Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  801 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, lolek126 napisał:

A skąd to przypuszczenie, że koledzy męczą się podczas odsłuchów  sprzętów, którymi być może będą zainteresowani ? W końcu to ich hobby, więc to raczej przyjemność... gdyby to była męczarnia , myślę , że wybraliby słuchanie muzy z MP3 ? Dla niektórych to wystarczy... 

Tempo zmian systemów kolego, tempo zmian...ale rozumiem, że przez specyficzne hobby

Ps. Rozumiem, że to jakiś "delikatny" przytyk kolegi i ja słucham z MP3...? ?

?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lolek126 napisał:

A skąd to przypuszczenie, że koledzy męczą się podczas odsłuchów  sprzętów, którymi być może będą zainteresowani ? W końcu to ich hobby, więc to raczej przyjemność... gdyby to była męczarnia , myślę , że wybraliby słuchanie muzy z MP3 ? Dla niektórych to wystarczy... 

Lolek, a co jest dla Ciebie lepsza opcja niż Confidence ? ? z tego, co widzę, to B&W ma bardzo podobne ceny porównując dany Level. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ziko369 napisał:

Tempo zmian systemów kolego, tempo zmian...ale rozumiem, że przez specyficzne hobby

Ps. Rozumiem, że to jakiś "delikatny" przytyk kolegi i ja słucham z MP3...? ?

?

Broń Boże, tylko chodziło mi ogólnie, że są ludzie, którzy słuchają MP3 i im to wystarczy, nie miałem na myśli Twojej osoby. :-)

54 minuty temu, Roxi napisał:

Lolek, a co jest dla Ciebie lepsza opcja niż Confidence ? ? z tego, co widzę, to B&W ma bardzo podobne ceny porównując dany Level. 

Nie mogę napisać co jest lepsze, bo nie słuchałem C30, natomiast to co mi się podoba w podobnych cenach to B&W 803 i SF ST - tylko tutaj już jest drożej.. natomiast jakbym niżej popatrzył to SF olimpijka III i B&W 804.. Tez podobają mi się countury 30, ale ja chcę kupić kolumny z dwoma przetwornikami niskotonowymi i z BR do spodu kolumny, na przodzie, lub coś takiego jak  ma rozwiązania na BR właśnie SF w serii olimpijka lub ST.  

Ps. ja i kilka innych osób bylismy przekonani, ze nowe Dynki C30 będą kosztować maksymalnie 70 tyś., a jest inaczej i dlatego teraz jeszcze większe jest parcie na to, że kolumny naprawdę muszą zagrać fajnie, porównywalnie do konkurencji. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę napisać co jest lepsze, bo nie słuchałem C30, natomiast to co mi się podoba w podobnych cenach to B&W 803 i SF ST - tylko tutaj już jest drożej.. natomiast jakbym niżej popatrzył to SF olimpijka III i B&W 804.. Tez podobają mi się countury 30, ale ja chcę kupić kolumny z dwoma przetwornikami niskotonowymi i z BR do spodu kolumny, na przodzie, lub coś takiego jak  ma rozwiązania na BR właśnie SF w serii olimpijka lub ST.  

Ps. ja i kilka innych osób bylismy przekonani, ze nowe Dynki C30 będą kosztować maksymalnie 70 tyś., a jest inaczej i dlatego teraz jeszcze większe jest parcie na to, że kolumny naprawdę muszą zagrać fajnie, porównywalnie do konkurencji. 

 

 

Ceny nowych Confidence absurdalnie w górę. 80k pln za c30, małą podłogóweczkę. Ciekawe czy się obronią względem poprzedniej serii, bo wizualnie wybieram stare Confidence. BTW na alledrogo ciekawa oferta na evidence temtation. Może coś dla Ciebie Lolek?

 

A i C2 stare ktoś za 18k sprzedaje, nie potrzeba lokat kasować.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecz czy ona taka mała to ja bym nie powiedział tu bardziej chodzi o fakt, że tak  jak napisałem przynajmniej kilka osób z mojego otoczenia liczyło na cenę niższą, stało się inaczej i teraz sam nie wiem czy to dobre było, iż człowiek zakładał , że cena będzie inna. Bo teraz może człowiek więcej będzie oczekiwał niż miałoby to miejsce gdybym nie zakładał wcześniej kwoty.. z drugiej strony to i tak jest po ptakach, bo tyle kosztuje ile każdy widzi w cenniku, wiec sprawa jest prosta muszą zagrać na poziomie porównywalnym do tych kolumn, które mi się podobają , a które kosztują porównywalnie. Gdyby były tańsze to zawsze można byłoby dać troszkę kredytu zaufania, teraz już na to nie ma szans, muszą zagrać. 

