Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, babatular napisał:

Wg Szymona S16 Hz może sprzedawać kolumny za 200tys a Dynaudio ( i inni producenci)  nie może - bo wtedy jest naciąganie, przesada, szukanie jelenia, przewalona cena. Wiesz problem jest to że tylko kolumny gloryfikowane przez Szymona są dobre - reszta to słabizna. W Magico sie nie znają, Dynaudio też słabo, Sonusy - to wiadomo już nie to, w Wilson Audio skaszanili topową kopułke Scana, itd. 

A co ma mówić? Szuka słabych stron konkurencji proste. Widziałeś już kiedyś jakiegoś handlowca audio, który chwali ofertę konkurencji? Jeśli tak, to minął się z powołaniem. Znam dobrze tą przymilność handlową, która w mgnieniu oka zamienia się w centralny atak. Takie są realia. Nie mam tego nikomu za złe, bo taki jest handel. Mniej lub bardziej zakamuflowany. Jak zdybywaniem kobiet, jedni grają twardzieli, a inni zachowują się jak koleżanki z penisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Roxi napisał:

, a inni zachowują się jak koleżanki z penisem

wyobraziłem to sobie ( choć nie było łatwo ) i żałuję, że to sobie wyobraziłem :-)))))))))))))))))))))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy

 Znakomita większość handlowców ( albo nawet wszyscy) zachwala swoje produkty. Tutaj nie widzę nic dziwnego. Natomiast jeśli jakiś jedzie na konkurencję i to po tzw."bandzie" - to mi się zapala WIELKA CZERWONA LAMPA i włącza ALARM w mózgu.

Ayon - chiński to BE. Cayin - chiński to CACY.

Jak Dynaudio pisze w swoich broszurkach reklamowych  o innowacjach i nowych rozwiązaniach w nowych modelach  to jest -  BE.

Jak Studio 16Hz pisze na stronie internetowej że stosuje w Ethos Ultimo  "..UNIKATOWE tłumienie obudowy składające się z 6mm maty bitumicznej i 10mm filcu..." - to jest OK.

A to normalna forma marketingu - coś tam te firmy muszą napisać w tym opisie. I tak samo ma do tego prawo S16Hz, Dynaudio, Sonus Faber ( Ci są w tym mistrzami), jak każda inna firmy - trudno stawiać zarzut z tego powodu.

Problemem jest sposób "promocji" w oparciu o masakrowanie konkurencji.

 

 

Edytowane przez babatular
bład

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, babatular napisał:

Problemem jest sposób "promocji" w oparciu o masakrowanie konkurencji.

 

Ale co w tym złego ? 

Jak dla świadczy to tylko o jego inteligencji. Bardzo lubię taką rywalizację rynkowa w której ktoś ma dobry produkt, którego jest pewny i pokazuje słabe strony rywala ? 

Wole twarda i otwarta rywalizację handlową niż zakłamywanie relacje w których z ukrycia ktoś udziela szczerych porad koleżeńskich. 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy

 Przykro mi że tego nie rozumiesz.  Mamy inne rozumienie " rywalizacji handlowej ".  Cóż będę musiał z tym jakoś żyć.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, babatular napisał:

Roxy

 Przykro mi że tego nie rozumiesz.  Mamy inne rozumienie " rywalizacji handlowej ".  Cóż będę musiał z tym jakoś żyć.

Ja wiem, o co Tobie chodzi doskonale ?

W pewnym sensie jest to łamanie społecznych konwenansów. Mówienie komuś bezpośrednio bez złagodzenia tej formy w twarz o jego wadach. Cześć osób uzna, to za bezczelność, inni nazwą inaczej ?  Po tylu latach obecności na forum już nie robi to na mnie większego wrażenia. Ja to traktuje jako dobrą zabawę i rozrywkę. Dla mnie jako końcowego klienta rywalizacja jest dobra. Nie mam zamiaru modlić się do loga firmy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, babatular napisał:

 problem jest to że tylko kolumny gloryfikowane przez Szymona są dobre - reszta to słabizna.

