Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, rambo54 napisał:

wg mnie, dynki mogą grać też sucho. Tylko po co ?

Im mniej jest jakiegoś wyraźnego zabarwienia głośników tym granie dla mnie jest bardziej naturalne. Dlatego nie lubię pewnych modeli Scan Speak. To niby granie super, ale dla mnie to gra cały czas na jedno kopyto. Dynaudio już jest lepsze w tym względem, ale nadal nie idealne, choć firmy nie przekreślam. Wysterowania czegoś mocnym tranzystorem nie jest problemem, ale gdzieś trochę tego ulotnego wyrafinowania się gubi. Oczywiście każde zestawienie jest inne i każdy ma swoje upodobania. Ja mowię o swoich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Roxi napisał:

Taki jest od lat ogólnie trend i wszyscy widzą, że ceny coraz wyższe, a koszt produkcji się ciagle optymalizuje. Teraz mój znajomy wrócił z Chin i był w fabryce gdzie produkuje się m.in. Sonus Fabera i wiele innych renomowanych marek. Takie są realia. Nie oczekuj, ze powiem teraz marki i nazwiska, bo i tak mam dość banów nawet na całe fora hehe ?

Roxi, ale rozumiem , że wiesz jakie to "Sonusy" robią w Chinach i co myślą o tych kolumnach ludzie, którzy "kochają " Sonusy te, które są robione we Włoszech ? Niektórzy mówią , że F. Serblin przewraca się w grobie jak widzi co za "cudeńka" są robione ze znaczkiem SF w fabryce w Chinach.. 

Rozumiem, że ten znajomy to Gość z branży, bo do fabryk to raczej nie wpuszczają ludzi z ulicy ? Czy jestem w błędzie.. ? I co takiego tam zastał co go tak  bardzo zniesmaczyło ? Bo materiały  i jakość tych oklein  jakie są użyte do tych kolumn to każdy widzi, kiedy zastanawia się czy warto po to coś  sięgnąć.. Więc podejrzewam, że to o co innego chodzi.. np kontrola jakości itp ... jestem bardzo ciekawy.. 

Ale też nie oznacza, że wszystko co jest robione w Chinach to jest dziadostwo, bo są Producenci, którzy tam robią i ich produkty są na wysokim poziomie i uznawane na Świecie. Znam też pewnego audiofila, który sobie pomieszkiwał zarówno w Chinach jak w HK i np o płytach cd mówił , że chciałby, aby europejskie płyty cd były wydawane w takiej jakości jakie tam można było kupić, mowa oczywiście o legalnych studiach nagraniowych... 

Myśle, też sobie, że tego typu kolumny są robione w jednym celu, aby nakłonić te osoby, które za wszelką cenę (bez wzgledu jak graję takie kolumny) nabyć coś ze znaczkiem SF.  Pomimo, że wiele innych firm, mniej może audiofilskich w tych cenach mają lepsze kolumny... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak sie wogole maja te bezprzewodowe Dynaudio do zwyklych? Np. XEO 20 do Excite X14?


Słuchałem kiedyś xeo 4 i grały bardzo podobnie do x14. Lepsza była kontrola dźwięku w całym paśmie bo tam masz osobny wzmacniacz na każdy przetwornik. Ciut więcej można wyciągnąć moim zdaniem z x14 podłączając jakiś ambitniejszy wzmacniacz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lolek126 napisał:

Roxi, ale rozumiem , że wiesz jakie to "Sonusy" robią w Chinach i co myślą o tych kolumnach ludzie, którzy "kochają " Sonusy te, które są robione we Włoszech ? Niektórzy mówią , że F. Serblin przewraca się w grobie jak widzi co za "cudeńka" są robione ze znaczkiem SF w fabryce w Chinach.. 

Teoretycznie te najtańsze. Faktycznie, to nie wiem jakie dokładnie modele, ale informacja jest pewna i to z przed kilku dni. Informacje te są zresztą objęte ścisłą tajemnicą jeśli chodzi o producentów i modele. Obowiązuje również całkowity zakaz robienia zdjęć itd. Oczywiście jest to informacja z pierwszej ręki od przedstawiciela chińskiej firmy ? Każdy ma swoje kontakty Lolek ?

