Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, don111 napisał:

To nie nowa firma. Oni już całą infrastrukturę mają od dawna. 

Każda firma, która ma strategię istnienia wiele lat ciągle inwestuje w technologię, sprzęt, oprogramowanie i Dynaudio nie jest wyjątkiem, na pewno ma sporą amortyzację i koszty finansowe bo inwestycje często są kredytowane. Poza tym utrzymanie tej infrastruktury nawet jak zamortyzowana też kosztuje. To nie jest pan Kazio który dłubie sobie coś w mieszkaniu, które i tak musi opłacać, ale to biznesowy elementarz aż głupio o tym przypominać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, babatular napisał:

Dzięki za propozycję ale nie skorzystam ?

. Ciekawe czy Panowie specjaliści-dłubacze poprawiają inżynierów z Accuphase, Solution, Bouldera, MBLa, Tenor Audio, Burmestera, Gryphona, Vitusa, DCSa, Tidala, MSB, i wielu innych

  W temacie  kolumn też wiadomo że specjaliści-dłubacze wiedza lepiej niż inżynierowie i projektanci z Magico, TADa, Sonus Fabera, Dynaudio, Audio Physic, Gato Audio, Gamuta, Xaviana, Franco Serblin, Raidho, Isophona, itd

Inżynierowie to inzynierowie tamto . Nawet nie wiesz kolego jak bardzo się mylisz wywyzszając tych często niedouczonych inżynierków z firm audio. Inzynierów z prawdziwego zdażenia zostało juz niewielu. Od 1994 roku zajmuje się serwisem RTV. To co było produkowane w latach 70 tych 80 tych to był majstersztyk inzynierski niezależnie od firmy. Wszystko swietnie przemyslane z serwisowego punktu widzenia . Widac było że ktoś mądry myślał do przodu (a co będzie jak się jednak zepsuje ? ). w latach 90 tych wszystko się zmieniło . Witaj głupoto , mozna by rzec. Rozwiązania techniczne tworzone przez idiotów nie inzynierów. Zeby wymienic gniazdo zasilania w laptopie trzeba rozebrać cały komputer do ostatniej śrubki . Roboty mnóstwo a wymiana gniazda 10 min. Wystarczyło zrobić gniazdo na osobnej płytce dostepnej po po odkręceniu jednej srubki jak to robiły porzadne firmy. W odtwarzaczach CD częstym widokiem było połaczenie wysokiej klasy DAC-a i układów wyjsciowych z tylna scianką kabelkiem średnicy zapałki niewartym 5 gr. ( oszczędność....). Magnetowidy i wzmacniacze pozbawione odkręcanego dna dzieki czemu przy byle jakiej awarii a nawet zimnego lutu trzeba rozkręcać wszystko do ostatniej śrubki i wywlekac ze środka. Telewizory znamienitych firm i słynne elektrolity umieszczane tuz przy goracych radiatorach żeby szybko padły. Okablowanie w niektórych kolumnach aktywnych jest tak krótkie że nie da się bezpiecznie rozebrać urzadzenia żeby ich nie urwać. Wszystko wkladaja do środka i sklejają na bardzo krótkich kablach. Wystarczyło zrobić 5-10cm dłuższe i było by swietnie . Brawo inzynierowie . Zaden z tych tępaków nie pomyślał żee ktos będzie to rozbierał ......

Cała masa urzadzeń zrobionych w absurdalny sposób , bez pomyslunku , wrecz głupio pozwala mi na taki osąd.I to wcale nie byle jakich firm.  Jedna z firm Japońskich zrobiła całą serię magnetowidów ( lata 90 te z) w których w razie awarii mechaniki (dość częstej we wszystkich magnetowidach) i utknięcia w niej kasety nie dało się wyjąć mechanizmu zeby go naprawić bo pod kasetą "inżynier" umieścił srubki od mechanizmu. ..... a dna odkręcanego nie było.... bez komentarza..trzeba było bardzo się namęczyć żeby zrobic coś co powinno zająć 10 min.

W pralkach i lodówkach jest to samo bo kolega naprawia i opowiada równie ciekawe historie.

I z innj beczki (bardzo przepraszam za OT) . Kupiłem kosiarkę znanej firmy bo stara padła po 11 latach . To że zaprojektował ją idiota jest więcej niż pewne. Nosek plastikowy odpadł po pierwszym kontakcie z krzaczkiem grubości kciuka bo plastik jest za cienki a srubki jak od zabawki. Brak pompki do paliwa przed rozruchem powoduje że po kilkudniowym postoju trzeba machac sznurkiem 10-15 x zeby zapaliła, dżwignia od regulacji wysokosci koszenia wystaje bardzo na zewnątrz i non stop się przestawia przy kontakcie z krzakami , Kosz na trawe ma umieszczoną poprzeczkę wzmacniającą w takim miejscu  że nie mozna wysypac trawy jednym ruchem tylko trzeba wkladać doń rękę i wywlekać trawę ze srodka bo poprzeczka blokuje . Miałem 11 lat polską która była przemyślana i pozbawiona tych idiotycznych wad. Koniec wywodu.

