Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Szpieg napisał:

A ja myślę że zadrwiles z kolegi i zamias t przeprosic, poprosić o usunięcie wpisu nadal w to brniesz i juz zaczynasz szeroką polemike. 

Wcześniej wykazywałeś więcej rozsądku i jako handlarz siedziałeś cicho. Teraz brniesz w ślepy zaułek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szpieg napisał:

A ja myślę że zadrwiles z kolegi i zamias t przeprosic, poprosić o usunięcie wpisu nadal w to brniesz i juz zaczynasz szeroką polemike. 

Wiem, o co Tobie Szpieg chodzi ? Jest taka stara zasada handlowa, że aby sfinalizować transakcje, to nie ma miejsca na jakieś żarty, czy wygłupy. Inaczej człowiek do sprawy podchodzi jak jest to jego źródło klientów, a inaczej jak do rozrywki? Dlatego nie jest łatwo występować w oficjalnej roli na forum ? Natomiast ja Wam szczerze życzę wielu udanych transakcji, bo nie ma w tym nic złego. Mam nadzieję, że Lolek zamieści wkrótce recenzje tych Dynaudio nowych z odsłuchy. Szczególnie mnie interesuje jak ma się nowa seria Confidence do schodzącej. Ja uważam, że nowsze wizualnie są dużo ładniejsze i oczywiście modne, co już jest wystarczającym powodem do zmiany dla wielu osób... 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4tech napisał:

A tak w ogóle czy widzicie tam jakieś dziury?:

Ja widzę czarną u niektórych forumowiczów, ale każdy widzi i słyszy co chce, więc w sumie mnie nic nie dziwi. Dynaudio jest firmą, która praktycznie wszystkie swoje produkty robi na poziomie, zaczynając od dolnej budżetowej półki, a kończąc na Evidence Masters. Nieprzypadkowo jest to firma, która wraz z B&W znalazła rzesze wielbicieli zarówno na rynku konsumenckim jak i rzesze odbiorców na rynku Pro Audio. Posiadam C1 od 2005 roku i wciąż mogą zachwycać zarówno dżwiękiem jak i wyglądem, zresztą podobnie jak i Audience 52SE, które też kupiłem w 2005 razem z C1. Nie ma głośników idealnych w pełni tego słowa znaczeniu - jak na razie nie można żywej ludzkiej energii artystycznej zastąpić energią pochodzącą z prądu elektrycznego. Zawsze jest jakiś kompromis, o czym warto pamiętać i mieć tego świadomość.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roxi napisał:

Szczególnie mnie interesuje jak ma się nowa seria Confidence do schodzącej. Ja uważam, że nowsze wizualnie są dużo ładniejsze i oczywiście modne, co już jest wystarczającym powodem do zmiany dla wielu osób... 

Tez jestem tego ciekaw. Jak się ma bezwzględnie traktujac jeden do jeden. I jak jeśli uwzględnimy dość znaczna różnice w cenie, czy warte tej różnicy?

co ciekawe ja osobiście nie mogę się przekonać do nowego wyglądu i jednak zDecydowanie preferuje poprzednia serie. Szczególnie C2 z kwestii estetycznej ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hifi.rafa napisał:

Tez jestem tego ciekaw. Jak się ma bezwzględnie traktujac jeden do jeden. I jak jeśli uwzględnimy dość znaczna różnice w cenie, czy warte tej różnicy?

co ciekawe ja osobiście nie mogę się przekonać do nowego wyglądu i jednak zDecydowanie preferuje poprzednia serie. Szczególnie C2 z kwestii estetycznej ;-))

Brzmieniowo Confidence 20 są można powiedzieć, naturalnym rozwinięciem wersji C1P. Jednak Confidence 30 to zupełnie inny głośnik w porównaniu do C2P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 

mam propozycję, na zmianę nazwy Naszego klubu na "Klub Dynaudiofilów" :)

Jako że autor klubu od 6 lat nie loguje się na forum AS, poprosimy moderację o zmiany.

