Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

A może tak założyć osobny wątek - Moje tuningowanie Dynaudio i ich efekty?
Wtedy nikt nie będzie się obrażał, i przestrzegał innych przed własnym zdaniem chociaż sam co chwilę głosi swoje opinie?
Zadziwia mnie za to coś innego - ta niesamowita pewność siebie niektórych osób, że to ja znam się lepiej na budowie i brzmieniu Dynaudio jak sam producent, który przecież wali farfocle w zwrotnicy i to w każdej swojej serii - bez względu na cenę, oraz głoszenie przekonań, że wizja brzmienia jaką chciał przekazać w danym modelu to błędy w strojeniu. Tak jakby kolumny Dynaudio tworzył komputer a konstruktor nawet ich nie posłuchał przed wypuszczeniem w świat - zdążył je tylko okrasić własnym autografem i teraz czeka na kopiec pieniędzy....
Jak widać wieloletnie doświadczenie Dynaudio w produkcji kolumn cenionych na całym świecie to marny dobytek przy naszych umiejętnościach.
A czemu wspomniałem o założeniu osobnego wątku o tuningowaniu Dynaudio, ano z jednego prostego powodu, 99,9 % osób kupujących ostatnio Dynki i piszących o tym w Klubie nawet nie zamierza w nich nic zmieniać, a co fajniejsze - większość z ich brzmienia jest w 100% zadowolona, i nie słyszą tych wszystkich błędów, kartonów, plastikowych nalotów i dziur. Chyba dwie osoby w ciągu ostatnich trzech lat zdecydowały się wysłać swoje DM-y do przeróbek na zwrotnicy z czego jedna potem i tak się ich pozbyła....
Biorąc cenne rady Rambo do serca dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony w naszym Klubie czas. Życzę wszystkim dalszego, pełnego zadowolenia z oryginalnego brzmienia Dynuadio, takiego  jakie chciał nam przekazać ich pierwszy konstruktor.
Cześć i dużo uśmiechu na co dzień wszystkim  
Ps. Osobista prośba na koniec, proszę o niekomentowanie mojego pożegnalnego wpisu, nie ma czego komentować, piszcie o brzmieniu Dynek. 


Adaś przestań się wygłupiać i wracaj do klubu! :) Hifi to tylko zabawa, ile sprzętów tyle doświadczeń oraz opinii. I każdy ma prawo do własnego zdania, każdy ma prawo do snucia własnych fantazji, potrzeba jedynie odrobiny dystansu do tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jakości pochodzi od pomieszczenia i powietrza wokół Dynaudio - czy to Special 25 czy też C1. Im więcej przestrzeni dookoła C1 tym lepsze efekty. O tym nadmuchanym basie, to jakieś poważne legendy są - i tak 95% audiofilów nie rozróżnia basu danego basisty, więc to zawracanie Wisły kijem jest '-). Zarówno Special 25 jak i C1 to pierwszoklasowe monitory - kwestia tylko tego ile się che kasy wyłożyć na audio. A wzmacniacz, to trzeba kupić od razu najlepszy z możliwych, w miarę swoich możliwości oczywiście - wtedy jest spokój na zawsze i niska skuteczność kolumny nie jest żadnym problemem. Jak ktoś się decyduje na C1 lub Special 25, to jednak musi uwzględnić w setupie wzmacniacz 'słuszny' i liczyć się z kosztami.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, m4tech said:

Kolega, który słuchał z Octave V 80SE twierdzi, że wzmacniacz wyraźnie nie był w stanie wysterować tych C20

Nie wiem jak Twój kolega ale ja w swoim systemie z Octave v110se z super black box jestem w stanie powiedzieć że absolutnie się z tym nie zgadzam jeżeli chodzi o C20. 