Także bądź uprzejmy nie faworyzować aż tak bardzo inzynierów bo w w/w przykładach kazdy diy-owiec zrobił by to inaczej i na pewno lepiej.

Dynaudio to świetne kolumny , sam niedawno kupiłem i jestem mega zadowolony , dlatego pozwoliłem sobie tutaj napisać, ale jak wszędzie także oni oszczędzają na potęgę.

Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej się czuję, jak zachwycam się grą moich Dynek niż jak myślę co w nich wymienić. Chałupa posprzątana więc mogę usiąść i posłuchać muzyki, na początek szalony Mingus z fajnie nagranej płyty Ah Um, polecam na sobotnie popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Nikogo nie lekceważę ani nie obrażam. Nie spotkałem w swoim długim audiofilskim życiu żadnego produktu DIY który jakością dzwieku i wykonania mógłby się równać choćby z całą gamą w/w przez mnie producentów. Poza tym jeszcze kwestia terminowości, kontaktu, rzetelności - to pominę milczeniem. Jeśli masz inne doświadczenia z obszarem DIY to moje szczere gratulacje.

Nie potrzeba odkrywać Ameryki, aby wiedzieć, że cześć sprzętów wymieniając komponenty na lepsze zagrają zdecydowanie lepiej. Wcale nie musi to być dziadowska firma, a najprościej to zobrazować choćby na przykładzie Audio Note. Czym więcej zapłacisz za lampy, kondensatory, trafa, okablowanie to będzie to grało lepiej. Aby podchodzić do coraz bardziej zaawansowanych sprzętów ktoś musi mieć do tego odpowiednia wiedzę. Jak mówiłem wcześniej. Wiele sprzętów nie ma sensu modyfikować. Zwrotnice kolumn, stopnie analogowe w źródłach i zasilania często przy niewielkim upgreadzie można osiągnąć duży progres ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek67 napisał:

Inżynierowie to inzynierowi ......

Darek67

Serdecznie pozdrawiam SERWIS RTV. Sam lubię poczytać o magnetowidach i kosiarkach - szczególnie na forum o tematyce audio. Chyba że Dynaudio robiło magnetowidy a teraz kosiarki  - to pardon. Wtedy  Twój wpis jest jak najbardziej w temacie wątku.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Whyduck napisał:

Na esotarze Anna Maria musi pięknie śpiewać ?

ta płyta w ogóle ma taką realizację, która do mnie przemawia, a poza tym jest bardzo dobra muzycznie, AMJ uwielbiam wszystko do Nienasycenia włącznie, potem jakoś już nie...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ziko369 napisał:

Nie wiem...

Ja zrezygnowałem z tych "lepszych"...

I dlatego koniecznie powinieneś dołączyć do eksperymentu przeprowadzanego u psychologa/psychiatry razem ze mną i kilkoma naszymi Kolegami z forum. Powiem więcej,  jako jedyny na końcu  nie dostaniesz recepty oraz nie będziesz wymagał odpowiedniej terapii ? ? ?

Niestety zawsze są jakieś plusy dodatnie i ujemne więc tylko Ciebie ominie dyplom wzorowego audiofila ?

A tak naprawdę to w dupach się nam z dobrobytu poprzewracało i tego chyba nikt nie podważy? ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I dlatego koniecznie powinieneś dołączyć do eksperymentu przeprowadzanego u psychologa/psychiatry razem ze mną i kilkoma naszymi Kolegami z forum. Powiem więcej,  jako jedyny na końcu  nie dostaniesz recepty oraz nie będziesz wymagał odpowiedniej terapii
Niestety zawsze są jakieś plusy dodatnie i ujemne więc tylko Ciebie ominie dyplom wzorowego audiofila
A tak naprawdę to w dupach się nam z dobrobytu poprzewracało i tego chyba nikt nie podważy?


Bez przesady z tym dobrobytem. Gdyby tak było to już byś zamawiał z Lolkiem po parce nowych Confidence ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mów, że byś nie zazdrościł


Pewnie, że bym zazdrościł! Ale w taki zdrowy sposób, nie ma we mnie zawiści :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale Dynki mają to do siebie, że nawet po odsłuchu jakiegoś topowego modelu, człowiek wraca do domu, do swojego systemu,dostrzega oczywiście pewne braki ale wciąż potrafi czerpać radość z tego co mu w salonie gra. Ja tak mam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój znajomy Chińczyk, powiedział mi, że Opera zaprezentował nowy transport do plików. Tani i dobry. Obsługujący Roona, Tidala itd. Ma coś koło 300 USD plus opcjonalnie lepszy zasilacz. Może być ciekawe rozwiązanie ? Na razie więcej nic nie wiem, ale mam go wkrótce dostać na test...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roxi napisał:

Nie potrzeba odkrywać Ameryki, aby wiedzieć, że cześć sprzętów wymieniając komponenty na lepsze zagrają zdecydowanie lepiej. Wcale nie musi to być dziadowska firma, a najprościej to zobrazować choćby na przykładzie Audio Note. Czym więcej zapłacisz za lampy, kondensatory, trafa, okablowanie to będzie to grało lepiej. Aby podchodzić do coraz bardziej zaawansowanych sprzętów ktoś musi mieć do tego odpowiednia wiedzę. Jak mówiłem wcześniej. Wiele sprzętów nie ma sensu modyfikować. Zwrotnice kolumn, stopnie analogowe w źródłach i zasilania często przy niewielkim upgreadzie można osiągnąć duży progres ?

