Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Szymon napisał:

Trochę mamy, kupować te o najlepszej relacji jakość/cena. Akurat dobrych Dynek jest na rynku wtórnym tyle, że starczy dla wszystkich. Jak producent i dystrybutor będzie miał górkę drogich wydmuszek w magazynie to zrozumie swój błąd.

Ja bym się bardziej zastanawiał nad pozycja rynkowa Contour, bo one są dziwnie pozycjonować i nietypowo grają. Czas to zweryfikuje. Confidence 30’tka rywal rynkowy dla Ethosów ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjąć, że Confidence 30 to odpowiednik C2, to cena wzrosła o 9 tysięcy dolarów ?. W USA za nowe C2 trzeba było wybulić 11 ty$i, ale dla spokoju ducha odjąłem tysiąc. Nowe Confidence 20, to obecnie wydatek ponad 11 ty$i w porównaniu do C1 z 2005 roku z retail price 7 ty$i, ale realnie dostępne były jako nówki nieśmiganki u autoryzowanego dealera za 5 ty$i. Confidence 50 to obecnie w Polsce $29,500 w porównaniu do C4 z 2005 roku z ceną wyjściową 13.5 ty$i. Trzeba też zaznaczyć, że ceny nowych Dunaudio Confidence są polskie, natomiast ceny starych Confidence są z rynku amerykańkiego, gdzie jednak wszelkie europejskie kolumny jak i całe audio z Europy są znacznie droższe na tutejszym rynku. Jakby nie spojrzeć, to jednak uważam, że pierwsze Confidence były wycenione bardzo dobrze, biorąc nawet po uwagę 2005 rok - ale i Special 25 Signature też trzymały cenowy poziom i były do wyjęcia za niecałe 4 ty$iące, na upartego powiedzmy, że za 4.5 w retail price. Contour 3.0, to był wydatek ok. 5 Grand gdzieś tak pod konec lat 90-tych, co nie było mało, ale też nie jakoś zawrotnie. Dynaudio Audience 52SE w 2005, to 800 dolców. To tak na szybko co zauważyłem w cenowych dziejach Dynek.

Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rambo54 napisał:

obudowy 1000zł

tu kolego popłynąłeś najbardziej. 

W tej cenie lakiernik może ci prysnąć 2 elementy w aucie, tutaj mamy mega stolarkę, aluminium 3D i pierdyliard warstw lakieru, polerowania do tego made in Denmark

9 godzin temu, rambo54 napisał:

Razem 42900zł

kompletnie w "know how" złe składniki przyjąłeś, a teraz odliczamy w dół:

- 16.000zł marża sklepu

- 8.000zł - dystrybutor kraj 

- 1.000zł - logistyka

i do fabryki leci przelew na jakieś 18.000zł

...tak wygląda podział łupów w kapitalizmie ?

30 minut temu, Roxi napisał:

Teoretycznie gdyby nazwać tą aktualną ofertę evoke=contour, contour=confidence, confidence=master, to ceny już są atrakcyjne.

to się nazywa "think positive" ? !!

30 minut temu, Roxi napisał:

Gdzie jak widać jest sporo krytycznych opinii dotyczących nowych modeli. 

??? not me ?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szymon napisał:

Trochę mamy, kupować te o najlepszej relacji jakość/cena. Akurat dobrych Dynek jest na rynku wtórnym tyle, że starczy dla wszystkich. Jak producent i dystrybutor będzie miał górkę drogich wydmuszek w magazynie to zrozumie swój błąd.

Mądre i praktyczne co piszesz tylko czy polski rynek jest w stanie wpłynąć na politykę Dynaudio. W każdym razie warto szukać okazji w starszych seriach i cieszyć się pięknym brzmieniem nie uszczuplającym zanadto portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Szymon napisał:

Trochę mamy, kupować te o najlepszej relacji jakość/cena. Akurat dobrych Dynek jest na rynku wtórnym tyle, że starczy dla wszystkich. Jak producent i dystrybutor będzie miał górkę drogich wydmuszek w magazynie to zrozumie swój błąd.