8 minut temu, lolek126 napisał:

I co takiego tam zastał co go tak  bardzo zniesmaczyło ?

To już Lolek nie dopowiadaj z tym zniesmaczeniem. Nic takiego nie mówiłem. Jeśli chodzi o trend związany z czasem bardzo krótkowzroczną optymalizacją i oszczędnością, to jest to wiedza powszechna, a nie jakaś teoria spiskowa. To, że później odbija się komuś czkawką przez lata, albo niszczy się markę, to nie musi być ważne jak się uda przez lata miliony z brandu wycisnąć. 

Inna sprawa, to nie należy pewnych spraw publicznie poruszać, bo tak na prawdę nikomu to nie służy. Dyskusje na temat realnej zawartości sprzętu, kosztów produkcji, lokalizacji czy ujawnianie jakiś dodatkowych szczegółów nie powinny być prowadzone z wielu powodów. Po pierwsze klienci, którzy kupili coś mocno przewartościowanego będzie im bardzo przykro i będą zdenerwowani, producenci i handlowcy nie będą zadowoleni, że ktoś miesza się w ich interesy, a media muszą trzymać zawsze interes chlebodawcy. Wszyscy wiedzą jaki jest trend. Tania produkcja i wysokie ceny. I tak człowiek nie ma wyjścia. Może pomarudzić, a i tak kupi i zapłaci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

Teoretycznie te najtańsze. Faktycznie, to nie wiem jakie dokładnie modele, ale informacja jest pewna i to z przed kilku dni. Informacje te są zresztą objęte ścisłą tajemnicą jeśli chodzi o producentów i modele. Obowiązuje również całkowity zakaz robienia zdjęć itd. Oczywiście jest to informacja z pierwszej ręki od przedstawiciela chińskiej firmy ? Każdy ma swoje kontakty Lolek ?

To już Lolek nie dopowiadaj z tym zniesmaczeniem. Nic takiego nie mówiłem. Jeśli chodzi o trend związany z czasem bardzo krótkowzroczną optymalizacją i oszczędnością, to jest to wiedza powszechna, a nie jakaś teoria spiskowa. To, że później odbija się komuś czkawką przez lata, albo niszczy się markę, to nie musi być ważne jak się uda przez lata miliony z brandu wycisnąć. 

Dokładnie te najtańsze, choć  podobno , mówię podobno bo w sklepach różnie mówią produkowane są również modele Venere, a nie są najtańsze.. Kiedyś venere S (nie wiem czy dalej są te kolumny- nie interesuje się nimi) to te podobno przeniesiono do Włoch ze względu na to iż pojawiały się kolumny z wadami.. ile w tym prawdy nie wiem, bo tak jak napisałem, nie interesują mnie te kolumny, a byłem kiedyś na odsłuchu  i chyba to były pierwsze Venery jakie wjechały do Stolicy i jak sprzedawcy je wyjęli, a właściciel sklepu właśnie wszedł i jak na nie spojrzał to powiedział, aby więcej ich nie zamawiali na sklep.. taka była jego reakcja.. ale niektórym się podobają. Ja za te pieniądze wolałbym inne kolumny.. 

Natomiast co do tego znajomego to pomyślałem sobie, że było coś co właśnie strasznie go zaszokowało.. ? Ale wiadomo nawet jakby to i tak to coś byłoby dla jego wiedzy.. ?