Im więcej zapłacimy ... tym lepiej będzie grać. (taki jest wniosek ?)

Problem w tym że większość firm które wymieniamy na tym forum i znamy z nazwy robi tzw. masówkę, czyli coś dla zwykłego użytkownika (i nieważne czy to jest sprzęt np. Dynaudio za 5000 zł czy sprzęt Dynaudio za 150000 zł, czy najwyższy Hegel , nadal to jest masówka). Więc jak zwykły użytkownik który zapłacił za towar dostaje info że ma zapłacić za wymianę okablowania, kondensatorów, cewek, trafa itd. żeby grało lepiej to .... zalewa go pot i krew bo przecież raz zapłacił i oczekuje jakości (masowej, ale jednak).  Kolumny projektowane i produkowane przecież nie są na zamówienie Pana A czy B do wzmacniacza C dla kabla D. My się dziwimy że w kombinacji sprzętowej nr 13427526 gra średnio, w kombinacji 287128634 już lepiej a w 121234123 ta sama kolumna jest nieakceptowalna. Piszemy to na forach 20 lat i nadal się dziwimy że ... inżynierowie 20 lat temu się poddali i od tamtej pory wrzucają tam gdzie się da śmieciowe elementy. A kto i w jakiej firmie dzisiaj pozwoli pracownikom szukać 10 lat idealnego dźwięku w nowym modelu skoro mają info od zarządu że ma się pojawić za rok ? Prawdopodobnie i tak testują sprzęt na muzyce średniej jakości w marnej produkcji i słabym wykonaniu (czyli generalnie na muzyce najczęściej odtwarzanej przez 90% klientów), bo jakby testowali na dobrze wyprodukowanych płytach to sprzęt im gra za dobrze i ... musieliby podnieść cenę.

Prośba do tych którzy oceniają kolumny Dynaudio: piszcie jaką muzykę odtwarzacie ( z jakiej produkcji w jakim formacie , z jakiego odtwarzacza jak się da). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Whyduck napisał:

 


Pewnie, że bym zazdrościł! Ale w taki zdrowy sposób, nie ma we mnie zawiści ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ale Dynki mają to do siebie, że nawet po odsłuchu jakiegoś topowego modelu, człowiek wraca do domu, do swojego systemu,dostrzega oczywiście pewne braki ale wciąż potrafi czerpać radość z tego co mu w salonie gra. Ja tak mam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Problem jest tylko jeden , że w tej cenie co te Dynki lub troszkę mniej, troszkę więcej jest kilka innych kolumn, które mogą być lepsze niż wspomniane C30 .... myślę, że ja bym nie obstawil w ciemno, iż te kolumny grają fajnie patrząc cena - jakość tego co się usłyszy.. a jak będzie to się okaże.. ale przez to , że cena jest taka , a nie inna to i apetyt jest znacznie większy na to, że ta kolumna musi zagrać na odpowiednim poziomie. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Moze zrobmy badanie zbiorowe w jakims niezaleznym osrodku, ziko dolaczysz do eksperymentu ?

przy uwzglednieniu jednego elementu - czy badany uzaleznia wyzsza emocjonalosc muzyki ze swoich klamotow od ich ceny. Badajacy zrobilby na wnioskach najszybszy doktorat w kraju...

Chętnie...jak ja bym uzależniał od ceny musiałbym być bezemocjonalnym draniem ?

Moje graty według wielu są za tanie by były emocje... ;-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ziko369 napisał:

Moje graty według wielu są za tanie by były emocje... ;-)))

Przestanie Cię to Zikuś zastanawiać, jak zrozumiesz, że nie należy łączyć cudzych opinii i wniosków nie kierowanych do Ciebie z własną osobą ? Kup przynajmniej jakieś Emity, to pozwolimy Ci się tu dalej użalać ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Roxi napisał:

Przestanie Cię to Zikuś zastanawiać, jak zrozumiesz, że nie należy łączyć cudzych opinii i wniosków nie kierowanych do Ciebie z własną osobą ? Kup przynajmniej jakieś Emity, to pozwolimy Ci się tu dalej użalać ?

 

 

Rozumiem...spadam zatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slayerek napisał:

Im więcej zapłacimy ... tym lepiej będzie grać. (taki jest wniosek ?)

Kiedyś wyceny audio bardziej było powiązane z kosztami działalności.

Dzisiejsze ceny wysokich modeli są powiązane ambicjami odbiorcy oraz relatywnością samego przekazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.