Wszystkim krytykantom powiem jedno. Jesteście zapóźnionymi niewdzięcznikami. Ja już mam jasność, o co chodzi z nową serią Confidence. Zresztą wkrótce Mata Hari Wam wyjaśni, dlaczego te ceny są zaniżone i powinny być 2, 3 razy wyższe i nadal byłaby to okazja. Swoją drogą mam już plan, jak to sfinansować, tylko muszę się Lolkiem dogadać. On jest z Wawy, ja ze Śląska. Kupimy po jednej sztuce i będziemy się u Łukasza w połowię drogi na odsłuch spotykać. Lolek, napisz do mnie jak najszybciej na priv, to dopniemy detale. Znaczy normalnie mogą stać u mnie, ale możesz wybrać kolor okleiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi widzę, że mnie wspominałeś to oznacza, iż stęskniłeś się za mną :-), byłem na krótkich wczasach, bo bardzo lubię wypoczywać w fajnych miejscach i bardzo mnie to kreci, swoją drogą - bardziej niż audio, ale już jestem i miło jest człowiekowi jak się go nie zna, a kibicuje się mu w zakupie sprzętu. Kolejny pozytywny aspekt to, że Ci się znudziło pisać o S25, pomimo, że podobno są fajnymi kolumnami, ale czasem fajnie posłuchać również czegoś nowszego, niestety tym samym droższego …Przeczytałem też kilka Twoich wpisów odnośnie goniących cen i nie wierzę w to co przeczytałem, szkoda tylko, że jak ja pisałem w podobnym tonie to  było złe.. a już nie wspomnę o wklejaniu cennika… cytując klasyka.. „… nie poznaje Kolegi…”  Może to dlatego, że nie jestem klubowym Kolegą , bo nic nie mam od Dynek i wcale nie powiedziane, że coś będę miał, bo bardziej „nastawiony” jestem na coś innego o czym pisałem już nie raz, ale na pewno Dynki są do przesłuchania, skoro mieszczą się w tym przedziale cenowym o którym myślę. A na pewno Dynki nie są lekarstwem na „całe zło na tym Świecie …”  jak to niektórzy myślą na tym forum.. A odsłuch będzie wtedy jak przyjdą do Wawy i będą już wygrzane, a na razie , chyba nie ma tych kolumn w salonie (jeszcze nie dzwoniłem, bo ciekawsze sprawy miałem na głowie) Ale mam nadzieję, że stanie się to do końca drugiego tygodnia lipca, bo potem znowu, tylko tym razem na dwa tygodnie wylatuję odpocząć.. Ale kto wie może mnie zachwycą , pomimo, że cena sprawiła mi zagwozdkę, bo liczyłem na znacznie mniejszą… A w klubie się wypowiadam(rzadko, ale jednak), bo w jakimś znaczeniu jestem nimi zainteresowany, a będąc na innym forum , gdzie ludzie potrafią mieć od jednego Producenta, ba od jednego dystrybutora sprzęt za  200-300-500 tyś zł. nie widzą problemu jak im się zadaje różne pytania odnośnie tego czym jestem zainteresowany, pomimo, że pytania padają odnośnie różnych Producentów, a wiedzę mają kosmiczną, więc z tego mądry człowiek korzysta, gdzie i na tym forum gro z nich było, tylko skończyło się tak jak pisałem wcześniej...

Kończąc, dziękuję , że trzymasz kciuki, ale trzymaj abym wybrał najlepsze z możliwych kolumn, którymi jestem zainteresowany, a o kablach i elektronice już nie wspomnę… Pech w tym, że od kilku Producentów, a tym samym od kilku dystrybutorów, ale damy radę w końcu jest ktoś kto szczerze powtarzam szczerze trzyma kciuki, aby to wszystko się udało. A propo twojej propozycji to zacytuję drugiego klasyka.. „ Drogi Roxi nie idź tą drogą…” bo nie wiem jak Ty, ale ja tam wolę mieć dwie sztuki kolumn  u siebie w salonie. Odezwę się jak przesłucham Dynki i mam nadzieję , że Ty też coś z nowszego repertuaru Dynaudio posłuchasz to wymienimy się spostrzeżeniami, co też może być nauką dla mojej osoby. 