 

7 hours ago, Whyduck said:

 


Według mnie Dynki to kolumny przede wszystkim pod mocne tranzystory. Ze względu na wysoki współczynnik tłumienia przez membrany, lampa nie oddaje całego swojego czaru. Oczywiście taki dźwięk może się podobać , ale w kwestii dynamiki, rytmiki i ekspresji z tranzystorami bywa z reguły znacznie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie do końca. Szukałem wzmacniacza pod właśnie Dynki Contour 20. Mimo że mam Densena monobloki 2x350  jak i pre 250 to niestety czegoś mi brakowało w tym brzmieniu z Contourami 20. I nie chodzi tu o wysterowania. Ten set świetnie sprawdza się z Contour 1.4le jak i special 40. Kupiłem więc końcówkę Audia fls4 jako ciekawostkę i może zastępstwo Densena która pod względem wydajności pradowej jak i mocy była zdecydowanie mocniejsza. Niestety okazała się totalną klapą. Brzmienie nie ciekawe pozbawione emocji po jasniejszej stronie bez wykopu... Pojechała skąd przybyła. Wcześniej też sprawdziłem Devialeta I o dziwo było lepiej niż z Audia ale temu urządzeniu po kilku dniach brakowało duszy i emocji. 

Następnie zaryzykowałem z Octave mimo że nigdy lampy wcześniej nie miałem. Moje zdziwienie było ogromne jak to potrafi zagrać a już na pewno wysterować takie Dynki C20. Zresztą wracam też czasami do Special 40 jak i 1.4le i uwierz mi nic nie brakuje. Moim zdaniem to taki mit że tylko tranzystor i to mocny. Oczywiście też wszystko zależy od synergii poszczególnych komponentów bo być może Audia w innym systemie zagralaby rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fud napisał:

Następnie zaryzykowałem z Octave mimo że nigdy lampy wcześniej nie miałem. Moje zdziwienie było ogromne jak to potrafi zagrać a już na pewno wysterować takie Dynki C20. Zresztą wracam też czasami do Special 40 jak i 1.4le i uwierz mi nic nie brakuje. Moim zdaniem to taki mit że tylko tranzystor i to mocny. Oczywiście też wszystko zależy od synergii poszczególnych komponentów bo być może Audia w innym systemie zagralaby rewelacyjnie. 

Jeśli nie straszne Ci eksperymenty nawet dla celów jedynie poznawczych, to polecam Ci kiedyś wypróbować, bo cena poraża, integrę Vitus SIA-25 MK2 - będziesz miał fantastyczne granie. Choć nie twierdzę, że teraz nie masz. A tak na szybko i za niewielką kwotę, podpowiadam abyś wykręcił kolce ze standów i zastąpił je specjalnym systemem IsoAcoustics Gaya III. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
43 minuty temu, Szpieg napisał:

Jeśli nie straszne Ci eksperymenty nawet dla celów jedynie poznawczych, to polecam Ci kiedyś wypróbować, bo cena poraża, integrę Vitus SIA-25 MK2 - będziesz miał fantastyczne granie. Choć nie twierdzę, że teraz nie masz. A tak na szybko i za niewielką kwotę, podpowiadam abyś wykręcił kolce ze standów i zastąpił je specjalnym systemem IsoAcoustics Gaya III. 

Ty to powinieneś w sklepie audio pracować - marnujesz się na forum ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, plastik1989 napisał:

Ty to powinieneś w sklepie audio pracować - marnujesz się na forum ?

Z racji prowadzenia wszelakich testów, mam dostęp do różnych rzeczy. I faktycznie czasem coś mi się podoba czasami nie - jak każdemu. Plusem tego jest to, że można trafić na naprawdę fajne rzeczy, o których wcale się tak nie myślało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fud napisał:

Nie wiem jak Twój kolega ale ja w swoim systemie z Octave v110se z super black box jestem w stanie powiedzieć że absolutnie się z tym nie zgadzam jeżeli chodzi o C20. 

