Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MrSalieri napisał:

tzn.? Czym niby miał bym się denerwować? 

Lepiej nikomu nic nie polecać, bo później będzie jęczał na forum czy priv ?

Monobloki łatwo jest zdegradować dźwięk preampem lub kablami. Zazwyczaj lepiej grają niż integry, ale jest jednak ryzyko złej konfiguracji. Wszystkie np. integry Electrocompanieta grają wyraźnie słabiej od monobloków aw 180. Jeśli chodzi o lampy, to miałem tylko jedne monobloki jeszcze lepsze od tych. Były to Cayiny 9085D. Cała reszta monobloków i integr lampowych jaka znam i miałem nie gra tak dobrze jak te 845. Zazwyczaj rodzina lamp KT potrafi być mocna i dzięk może się podobać. Nie ma jednak mowy o takiej kulturze, spokoju i wyrafinowaniu dźwięku jak z Triode single ended. Nie zachwalam ich i nie szukam klienta w ten sposób wciskając kit. Pytasz, to odpowiadam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

tzn.? Czym niby miał bym się denerwować? 

Ale zrobiłem jak mi kazałeś. Moje x44 są u Grzegorza i będą miały całkowicie nowa zwrotnice i coś jeszcze ? Stare zwrotki zachowam na okoliczność sprzedaży jako oryginału. Najbardziej jednak interesuje mnie, czy aktualna klasa dźwięku tych kolumn wynika z biedoty zwrotnic czy samej konstrukcji zastosowanych głośników. Za kilka tygodni będzie pełna jasność w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Ale zrobiłem jak mi kazałeś. Moje x44 są u Grzegorza i będą miały całkowicie nowa zwrotnice i coś jeszcze ? Stare zwrotki zachowam na okoliczność sprzedaży jako oryginału. Najbardziej jednak interesuje mnie, czy aktualna klasa dźwięku tych kolumn wynika z biedoty zwrotnic czy samej konstrukcji zastosowanych głośników. Za kilka tygodni będzie pełna jasność w temacie ?

Ja Ci coś kazałem :)?  Nie przypominam sobie.

Posłuchasz, ocenisz ?

Polecasz, staram się posłuchać u siebie, pasuje, kupuje.  W ciemno takich zakupów nie robię. Po za tym audio to tak subiektywna i zależna od wielu elementów dziedzina, że ciężko dogodzić. Prawdą jest że jak ktoś posmakował lampy 845 w dobrym systemie to ciężko o tym dźwięku zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłem jak mi kazałeś. Moje x44 są u Grzegorza i będą miały całkowicie nowa zwrotnice i coś jeszcze  Stare zwrotki zachowam na okoliczność sprzedaży jako oryginału. Najbardziej jednak interesuje mnie, czy aktualna klasa dźwięku tych kolumn wynika z biedoty zwrotnic czy samej konstrukcji zastosowanych głośników. Za kilka tygodni będzie pełna jasność w temacie


Daj koniecznie znać jak graja po wymianie zwrotnic. Jestem ogromnie ciekaw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roxi napisał:

Najbardziej jednak interesuje mnie, czy aktualna klasa dźwięku tych kolumn wynika z biedoty zwrotnic czy samej konstrukcji zastosowanych głośników

No też jestem ciekaw czy zastosowanie lepsze zwrotnicy wyciśnie z tych kolumn więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Silver_85 napisał:

No też jestem ciekaw czy zastosowanie lepsze zwrotnicy wyciśnie z tych kolumn więcej.  

Wyjdzie w praniu, czy tam siedzi natarczywy, chiński esotec, czy jest tylko zdławiony fantazją księgowych ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roxi napisał:

Wyjdzie w praniu, czy tam siedzi natarczywy, chiński esotec, czy jest tylko zdławiony fantazją księgowych ? 

 

Daniel, to głośniki do Dynek też robią w Chinach? ?

Do tej pory słyszałem od forumowego handlarza (stwierdził, iż ma dojścia i wszystko najlepiej wie - w sumie jak każdy kto czymś handluje na forum AS, normalka), że tylko skrzynki płyną - bardzo dobrze ukryte! - z Chin, dlatego pewnie ich koszt (nowe Contour) to 1000 zł... Teraz wiadomo czemu głośniki do Dynek to jakieś max. 100 zł od sztuki.... 

Forum AS jest wyjątkowe w kwestii odkrywczości  i to na skalę światową a wszystko dzięki naszej branży, no nic jej nie umknie ? Przez takie pazerne Dynaudio nasi krajowi producenci chociaż nie mają pośredników to są zmuszeni dać takie same ceny jak Dynaudio ?.

Może nad tym teraz podebatujemy?

Weźmy na tapetę czołowych krajowych producentów, podliczmy ich wkład materiałowy i brak marży na sklepy a potem "odkryjmy" czemu ceny u nich są takie same jak u Dynaudio? Przecież odpada im olbrzymia marża sklepowa? Powinni być konkurencyjni cenowo a chyba tylko BMN jeszcze "nie umie" wycenić swoich paczek. Znacie innych?

