Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Fud napisał:

Na chwilę obecną mam dokładnie trzy pary Dynek. Zaczynając od 1.4le następnie Special 40 jak i Contour20. Każda z nich gra inaczej ale słychać że to jednak Dynaudio. Co do wysokich tonów w Special 40 to są tak samo dobre jak z Esotara2 w Contour 20. Natomiast contour 1.4le to troszkę inna góra co nie znaczy że gorsza co to to nie. Jak dla mnie wszystkie te modele są świetne.

Pozdrawiam 

Fajnie masz jednym słowem ?

A z jakim wzmacniaczem na nich grasz i kablami głośnikowymi?

Ta sama konfiguracja, czy w zależności od kolumn różna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Adam 38 napisał:

M4tech z tymi najnowszymi Specjalami 40 to ciekawa sprawa, samo Dynaudio twierdzi, że wsadziło tam wszystko co na najlepsze, recenzje magazynów na całym świecie "właściwe" więc wabik jest a u nas jakoś nie widać, żeby się sprzedawały, teraz dali na zachętę Standy w cenie i też chyba chętnych brak. Ktoś tu miał S40 ale ostatecznie pogonił je dalej... Jak coś jest bardzo dobre to chyba się z tym zostaje? Nie widać też, żeby ludzie z Klubu wypożyczali je do siebie, kompletna cisza w interesie. Jak mi jakiś salon za 8kzl je podaruje to biorę w ciemno - info na priv poproszę ? Napiszę też co mi się w nich podoba a co nie, chociaż to akurat mało istotne będzie ?

To ja ?

9 godzin temu, Fud napisał:

Na chwilę obecną mam dokładnie trzy pary Dynek. Zaczynając od 1.4le następnie Special 40 jak i Contour20. Każda z nich gra inaczej ale słychać że to jednak Dynaudio. Co do wysokich tonów w Special 40 to są tak samo dobre jak z Esotara2 w Contour 20. Natomiast contour 1.4le to troszkę inna góra co nie znaczy że gorsza co to to nie. Jak dla mnie wszystkie te modele są świetne.

Pozdrawiam 

C20 nie słuchałem ale 1.4 LE świetne monitory. Nie miałem przyjemności tylko z tymi bez LE. Ponoć ciemność tam dominuje, co mi odpowiada. 

S40 vs SE25 hmmm jednak 25 są lepsze na górze i są w stanie nagłośnik większę pomieszczenie. Aktualnie podobają mi się F380. Tylko nie wiem jak z adaptacją w 30 m będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit.

 

Czy ktoś słuchał koncówek lub integry od Parasound ? Na zagranicznych forach coś tam czytałem, że niby udane połączenie z Dynaudio. Mniej popularna elektronika u nas w Polsce chyba. Taki Parasound A 21+ ma 300 na kanał. Powinien nakarmić takie Focusy czy bardziej wymagające monitory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na chwilę obecną mam dokładnie trzy pary Dynek. Zaczynając od 1.4le następnie Special 40 jak i Contour20. Każda z nich gra inaczej ale słychać że to jednak Dynaudio. Co do wysokich tonów w Special 40 to są tak samo dobre jak z Esotara2 w Contour 20. Natomiast contour 1.4le to troszkę inna góra co nie znaczy że gorsza co to to nie. Jak dla mnie wszystkie te modele są świetne.
Pozdrawiam 


Fud, a które Twoim zdaniem najlepiej sprawdzą się w 20m2? Wiem, ze to teoche jak wróżenie z fusów ale ciekaw jestem Twojej opinii. Bo najłatwiejsze do wysterowania to napewno s40.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
edit.
 
Czy ktoś słuchał koncówek lub integry od Parasound ? Na zagranicznych forach coś tam czytałem, że niby udane połączenie z Dynaudio. Mniej popularna elektronika u nas w Polsce chyba. Taki Parasound A 21+ ma 300 na kanał. Powinien nakarmić takie Focusy czy bardziej wymagające monitory. 