To są słowa tylko innej osoby, ale akurat jest to w pewnym sensie autorytet dla mnie, osoba z prawie 50 letnim stażem "audiofilskim" z bogatym bagażem doświadczeń, przez prawie 1,5 roku miał C20 i sporo opcji było sprawdzanych.

Myślę, że Twoje zdanie liczy się dla mnie tak samo ? 

Tak na marginesie, jest 21:50, na Pre ustawione -40dB  a koło mnie gra pełno pasmowym dźwiękiem band P.Barber, w sumie jest cicho a wszystko słychać wrażenie jak bym był na koncercie, bez żadnej kompresji, jak mi tego brakowało wcześniej... ?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szpieg napisał:

IsoAcoustics Gaya III.

Nie jestem przekonany, żeby jeszcze podwyższać całość, mam Stand 6 i  jest wg mnie już lekko za wysoki, może na Stand 20 ale ten też jest tylko 3cm niższy. Tego właśnie nie rozumiem, Stand 6 jest uniwersalny dla np. 1.4SE i C20 a przecież wysokotonowce są zupełne odwrotnie położone, czy ktoś się spotkał jak tłumaczy to Dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szpieg napisał:

Moje typy to: Vitus SIA-25 MK2 (wspaniały wzmacniacz tranzystorowy - moim zdaniem, top), oraz spor tańszy Accuphase E-480, również bardzo dobra konstrukcja tranzystorowa na jego pułapie cenowym

Może niech Szymon coś skrobnie, ale do plumkania jako radyjko w kuchni powinno by ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, m4tech napisał:

Nie jestem przekonany, żeby jeszcze podwyższać całość, mam Stand 6 i  jest wg mnie już lekko za wysoki, może na Stand 20 ale ten też jest tylko 3cm niższy. Tego właśnie nie rozumiem, Stand 6 jest uniwersalny dla np. 1.4SE i C20 a przecież wysokotonowce są zupełne odwrotnie położone, czy ktoś się spotkał jak tłumaczy to Dynaudio?

Może tak być, że wedle Twoich preferencji, w chwili obecnej masz już za wysoko kopułkę względem miejsca odsłuchu. Nie mniej jednak powyżej wymieniony system ma wpływ na brzmienie i to nie na granicy percepcji jak wiele różnych "drogich - czyt. firmowych" podkładek pod kolce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szpieg napisał:

Może tak być, że wedle Twoich preferencji, w chwili obecnej masz już za wysoko kopułkę względem miejsca odsłuchu

ja wiem czy to preferencje... jakbym usiadł na poduszce to co prawda wysokie są słodsze i wyraźniejsze ale równocześnie scena schodzi dziwnie nisko, czyli nie będę przycinać stendów ? ale też nie ryzykowałbym podnosić bo może efekt odwrotny. 

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
15 godzin temu, JarlBjorn napisał:

S25 z dziura na średnicy, dobre! Jakiś Dzień Swistaka na dziś przypada?

Średnica jest nasycona, ale na pomiarach faktycznie widać dziurę 500Hz, a 3500Hz. 

1281746015_Zrzutekranu2019-04-30o10_53_46.thumb.png.7e9f11e18bc833f8d53140b2d86a99c4.png

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, plastik1989 napisał:

Średnica jest nasycona, ale na pomiarach faktycznie widać dziurę 500Hz, a 3500Hz. 

I tą dziurę słychać np. w porównaniu z C1, nie wiem czy do końca dobrym połączeniem jest 20 cm przetwornik nisko-średnio tonowy z jedwabną kopułką, wg. mnie lepiej udało się to zgrać w C1 gdzie bas i średnie gra 17cm i całość gra spójniej w mojej opinii. Oczywiście nie znaczy to, że s25 ma średnicę nie do przyjęcia, uważam jedynie, że w kontekście podobnej ceny za te głośniczki ta w C1 jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Średnica jest nasycona, ale na pomiarach faktycznie widać dziurę 500Hz, a 3500Hz. 

