Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, ps39 napisał:

Wracając do tematu tych zbyt drogich Dynek, Confidence, pojawiły się już w salonach. Gdyby nie choroba pewnie sam bym się wybrał na odsłuch. Czy ktoś już posłuchał ich tak na spokojnie.

Pytanie tylko jaki maja sens te odsłuchy skoro ich nie kupisz?

To jak jazdy testowe BMW 7, a później zakupu golfa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za super lasencjami też się człowiek oglądnie chociaż nigdy ...

Roxi, daj żyć, jesteśmy miłośnikami Dynek (nawet jak czasem "mają" gorszy dzień), jak jest taka możliwość to czemu nie poznać jak grają te naj. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Roxi napisał:

Pytanie tylko jaki maja sens te odsłuchy skoro ich nie kupisz?

To jak jazdy testowe BMW 7, a później zakupu golfa ?

Po co ogladać jak gra Nadal czy Federer jak sami gramy na poziomie wujka Staszka z Pcimia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Po co ogladać jak gra Nadal czy Federer jak sami gramy na poziomie wujka Staszka z Pcimia??

Pytanie, czy idziesz do sklepu aby coś kupić, czy aby zaspokoić swoją ciekawość. Trzeba się też liczyć z powstaniem dysonansu pomiędzy staniem posiadania i ofertą rynkową, którą będziemy chcieli zredukować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Roxi napisał:

Pytanie tylko jaki maja sens te odsłuchy skoro ich nie kupisz?

To jak jazdy testowe BMW 7, a później zakupu golfa ?

Odsłuch może (taka jest zawsze nadzieja) spowodować że przez chwilę pomyślimy że nasze F260 grają u nas w pokojach lepiej (lub nieznacznie gorzej ? ) niż Confidence w salonach, więc odsłuch jest po to żeby sprawdzić ile jest wart dźwięk z naszych kolumn a nie ile są warte przesłuchiwane kolumny (nie trzeba jechać żeby wiedzieć że są za drogie).

Golf dla wielu ma 20 zalet, BMW 7 tylko 5, więc Golf dla wielu jest zawsze lepszy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slayerek napisał:

Golf dla wielu ma 20 zalet, BMW 7 tylko 5, więc Golf dla wielu jest zawsze lepszy. ?

Jasne, dlatego wiele osób po powrocie z audioshow twierdzi, że systemy za miliony nie grają tak dobrze jak u niego w domu za 20 tys ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu zakładać, że brzmienie droższych kolumn spodoba się nam bardziej niż naszych tańszych? Wytłumaczcie mi to. Skąd bierze się u nas takie podejście? 

Przecież każdy z nas jest inny, ma inne oczekiwania, inaczej wyobraża sobie swój idealny dźwięk... Czemu osobom, które uważają inaczej niż my sami nie dajemy wiary?

Wrócę tu jeszcze do ostatnio popularnych X44.

Dla jednego X44 gra tak samo dobrze jak droższe paczki Dynaudio (recenzent), drugi (nasz miły Kolega Daniel) pisze, że są ... a na koniec  osoba "anioł/diabeł"  pisze, iż dopiero u niego ludzie usłyszeli co X44 potrafią. Dwóch pochwaliło, jeden odwrotnie. Czy Daniel się myli? Nie, ma inną wizję swojego idealnego brzmienia niż Dynaudio dało nam w X44. Wszystko w audio jest tak bardzo uzależnione indywidualnym wyobrażeniem dźwięku naj., że nie da się tego w żaden sposób "ubrać" w matematyczny wzór z którym wszyscy muszą się zgodzić. A tylko matematyka to prawda zawsze i wszędzie ?

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam 38 napisał:

Czemu od razu zakładać, że brzmienie droższych kolumn spodoba się nam bardziej niż naszych tańszych? Wytłumaczcie mi to. Skąd bierze się u nas takie podejście? 

To jest pytanie dotyczące ekonomii, a nie audio. Pieniądze są w pewnym sensie forma energii. Czym jest ich więcej, to dostajesz za to więcej dobra. Materiału i czasu, którego ktoś poświecił na wykonanie i technologie. Inną sprawą jest zrozumienie heurystyk ludzkiego zachowania. Czyli stereotypowego i uproszczonego myślenia w stylu wysoka cena musi oznaczać wysoka jakość. Podejście, to jest bezlitośnie eksploatowane, a słabo orientujący się w danej dziedzinie konsumenci padają jego ofiara. Jest też metodą stosowana przez różnych cwaniaczków. Zakładamy jednak, że wybieramy ofertę firmy oferującej najlepszy stosunek cena jakość, to wtedy związek z wysokością ceny jest zasadny ? każda premiera nowego produktu, jest dobra chwila aby zadać sobie pytanie, z jakiej bajki jest dane rozwiązanie Adasiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami jest jak z teleskopami. Ktoś kto kupi teleskop za 25000 zł ma nadzieję że zobaczy więcej szczegółów, lepsze kolory, tło/czerń doskonalsza a zwykle ogląda niebo w niedostatecznych warunkach (czyli jasno od księżyca, poświata od lamp ulicznych, parująca od gorąca ziemia itd.) i widzi to samo co widać w teleskopie za np. 5000 zł i wini za to drogi teleskop.  Ustawienie kolumn w odpowiednim pokoju jest czasami droższe od kolumn a jak wiadomo gra powietrze w pokoju w 1 miejscu odsłuchowym a nie drewniane pudło postawione byle gdzie na byle czym. Dlatego należy kupować odpowiednie kolumny dostosowane do naszych warunków. Ci którzy piszą że coś im brakuje w dźwięku lub u nich gra inaczej niż w recenzjach niech zaczną od zmiany warunków odsłuchowych lub powinni zmienić sprzęt lub powinni jednak cieszyć się tym dźwiękiem pamiętając że jego kolumny potrafią dużo więcej ale nie u niego w domu ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slayerek napisał:

Ci którzy piszą że coś im brakuje w dźwięku lub u nich gra inaczej niż w recenzjach niech zaczną od zmiany warunków odsłuchowych lub powinni zmienić sprzęt lub powinni jednak cieszyć się tym dźwiękiem pamiętając że jego kolumny potrafią dużo więcej ale nie u niego w domu ? .

? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, slayerek napisał:

Z kolumnami jest jak z teleskopami. Ktoś kto kupi teleskop za 25000 zł ma nadzieję że zobaczy więcej szczegółów, lepsze kolory, tło/czerń doskonalsza a zwykle ogląda niebo w niedostatecznych warunkach (czyli jasno od księżyca, poświata od lamp ulicznych, parująca od gorąca ziemia itd.) i widzi to samo co widać w teleskopie za np. 5000 zł i wini za to drogi teleskop.  Ustawienie kolumn w odpowiednim pokoju jest czasami droższe od kolumn a jak wiadomo gra powietrze w pokoju w 1 miejscu odsłuchowym a nie drewniane pudło postawione byle gdzie na byle czym. Dlatego należy kupować odpowiednie kolumny dostosowane do naszych warunków. Ci którzy piszą że coś im brakuje w dźwięku lub u nich gra inaczej niż w recenzjach niech zaczną od zmiany warunków odsłuchowych lub powinni zmienić sprzęt lub powinni jednak cieszyć się tym dźwiękiem pamiętając że jego kolumny potrafią dużo więcej ale nie u niego w domu ? .

Miałem milczeć, ale...U Wojtka P. warunki cały czas takie same a pokłady przestrzeni, że ho ho, z każdych kolumn... ;-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roxi napisał:

Nie martw się, nie jesteś pierwszy. Adaś tez robił fochy i wrócił z podkulonym ogonem ? 

Kurde, a ja tak bym chciał opuścić Klub i nie mogę bo moje f380 dalej czekają na nowego właściciela. Jak żyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roxi napisał:

Może zrobić z nich dwie pary monitorów ? ?

Hm.. .To jest jakaś koncepcja. Ma ktoś na zbyciu 2 esotary2 i cztery zwrotnice do dwudrożnych? Skrzynki spróbuję sam jakoś podocinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

Jasne, dlatego wiele osób po powrocie z audioshow twierdzi, że systemy za miliony nie grają tak dobrze jak u niego w domu za 20 tys ?

A dlaczego tak się dzieje ? A tym bardziej jak posłuchali takich kolumn 10-20 min  i do tego na jakimś w większości przypadków plumkaniu, a nie tego czego słuchają na co dzień, a jak dołożymy, że w tych pokojach na AS akustyka kuleje to jakie są realia rzeczywiste tego czego możemy posłuchać w tych hotelach, gdzie są wystawiane takie kolumny, elektronika itp.. 

Co nie zmienia faktu, że jest bzdurą mówienie z góry, że droższa kolumna na pewno zagra dużo lepiej od tej tańszej, którą mamy w domu.. ale jest duża szansa, że tak może być , ale po tym jak przesłuchamy  w swoich warunkach i na tej samej lub bardzo podobnej  elektronice. Tylko do tego wszystkiego potrzebna jest szczerość w swoich ocenach, pomio faktu, że na dane kolumny, elektronike , kabli może być nas nie stać. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście popieram tych, którzy cieszą się z tego co u nich gra bo sam tak mam. Jednak nie stoi nic na przeszkodzie  i nie widzę w tym nic złego posłuchać nowych produktów audio. Dla fanów tego hobby to oczywiste, że chodzą na odsłuchy dla samego słuchania i rozmawiania o tym, a nie po to aby od razu zmieniać coś w swoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ps39 napisał:

Oczywiście popieram tych, którzy cieszą się z tego co u nich gra bo sam tak mam. Jednak nie stoi nic na przeszkodzie  i nie widzę w tym nic złego posłuchać nowych produktów audio. Dla fanów tego hobby to oczywiste, że chodzą na odsłuchy dla samego słuchania i rozmawiania o tym, a nie po to aby od razu zmieniać coś w swoim systemie.