Miałem kiedyś starego Parasounda HCA2200 i z F160 robił co chciał. Pod względem barwy również było fajnie. Z minusów to rozdzielczość góry mogła by być lepsza i drażniła mnie jej ziarnistość/chropowatość. W nowszym modelu być może jest lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Roxi said:

Fajnie masz jednym słowem ?

A z jakim wzmacniaczem na nich grasz i kablami głośnikowymi?

Ta sama konfiguracja, czy w zależności od kolumn różna?

To zależy. Z Contour 20, Special 40 jak i 1.4le gram na Octave v110SE z Super black box. Contour 1.4le i Special 40 doskonale  sprawdza się z Densenem B250 I końcówkami B350. Reszta toru to głośnikowe Van den hul revolution jak i interkonekty van den hul the first Mk II ultimate. Jako źródło Ps audio perfect wave dac mkII z Bridge.

Jakiś czas temu przewinal się też Devialet 200 jak i końcówka Audia fls 4. Niestety nie zagościły na dłużej... 

 

2 hours ago, Whyduck said:

 


Fud, a które Twoim zdaniem najlepiej sprawdzą się w 20m2? Wiem, ze to teoche jak wróżenie z fusów ale ciekaw jestem Twojej opinii. Bo najłatwiejsze do wysterowania to napewno s40.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

 

Szczerze to sam musiałbyś sprawdzić. Te trzy modele zagrają napewo inaczej w takim jak i innym metrażu. Special 40 być może najlepiej jeżeli chodzi o ich napedzenie ale contour 20 do trudnych też nie należy i te drugie to zdecydowanie lepsze głośniki. Co do contour 1.4le musisz mieć wydajny wzmacniacz żeby je napedzic. W przypadku tych kolumn ilość basu budzi podziw  ale coś musi ten bas trzymać w ryzach inaczej będziemy mieli bardziej miskowate granie bez precyzji w tym zakresie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak. To ciągle Dynaudio ale czyż miałoby to sens gdyby wszystkie grały tak samo? Chyba nie. Różnice są ale trzeba samemu posłuchać niestety bo co sprzęt towarzyszący jak i pomieszczenie to mamy inne granie. Zresztą gdyby było to takie proste to pewnie po sprzedaży Focus 160(poprzednio Contour 1.1 i Focus 110) i zakupie 1.4le nie szukalbym nic innego a jednak wyszło tak a nie inaczej... bo to Dynaudio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fud napisał:

To zależy. Z Contour 20, Special 40 jak i 1.4le gram na Octave v110SE z Super black box. Contour 1.4le i Special 40 doskonale  sprawdza się z Densenem B250 I końcówkami B350. Reszta toru to głośnikowe Van den hul revolution jak i interkonekty van den hul the first Mk II ultimate. Jako źródło Ps audio perfect wave dac mkII z Bridge.

Jakiś czas temu przewinal się też Devialet 200 jak i końcówka Audia fls 4. Niestety nie zagościły na dłużej... 

Ładnie, ładnie. Z takim sprzętem możesz tu pisać więcej. Chicago nie będzie marudził, że tu jest jakieś gimnazjum czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hehe no tak. To ciągle Dynaudio ale czyż miałoby to sens gdyby wszystkie grały tak samo? Chyba nie. Różnice są ale trzeba samemu posłuchać niestety bo co sprzęt towarzyszący jak i pomieszczenie to mamy inne granie. Zresztą gdyby było to takie proste to pewnie po sprzedaży Focus 160(poprzednio Contour 1.1 i Focus 110) i zakupie 1.4le nie szukalbym nic innego a jednak wyszło tak a nie inaczej... bo to Dynaudio


Fud, a jak się mają F160 do 1.4LE? Czy mógłbyś scharakteryzować różnice między tymi dwoma modelami? Wokół tych dwóch monitorów krążą różne opinie. Jedni twierdzą, ze 1.4 są zdecydowanie lepsze od 160-tek, inni, ze różnice są niewielkie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Whyduck said:

