Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może tak założyć osobny wątek - Moje tuningowanie Dynaudio i ich efekty?
Wtedy nikt nie będzie się obrażał, i przestrzegał innych przed własnym zdaniem chociaż sam co chwilę głosi swoje opinie?
Zadziwia mnie za to coś innego - ta niesamowita pewność siebie niektórych osób, że to ja znam się lepiej na budowie i brzmieniu Dynaudio jak sam producent, który przecież wali farfocle w zwrotnicy i to w każdej swojej serii - bez względu na cenę, oraz głoszenie przekonań, że wizja brzmienia jaką chciał przekazać w danym modelu to błędy w strojeniu. Tak jakby kolumny Dynaudio tworzył komputer a konstruktor nawet ich nie posłuchał przed wypuszczeniem w świat - zdążył je tylko okrasić własnym autografem i teraz czeka na kopiec pieniędzy....
Jak widać wieloletnie doświadczenie Dynaudio w produkcji kolumn cenionych na całym świecie to marny dobytek przy naszych umiejętnościach.
A czemu wspomniałem o założeniu osobnego wątku o tuningowaniu Dynaudio, ano z jednego prostego powodu, 99,9 % osób kupujących ostatnio Dynki i piszących o tym w Klubie nawet nie zamierza w nich nic zmieniać, a co fajniejsze - większość z ich brzmienia jest w 100% zadowolona, i nie słyszą tych wszystkich błędów, kartonów, plastikowych nalotów i dziur. Chyba dwie osoby w ciągu ostatnich trzech lat zdecydowały się wysłać swoje DM-y do przeróbek na zwrotnicy z czego jedna potem i tak się ich pozbyła....
Biorąc cenne rady Rambo do serca dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony w naszym Klubie czas. Życzę wszystkim dalszego, pełnego zadowolenia z oryginalnego brzmienia Dynuadio, takiego  jakie chciał nam przekazać ich pierwszy konstruktor.
Cześć i dużo uśmiechu na co dzień wszystkim  
Ps. Osobista prośba na koniec, proszę o niekomentowanie mojego pożegnalnego wpisu, nie ma czego komentować, piszcie o brzmieniu Dynek. 


Adaś przestań się wygłupiać i wracaj do klubu! :) Hifi to tylko zabawa, ile sprzętów tyle doświadczeń oraz opinii. I każdy ma prawo do własnego zdania, każdy ma prawo do snucia własnych fantazji, potrzeba jedynie odrobiny dystansu do tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jakości pochodzi od pomieszczenia i powietrza wokół Dynaudio - czy to Special 25 czy też C1. Im więcej przestrzeni dookoła C1 tym lepsze efekty. O tym nadmuchanym basie, to jakieś poważne legendy są - i tak 95% audiofilów nie rozróżnia basu danego basisty, więc to zawracanie Wisły kijem jest '-). Zarówno Special 25 jak i C1 to pierwszoklasowe monitory - kwestia tylko tego ile się che kasy wyłożyć na audio. A wzmacniacz, to trzeba kupić od razu najlepszy z możliwych, w miarę swoich możliwości oczywiście - wtedy jest spokój na zawsze i niska skuteczność kolumny nie jest żadnym problemem. Jak ktoś się decyduje na C1 lub Special 25, to jednak musi uwzględnić w setupie wzmacniacz 'słuszny' i liczyć się z kosztami.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, m4tech said:

Kolega, który słuchał z Octave V 80SE twierdzi, że wzmacniacz wyraźnie nie był w stanie wysterować tych C20

Nie wiem jak Twój kolega ale ja w swoim systemie z Octave v110se z super black box jestem w stanie powiedzieć że absolutnie się z tym nie zgadzam jeżeli chodzi o C20. 