Oczywiście, że nic nie licząc chęci, aby chcieć posłuchać coś nowszego od tego Producenta od którego ma się kolumny. A szczególnie w tym konkretnym klubie i na tym forum, gdzie dla wielu użytkowników czytając pewne posty nie ma nic innego do kupienia jak właśnie kolumny Dynaudio.. , które na pewno mogą się ludziom podobać, ale to zmienia to faktu, że jest co najmniej kilku innych na tym samym poziomie , albo i wyższym jak bardzo lubiane tutaj Dynki. I tylko dziękować Bogu, ze tak jest, bo dzięki temu mamy wybór i konkurencję. A dla nas konsumentów nic nie ma lepszego od konkurencji i oby tak było jak najdłużej. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Nie martw się, nie jesteś pierwszy. Adaś tez robił fochy i wrócił z podkulonym ogonem ? 

A poważnie to chcę być blisko Ciebie:) bo widzę, że tego potrzebujesz :))

you-got-me_o_1891513.jpg

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ps39 napisał:

Oczywiście popieram tych, którzy cieszą się z tego co u nich gra bo sam tak mam. Jednak nie stoi nic na przeszkodzie  i nie widzę w tym nic złego posłuchać nowych produktów audio. Dla fanów tego hobby to oczywiste, że chodzą na odsłuchy dla samego słuchania i rozmawiania o tym, a nie po to aby od razu zmieniać coś w swoim systemie.

Piotr...mój problem polega na tym, że za cholerę nie usłyszałem jeszcze nic superaskiego w dużych pieniądzach...w salonach audio i u kolegów...

Idę sobie do salonu audio, ludzie się zachwycają jak to gra, LOL...a ja sobie siedzę i myślę, martwię się, albo i cieszę...nic LOL nie słyszę...

Słyszę fajne granie ale nic ponadto...stolarka czy wykonanie oczywiście zdajefajne...ja niestety nie jestem fanem meblarstwa ?

Wracam sobie do domu i myślę sobie...jestem głuchym melomanem czy Ci co się zachwycają mają problemy akustyczne, itp. w domu i nie mogą sobie z tym poradzić by wydobyć odpowiedni potencjał z  gratów, za które zapłacili niemałe pieniądze...

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A poważnie to chcę być blisko Ciebie:) bo widzę, że tego potrzebujesz :))

you-got-me_o_1891513.jpg

Ale On za daleko mieszka i nie da się do niego przytulić i uściskać ???... Lubię jego okolice...bywam w Jastrzębiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to miałem na myśli ?

A wracając do tego co napisałeś Ziko to oczywista, że idziemy od dupy strony i jak widać po fotach naszych pomieszczen akustycznie jest tam ... 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ziko369 napisał:

Wracam sobie do domu i myślę sobie...jestem głuchym melomanem czy Ci co się zachwycają mają problemy akustyczne, itp. w domu i nie mogą sobie z tym poradzić by wydobyć odpowiedni potencjał z  gratów, za które zapłacili niemałe pieniądze...

Po co męczysz się w takim razie audio, jak różnic nie słyszysz.

zapisz się na jakiś kurs rzeźby, malowania czy jak wolisz tańce albo gotowanie ?

Hardware audio jak widać nie jest dla Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Roxi napisał:

Po co męczysz się w takim razie audio, jak różnic nie słyszysz.

zapisz się na jakiś kurs rzeźby, malowania czy jak wolisz tańce albo gotowanie ?

Hardware audio jak widać nie jest dla Ciebie ?

W żadnym wypadku się nie męczę...za to czytam sobie o męczarniach bliźnich ?

 

Zachwycam się dźwiękiem, który mam... ?

I nie mam potrzeby zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Moim "problemem" jest raczej nałogowe słuchanie bo mam na to czas...w odróżnieniu od dużej części kolegów, którzy słuchają swoich wymarzonych audio klamotów parę godzin w tygodniu...ja kilkadziesiąt ?

Ale za to znam swój system...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziko369 napisał:

Moim "problemem" jest raczej nałogowe słuchanie bo mam na to czas...

Przy Twoim repertuarze  łatwo o uszkodzenie słuchu i potem nic się nie podoba ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Kazik II napisał:

Przy Twoim repertuarze  łatwo o uszkodzenie słuchu i potem nic się nie podoba ?

Kaziu...to tylko mały procent...

Większość z całości to jednak jazz i klasyka...

Pop i rock mnie nudzi...no chyba że jakiś stary... ?

I powiem Ci, że więcej mam dobrze zrealizowanego Death, itp. niż tej sieczki co w ostrym rocku teraz prezentują ... "Klimatyczny" rock jak najbardziej...

Kocham dźwięki i boli, że coraz więcej realizacji jest nie dla mnie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ziko369 napisał:

W żadnym wypadku się nie męczę...za to czytam sobie o męczarniach bliźnich ?

 

Zachwycam się dźwiękiem, który mam... ?

I nie mam potrzeby zmian...

A skąd to przypuszczenie, że koledzy męczą się podczas odsłuchów  sprzętów, którymi być może będą zainteresowani ? W końcu to ich hobby, więc to raczej przyjemność... gdyby to była męczarnia , myślę , że wybraliby słuchanie muzy z MP3 :-) Dla niektórych to wystarczy... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.