Ps.  Mam sprawę do tych, którzy mają, mieli kolumny SF od olimpijek w górę, B&W od modelu 804 w górę, Dynki od counturów w górę, a mają lub mieli kable głośnikowe : Kimbera 6063, 3033, Bifocal XL, Transparenta z najnowszej serii model Ultra, cardas clera, clear reflection, TQ – Black diamond, PAD - neptuny – proszę o info na priv, bo miałbym kilka pytań do użytkowników, którzy mieli coś z tego co wymieniłem.  Temat nie jest pilny, ale z przyjemnością prywatnie bym porozmawiał z takimi osobami.

 

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2019 o 23:37, rambo54 napisał:

Ile procentowo ludzi chce modnie, luksusowo, i najlepsze modele ?

Mnie żaden z tych aspektów osobiście nie interesuje.

Ja od Hifi wymagam rzetelności, dlatego gram na pieczołowicie dopracowanych Dynaudio Crafft, stworzonych dla Dynaudio przez brytyjską firmą, zajmującą się najwyższej próby sprzętem studyjnym.

 

A do Dynaudio C5 to odsyłam do Googla choć na pierwszych stronach wątku jest też o nich pare słów.

 

Firmy z takim zapleczem i marketingiem robią co się da,  by klienci zapomnieli w ogóle o seriach minionych, gdy tylko pojawi się nowa seria.

Ja i paru znanych mi Dynaudiofilów i miłośników marki uważamy że Dynaudio dawno się skończyło.

Ale pozwól że przestawie Ci na liczbach jak firma działa.

Na przykładzie nowych Confidence 20.

Głośniki 1000zł

Zwrotnice 50zł

Kable 10zł

Gniazda przyłączeniowe 30zł

obudowy 1000zł

know how, 40800zł

 

Razem 42900zł

1000zł głośniki w Confidence 20 ???

Tweeter Esotar 110 samochodowy kosztuje za parę 4290zł. W Confidence 20 jest Esotar3 zapewne jeszcze droższy niż 110ka z Car audio. Gniazda przyłączeniowe WBT nextgen za  30zł ???. Obudowy takie jak ma Dynaudio w serii Confidence - 1000zł ?

Nawet szkoda to wyliczenie komentować

Proszę nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników

W dniu 4.05.2019 o 23:36, Szymon napisał:

Jak ktoś ma wiedzę to może kupić Esotara2 w paczkach za 10kzł. Jak ktoś kupuje recenzjami i reklamami to może zapłacić za to samo nawet 20 lub 38 x więcej  w topowe wersji. Obecnie na forum lansuje się tezę, że wiedza i odsłuchy porównawcze to zło :))) 

Osobiście fanom Dynek polecam starsze modele 1.3 mk2 1.8 mk2 3.0 3.3 i kilka innych. Warto porównać do tych za pierdylion z obecnej oferty. Można się zdziwić.

Jak ktoś ma wiedzę może kupić Scan Speak'a 9900 w paczkach za 10kzł ( nowych - System Audio Pandion 2). jak ktoś kupuje recenzjami BEZ CENZURY to może zapłacić 20 razy więcej ( chyba że w topowych S16Hz Ethos Arctico Signature nie ma Revelatora 9900)

Jeszcze w kwestii kolumn Dynaudio. Starsze modele 1,3 MK2, SE , Dynaudio 1,8; 3,0; 3,3 - nie mają szans jeśli chodzi o jakość brzmienia z nowymi modelami Dynaudio Contour 20, 30, 60. Natomiast mi też nie podoba się polityka cenowa - ale dotyczy on wszystkich firm - nie tylko Dynaudio.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo pisał o wartości rzeczywistych kosztów producenta a nie o cenach detalicznych dla klientów. Jak produkcja idzie w tysiące - dziesiątki tysięcy to jasne że to wszystko w hurtowych ilościach kosztuje ich bardzo niewiele, w dodatku sami sobie produkują przetworniki a reszta to ich marża, koszty marketingu, dystrybucji, badań itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, don111 napisał:

Rambo pisał o wartości rzeczywistych kosztów producenta a nie o cenach detalicznych dla klientów. Jak produkcja idzie w tysiące - dziesiątki tysięcy to jasne że to wszystko w hurtowych ilościach kosztuje ich bardzo niewiele, w dodatku sami sobie produkują przetworniki a reszta to ich marża, koszty marketingu, dystrybucji, badań itd. 