I zgadzam sie z tym, że Producenci aby sprzedać jakieś kolumny niszczą markę w jakimś znaczeniu tego słowa, bo chcą wycisnąć kasę na tych, którzy patrzą na znaczek.. Bo jeszcze Venere  to pół biedy, ale Principia czy też Chameleon to ... a szkoda pisania.. i z góry przepraszam tych, którzy czytają to, a mają te kolumny, ale dla mnie nie powinny one się znaleźć w "repertuarze" takiej firmy jak SF... pomimo, że rozumiem , że kasa nie śmierdzi i Producenci muszą się ratować tego typu kolumnami, ale trzeba umieć powiedzieć STOP. A może lepszym rozwiązaniem jest, aby wyższe modele były tańsze niż to co mamy dzisiaj.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie te najtańsze, choć  podobno , mówię podobno bo w sklepach różnie mówią produkowane są również modele Venere, a nie są najtańsze.. Kiedyś venere S (nie wiem czy dalej są te kolumny- nie interesuje się nimi) to te podobno przeniesiono do Włoch ze względu na to iż pojawiały się kolumny z wadami.. ile w tym prawdy nie wiem, bo tak jak napisałem, nie interesują mnie te kolumny, a byłem kiedyś na odsłuchu  i chyba to były pierwsze Venery jakie wjechały do Stolicy i jak sprzedawcy je wyjęli, a właściciel sklepu właśnie wszedł i jak na nie spojrzał to powiedział, aby więcej ich nie zamawiali na sklep.. taka była jego reakcja.. ale niektórym się podobają. Ja za te pieniądze wolałbym inne kolumny.. 
Natomiast co do tego znajomego to pomyślałem sobie, że było coś co właśnie strasznie go zaszokowało.. Ale wiadomo nawet jakby to i tak to coś byłoby dla jego wiedzy..
I zgadzam sie z tym, że Producenci aby sprzedać jakieś kolumny niszczą markę w jakimś znaczeniu tego słowa, bo chcą wycisnąć kasę na tych, którzy patrzą na znaczek.. Bo jeszcze Venere  to pół biedy, ale Principia czy też Chameleon to ... a szkoda pisania.. i z góry przepraszam tych, którzy czytają to, a mają te kolumny, ale dla mnie nie powinny one się znaleźć w "repertuarze" takiej firmy jak SF... pomimo, że rozumiem , że kasa nie śmierdzi i Producenci muszą się ratować tego typu kolumnami, ale trzeba umieć powiedzieć STOP. A może lepszym rozwiązaniem jest, aby wyższe modele były tańsze niż to co mamy dzisiaj.. 


A kto by tam kupował Principie, Chameleony czy Venery skoro Emity i Excite są tańsze i grają lepiej :) Budżetowe, sensowne Sonusy się skończyły na Concero, Concertino,Liuto moim zdaniem. Czyli jakąś dekadę temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lolek126 napisał:

I zgadzam sie z tym, że Producenci aby sprzedać jakieś kolumny niszczą markę w jakimś znaczeniu tego słowa, bo chcą wycisnąć kasę na tych, którzy patrzą na znaczek.. Bo jeszcze Venere  to pół biedy, ale Principia czy też Chameleon to ... a szkoda pisania.. i z góry przepraszam tych, którzy czytają to, a mają te kolumny, ale dla mnie nie powinny one się znaleźć w "repertuarze" takiej firmy jak SF... pomimo, że rozumiem , że kasa nie śmierdzi i Producenci muszą się ratować tego typu kolumnami, ale trzeba umieć powiedzieć STOP. A może lepszym rozwiązaniem jest, aby wyższe modele były tańsze niż to co mamy dzisiaj.. 

Trzymaj się Lolek lepiej Dynaudio, bo zaraz jakiś forumowy szeryf się pojawi, że nic to o nich nie piszemy ?

W kontekście zakupów i co nam się podoba, to dobry tekst ostatnio czytałem... "Gdy przychodzi do płacenia, to pragnienia tracą swoją siłę albo się gdzieś ulatniają " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Whyduck napisał:

 


A kto by tam kupował Principie, Chameleony czy Venery skoro Emity i Excite są tańsze i grają lepiej ? Budżetowe, sensowne Sonusy się skończyły na Concero, Concertino,Liuto moim zdaniem. Czyli jakąś dekadę temu.

 

Np te kolumny, które wymieniłeś, ale jest wiele , wiele innych, które byłoby warto kupić niż te z dołu.. Liuto to pierwsze Sonusy, którymi się zajarałem, pamiętam jak dzisiaj... ? Ale Sonusy bardzo lubię tak od Olimpijki III w górę.. tylko to już cenny inne.. 

