutno bez wciągającej szczegółowości. Ponadto mam wrażenie, że nawet wysokie dzielonki Naima nie radzą sobie w pełni z wysterowaniem Dynaudio.

Natomiast Naim we współpracy z B&W, PMC czy Harbeth to gwarancja naturalnego, "żywego", energicznego, barwnego grania (porównując do Dynaudio).

A w Twoim przypadku jaka elektronika gra fajnie z dynkami ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat już pisaliśmy, więcej nie będę się rozpisywał, bo szkoda mojego czasu pisanie o tym samym. A propo Dynek to z tego co na innym forum Kolega napisał mają być w krótce. Ale to i tak nie Twój zasięg, więc dla Ciebie to bez znaczenia. Ale jak będę się umawiał na odsłuch to zapraszam posluchamy razem....

?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jakoś ... ? ale propozycja wspólnego odsłuchu aktualna będę się umawiał na koniec czerwca początek lipca tak aby kolumny były już wygrzane i aby pokazały ile są warte w stosunku do ceny.. bo na pewno znając życie Kraków będzie pierwszy, który dostanie te kolumny, a Wawa dopiero później.. zresztą wcześniej jestem dość zajęty, a później wylatuje na zasłużone dwutygodniowe wakacje.. czego i Tobie Życzę, bo nic tak dobrze nie robi, jak fajny wypoczynek.. Od maja przed długim weekendem zaczynam na tydzień wylatuje, a to już tuż tuż, zacząłem odliczanie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to nie mój Traget takie kolumny... Jak Cię interesują tego typu kolumny to zadzwoń tam gdzie trzeba i się spytaj.. zapraszam również i Ciebie na odsłuch Dynek ... ja lubię słuchać czegoś fajnego... we trzech  będzie raźniej. ? A mnie na chwilę obecną trzy kolumny od trzech różnych Producentów interesują , o których tutaj już pisałem.. czyli SF, B&W, Dynki... jak widzisz Twoich Spendorów nie ma w kręgu mojego zainteresowania. ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam do Wawy są pociągi , autobusy.. dasz radę ?  ja na AS byłem ze 4 razy (ostatni raz ze 3 lata temu) i doszedłem do wniosku że na dobrych kilka lat mi to wystarczy, bo muzyki tam i tak nie posłucham, bo za dużo ludzi, wszędzie tłok.. szkoda czasu.. A w salonie jeden zestaw tylko dla nas, nasze płyty i tylko pozostaje się delektować muzyką. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lolek126 napisał:

A tak jakoś ... ?  ale propozycja wspólnego odsłuchu aktualna będę się umawiał na koniec czerwca początek lipca tak aby kolumny były już wygrzane i aby pokazały ile są warte w stosunku do ceny.

Pierwsze dajesz w pysk, a później robisz się najlepszym kolegą ? 

Co do odsłuchów, to ogólnie nie lubię robić zakupów. Jeśli nie zamawiam czegoś wysyłkowo, to jadę do sklepu praktycznie tylko wtedy jak jestem zdecydowany na zakup czegoś. Szanuje swój czas i handlowca. Nie mam wątpliwości, że te kolumny doskonale zagrają w odpowiednim zestawieniu. Jak pewnie wszystkie Confidence. Już się tylu różnych szkół grania i systemów nasłuchałem, że mam w jakimś stopniu wyrobioną opinie, co oczywiście nie oznacza, że nowości się nie pojawiają. Nie jestem jednak zawodowo z branże związany i ciagle analizowanie i odsłuchy są z mojego punktu widzenia strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Pierwsze dajesz w pysk, a później robisz się najlepszym kolegą ? 

Co do odsłuchów, to ogólnie nie lubię robić zakupów. Jeśli nie zamawiam czegoś wysyłkowo, to jadę do sklepu praktycznie tylko wtedy jak jestem zdecydowany na zakup czegoś. Szanuje swój czas i handlowca. Nie mam wątpliwości, że te kolumny doskonale zagrają w odpowiednim zestawieniu. Jak pewnie wszystkie Confidence. Już się tylu różnych szkół grania i systemów nasłuchałem, że mam w jakimś stopniu wyrobioną opinie, co oczywiście nie oznacza, że nowości się nie pojawiają. Nie jestem jednak zawodowo z branże związany i ciagle analizowanie i odsłuchy są z mojego punktu widzenia strata czasu.