 

 

...aż takie znaczenie ma to  dla Ciebie by Szymon docenił inne kolumny niż S16H? ...naprawdę?...nie mogę w to uwierzyć

czy nie prościej powiedzieć sobie że wszystkie inne  nie są tak dobre jak S16Hz, no ale to wiadomo ;-) 

wiem że Dyzman swoim ciągłym zachwalaniem dość skutecznie zniechęcił  (i to wielu) do firmy WILE

Szymon dosłownie obrzydził mi  kolumny S16Hz...ale potrafię docenić...   ,,no ale to wiadomo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Miroslav1 napisał:

...aż takie znaczenie ma to  dla Ciebie by Szymon docenił inne kolumny niż S16H? ...naprawdę?...nie mogę w to uwierzyć

czy nie prościej powiedzieć sobie że wszystkie inne  nie są tak dobre jak S16Hz, no ale to wiadomo ?

wiem że Dyzman swoim ciągłym zachwalaniem dość skutecznie zniechęcił  (i to wielu) do firmy WILE

Szymon dosłownie obrzydził mi  kolumny S16Hz...ale potrafię docenić...   ,,no ale to wiadomo,,

Ciągły off top Mirek robisz nie piszą w temacie Dynaudio ? hehe.... żartuję ?

A jak kolega, podłączył coś nowego do S25 ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Dyzman zachwalał, opisywał przede wszystkim swoją ekstaze z odsluchow urzad,en Wile, i bronił marki jak Waleczne Serce  niepodległości,  a Szymon jedzie po konkurencji aż zęby bolą. Widziales test/opis  brzmienia Ethos Ultimo lub Artico przez Szymona ?

A wracając do Dynaudio - ktoś słuchał już Confidence 20 ?

  

Edytowane przez babatular
blad

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Miroslav1 napisał:

wiem że Dyzman swoim ciągłym zachwalaniem dość skutecznie zniechęcił  (i to wielu) do firmy WILE

Szymon dosłownie obrzydził mi  kolumny S16Hz...ale potrafię docenić...   ,,no ale to wiadomo,,

Takie emocje jak czujesz, tzn, że jesteś już w połowie drogi do zmiany kabli i kolumn ? Najgorsza jest obojętność, a obrzydzenie do namiętnością nawet nie będziesz wiedział kiedy się Tobie zamieni ?

1 minutę temu, babatular napisał:

Tylko, że Dyzman zachwalał, opisywał przede wszystkim swoją ekstaze z odsluchow urzad,en Wile, i bronił marki jak Waleczne Serce  niepodległości,  a Szymon jedzie po konkurencji aż zęby bolą. Widziales test/opis  brzmienia Ethos Ultimo lub Artico przez Szymona ?

Nie mieszaj w to Dyzmana ? Jego opisy wyglądają jakby uczył się jakiegoś elementarza dla recenzentów. To jest ujma dla inteligencji forumowiczów czytanie tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roxi napisał:

Takie emocje jak czujesz, tzn, że jesteś już w połowie drogi do zmiany kabli i kolumn ? Najgorsza jest obojętność, a obrzydzenie do namiętnością nawet nie będziesz wiedział kiedy się Tobie zamieni ?

Nie mieszaj w to Dyzmana ? Jego opisy wyglądają jakby uczył się jakiegoś elementarza dla recenzentów. To jest ujma dla inteligencji forumowiczów czytanie tego ?

Ale przyznasz że śmiechu podczas czytania jego " recenzji" było co niemiara ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Roxi napisał:

Ciągły off top Mirek robisz nie piszą w temacie Dynaudio ? hehe.... żartuję ?

A jak kolega, podłączył coś nowego do S25 ? ?

....pod koniec maja jadę z odwiedzinami do kumpla - ponoć ma już mieć AW400 ;-) 

...właśnie dziś rozmawialiśmy o AW600 - jeszcze nie ten czas

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Miroslav1 napisał:

....pod koniec maja jadę z odwiedzinami do kumpla - ponoć ma już mieć AW400 ?