"o rzeczywistych kosztach " ??? a skąd Rambo to wie ?  No chyba że jest Dyrektorem Finansowym lub Głównym Księgowym w Dynaudio.

Poza tym"sami sobie produkują" to rozumiem że mają sprzedawać za darmo

Edytowane przez babatular
błąd

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, babatular napisał:

Jeszcze w kwestii kolumn Dynaudio. Starsze modele 1,3 MK2, SE , Dynaudio 1,8; 3,0; 3,3 - nie mają szans jeśli chodzi o jakość brzmienia z nowymi modelami Dynaudio Contour 20, 30, 60.

Skąd możesz to wiedzieć internetowy teoretyku sokoro ani jednych ani drugich nie słyszałeś.  Zacznij od pokazania swojego systemu, później porozmawiamy.

45 minut temu, babatular napisał:

Jak ktoś ma wiedzę może kupić Scan Speak'a 9900 w paczkach za 10kzł ( nowych - System Audio Pandion 2). jak ktoś kupuje recenzjami BEZ CENZURY to może zapłacić 20 razy więcej ( chyba że w topowych S16Hz Ethos Arctico Signature nie ma Revelatora 9900)

Pandion 2 to mini monitorek katalogowo za 15 000zł do sypialki. Bez 9900 kosztowałby 5kzł. Rozumiem, że chcesz nim zastąpić prawie 2 metrowe Ethosy, gratuluję toku myślenia. Esotara2 można zakupić w pełnowartościowych używanych kolumnach głośnikowych za 10kzł  (3 drożnych, z dwoma porządnymi basami 20cm) . Cena nowych 27kzł.

pandion-5_5826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szymon napisał:

Skąd możesz to wiedzieć internetowy teoretyku sokoro ani jednych ani drugich nie słyszałeś.  Zacznij od pokazania swojego systemu, później porozmawiamy.

Serdeczne pozdrowienia

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

1000zł głośniki w Confidence 20 ???

W koszcie produkcji  to starczy na kilka par za tą kwotę. Najdroższe w produkcji są membrany celulozowe. O plastikowe zapytaj producenta z Niemiec Kurta Müllera, pozytywnie cię zaskoczy. Detalicznie to sobie może producent wpisać nawet pierdylion. Dynaudio produkuje przetworniki samodzielnie.

Pytanie za 100 punktów, kto jest obecnie właścicielem marki Dynaudio?

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Szymon napisał:

W koszcie produkcji  to starczy na kilka par za tą kwotę. Detalicznie to sobie może producent wpisać nawet pierdylion.

No masz Ci los - firma S16Hz kupuje Revelatory pewnie po 100zł/szt a cena Arctico - 200 tys zł. Swoja droga ciekawe czy w tej Anegdocie Elberotha jest prawda, że faktycznie BAS w tej referencyjnej kolumnie S16Hz obsługują cztery 18ki. To może te Arctico za 200 000 PLN to Ethos Ultimo x2.

Masz rację - "Detalicznie to sobie może producent(S16Hz też) wpisać nawet pierdylion."

   Ciekawe jak faktycznie są zbudowane

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

firma S16Hz kupuje Revelatory pewnie po 100zł/szt

Rozumując jak babatular to dostaje za darmo.

Z tego co się orientuję to jesteśmy w klubie Dynaudio i prosiłbym o wpisy w temacie wątku. Zdjęcia razem ze swoimi kolegami zdążysz jeszcze obejrzeć. Może nawet trafi się folder!

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

No masz Ci los - firma S16Hz kupuje Revelatory pewnie po 100zł/szt a cena Arctico - 200 tys zł. Swoja droga ciekawe czy w tej Anegdocie Elberotha jest prawda, że faktycznie BAS w tej referencyjnej kolumnie S16Hz obsługują cztery 18ki. To może te Arctico za 200 000 PLN to Ethos Ultimo x2.