 

Kto jest pozytywnie nastawiony do zmiany klika 'pucharek' tj. dziękuje, komu bardziej zależy żeby było po staremu, klika ikonkę 'smutny'.

Po majówce ogłoszenie wyników

 

Pozdrówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe w mojej ocenie jest bardzo niegrzeczne. Myślę, że nikomu nie powinno zaglądać sie w portfel, tzn. Lokaty. 


Szpieg miesza Ci się już robota z forum. Zaglądanie do portfela klientowi faktycznie jest bardzo nietaktowne. Rozmowy na forum są raczej luźne i większości traktuje to miejsce typowo hobbystycznie i z humorem, ciut więcej dystansu chłopie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whyduck napisał:

Szpieg miesza Ci się już robota z forum. Zaglądanie do portfela klientowi faktycznie jest bardzo nietaktowne. Rozmowy na forum są raczej luźne i większości traktuje to miejsce typowo hobbystycznie i z humorem, ciut więcej dystansu chłopie.

A możne przecież, oznaczyć się na niebiesko, pożartować z klientami, powiedzieć coś w stylu "i tak wam wszystkim dynie sprzedam", "ciekawe jaki ma procent Lolek na lokacie" ? zaprosić nas do siebie itd. klienci gotowi na tacy. Wytłumaczyć te sprawy o które pytamy, choćby dotyczące zwrotnic i głośników itd. Taki bystry handlowiec z odpowiednim dystansem, bardzo dużą ilością informacji i kompetentny w temacie udzielania klientom rabatów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 18:20, Whyduck napisał:
W dniu 20.04.2019 o 18:12, Adam 38 napisał:
Boję się używek z nieznanego źródła, chociaż to wydaje się być dobrym tropem. 

 

 

Myśle, ze powinieneś spróbować tez Evoke 10.

Rozmawiałem ze znajomym który porównywał Excite z Evoke i powiedział, ze Excite zdecydowanie spokojniejsze granie. Natomiast Evoke bardziej żywe, rozdzielcze i szczegółowe.

chyba mogę potwierdzić, w końcu na dynkach zacząłem słuchać popu i rocka aż mi przeszła troche ochota na jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie miłośnicy.

Po latach niewybaczalnego odstępstwa wróciłem do dynek, więc przyłączam się do klubu ?

Kupiłem X18 i mam w związku z nimi pytanie. Ponieważ jednak pytanie dotyczy doboru wzmacniacza, zamieściłem je w dziale "Hi-Fi", a tutaj tylko witam się serdecznie z kolegami i proszę o podpowiedź w temacie, do którego link wklejam:

https://www.audiostereo.pl/topic/144271-dynaudio-excite-x18-cambridge-audio-stream-magic-6-jaki-wzmacniacz-do-tego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Adama skutecznie do Evoke 10 zniechęcił.... o zgrozo.. dystrybutor Dynaudio ? brawo Ty.

Nic te zniechęcanie mu nie pomogło. Nałóg go gryzie od środka z tego co wiem:) Mam nadzieje, że sobie chłop w końcu ulży i kupi te Evoke zamiast się tak męczyć ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 14:55, m4tech napisał:

Jestem przekonany, że firma taka jak Dynaudio  znajduje pewnie 1000 lepszych sposobów i miejsc na optymalizację kosztów wyrobu niż szukanie oszczędności na materiale w tak strategicznym miejscu dla pozycjonowania produktu na rynku, jakim to miejscem jest zwrotnica w przypadku kolumn.

Hmmm

21.jpg

22.jpg

23.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rambo54 napisał:

90% tych kolumn kupi zamożny chińczyk.

Widać że to jest na ich rynek.