 


Fud, a jak się mają F160 do 1.4LE? Czy mógłbyś scharakteryzować różnice między tymi dwoma modelami? Wokół tych dwóch monitorów krążą różne opinie. Jedni twierdzą, ze 1.4 są zdecydowanie lepsze od 160-tek, inni, ze różnice są niewielkie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Różnice są i to wcale nie małe. F160 są mniej wymagające jeżeli chodzi o napędzenie. Focus maja mniej basu a ogólna charakterystyka jest bardziej skierowana ku górze. Ogólnie bardzo dobre granie z odpowiednim torem mogą być docelowym głośnikiem oczywiście w tym przedziale cenowym. Natomiast co do Contour 1.4le to tutaj idziemy w drugą stronę także dołu pasma. Bas jak na rozmiary obudowy potrafi zadziwić swoją wagą, mamy też pięknie dopalona niższą srednice pasma co mi się bardzo podoba. Góra pasma nie tak "wyeksponowana" jak w F160 ale nic jej nie brakuje. Ogólnie dostajemy duży dźwięk i wszystkiego więcej łącznie ze świetną stereofonia czego Focusy nam nie dadzą. Mi osobiście Contoury 1.4le bardziej się podobaja i uważam że są to zdecydowanie lepsze głośniki ale potrzebują też dobrej elektroniki żeby pokazać na co je stać i zablyszczec. Źle dobrany system może mocno rozczarować te zestawienie co nie znaczy że winne będą kolumny. 

W skrócie od góry dalbym:

Contour 20

Contour 1.4le

Special 40

Focus 160

W sieci można znaleźć różne opinie o danym modelu i nie każdy może się z moją zgadzać. Wszystko zależy od preferencji muzycznych i najważniejsze zestawienia z resztą toru. 

Bardzo miło wspominam też Contour 1.1 uważam że są to genialne monitorki do małych pomieszczeń. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Różnice są i to wcale nie małe. F160 są mniej wymagające jeżeli chodzi o napędzenie. Focus maja mniej basu a ogólna charakterystyka jest bardziej skierowana ku górze. Ogólnie bardzo dobre granie z odpowiednim torem mogą być docelowym głośnikiem oczywiście w tym przedziale cenowym. Natomiast co do Contour 1.4le to tutaj idziemy w drugą stronę także dołu pasma. Bas jak na rozmiary obudowy potrafi zadziwić swoją wagą, mamy też pięknie dopalona niższą srednice pasma co mi się bardzo podoba. Góra pasma nie tak "wyeksponowana" jak w F160 ale nic jej nie brakuje. Ogólnie dostajemy duży dźwięk i wszystkiego więcej łącznie ze świetną stereofonia czego Focusy nam nie dadzą. Mi osobiście Contoury 1.4le bardziej się podobaja i uważam że są to zdecydowanie lepsze głośniki ale potrzebują też dobrej elektroniki żeby pokazać na co je stać i zablyszczec. Źle dobrany system może mocno rozczarować te zestawienie co nie znaczy że winne będą kolumny. 

W skrócie od góry dalbym:

Contour 20

Contour 1.4le

Special 40

Focus 160

W sieci można znaleźć różne opinie o danym modelu i nie każdy może się z moją zgadzać. Wszystko zależy od preferencji muzycznych i najważniejsze zestawienia z resztą toru. 

Bardzo miło wspominam też Contour 1.1 uważam że są to genialne monitorki do małych pomieszczeń. 

Pozdrawiam 

 

Dzięki serdeczne za opis! Ostatnie pytanie; czy są duże różnice w niskich tonach między F160 a S40? Ciekaw jestem czy mając F160 warto dopłacać prawie drugie tyle do S40....chociaż z drugiej strony Esotar wart każdej wydanej złotówki ;)

 

Fud, faktycznie powinieneś częściej się tutaj udzielać, Twoja wiedza i doświadczenie są bardzo ciekawe.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Whyduck said:

 

Dzięki serdeczne za opis! Ostatnie pytanie; czy są duże różnice w niskich tonach między F160 a S40? Ciekaw jestem czy mając F160 warto dopłacać prawie drugie tyle do S40....chociaż z drugiej strony Esotar wart każdej wydanej złotówki ?