Wracając do Dynek u tego Producenta  idąc od dołu jest dużo lepszy wybór zarówno pod względem wykonania  ceny jak i jakości tego co za to otrzymujemy. Bo wiadomo wyżej to już kwestia co komu pasuje..

Też nigdy nie rozumiałem jak ludzie pisali, kiedy weszły nowe Countury, że to już inna szkoła grania, gdzie mi countury naprawdę się podobają i super są wykonane.. ale ja nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Dynek dopiero je polubiłem jak posłuchałem countury, C2 i C4.. choć niektórzy tylko ze względu na sam ich wygląd potrafią negować, czego też nie rozumiem, pomimo, że wygląd to kwestia gustu.. ale czasem warto choćby posłuchać i zobaczyć z czym ma się do czynienia.. i jak potrafią ładnie zagrać.. tylko trzeba dać im odpowiedniego partnera w sensie elektroniki i kabli.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Np te kolumny, które wymieniłeś, ale jest wiele , wiele innych, które byłoby warto kupić niż te z dołu.. Liuto to pierwsze Sonusy, którymi się zajarałem, pamiętam jak dzisiaj...  Ale Sonusy bardzo lubię tak od Olimpijki III w górę.. tylko to już cenny inne.. 
Wracając do Dynek u tego Producenta  idąc od dołu jest dużo lepszy wybór zarówno pod względem wykonania  ceny jak i jakości tego co za to otrzymujemy. Bo wiadomo wyżej to już kwestia co komu pasuje..
Też nigdy nie rozumiałem jak ludzie pisali, kiedy weszły nowe Countury, że to już inna szkoła grania, gdzie mi countury naprawdę się podobają i super są wykonane.. ale ja nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Dynek dopiero je polubiłem jak posłuchałem countury, C2 i C4.. choć niektórzy tylko ze względu na sam ich wygląd potrafią negować, czego też nie rozumiem, pomimo, że wygląd to kwestia gustu.. ale czasem warto choćby posłuchać i zobaczyć z czym ma się do czynienia.. i jak potrafią ładnie zagrać.. tylko trzeba dać im odpowiedniego partnera w sensie elektroniki i kabli.. 


Ja chorowałem na Auditory M i Cremone M, ale wówczas były poza zasięgiem, a dziś wolę Dynki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Whyduck napisał:

Ja chorowałem na Auditory M i Cremone M, ale wówczas były poza zasięgiem, a dziś wolę Dynki ?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dynaudio-confidence-c1-ii/1074437294-172-21835

Tu masz fajne Dynki. Gość pisze, że czeka na dalsze pytania. Niemcy, to nie koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dynaudio-confidence-c1-ii/1074437294-172-21835
Tu masz fajne Dynki. Gość pisze, że czeka na dalsze pytania. Niemcy, to nie koniec świata.


Dzięki. Właśnie pokazałem żonie, mówiąc, ze to moja kolumna docelowa. Odparła - „o nie, obrzydliwa” :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Whyduck napisał:

Dzięki. Właśnie pokazałem żonie, mówiąc, ze to moja kolumna docelowa. Odparła - „o nie, obrzydliwa” ?

W rzeczywistości ładnie wyglądają. 

8 minut temu, Andrzej Ł napisał:

Pytanie do znających dobrze Excite X44. Zestaw Rotela jak w sygnaturze. Co mogę zyskać, a co stracić po przesiadce z Focal Aria 948 na Excite X44. Z odsłuchem w warunkach domowych ciężko.