Ps  A nie lepiej było X44 najpierw posłuchać w pokoju Rafała albo Szymona, zapewniam Cię, że tam natarczywości byś nie zaznał, a i kto wie czy Esotec za stówkę nie okazałby się tak samo dobry  jak scany, szpilki i inne revelatory (nie z Chin) za grube tysiące od sztuki   ?

Zapomniałem o najważniejszym - Witajcie, moi mili ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Daniel, to głośniki do Dynek też robią w Chinach? ?

Musisz chłopie ochłonąć. Co mnie interesują jakieś koszty? 

Jak chcesz walczyć ze Studio 16 Hertz, to nie ze mną. Dzwoń z pretensjami do Grzegorza czy Szymona, a nie do mnie.

Ja jestem prostym forumowiczem i nie mieszam się w teorie spiskowe. Nie jest mi to potrzebne do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, po co te nerwy:)

Zapytałem Cię, czy to prawda o chińskim pochodzeniu Esoteca? Z nikim walczyć nie będę, agresywność - 1 ?

A zaprosiłem do dyskusji każdego chętnego, nie tylko Twoją osobę. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam 38 napisał:

Daniel, po co te nerwy:)

 

Nie udawaj teraz niewiniątka, jak pierwsze robisz kosztorysy. Ja się w dyskusje na temat kosztów firm nie wdaje. Biorę, to jedynie na ucho ? Te kolumny kupiłem na telefon nowe, bo mam teraz bardzo mało czasu na jakieś odsłuchy itd. a coś musiało u mnie tymczasowo grać. Jak wiesz miałem różne modele Dynaudio. Tutaj ewidentnie wysokie tony są natarczywe, chłodne ale zarazem wykastrowane (jak to później sprzedać?:), a dźwięk jest matowy jak za koca z tych x44. Elektronikę swoją znam i okablowanie. Mam też inne kolumny do porównania i nie ma mowy o awarii sprzętu. Zastanawiamy się, co może być powodem tak słabej jakości. Być może jest taki charakter samych głośników, a być może zwrotnica degraduje ten dźwięk. Teoretycznie same głośniki są wysokiej jakości, ale przy mnie Grzegorz nic nie rozkręcał. Zrobi zwrotnice, to będziemy widzieli czy coś pomogło.

A Ty coś ostatnio za dużo marudzisz Adaśku ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie wiem czy chęć poznania prawdy można nazwać marudzeniem ale Cię rozumiem ?

I trzymam kciuki.

O jakiej prawdzie mówisz? Czy chiński Esotec? Na moje ucho, doświadczenia i konfiguracje, to jest porażka. Na razie nie wiem z czego to wynika, być może zaraz okaże się, że jest po modyfikacji cud malina. A może nie będzie tego szło zmienić. Kisiel te kolumny porównał do C4 w swojej recenzji ? Jak później można poważnie tych ludzi traktować, co piszą w tych gazetach, no jak?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roxi napisał:

Kisiel te kolumny porównał do C4 w swojej recenzji

Co się tu przeczyta, to się nie da odprzeczytać.. :)

 

Studio 16Hz nie stosuje najwyższej jakości komponentów w zwrotnicach swoich kolumn.

Najlepsze co widziałem w/w to kondensatory Mundorf Supreme, węglowe rezystory Dale, i powietrzne cewki Intertechnik.

To i tak lepiej niż w KAŻDYCH Dynaudio.

To może być duży  upgrade względem seryjnych kaszaniastych zwrotnic, ale to dopiera połowa drogi, imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rambo54 napisał:

To może być duży  upgrade względem seryjnych kaszaniastych zwrotnic, ale to dopiera połowa drogi, imho.

Ciekawe co z tego wyjdzie. Jakiś znajomy Grzegorza ma też x44, to łatwo będzie to póżniej zestawić i porównać. 

Adasia trzeba uspokoić, że to nie jest akcja w stylu nagonka na szacowną markę, której jesteśmy wielbicielami, ale głos konstruktywnej krytyki do jakiego chyba mamy prawo. Tym bardziej, że i Rambo i ja trochę tych dynek mieliśmy i wiemy jakie są możliwości tych głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udawaj teraz niewiniątka, jak pierwsze robisz kosztorysy. Ja się w dyskusje na temat kosztów firm nie wdaje. Biorę, to jedynie na ucho  Te kolumny kupiłem na telefon nowe, bo mam teraz bardzo mało czasu na jakieś odsłuchy itd. a coś musiało u mnie tymczasowo grać. Jak wiesz miałem różne modele Dynaudio. Tutaj ewidentnie wysokie tony są natarczywe, chłodne ale zarazem wykastrowane (jak to później sprzedać?:), a dźwięk jest matowy jak za koca z tych x44. Elektronikę swoją znam i okablowanie. Mam też inne kolumny do porównania i nie ma mowy o awarii sprzętu. Zastanawiamy się, co może być powodem tak słabej jakości. Być może jest taki charakter samych głośników, a być może zwrotnica degraduje ten dźwięk. Teoretycznie same głośniki są wysokiej jakości, ale przy mnie Grzegorz nic nie rozkręcał. Zrobi zwrotnice, to będziemy widzieli czy coś pomogło. A Ty coś ostatnio za dużo marudzisz Adaśku  

 

 W całej serii Excite dźwięk jest matowy, szorstki i uproszczony, tutaj się zgadzam.