 

Fud, faktycznie powinieneś częściej się tutaj udzielać, Twoja wiedza i doświadczenie są bardzo ciekawe.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To są bardzo podobne głośniki. Bas jest zdecydowanie lepszy w s40 i mamy go więcej dodatkowo jest lepszej jakości. Góra pasma jest lepsza w s40 i to nie ulega wątpliwości. Średnica natomiast jest bardzo podobna ale bardziej szczegółowa w s40. Ogólnie special 40 to fajne głośniki czy warte dopłaty? wypożycz i posłuchaj tak będzie najlepiej ja tak zrobiłem zarówno ze Special 40 jak i Contour20. Poprzednie wszystkie Dynaudio kupowałem w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To są bardzo podobne głośniki. Bas jest zdecydowanie lepszy w s40 i mamy go więcej dodatkowo jest lepszej jakości. Góra pasma jest lepsza w s40 i to nie ulega wątpliwości. Średnica natomiast jest bardzo podobna ale bardziej szczegółowa w s40. Ogólnie special 40 to fajne głośniki czy warte dopłaty? wypożycz i posłuchaj tak będzie najlepiej ja tak zrobiłem zarówno ze Special 40 jak i Contour20. Poprzednie wszystkie Dynaudio kupowałem w ciemno.


S40 są dość jasne jak na Dynaudio, jaśniejsze od Focusa i grające na pograniczu natarczywości jak na moje ucho. Czy uważasz, ze się je jakość zagęścić/przyciemnić elektroniką? Focusy reagowały za zmiany w elektronice bardzo, czy w przypadku s40 tez tak jest? Sorry za gard pytań, zapewne je wypożyczę, ale nie mam już możliwości na zabawę w żaglowanie klockami jak kiedyś...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Whyduck said:

 


S40 są dość jasne jak na Dynaudio, jaśniejsze od Focusa i grające na pograniczu natarczywości jak na moje ucho. Czy uważasz, ze się je jakość zagęścić/przyciemnić elektroniką? Focusy reagowały za zmiany w elektronice bardzo, czy w przypadku s40 tez tak jest? Sorry za gard pytań, zapewne je wypożyczę, ale nie mam już możliwości na zabawę w żaglowanie klockami jak kiedyś...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie odebrałem ich jako jasne być może w systemie w którym ich słuchałes dawały takie odczucia o których piszesz. To jest bardzo otwarte i detaliczne granie ale nie powiedziałbym że na pograniczu natarczywości. 

Jeżeli szukasz zagęszczenia brzmienia w swoim systemie to powinieneś właśnie rozważyć Contour 1.4le. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2019 o 18:48, Fud napisał:

W skrócie od góry dalbym:

Contour 20

Contour 1.4le

Special 40

Focus 160

Dokładnie jak ktoś zauważył odzwierciedlenie ceny,

może żeby zestawienie nabrało barw (może też pikanterii) poprosimy o Twoją ocenę względnej opłacalności zakupu,

czyli powiedzmy w skali od 1 do 10 stosunek jakości brzmienia do ceny każdego z tych ww. monitorów

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, m4tech napisał:

może żeby zestawienie nabrało barw (może też pikanterii) poprosimy o Twoją ocenę względnej opłacalności zakupu,

Litości Panie! Nie jeden komputer by się zawiesił, a Ty chcesz, aby nasz kolega tak się umordował? Jakikolwiek zakup, to często wielokrotna analiza wielu zmiennych. A tutaj jest ich całkiem sporo. Nowy, używany pod co podpiąć, design, koszt zakupu, utrata wartości, gwarancja, aktualność modelu, opinia partnerki lub partnera ? reakcja kolegów itd. 