Masz rację - "Detalicznie to sobie może producent(S16Hz też) wpisać nawet pierdylion."

   Ciekawe jak faktycznie są zbudowane

Wtedy nie zagrałyby w 90m2. Może niedługo się dowiemy czegoś wiecej ?
Sam jestem ciekaw co tam Grzegorz zmajstrował.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babatular czy Ty masz jakąś fobię s16?  Czy Grzegorz zrobił Ci jakąś krzywdę?  Dyskusja jest o przetwotnikach a Ty jak zwykle w każdym poście atakujesz firmę s16 i jej produkty. 

Kupowanie jakiejkolwiek kolumny ze względu na chęć posiadania konkretnego przetwornika w niej zabudowanego jest bez sensu.  Taki wspomniany ss9900/9700 w złej aplikacji i kiepskim systemie może zrobić krzywdę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sonic990 napisał:

Wtedy nie zagrałyby w 90m2. Może niedługo się dowiemy czegoś wiecej ?

Myślę, że mogłyby zagrać. Popatrz np. na Dynaudio Evidence Platinum. Też są na małych przetwornikach. 

 

A co do ten przetworników to nie ma co patrzeć na to co podaje Dynaudio. Od lat nie sprzedają ich tylko kolumny więc nie biją się z producentami produkującymi przetworniki. Mogą sobie podawać ceny jakie chcą. Nie walczą o klienta kupującego przetworniki. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Silver_85 napisał:

Myślę, że mogłyby zagrać. Popatrz np. na Dynaudio Evidence Platinum. Też są na małych przetwornikach. 

 

A co do ten przetworników to nie ma co patrzeć na to co podaje Dynaudio. Od lat nie sprzedają ich tylko kolumny więc nie biją się z producentami produkującymi przetworniki. Mogą sobie podawać ceny jakie chcą. 

978837989_dz0zMjA_src_45052-dynaudio_evidence_platinum_audiocompl_fot12.thumb.jpg.cd30056508e106cbbc70ee4cd5950e85.jpg

 

Faktycznie to 18cm. Czyli możliwe, że to będą symetryczne Ethosy ?

Będzie fajny wyższy bas tak jak w mniejszym braciaku.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MrSalieri napisał:

@babatular czy Ty masz jakąś fobię s16?  Czy Grzegorz zrobił Ci jakąś krzywdę?  Dyskusja jest o przetwotnikach a Ty jak zwykle w każdym poście atakujesz firmę s16 i jej produkty. 

Kupowanie jakiejkolwiek kolumny ze względu na chęć posiadania konkretnego przetwornika w niej zabudowanego jest bez sensu.  Taki wspomniany ss9900/9700 w złej aplikacji i kiepskim systemie może zrobić krzywdę. 

 

Bardzo cenię Pana Grzegorza ze S16Hz. To naprawdę sensowny, bardzo doświadczony gość. Chociaż nie miałem okazji usłyszeć wyjątkowości tych kolumn na tle innych - to jego filozofia jest mi bliska.

W którym momencie zaatakowałem S16Hz ? Bardzo mnie ciekawi firma która produkuje najlepsze zestawy na świecie - jak twierdzi Szymon - wielki zwolennik S16Hz.

Wg Szymona S16 Hz może sprzedawać kolumny za 200tys a Dynaudio ( i inni producenci)  nie może - bo wtedy jest naciąganie, przesada, szukanie jelenia, przewalona cena. Wiesz problem jest to że tylko kolumny gloryfikowane przez Szymona są dobre - reszta to słabizna. W Magico sie nie znają, Dynaudio też słabo, Sonusy - to wiadomo już nie to, w Wilson Audio skaszanili topową kopułke Scana, itd. 

 

 

Edytowane przez babatular
błąd

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sonic990 napisał:

Czyli możliwe, że to będą symetryczne Ethosy ?