Ja mam x44, ale nie znam Aria... Widzę, że na rynku wtórnym te x44 tanio jak barszcz chodzą, podobnie jak duże Fokusu... ? Niby to już łatwe w wysterowaniu, ale chyba ludzie sobie z tym nie radzą i tanio, to później sprzedają. Ogólnie, to solidne granie z mocnym basem. Ja gram z zamkniętym BR większości, bo bas potrafi się rozlewać, a mam mocny wzmacniacz. Mam też monobloki lamowe 100 Watt na EL34 i z tymi Dyniami sobie nie radzą. Zależy od muzyki zresztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam x44, ale nie znam Aria... Widzę, że na rynku wtórnym te x44 tanio jak barszcz chodzą, podobnie jak duże Fokusu...  Niby to już łatwe w wysterowaniu, ale chyba ludzie sobie z tym nie radzą i tanio, to później sprzedają. Ogólnie, to solidne granie z mocnym basem. Ja gram z zamkniętym BR większości, bo bas potrafi się rozlewać, a mam mocny wzmacniacz. Mam też monobloki lamowe 100 Watt na EL34 i z tymi Dyniami sobie nie radzą. Zależy od muzyki zresztą. 


Aria łatwiejsza w wysterowaniu zdecydowanie, mimo iż spadają poniżej 4ohm. Focal graja szybciej, szczupłej, bardziej szczegółowo i przejrzyście. Super graja z hybrydami i lampami. Bez odsłuchu 948vsX44 się nie obejdzie bo to dwie przeciwne szkoły grania.

Roxi, w jakim metrażu grasz ma x44? Widziałem Focusy 340,380 w bardzo niskich cenach i zastanawiam się właśnie czy aż tak trudno je napędzić czy potrzebują hektarowych salonów by zagrać poprawnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Whyduck napisał:

Roxi, w jakim metrażu grasz ma x44? Widziałem Focusy 340,380 w bardzo niskich cenach i zastanawiam się właśnie czy aż tak trudno je napędzić czy potrzebują hektarowych salonów by zagrać poprawnie.

dobre 50 m2 niestety ? Duże Dynaudio uczciwie grają, ale wymagające są to kolumny. Te cztery 20 cm głośniki jak nie są za pysk trzymane to potrafią dudnić, a jak znowu wzmacniacz za słaby, to gra zbyt szczupło. Dlatego jak ktoś nie musi, to monitor jest faktyczne dobrym wyborem, bo i mają dużo basu i nie potrzeba elektrowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też jest taki, że uwzględniając wszystkie rabaty, 7 letnią gwarancję, solidną skrzynkę i bardzo dobre głośniki jakie są w tych x44, to cena jest za nie wręcz śmiesznie niska. Tak więc jak ktoś szuka stosunkowo niedrogich kolumn do dużego pomieszczenia, to jest dobra opcja. Tym bardziej, że są bardzo dobrze wykonane, mają fajne nóżki itd. W serii Evoke nie ma ich odpowiednika. Dopiero Contour 60 jest dedykowany do podobnego metrażu. 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Whyduck napisał:

Aria łatwiejsza w wysterowaniu zdecydowanie, mimo iż spadają poniżej 4ohm. Focal graja szybciej, szczupłej, bardziej szczegółowo i przejrzyście. Super graja z hybrydami i lampami.

Nie zauważyłem, żeby Arie grały szczupło, wręcz przeciwnie. Ale jeśli rzeczywiście mają mniej basu, to ileż go mają X44. Bas w tych Focalach, to ich mocna strona, mięsisty, sprężysty, szybki jak piszesz, taki jak lubię i szczerze to nie chciałbym, żeby był inny. Prądu raczej też nieco potrzebują, ale tu problemu nie widzę.

Chciałbym nieco wygładzić samą górę. W mocniejszym rocku, metalu, a lubię często tego posłuchać, jest tej góry jak dla mnie troszkę za dużo. Pytanie czy w dynkach będzie jej mniej lub łagodniej podanej. Ciągnie mnie do miękkiej kopułki.

Moje spotkanie z X44 było dość krótkie, bo ok. 2h słuchania, ale.... Najpierw były zapięte do Accuphase E-470. W repertuarze, o którym mowa powyżej, porażka. Na moje ucho nie dało się tego słuchać, góra męcząca niesamowicie. Później zostały zapięte do lampy i tu zagrało fajnie.

A może do 36-38m2 te X44 będą za duże.