 

7 hours ago, Whyduck said:

 


Według mnie Dynki to kolumny przede wszystkim pod mocne tranzystory. Ze względu na wysoki współczynnik tłumienia przez membrany, lampa nie oddaje całego swojego czaru. Oczywiście taki dźwięk może się podobać , ale w kwestii dynamiki, rytmiki i ekspresji z tranzystorami bywa z reguły znacznie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie do końca. Szukałem wzmacniacza pod właśnie Dynki Contour 20. Mimo że mam Densena monobloki 2x350  jak i pre 250 to niestety czegoś mi brakowało w tym brzmieniu z Contourami 20. I nie chodzi tu o wysterowania. Ten set świetnie sprawdza się z Contour 1.4le jak i special 40. Kupiłem więc końcówkę Audia fls4 jako ciekawostkę i może zastępstwo Densena która pod względem wydajności pradowej jak i mocy była zdecydowanie mocniejsza. Niestety okazała się totalną klapą. Brzmienie nie ciekawe pozbawione emocji po jasniejszej stronie bez wykopu... Pojechała skąd przybyła. Wcześniej też sprawdziłem Devialeta I o dziwo było lepiej niż z Audia ale temu urządzeniu po kilku dniach brakowało duszy i emocji. 

Następnie zaryzykowałem z Octave mimo że nigdy lampy wcześniej nie miałem. Moje zdziwienie było ogromne jak to potrafi zagrać a już na pewno wysterować takie Dynki C20. Zresztą wracam też czasami do Special 40 jak i 1.4le i uwierz mi nic nie brakuje. Moim zdaniem to taki mit że tylko tranzystor i to mocny. Oczywiście też wszystko zależy od synergii poszczególnych komponentów bo być może Audia w innym systemie zagralaby rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Fud napisał:

Następnie zaryzykowałem z Octave mimo że nigdy lampy wcześniej nie miałem. Moje zdziwienie było ogromne jak to potrafi zagrać a już na pewno wysterować takie Dynki C20. Zresztą wracam też czasami do Special 40 jak i 1.4le i uwierz mi nic nie brakuje. Moim zdaniem to taki mit że tylko tranzystor i to mocny. Oczywiście też wszystko zależy od synergii poszczególnych komponentów bo być może Audia w innym systemie zagralaby rewelacyjnie. 

Jeśli nie straszne Ci eksperymenty nawet dla celów jedynie poznawczych, to polecam Ci kiedyś wypróbować, bo cena poraża, integrę Vitus SIA-25 MK2 - będziesz miał fantastyczne granie. Choć nie twierdzę, że teraz nie masz. A tak na szybko i za niewielką kwotę, podpowiadam abyś wykręcił kolce ze standów i zastąpił je specjalnym systemem IsoAcoustics Gaya III. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
43 minuty temu, Szpieg napisał:

Jeśli nie straszne Ci eksperymenty nawet dla celów jedynie poznawczych, to polecam Ci kiedyś wypróbować, bo cena poraża, integrę Vitus SIA-25 MK2 - będziesz miał fantastyczne granie. Choć nie twierdzę, że teraz nie masz. A tak na szybko i za niewielką kwotę, podpowiadam abyś wykręcił kolce ze standów i zastąpił je specjalnym systemem IsoAcoustics Gaya III. 

Ty to powinieneś w sklepie audio pracować - marnujesz się na forum ?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, plastik1989 napisał:

Ty to powinieneś w sklepie audio pracować - marnujesz się na forum ?

Z racji prowadzenia wszelakich testów, mam dostęp do różnych rzeczy. I faktycznie czasem coś mi się podoba czasami nie - jak każdemu. Plusem tego jest to, że można trafić na naprawdę fajne rzeczy, o których wcale się tak nie myślało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fud napisał:

Nie wiem jak Twój kolega ale ja w swoim systemie z Octave v110se z super black box jestem w stanie powiedzieć że absolutnie się z tym nie zgadzam jeżeli chodzi o C20. 