Akurat przy 3500Hz  dołek jest o wiele bardziej wskazany niż górka. W wielu pomieszczeniach takie dołki mogą się super wpisać w system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, m4tech napisał:

Tylko po co się tak ekscytować tym odgrzewanym kotletem S25, którego już dano nie ma w sprzedaży. Masz nowe ładne monitorki, tylko grać i się cieszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, m4tech napisał:

Jakbym mógł słuchałbym 24h ?

Bardzo dobrze ? Zawsze najciekawsze rzeczy, to nowe serie i czym wyższe tym lepiej ? Jednak klub oczywiście, to dobre miejsce, aby pochwalić się jakimś vintage, okazjami czy modyfikacją zwrotnic. Nie zmienia, to faktu, że sam czekam aż Lolkowi skończy się ta lokata i zacznie zwozić te sprzęty wszystkie do domu. A w końcu będzie miał te nowe Confidence. Co to będą za emocje.:)  @Lolek, kiedy jakieś nowe odsłuchy planujesz?, bo już nie chce mi się czytać o tych S25 i C1 na okrągło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szpieg napisał:

Powyższe w mojej ocenie jest bardzo niegrzeczne. Myślę, że nikomu nie powinno zaglądać sie w portfel, tzn. Lokaty. 

Jesteś pewien, że chcesz dyskutować na temat forumowej etyki? ?

Całkiem inna sprawa, że odwołuje się do tego o czym Lolek publicznie mówił na temat lokaty i zakupów, tak więc o jakim zaglądaniu mowa?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roxi napisał:

Jesteś pewien, że chcesz dyskutować na temat forumowej etyki? ?

Całkiem inna sprawa, że odwołuje się do tego o czym Lolek publicznie mówił na temat lokaty i zakupów, tak więc o jakim zaglądaniu mowa?

Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 minuty temu, Szpieg napisał:

Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi. 

Poruszony został temat etyki na forum. 

Rozumiem, że to z Twojej strony prośba by oznaczyć Cię w końcu na "niebiesko" jako branżę?

Bo od tego należałoby rozpocząć dyskusję. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szpieg napisał:

Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi. 

To już jest jedynie Twoja ocena. Mój stosunek do Lolka jest oparty na głębokiej sympatii i życzliwości do niego, jest bardzo fajnym klubowym kolegą. Z niecierpliwością czekam na jego odsłuchy i trzymam kciuki za udane zakupy Lolka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, Szpieg napisał:

Daruj sobie ciągle osobiste wycieczki. 

To nie jest zaczepka personalna, tylko stwierdzenie faktu. Skoro jesteś powiązany z handlem sprzętem audio, to powinieneś być oznaczony jako branża. To żadna ujma, ani obraza. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, plastik1989 napisał:

Rozumiem, że to z Twojej strony prośba by oznaczyć Cię w końcu na "niebiesko" jako branżę?

 

Handlarze i lobbyści reagują na niebieski kolor jak diabeł na święconą wodę. A jak jest już pod ścianą, to kończy się zawsze ostrym atakiem personalnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, Roxi napisał:

Handlarze i lobbyści reagują na niebieski kolor jak diabeł na święconą wodę. A jak jest już pod ścianą, to kończy się zawsze ostrym atakiem personalnym ?

Tylko nie wiem czemu. Przecież na każdym forum, nawet w każdym markecie budowlanym są osoby reprezentującą dane marki, z brandingiem i bez żadnego ukrywania. Klient wie z kim rozmawia i chętnie z takich rad korzysta. Natomiast u nas za punkt honoru przyjęto sobie działać w czarnym płaszczu, okularach i kapeluszu - widać w Krakowie nadal zimna wojna trwa... 

Tyle tylko, że to balansowanie na linie, w końcu przegnie i skończy się to tak, że ten sklep stanie się persona non grata na naszym forum - ciekawe czy taki wariant też uwzględnili w swojej strategii marketingowej. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.