Dlatego często najlepszym rozwiązaniem jest zakup najwyższego modelu i po problemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, m4tech napisał:

i tak też chyba zrobię ?

Po co masz się później dręczyć ? Jak masz odpowiednia elektronikę pasująca pod nowego Contour i środki na ich zakup, to jest faktycznie najlepszy zawodnik z wymienionej stawki. Opinie są różne, ale u mnie w głowie gdzieś też ten nowy Esotar już gdzieś się zakodował. Choć ta wersja LE tez jest dobra. Jak nie chce ktoś dużo płacić, to i tańsze modele zagrają dobrze. Nie ma, co bić piany tylko coś kupić trzeba w końcu, bo nam się z gimnazjum zrobi przedszkole hehe ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w Warszawskich Audiopunkcie całej kolekcji jaką aktualnie mieli panowie, ze stajni Dyniowej, tj:

Emit 20

S40

Contour 20

i gościnnie moje Craft.

Moim zdaniem, by takie głośniki jak S40 sprzedawały się w dobrze, powinny kosztować max 4000zł.

Fajna kolumna ale do 4000zł.

 

W S40 wyraźnie słychać że góra jest skastrowana kondensatorami i rezystorami po 15gr sztuka. 

Contour 20 już nie tej kompresji na wysokich tonach, ogólnie gra szlachetniej od S40 i kulturalniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, m4tech napisał:

A tak się zarzekałem, zaklinałem że nie podstawki, a tu masz... człowiek chyba całe życie uczy się proporcji ?

Wielokrotnie była już o tym mowa, że monitorki jednak maja pewien swój urok, którego są pozbawione posiadające wiele innych zalet większe kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, m4tech napisał:

... i od razu po standach poznałem że w Europie nie jesteśmy ?  znowu proporcje

Jest to idealnych repertuar dla tych kolumn i jeszcze w tej graciarni ? Czyli zachwyt nad wysokimi tonami, barwa i dostojny dźwięk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Słuchałem w Warszawskich Audiopunkcie całej kolekcji jaką aktualnie mieli panowie, ze stajni Dyniowej, tj:
Emit 20
S40
Contour 20
i gościnnie moje Craft.
Moim zdaniem, by takie głośniki jak S40 sprzedawały się w dobrze, powinny kosztować max 4000zł.
Fajna kolumna ale do 4000zł.
 
W S40 wyraźnie słychać że góra jest skastrowana kondensatorami i rezystorami po 15gr sztuka. 
Contour 20 już nie tej kompresji na wysokich tonach, ogólnie gra szlachetniej od S40 i kulturalniej. 


Rambo, czyli bezwzględnie nie warto kupować s40 Twoim zdaniem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo a jak się mają najtańsze Emit M20  do reszty monitorów Dynaudio, które słuchałeś w Audiopunkt. Chodzi mi dokładnie o to abyś wskazał główne elementy brzmienia w których były słabsze, miały jakieś ograniczenia w stosunku do droższej rodzinki, gdy wszystkie słuchane tam przez Ciebie Dynie były podłączone do wysokiej klasy klamotów i grały w tej samej akustyce. Czy M20 mają jakiś fragment pasma wycofany lub wzmocniony? A może mają coś ekstra czego nie ma droższa rodzinka i przez są w jakiś sposób wyjątkowe? Z góry dzięki, mam nadzieję że poświęcisz chwilkę i podzielisz się swoimi spostrzeżeniami. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krzysiek napisał:

A ja dzisiaj słucham Audience 52SE. Swoją przygodę zaczynałem od DM2/7 i nigdy nie miałem nic z osławionej linii Audience, tak więc nadrabiam zaległości. Muzykalnie grają...

fd35a61515d8b38efe402c1d9159bc88.jpg

A przy jakiej whisky słucha się ich najlepiej, bo widzę, że coś jest tam nalane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.