Ok rozumiem, ale co jeśli nie jesteś zdecydowany tak jak ja... to gdzieś trzeba tego posłuchać... posłuchałem wielu kolumn i na razie wybrałem dwie do boju pary od dwóch różnych dystrybutorów plus zobaczymy jak wyjdą Dynki, tylko ja nie jestem pewien tego jak one wyjdą w boju, bo ja jestem zdecydowany na elektronikę Accu, przynajmniej na dzień dzisiejszy , nie wiem jak to będzie za rok , kiedy to wszystko już zacznę zwozić do domu, aby w salonie odsłuchiwać to co być może będę chciał kupić. Bo jak dobrze wiesz to co może zagrać w jakimś salonie to niekoniecznie wyjdzie w domu, przy salonie użytkowym i dużo słabszej akustyce. A jak będzie to się zobaczy z góry na nic się nastawiam, zagrają będzie fajnie, nie zagrają to są inne do kupienia kolumny z których również jestem na razie bardzo zadowolony.

Godzinę temu, MrSalieri napisał:

A to @lolek126 i @Szpieg z tej samej krainy :)? 

Jeśli chodzi Ci o to , że obaj lubimy Accu to tak z tej samej krainy jesteśmy tak jak wielu w tym kraju jak i na Świecie.. Bo Accu tak jak innych firm choćby Mak, Pass itp. to świetne zabawki, tylko kwestia co komu podpasuje i kogo na co stać. Tylko problem tego forum jest taki, że nie można tutaj nic chwalić co jest droższe, bo od razu z ludzi robi się sprzedawców.. tylko to problem tych co tak sobie myślą.. co mają powiedzieć ludzie, którzy do tego stopnia lubią rzeczy np. z Nautilusa, którzy mają tyle od nich zabawek, że mogliby zakupić niezłego np. mesika i chwalą to co kupili.. to dopiero muszą być sprzedawcy topowi... tylko jak wytłumaczyć, ze ludzie, którzy zarabiają powiedzmy w granicach 2500-3000 zł stać jest ich na takie rzeczy ??? ? Bo więcej sprzedawca nie zarobi w sklepie.. Ale najlepiej napisać sprzedawca, bo to takie polskie komuś ...... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lolek126 napisał:

to gdzieś trzeba tego posłuchać...

Jeśli mowa o droższych zakupach, to odsłuch załatwia się jednym telefonem u siebie w domu. Jesteś wiarygodnym i stałym klientem, nic nie płacisz, nowy za opłatą, niewiarygodny lub niechciany, znaczy nic nie kupujesz lub trzymasz stronę konkurencji i robisz jeszcze black PR, to nic nie dostajesz. 

Jednym słowem, dzwonię do Lolka i mówię, chłopaki przywieźcie mi to teraz te nowe Confidence z Accu, wsadźcie tam do reklamówki tych parę kabli, co ich tu jeszcze nie miałem... i tyle. 

Owszem, nie przekreślam sensu istnienia salonów. Gdzieś tam coś trzeba może pierwszy raz zobaczyć, gdzieś trzeba się spotkać i pogadać, można też i oczywiście posłuchać. Realni klienci wydaje mi się nie mają problemu aby mieć każdy sprzęt u siebie. Bajkopisarze i oglądacze jeżdżą ciągle na odsłuchy i sprzęt znają z wystaw i pięcio minutowego odsłuchu, a później piszą elaboraty. Z tańszym sprzętem czasem może być słabiej z odsłuchem niż droższym, bo ludzie odsyłają poniszczone kartony itd. Wysłałem ostatnio coś koledze na odsłuch i wyleczył mnie z pożyczania skutecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

Jeśli mowa o droższych zakupach, to odsłuch załatwia się jednym telefonem u siebie w domu. Jesteś wiarygodnym i stałym klientem, nic nie płacisz, nowy za opłatą, niewiarygodny lub niechciany, znaczy nic nie kupujesz lub trzymasz stronę konkurencji i robisz jeszcze black PR, to nic nie dostajesz. 