A to fajnie ? Jak będę je jeszcze miał, (bo dałem znajomego na test) monobloki z lampa 845, to mogę Was odwiedzić. Uświadomić Wam możliwości tych monitorków hehe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roxi napisał:

A to fajnie ? Jak będę je jeszcze miał, (bo dałem znajomego na test) monobloki z lampa 845, to mogę Was odwiedzić. Uświadomić Wam możliwości tych monitorków hehe ?

...który wzmacniacz bardziej polecasz do S25....AW400 czy monobloki 845?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

...który wzmacniacz bardziej polecasz do S25....AW400 czy monobloki 845?

I ile m2 ma kolega? 

Wiesz doskonale, że jedno i drugi rozwiązanie ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Tranzystor bardziej uniwersalny. Nawet z dobrym pre i DAC nie osiągnie takiego zjawiskowego grania jak z 845. W tym zestawieniu muszą być kompromisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roxi napisał:

I ile m2 ma kolega? 

Wiesz doskonale, że jedno i drugi rozwiązanie ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Tranzystor bardziej uniwersalny. Nawet z dobrym pre i DAC nie osiągnie takiego zjawiskowego grania jak z 845. W tym zestawieniu muszą być kompromisy ?

...gdzieś tak 25m2 może ciut więcej....

kumpel jest ze Śląska (Chudów) koniecznie musi z Tobą porozmawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

...gdzieś tak 25m2 może ciut więcej....

kumpel jest ze Śląska (Chudów) koniecznie musi z Tobą porozmawiać...

Wiem, pamietam, że jest ze Śląska dlatego mowię o tym spotkaniu. Z tym, że sama rozmowa wiele to nie da bez odsłuchu ? Niech sobie tak gra spokojnie. Jak Ty będziesz się wybierał na Śląsk, to inna sprawa. Wtedy się mogę poświęcić  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

A skąd mieszkasz ??

Stoją u mojego znajomego w Katowicach. Gdybyś chciał ich posłuchać, to napisz na priv ? 

Monobloki, to nie jest prosty temat. Wskazany jest dobrej klasy preamp, dużo kabli itd. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest integra. Jak dobra załatwia sprawę ? 

z drugiej strony te Chinczyki grają naprawdę pięknie ? oczywiście nie do każdych kolumn one się nadają. Na pewno nie do podłogowych Dynaudio, czy jakiś Credo itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić w Wasze szanowne grono. Zamówiłem właśnie maluchy Dynaudio Emit M10. Jeszcze ich nie mam, ale już się cieszę ?

Z racji mieszkania na totalnym zadupiu nie miałem możliwości ich odsłuchania. Mają zastąpić mi Dali Spektor 2. Zagrają w połączeniu z niewielkim wzmacniaczem jakim jest Denon D-M41. Pomieszczenie mam niewielkie - około 12-13m². Myślicie, że będzie duży progres w stosunku do Spektorów i że Denonik poradzi sobie prądowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę się wtrącić w Wasze szanowne grono. Zamówiłem właśnie maluchy Dynaudio Emit M10. Jeszcze ich nie mam, ale już się cieszę
Z racji mieszkania na totalnym zadupiu nie miałem możliwości ich odsłuchania. Mają zastąpić mi Dali Spektor 2. Zagrają w połączeniu z niewielkim wzmacniaczem jakim jest Denon D-M41. Pomieszczenie mam niewielkie - około 12-13m². Myślicie, że będzie duży progres w stosunku do Spektorów i że Denonik poradzi sobie prądowo?
Posłuchasz to sam ocenisz progres. Ja miałem wcześniej poprzednika Emitów 10 DM 2/6 i z dobrym mocnym i szybkim wzmacniaczem te małe kolumienki czarowały.... np Music Hall 25.2.. ale czy Denon podoła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.