W Europie bogatych ludzi nie brakuje. Polska też coraz bogatsza. Nie ma co narzekać. Kto będzie chciał, to kupi. Audiofile są skłonni do znaczących poświęceń ? Jak odjąć sensowny rabat, to nie jest to znowu abstrakcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na zdjęcia zwrotnic,

Dla mnie Dynaudio zupełnie odleciało.

Dzwiękowo, cenowo i wizualnie, do rynków dalekiej Azji, gdzie mało kto wie jak grały kiedyś najbardziej udane modele tej marki.

 

PS: Kupie Dynaudio C5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rambo54 napisał:

Dzwiękowo, cenowo i wizualnie, do rynków dalekiej Azji, gdzie mało kto wie jak grały kiedyś najbardziej udane modele tej marki.

Jak ma być modnie, luksusowo i najwyższe modele, to musi być drogo. Takie są realia. Jest pełno modeli schodzących, można zmodyfikować Excite ? nie ma co dramatyzować Rambuś ?

A ten Dynaudio C5 to jakiś rarytas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rambo54 napisał:

Czekamy na zdjęcia zwrotnic,

Dla mnie Dynaudio zupełnie odleciało.

Dzwiękowo, cenowo i wizualnie, do rynków dalekiej Azji, gdzie mało kto wie jak grały kiedyś najbardziej udane modele tej marki.

 

PS: Kupie Dynaudio C5 

Jak ktoś ma wiedzę to może kupić Esotara2 w paczkach za 10kzł. Jak ktoś kupuje recenzjami i reklamami to może zapłacić za to samo nawet 20 lub 38 x więcej  w topowe wersji. Obecnie na forum lansuje się tezę, że wiedza i odsłuchy porównawcze to zło :))) 

Osobiście fanom Dynek polecam starsze modele 1.3 mk2 1.8 mk2 3.0 3.3 i kilka innych. Warto porównać do tych za pierdylion z obecnej oferty. Można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile procentowo ludzi chce modnie, luksusowo, i najlepsze modele ?

Mnie żaden z tych aspektów osobiście nie interesuje.

Ja od Hifi wymagam rzetelności, dlatego gram na pieczołowicie dopracowanych Dynaudio Crafft, stworzonych dla Dynaudio przez brytyjską firmą, zajmującą się najwyższej próby sprzętem studyjnym.

 

A do Dynaudio C5 to odsyłam do Googla choć na pierwszych stronach wątku jest też o nich pare słów.

 

Firmy z takim zapleczem i marketingiem robią co się da,  by klienci zapomnieli w ogóle o seriach minionych, gdy tylko pojawi się nowa seria.

Ja i paru znanych mi Dynaudiofilów i miłośników marki uważamy że Dynaudio dawno się skończyło.

Ale pozwól że przestawie Ci na liczbach jak firma działa.

Na przykładzie nowych Confidence 20.

Głośniki 1000zł

Zwrotnice 50zł

Kable 10zł

Gniazda przyłączeniowe 30zł

obudowy 1000zł

know how, 40800zł

 

Razem 42900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rambo54 napisał:

Ile procentowo ludzi chce modnie, luksusowo, i najlepsze modele ?

 Mnie żaden z tych aspektów osobiście nie interesuje.

Wiele jednak jest takich produktów do których nie ma, co się odnoście z punktu widzenia własnych możliwości. Wolałbym niższe ceny, ale nie mamy na to wpływu, to szkoda nawet komentować. Paradoks jednak polega na tym, że wzrost cen luksusowych towarów powoduje większą chęć zakupu. Oczywiście tych, którzy mogą to zrobić. To nie są moje wymysły tylko ekonomistów. Czy nam się to podoba, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roxi napisał:

ale nie mamy na to wpływu, to szkoda nawet komentować. 

Trochę mamy, kupować te o najlepszej relacji jakość/cena. Akurat dobrych Dynek jest na rynku wtórnym tyle, że starczy dla wszystkich. Jak producent i dystrybutor będzie miał górkę drogich wydmuszek w magazynie to zrozumie swój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.