Wiem, że porównanie byłoby najlepsze, ale chyba temat nie do ogarnięcia. Dlatego też myślę o rynku wtórnym. W razie czego nie będzie tak bolało przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

dobre 50 m2 niestety ? Duże Dynaudio uczciwie grają, ale wymagające są to kolumny. Te cztery 20 cm głośniki jak nie są za pysk trzymane to potrafią dudnić, a jak znowu wzmacniacz za słaby, to gra zbyt szczupło. Dlatego jak ktoś nie musi, to monitor jest faktyczne dobrym wyborem, bo i mają dużo basu i nie potrzeba elektrowni. 

Dynaudio ma kolumny o ponadprzeciętnym basie ale też fizyki się nie przeskoczy, szczególnie w monitorach. Dla mnie 2x 17cm w Focus 220 (32hz przy - 3db) to takie w miarę zadowalające minimum na tą chwilę żeby bez obawy o nadmierne obciążanie kolumn poczuć tą domieszkę swobody i potęgi na samym dole w niektórych utworach (muzyka filmowa czy symfoniczna). Choć nie oszukujmy się że to też takie trochę większe popierółki. Szału też nie ma, jak się posłucha muzyki z subem,  który schodzi do 15hz bez problemu, to później słuchając z samych kolumn czuć jak dużo tego niskiego pasma ucieka - nawet tam gdzie wydawałoby się tego basu nie potrzeba. Wielkość pokoju moim zdaniem aż tak dużego znaczenia nie ma ale ważna jest akustyka, ustawienie kolumn i układ ścian. 2x20cm to nie są jakieś "nienormalne" kolumny,  kolosy. To takie docelowe minimum do w miarę pełnopasmowego grania. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

1028 mają basu mniej niż te Arie, a 1038 to już nie półka cenowa. Góra oczywiście lepsza w Electrach, ale to ciągle Focalowa góra. Poza tym jeszcze nie miałem nigdy Dynaudio. Jak pogonie te Focale to się pewnie skuszę. Zobaczymy co się będzie działo.

Edytowane przez Andrzej Ł
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, don111 napisał:

Dynaudio ma kolumny o ponadprzeciętnym basie ale też fizyki się nie przeskoczy, szczególnie w monitorach. Dla mnie 2x 17cm w Focus 220 (32hz przy - 3db) to takie w miarę zadowalające minimum na tą chwilę żeby bez obawy o nadmierne obciążanie kolumn poczuć tą domieszkę swobody i potęgi na samym dole w niektórych utworach (muzyka filmowa czy symfoniczna).

Oczywiście, masz rację. Dlatego sprzedałem 3,4LE i nie interesuje mnie biorąc w moim pomieszczeniu C2. Jeśli chodzi o x44, to od samego początku "czuć", że jest to jakby tańszy produkt w stosunku do Contour. Tańszy karton, wykończenie samej skrzynki tańsze, terminale zaciskowe gorszej jakości, pewnie tańsza zwrotka itd.? Jednak coś za coś. X44 ma dedykowany głośnik średniotonowy i jest to kolumna trójdrożna, jak chyba x38. To znowu daj jej przewagę nad 3,4 i S25 rozciągnięciem pasma. A te 2x20 pozwalają odczuć dźwięk fizjologicznie i potrafi nawet w dużym salonie zadrżeć podłoga ? Tak jak napisałeś, swoboda, której nie mają kolumny z mniejszymi głośnikami. Ogólna jakość wykonania, to nadal Dynaudio, bardzo dobra. Kontrowersyjne jest te rozjaśnienie góry w Excite. Nie wiadomo tak do końca, czy to dobrze, czy źle ? 

32 minuty temu, Andrzej Ł napisał:

1028 mają basu mniej niż te Arie, a 1038 to już nie półka cenowa. Góra oczywiście lepsza w Electrach, ale to ciągle Focalowa góra. Poza tym jeszcze nie miałem nigdy Dynaudio. Jak pogonie te Focale to się pewnie skuszę. Zobaczymy co się będzie działo.

Kolega Audiofan sprzedaje Focus 380, to może z nim się dogadaj, to przestanie nam klub ciągle spamować ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.