Tego nie wiem , ale myślę, że warto by było rozwijać sprawdzony projekt niż zaczynać od początku. Grzesiek nie robi projektów na kolanie i co tydzień nie wypuszcza nowych kolumny więc na pewno dużo będzie z małych Ethosów. Z takich paczek niski bas też będzie. Może nie taki jak z wielkich subwooferów , ale wystarczający. Mnie niższy niż z  Ethosów nie potrzebny ? Lepiej skupmy się na Dynaudio.  

P.S. Takie smukłe i wysokie kolumny jak Evidence Platinum mnie się podobają. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szymon napisał:

Esotara2 można zakupić w pełnowartościowych używanych kolumnach głośnikowych za 10kzł  (3 drożnych, z dwoma porządnymi basami 20cm) . Cena nowych 27kzł.

 

Co to za kolumny? Jestem zainteresowany zakupem, pomożesz skontaktować się ze sprzedawcą?

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, macktheknife napisał:

Co to za kolumny? Jestem zainteresowany zakupem, pomożesz skontaktować się ze sprzedawcą?

Może to moje focusy 380, które próbuję sprzedać od kilku miesięcy:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-dynaudio-focus-380-7895230751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, macktheknife napisał:

Jeśli tak to kosztują 12, a nie 10 tys jak napisał Szymon

Napisałem, że w tej cenie "próbuję" sprzedać, a nie że sprzedałem, poza tym zawsze można negocjować. Za ile ostatecznie pójdą to się dopiero okaże.

Zresztą Twój wpis to pewnie tylko taka zaczepka i gdybym teraz powiedział, że są do wzięcia za 10 kzł to jestem niemal pewien, że Ty byś nie kupił.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

Napisałem, że w tej cenie "próbuję" sprzedać, a nie że sprzedałem, poza tym zawsze można negocjować. Za ile ostatecznie pójdą to się dopiero okaże.

Zresztą Twój wpis to pewnie tylko taka zaczepka i gdybym teraz powiedział, że są do wzięcia za 10 kzł to jestem niemal pewien, że Ty byś nie kupił.

Nie zwykłem bez powodu zaczepiać ludzi choć to chyba taki forumowy trend. Reszta na priv, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymon napisał:

 

Pytanie za 100 punktów, kto jest obecnie właścicielem marki Dynaudio?

Jak zgadnę to dopisz mi 100pkt.

Tak mi się coś wydaje, że bracia właścicieli Cayina.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2019 o 23:37, rambo54 napisał:

Ile procentowo ludzi chce modnie, luksusowo, i najlepsze modele ?

Mnie żaden z tych aspektów osobiście nie interesuje.

Ja od Hifi wymagam rzetelności, dlatego gram na pieczołowicie dopracowanych Dynaudio Crafft, stworzonych dla Dynaudio przez brytyjską firmą, zajmującą się najwyższej próby sprzętem studyjnym.

 

A do Dynaudio C5 to odsyłam do Googla choć na pierwszych stronach wątku jest też o nich pare słów.

 

Firmy z takim zapleczem i marketingiem robią co się da,  by klienci zapomnieli w ogóle o seriach minionych, gdy tylko pojawi się nowa seria.

Ja i paru znanych mi Dynaudiofilów i miłośników marki uważamy że Dynaudio dawno się skończyło.

Ale pozwól że przestawie Ci na liczbach jak firma działa.

Na przykładzie nowych Confidence 20.

Głośniki 1000zł

Zwrotnice 50zł

Kable 10zł

Gniazda przyłączeniowe 30zł

obudowy 1000zł

know how, 40800zł

 

Razem 42900zł

Każdy może postawić garaż i robić lepsze kolumny za połowę ceny, nie wiem tylko czy chętni będą na takie zestawy ponieważ praktyka pokazuje że nie wystarczyły wziąć dobre elementy wrzucić w obudowę, trzeba mieć wiedzę zaplecze pomiarowe itp, itd. Nie wiesz też jakie marże zgarniaja posrednicy więc takie wyliczenia nie mają większego znaczenia. Dla Niemca 10 tys euro to jak dla nas 10k Pln więc to nie są jakiś ekstremalne ceny my tylko mało zarabiamy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.