Jednym słowem, dzwonię do Lolka i mówię, chłopaki przywieźcie mi to teraz te nowe Confidence z Accu, wsadźcie tam do reklamówki tych parę kabli, co ich tu jeszcze nie miałem... i tyle. 

Owszem, nie przekreślam sensu istnienia salonów. Gdzieś tam coś trzeba może pierwszy raz zobaczyć, gdzieś trzeba się spotkać i pogadać, można też i oczywiście posłuchać. Realni klienci wydaje mi się nie mają problemu aby mieć każdy sprzęt u siebie. Bajkopisarze i oglądacze jeżdżą ciągle na odsłuchy i sprzęt znają z wystaw i pięcio minutowego odsłuchu, a później piszą elaboraty. Z tańszym sprzętem czasem może być słabiej z odsłuchem niż droższym, bo ludzie odsyłają poniszczone kartony itd. Wysłałem ostatnio coś koledze na odsłuch i wyleczył mnie z pożyczania skutecznie...

Z wieloma rzeczami się zgadzam, tylko to też nie jest takie proste, ponieważ jak sam widzisz ja do tej pory nie interesowałem się drogimi "zabawkami" z audio... i tu zaczyna się problem, bo gdybym miał znajomości w  sklepach pewnie byłoby prościej, a tak wszystko jest pod górkę. Podam Ci prosty przykład,,, jak chciałem zorganizować odsłuch SF ST + Accu 470 i Cd Accu do tego kompletu plus kable , listwa ... uwierz mi na słowo ( na drugim forum pisałem) prawie 3 miechy dzwonienia po sklepach, bo nikomu nie zależało zorganizować taki odsłuch, bo każdy wychodzi z założenia , że idziesz do sklepu posłuchasz powiedzmy 3 godziny i wydaje 200 tysi.. albo konflikt interesów, czyli kable i elektronika od innego dystrybutora niż kolumny.. albo był sklep, który je miał, ale stały "zimne" i nie czuli potrzeby aby je wygrzewać.. udało się , jechałem około 250 km w jedną stronę aby taki system odsłuchać.. Z Wawy -Solicy 38 mln miasta pojechałem do miasteczka, bo jednemu właścicielowi sklepu tylko zależało na tym, abym mógł odsłuchać, widząc, ze nie kupię tego zestawu od ręki..  dalej idźmy Warszawa powoduje to , że tutaj nikogo pewne rzeczy nie interesują, że chcesz np  kolumny B&W 804 i 803 na odsłuch, płacisz kaucję pełną 100% i przywiozą dolicz kaucję za zestaw stereo i kable i wychodzi odpowiednia kwota.. Nie będę likwidował funduszy, lokat itp aby móc odsłuchać pewnych rzeczy.. których na dzień dzisiejszy nie kupię , tylko się zastanawiam nad wyborem co najbardziej mi podejdzie.. to są drogie rzeczy i nie podejmuje się decyzji w ciągu 3 godzinnego odsłuchu.. w salonie ... Niestety jak człowiek nie ma znajomości to jest ciężko w Wawie z drogimi zabawkami.. A już nie wspomnę np o fakcie, ze kolumny SF ST to może były w tym okresie 2-3 komplety na całą Polskę.. Moje jechały z Wilna z targów.. :-)

Ja jak już będę miał trzy kolumny na które będę zdecydowany to będę musiał jakoś pogadać przynajmniej z elektronika aby nie płacić za nią i tak zrobić aby te trzy różne kolumny móc odsłuchać powiedzmy w przeciągu 1 miesiąca, ale to w przyszłym roku... Musze też taki okres czasu złapać w pracy, abym miał na tyle spokoju, aby na spokojnie móc je posłuchać po tydzień czasu na każdy z kompletów... a to tez u mnie nie jest takie proste.. bo nie mogę sobie pozwolić na taki komfort aby po 8-10  godzinach pracy wyjść i mieć wszystko w głębokim poważaniu.. z czego z drugiej strony się cieszę, bo mogę  interesować sie takimi, a nie innymi rzeczami i nie myśleć czy mi starczy do pierwszego.. jeszcze Dynki zostały do przesłuchania i fajnie by było jakby zagrały na odpowiednim poziomie, bo niestety cena jest ich wyższa niż zakładałem. 