To są słowa tylko innej osoby, ale akurat jest to w pewnym sensie autorytet dla mnie, osoba z prawie 50 letnim stażem "audiofilskim" z bogatym bagażem doświadczeń, przez prawie 1,5 roku miał C20 i sporo opcji było sprawdzanych.

Myślę, że Twoje zdanie liczy się dla mnie tak samo ? 

Tak na marginesie, jest 21:50, na Pre ustawione -40dB  a koło mnie gra pełno pasmowym dźwiękiem band P.Barber, w sumie jest cicho a wszystko słychać wrażenie jak bym był na koncercie, bez żadnej kompresji, jak mi tego brakowało wcześniej... ?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szpieg napisał:

IsoAcoustics Gaya III.

Nie jestem przekonany, żeby jeszcze podwyższać całość, mam Stand 6 i  jest wg mnie już lekko za wysoki, może na Stand 20 ale ten też jest tylko 3cm niższy. Tego właśnie nie rozumiem, Stand 6 jest uniwersalny dla np. 1.4SE i C20 a przecież wysokotonowce są zupełne odwrotnie położone, czy ktoś się spotkał jak tłumaczy to Dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Szpieg napisał:

Moje typy to: Vitus SIA-25 MK2 (wspaniały wzmacniacz tranzystorowy - moim zdaniem, top), oraz spor tańszy Accuphase E-480, również bardzo dobra konstrukcja tranzystorowa na jego pułapie cenowym

Może niech Szymon coś skrobnie, ale do plumkania jako radyjko w kuchni powinno by ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, m4tech napisał:

Nie jestem przekonany, żeby jeszcze podwyższać całość, mam Stand 6 i  jest wg mnie już lekko za wysoki, może na Stand 20 ale ten też jest tylko 3cm niższy. Tego właśnie nie rozumiem, Stand 6 jest uniwersalny dla np. 1.4SE i C20 a przecież wysokotonowce są zupełne odwrotnie położone, czy ktoś się spotkał jak tłumaczy to Dynaudio?

Może tak być, że wedle Twoich preferencji, w chwili obecnej masz już za wysoko kopułkę względem miejsca odsłuchu. Nie mniej jednak powyżej wymieniony system ma wpływ na brzmienie i to nie na granicy percepcji jak wiele różnych "drogich - czyt. firmowych" podkładek pod kolce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Szpieg napisał:

Może tak być, że wedle Twoich preferencji, w chwili obecnej masz już za wysoko kopułkę względem miejsca odsłuchu

ja wiem czy to preferencje... jakbym usiadł na poduszce to co prawda wysokie są słodsze i wyraźniejsze ale równocześnie scena schodzi dziwnie nisko, czyli nie będę przycinać stendów ? ale też nie ryzykowałbym podnosić bo może efekt odwrotny. 

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
15 godzin temu, JarlBjorn napisał:

S25 z dziura na średnicy, dobre! Jakiś Dzień Swistaka na dziś przypada?

Średnica jest nasycona, ale na pomiarach faktycznie widać dziurę 500Hz, a 3500Hz. 

1281746015_Zrzutekranu2019-04-30o10_53_46.thumb.png.7e9f11e18bc833f8d53140b2d86a99c4.png

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, plastik1989 napisał:

Średnica jest nasycona, ale na pomiarach faktycznie widać dziurę 500Hz, a 3500Hz. 

I tą dziurę słychać np. w porównaniu z C1, nie wiem czy do końca dobrym połączeniem jest 20 cm przetwornik nisko-średnio tonowy z jedwabną kopułką, wg. mnie lepiej udało się to zgrać w C1 gdzie bas i średnie gra 17cm i całość gra spójniej w mojej opinii. Oczywiście nie znaczy to, że s25 ma średnicę nie do przyjęcia, uważam jedynie, że w kontekście podobnej ceny za te głośniczki ta w C1 jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Średnica jest nasycona, ale na pomiarach faktycznie widać dziurę 500Hz, a 3500Hz. 