Zauważcie, że Focusy, które są na niemalże tych samych przetwornikach, w tej samej jakościowo obudowie, graja zdecydowanie lepiej całościowo. Logiczny wniosek - zwrotnica. I jej bardziej skomplikowana budowa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roxi napisał:

Ciekawe co z tego wyjdzie. Jakiś znajomy Grzegorza ma też x44, to łatwo będzie to póżniej zestawić i porównać. 

Adasia trzeba uspokoić, że to nie jest akcja w stylu nagonka na szacowną markę, której jesteśmy wielbicielami, ale głos konstruktywnej krytyki do jakiego chyba mamy prawo. Tym bardziej, że i Rambo i ja trochę tych dynek mieliśmy i wiemy jakie są możliwości tych głośników ?

jeżeli Grzegorz,włoży ci w zwrotkę taką parkę jak na foto ,to może być ciężki szok ?

niewiarygodne co robią.

mun_silvergoldoil_350.jpg

IMG_20190508_164320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasia krew zaleje  Powiedzmy, że jego modelu to nie dotyczy, a całej reszty 


Daleki jestem od wszelkiej złośliwości ale w porównaniu do tego jak graja wyższe modele dynek, to takie są moje odczucia na temat Excite. Co nie zmienia faktu, ze za swoją kasę graja bardzo ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, triode napisał:

jeżeli Grzegorz,włoży ci w zwrotkę taką parkę jak na foto ,to może być ciężki szok ?

niewiarygodne co robią.

O dotarły już Mundorfki ? I jak grają, duża różnica? Napisz tutaj, do Dynaudio ludzie też muszą mieć źródła dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

O dotarły już Mundorfki ? I jak grają, duża różnica? Napisz tutaj, do Dynaudio ludzie też muszą mieć źródła dźwięku ?

duża. ?

to trzeba przeżyć,zwłaszcza jak własnoręcznie zamontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Roxi napisał:

Duża... co to za odpowiedź. Tak się nie odpisuje na forum audio. Poczytaj trochę postów kolego "dyzmana" to się nauczysz pisać jak człowiek ?

nie są tanie,ale to jedne z lepiej wydanych pieniędzy ?

https://www.youtube.com/watch?v=kZjZBe6o78M&list=PL94gOvpr5yt25412clGp7NACikhGEgo3t&index=2

Hadouk Trio - Hijaz (Baldamore version) [HQ] - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=W9_2TNW1Oao

 

wgniotło mnie w kanapę ?

 

Edytowane przez triode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie Koledzy, znam tylko X14 i X18 z serii Excite ale muszę stanowczo! zaprzeczyć szorstkości i matowości w tych modelach (nie tylko moim...), a już w X18 takie cuda? Chyba na bardzo odmiennych źródłach i piecykach ich słuchaliśmy. Jak to mówią starsze kobiety w mojej pracy - przysięgam się pod Bogiem - że tak gładko i z takim nasyceniem oraz kompletnym brakiem nachalności jak grały u mnie X18 nie grały ŻADNE inne paczki. I była w nich ta tak lubiana przez wielu Dynkowa słodycz, nie tylko na średni. Wszystko wskazuje na to, że te różnice, które tu podnosimy wynikają z innych klamotów towarzyszących Excite i tyle.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam 38 napisał:

tak gładko i z takim nasyceniem oraz kompletnym brakiem nachalności jak grały u mnie X18 nie grały ŻADNE inne paczki. I była w nich ta tak lubiana przez wielu Dynkowa słodycz, nie tylko na średni.

Nikt przecież nie mówi, że było inaczej u Ciebie ? Każdy pisze o swoich odczuciach. Niepotrzebnie się denerwujesz. Dla mnie koc, to koc i nie da się tego przeskoczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażanie odmiennej opinii to od razu nerwy a nie dzielenie się swoimi odczuciami?

 Dajmy już spokój tym nerwom, w piątek po pracy chyba nikt nie jest w stanie się zdenerwować ?

Ps. Żeby nie było, faktycznie z Heglem H90 i X14 było szorstko ? Czyli da się ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki.(a może nie do końca)

Mogę kupić za ok.8k zł contour s 1.4 le z 2016 r stan super .Miałem w domu Focus 160 i nie bardzo mi ich granie odpowiadało(miały dziwny bas nie pasujący do całości przekazu),pewnie 1.4 to trochę inna liga ,napiszcie coś o charakterze ,mocnych i słabych stronach.Pokój 24 m2 akustycznie ok.Ma to grać z naim nac282 + 2xnap 250 także prądu nie zabraknie.

Zastanawia mnie tylko po przeczytaniu kilku ostatnich stron w tym klubie czy jak je kupię to muszę zaraz robić robić rewolucję w bebechach?

pozdrawiam fanów

 

Ach zapomniałem napisać iż nie jest to prowokacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.