Spokoju życzę w pracy.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lolek126 napisał:

Nie będę likwidował funduszy, lokat itp aby móc odsłuchać pewnych rzeczy.. których na dzień dzisiejszy nie kupię , tylko się zastanawiam nad wyborem co najbardziej mi podejdzie..

Osobiście nie miałbym sumienia fatygować kogoś z daleka z ciężkim towarem itd. jeśli nie jestem gotowy do zakupu. Jest to zwykłe zawracanie komuś dupy i zabieranie czasu. Będziesz robił jakieś odsłuchy, a do tego czasu wychodzą nowe modele, modyfikacje, zmiany cen itd. Zlikwidujesz lokatę, będziesz zdecydowany i wtedy zadzwoń do jednego i drugiego sprzedawcy, powiedz, że jesteś konkretnie zdecydowany na zakup jak granie Ci się spodoba i wtedy nie będziesz miał problemów z odsłuchem u siebie w domu. Robisz tu od lat wszystkim wykłady na temat tego, że kogoś na coś nie stać, narzekających Polaków, a jak się okazuje, to nawet nie chcą dać Tobie towaru na odsłuch do domu. Zresztą planując zakup za 20-40 tys euro, to chyba nie masz problemu aby zapłacić komuś za paliwo i fatygę. Słabo Lolek, słabo ?

 

 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Z wieloma rzeczami się zgadzam, tylko to też nie jest takie proste, ponieważ jak sam widzisz ja do tej pory nie interesowałem się drogimi "zabawkami" z audio... i tu zaczyna się problem, bo gdybym miał znajomości w  sklepach pewnie byłoby prościej, a tak wszystko jest pod górkę. Podam Ci prosty przykład,,, jak chciałem zorganizować odsłuch SF ST + Accu 470 i Cd Accu do tego kompletu plus kable , listwa ... uwierz mi na słowo ( na drugim forum pisałem) prawie 3 miechy dzwonienia po sklepach, bo nikomu nie zależało zorganizować taki odsłuch, bo każdy wychodzi z założenia , że idziesz do sklepu posłuchasz powiedzmy 3 godziny i wydaje 200 tysi.. albo konflikt interesów, czyli kable i elektronika od innego dystrybutora niż kolumny.. albo był sklep, który je miał, ale stały "zimne" i nie czuli potrzeby aby je wygrzewać.. udało się , jechałem około 250 km w jedną stronę aby taki system odsłuchać.. Z Wawy -Solicy 38 mln miasta pojechałem do miasteczka, bo jednemu właścicielowi sklepu tylko zależało na tym, abym mógł odsłuchać, widząc, ze nie kupię tego zestawu od ręki..  dalej idźmy Warszawa powoduje to , że tutaj nikogo pewne rzeczy nie interesują, że chcesz np  kolumny B&W 804 i 803 na odsłuch, płacisz kaucję pełną 100% i przywiozą dolicz kaucję za zestaw stereo i kable i wychodzi odpowiednia kwota.. Nie będę likwidował funduszy, lokat itp aby móc odsłuchać pewnych rzeczy.. których na dzień dzisiejszy nie kupię , tylko się zastanawiam nad wyborem co najbardziej mi podejdzie.. to są drogie rzeczy i nie podejmuje się decyzji w ciągu 3 godzinnego odsłuchu.. w salonie ... Niestety jak człowiek nie ma znajomości to jest ciężko w Wawie z drogimi zabawkami.. A już nie wspomnę np o fakcie, ze kolumny SF ST to może były w tym okresie 2-3 komplety na całą Polskę.. Moje jechały z Wilna z targów.. ?

Ja jak już będę miał trzy kolumny na które będę zdecydowany to będę musiał jakoś pogadać przynajmniej z elektronika aby nie płacić za nią i tak zrobić aby te trzy różne kolumny móc odsłuchać powiedzmy w przeciągu 1 miesiąca, ale to w przyszłym roku... Musze też taki okres czasu złapać w pracy, abym miał na tyle spokoju, aby na spokojnie móc je posłuchać po tydzień czasu na każdy z kompletów... a to tez u mnie nie jest takie proste.. bo nie mogę sobie pozwolić na taki komfort aby po 8-10  godzinach pracy wyjść i mieć wszystko w głębokim poważaniu.. z czego z drugiej strony się cieszę, bo mogę  interesować sie takimi, a nie innymi rzeczami i nie myśleć czy mi starczy do pierwszego.. jeszcze Dynki zostały do przesłuchania i fajnie by było jakby zagrały na odpowiednim poziomie, bo niestety cena jest ich wyższa niż zakładałem. 