Akurat przy 3500Hz  dołek jest o wiele bardziej wskazany niż górka. W wielu pomieszczeniach takie dołki mogą się super wpisać w system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, m4tech napisał:

Tylko po co się tak ekscytować tym odgrzewanym kotletem S25, którego już dano nie ma w sprzedaży. Masz nowe ładne monitorki, tylko grać i się cieszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, m4tech napisał:

Jakbym mógł słuchałbym 24h ?

Bardzo dobrze ? Zawsze najciekawsze rzeczy, to nowe serie i czym wyższe tym lepiej ? Jednak klub oczywiście, to dobre miejsce, aby pochwalić się jakimś vintage, okazjami czy modyfikacją zwrotnic. Nie zmienia, to faktu, że sam czekam aż Lolkowi skończy się ta lokata i zacznie zwozić te sprzęty wszystkie do domu. A w końcu będzie miał te nowe Confidence. Co to będą za emocje.:)  @Lolek, kiedy jakieś nowe odsłuchy planujesz?, bo już nie chce mi się czytać o tych S25 i C1 na okrągło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Szpieg napisał:

Powyższe w mojej ocenie jest bardzo niegrzeczne. Myślę, że nikomu nie powinno zaglądać sie w portfel, tzn. Lokaty. 

Jesteś pewien, że chcesz dyskutować na temat forumowej etyki? ?

Całkiem inna sprawa, że odwołuje się do tego o czym Lolek publicznie mówił na temat lokaty i zakupów, tak więc o jakim zaglądaniu mowa?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Roxi napisał:

Jesteś pewien, że chcesz dyskutować na temat forumowej etyki? ?

Całkiem inna sprawa, że odwołuje się do tego o czym Lolek publicznie mówił na temat lokaty i zakupów, tak więc o jakim zaglądaniu mowa?

Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, Szpieg napisał:

Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi. 

Poruszony został temat etyki na forum. 

Rozumiem, że to z Twojej strony prośba by oznaczyć Cię w końcu na "niebiesko" jako branżę?

Bo od tego należałoby rozpocząć dyskusję. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szpieg napisał:

Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi. 

To już jest jedynie Twoja ocena. Mój stosunek do Lolka jest oparty na głębokiej sympatii i życzliwości do niego, jest bardzo fajnym klubowym kolegą. Z niecierpliwością czekam na jego odsłuchy i trzymam kciuki za udane zakupy Lolka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Szpieg napisał:

Daruj sobie ciągle osobiste wycieczki. 

To nie jest zaczepka personalna, tylko stwierdzenie faktu. Skoro jesteś powiązany z handlem sprzętem audio, to powinieneś być oznaczony jako branża. To żadna ujma, ani obraza. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, plastik1989 napisał:

Rozumiem, że to z Twojej strony prośba by oznaczyć Cię w końcu na "niebiesko" jako branżę?

 

Handlarze i lobbyści reagują na niebieski kolor jak diabeł na święconą wodę. A jak jest już pod ścianą, to kończy się zawsze ostrym atakiem personalnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, Roxi napisał:

Handlarze i lobbyści reagują na niebieski kolor jak diabeł na święconą wodę. A jak jest już pod ścianą, to kończy się zawsze ostrym atakiem personalnym ?

Tylko nie wiem czemu. Przecież na każdym forum, nawet w każdym markecie budowlanym są osoby reprezentującą dane marki, z brandingiem i bez żadnego ukrywania. Klient wie z kim rozmawia i chętnie z takich rad korzysta. Natomiast u nas za punkt honoru przyjęto sobie działać w czarnym płaszczu, okularach i kapeluszu - widać w Krakowie nadal zimna wojna trwa... 

Tyle tylko, że to balansowanie na linie, w końcu przegnie i skończy się to tak, że ten sklep stanie się persona non grata na naszym forum - ciekawe czy taki wariant też uwzględnili w swojej strategii marketingowej. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.