Spokoju życzę w pracy.. 

Lolek od kiedy to w stolicy żyje 38 mln ludzi? Poniosło Cię trochę. A poza tym po co teraz zawracać sklepom gitarę skoro zakup planujesz w dalszej przyszłości? Brak tu logiki trochę. 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Roxi napisał:

Osobiście nie miałbym sumienia fatygować kogoś z daleka z ciężkim towarem itd. jeśli nie jestem gotowy do zakupu. Jest to zwykłe zawracanie komuś dupy i zabieranie czasu. Będziesz robił jakieś odsłuchy, a do tego czasu wychodzą nowe modele, modyfikacje, zmiany cen itd. Zlikwidujesz lokatę, będziesz zdecydowany i wtedy zadzwoń do jednego i drugiego sprzedawcy, powiedz, że jesteś konkretnie zdecydowany na zakup jak granie Ci się spodoba i wtedy nie będziesz miał problemów z odsłuchem u siebie w domu. Robisz tu od lat wszystkim wykłady na temat tego, że kogoś na coś nie stać, narzekających Polaków, a jak się okazuje, to nawet nie chcą dać Tobie towaru na odsłuch do domu. Zresztą planując zakup za 20-40 tys euro, to chyba nie masz problemu aby zapłacić komuś za paliwo i fatygę. Słabo Lolek, słabo ?

 

 

Nie  w tym rzecz, ja nikomu nie zawracam głowy dla zabawy, tylko jestem konkretne zainteresowany, ale nie rozwalę funduszów itp. i stracę na nich kasę, aby odsłuchać sobie kolumny, które planuje kupić powiedzmy za 1,5 roku..a czy Producenta X albo Y to już taka branża... ale to nie o to chodzi, sklepy  nie były  zainteresowane  ściągnięciem nawet jak im proponowałem kasę.... np jeden jegomość mi powiedział, ze przy takich kolumnach on sobie nie będzie robił problemu i nie będzie oglądał ich przez godzinę po tym jak kurier mu przywiezie takie kolumny, nie wspominając o innych rzeczach , o których nie będę pisał na otwartym forum. Znam przypadek jak Gościowi sklepy nie chciały złożyć systemu z Aid plus pewna elektronika i kable za  xxxx kasę, bo wszystko było od innego Dystrybutora.. Gdzie posłuchał w Niemczech tam mu od ręki coś takiego zrobili.. można , można tylko trzeba chcieć... i od Niemca kupił po pewnym czasie...  Dlaczego w motoryzacji jest inne podejście i dali mi auto za duże większe pieniądze na weekend  i nie mieli z tym problemu,  abym sobie mógł przetestować, zapłaciłem za paliwo, śmieszne pieniądze za wypożyczenie na dwa dni i po sprawie i też nikt niczego nie obiecywał , że kupię.. Kupiłem, ale pewności nie mieli..  teraz Kolega bierze ravkę nową za 200 tysi na dwa dni po 200 zł za dzień płaci, a nie płaci kaucję samochodu 100% :-) Spisuje się dokumenty i nie powinno być żadnego problemu, tylko trzeba chcieć. A oni traktują jak aby ludzie musieli na 200% kupić sobie np kolumny za 90 tysi... nic nikt nie musi, mogę ,a le jak nie kupię to przeżyje.. 

A mnie denerwuje fakt jak ludzie wchodzą na pewne tematy, wymądrzają się, psioczą na wszystko co drogie, a generalnie nie jest ich stać aby to kupić.. a mnie jest stać, tylko nie kupię tego po odsłuchu jednym, a jeśli nie pasuje im to kupię u Niemca, który jeszcze mi sam przywiezie firmowym autem , rozpakuje i podziękuje za zakup w jego sklepie, tak jak to było w przypadku opisywanego Gościa wyżej.. nic na siłę.. W Polsce muszą pewni Dystrybutorzy/sklepy nauczyć się szanować tych ludzi co chcą kupować tego typu dobra materialne.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ta Ravka za 200 tysi ma wykupione ubezpieczenie włącznie z AC i właścicielowi salonu nie zależy tak bardzo czy wypożyczający to auto przytrze czy rozbije. I tak dostanie kasę z ubezpieczalni. A w świecie audio nikt nie ubezpiecza sprzętu demo, stąd wymagalność kaucji, żeby w razie czego rozliczyć z niej ewentualne uszczerbki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Whyduck napisał:

Lolek od kiedy to w stolicy żyje 38 mln ludzi? Poniosło Cię trochę. A poza tym po co teraz zawracać sklepom gitarę skoro zakup planujesz w dalszej przyszłości? Brak tu logiki trochę. 

Pomyślałem o Polsce .. mój błąd.. przepraszam, wiesz to zależy jak na to popatrzeć.. ja jestem dosyć człowiekiem zapracowanym, takich kolumn + elektronika różna  powiedzmy w przeciągu roku przetestowałem już kilka, po to aby wyłonić powiedzmy 3-4 pary kolumn, którymi będę już zainteresowany na 100%. A wtedy już 3 pary ściągnę sobie do domu, przynajmniej mam taką nadzieję..  :-) 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Whyduck napisał:

A w świecie audio nikt nie ubezpiecza sprzętu demo, stąd wymagalność kaucji, żeby w razie czego rozliczyć z niej ewentualne uszczerbki.

Nie wszyscy biorą kaucję za sprzęt audio. Ja wypożyczałem ze sklepu wzmacniacz w zeszłym roku o wartości około 7tyś. i sprzedawca nie wziął ode mnie złotówki. Płaciłem natomiast za wysyłkę towaru. Można? Można... ? Tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Whyduck napisał:

Tylko, ze ta Ravka za 200 tysi ma wykupione ubezpieczenie włącznie z AC i właścicielowi salonu nie zależy tak bardzo czy wypożyczający to auto przytrze czy rozbije. I tak dostanie kasę z ubezpieczalni. A w świecie audio nikt nie ubezpiecza sprzętu demo, stąd wymagalność kaucji, żeby w razie czego rozliczyć z niej ewentualne uszczerbki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolego ale i tak spisujesz umowę na wypożyczenie i tam również jest wszystko określone co i jak.. mi wypożyczyli jeszcze dużo droższe auto i też nie było żadnego problemu.. ba z dwóch różnych salonów przyjeżdżali pod sam dom na jazdy testowe.. tak chcą aby ludzie widzieli, że im zależy na tym aby klient był zadowolony i aby kupił ich auto, a nie mają żadnej pewności, że kupisz.. ....  to jest kwestia chęci jak dla mnie.. a w audio tego brakuje.. kilka rzeczy bym napisał takich, że byś zrozumiał, gdzie jest klient dla niektórych dystrybutorów w audio.. tylko mówię to jest otwarte forum, więc nie napiszę.. i to nie tylko przykłady moje , ale i znajomych.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lolek126 napisał:

W Polsce muszą pewni Dystrybutorzy/sklepy nauczyć się szanować tych ludzi co chcą kupować tego typu dobra materialne.

Z tego co wiem, to nie ma najmniejszego problemu aby ktoś z Nautilusa przywiózł Ci sprzęt do domu. Poznałem zresztą osobiście kilka osób od których coś kupowałem, które właściciel odwiedził nawet osobiście dostarczył jakieś droższe Accu. Problemy i niesnaski mają miejsce w których jakiś audiofil domaga się wypożyczenia sprzętu bez kaucji i później ma żal i pretensje, że sprzętu nie dostał. Jak nie chcesz likwidować lokat, to może trzeba wrócić do początku oferty. Emity też dobrze grają z tym, że tu kaucja na odsłuch też może być wymagana ?

5 minut temu, Adiamek napisał:

Nie wszyscy biorą kaucję za sprzęt audio. Ja wypożyczałem ze sklepu wzmacniacz w zeszłym roku o wartości około 7tyś. i sprzedawca nie wziął ode mnie złotówki. Płaciłem natomiast za wysyłkę towaru. Można? Można... ? Tak to powinno wyglądać.

Z tym, że Lolek mówi o zakupach za min 35-50 tys euro, a jak twierdzi nigdzie go nie znają, ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.