A propo poprzedniej serii to jak ktoś ma salon powiedzmy  50 m i pieniądze to C4 z dobrym rabatem, jak gdzieś jeszcze są na sklepie to  będzie taka osoba zadowolona patrząc cena - jakość. Przypuszczam (a potwierdzę lub zaprzeczę jak posłucham C30),  że będzie bardziej zadowolona taka osoba z tych kolumn niż z nowych C30...warunek też jest jeden, że do tych c4 ktoś kupi końcówkę mocy, albo monobloki, bo integra nie spowoduje, że te kolumny na 100% zagrają. Oczywiscie to moje skromne zdanie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiecz czy ona taka mała to ja bym nie powiedział tu bardziej chodzi o fakt, że tak  jak napisałem przynajmniej kilka osób z mojego otoczenia liczyło na cenę niższą, stało się inaczej i teraz sam nie wiem czy to dobre było, iż człowiek zakładał , że cena będzie inna. Bo teraz może człowiek więcej będzie oczekiwał niż miałoby to miejsce gdybym nie zakładał wcześniej kwoty.. z drugiej strony to i tak jest po ptakach, bo tyle kosztuje ile każdy widzi w cenniku, wiec sprawa jest prosta muszą zagrać na poziomie porównywalnym do tych kolumn, które mi się podobają , a które kosztują porównywalnie. Gdyby były tańsze to zawsze można byłoby dać troszkę kredytu zaufania, teraz już na to nie ma szans, muszą zagrać. 
A propo poprzedniej serii to jak ktoś ma salon powiedzmy  50 m i pieniądze to C4 z dobrym rabatem, jak gdzieś jeszcze są na sklepie to  będzie taka osoba zadowolona patrząc cena - jakość. Przypuszczam (a potwierdzę lub zaprzeczę jak posłucham C30),  że będzie bardziej zadowolona taka osoba z tych kolumn niż z nowych C30...warunek też jest jeden, że do tych c4 ktoś kupi końcówkę mocy, albo monobloki, bo integra nie spowoduje, że te kolumny na 100% zagrają. Oczywiscie to moje skromne zdanie.. 


A C30 niby z integrą zagrają wspaniale? Skąd takie stwierdzenie skoro nie słuchałeś? Równie dobrze stara i nowa seria może wymagać sporo prądu aby zagrała poprawnie. I wówczas zakup starych Confidence jest bardziej racjonalny. A najbardziej racjonalny jest zakup tych Evidence z Allegro jak ktoś celuje już w kwoty 60-80k. Chyba, ze kupujesz na całe życie to wtedy nowki i zamortyzują się przez dekady :) A tak nigdy nie ma gwarancji czy nie znudzą się za rok, dwa i wówczas 50% wartości w plecy, jak nie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Whyduck napisał:

 


A C30 niby z integrą zagrają wspaniale? Skąd takie stwierdzenie skoro nie słuchałeś? Równie dobrze stara i nowa seria może wymagać sporo prądu aby zagrała poprawnie. I wówczas zakup starych Confidence jest bardziej racjonalny. A najbardziej racjonalny jest zakup tych Evidence z Allegro jak ktoś celuje już w kwoty 60-80k. Chyba, ze kupujesz na całe życie to wtedy nowki i zamortyzują się przez dekady ? A tak nigdy nie ma gwarancji czy nie znudzą się za rok, dwa i wówczas 50% wartości w plecy, jak nie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ale ja nie napisałem, że one fajnie zagrają z integrą, ba ja nigdzie  nie napisałem, że one zagrają fajnie z czymkolwiek patrząc cena -jakosć. Natomiast chce wierzyć w to, co jest mówione , że dynki od serii countury są łatwiejszymi do napędzenia... I sprawdzałem 30 z dwoma integrami i z obydwoma dały radę. Oczywiście z wyższym modelem było lepiej, ale każdy indywidualnie podchodzi do swoich wyborów. W Monachium podobnie mówiono odnośnie serii confidence.. więc trzeba to sprawdzić... 

Natomiast słowo wspaniale jest bardzo szerokie i dla mnie zawsze znajdzie się jakaś elektronika, która z danymi kolumnami zagra lepiej od tego co poprzednio człowiek sprawdzał.. To tak jak z bokserem zawsze znajdzie się lepszy, silniejszy, szybszy itp.. 

Natomiast jeśli C30 nie zagrają mi z integrą na tyle, że to mi się spodoba to zapominam o tych kolumnach, bo ja nie zamierzam kupować końcówki, tylko nigdy nie napiszę, że z tego powodu  są to słabe kolumny. Wspomniane wcześniej kolumny, które mi się spodobały zagrały z integrą i to co usłyszałem usatysfakcjonowało mnie to na tyle, że jestem nimi zainteresowany. Czy te kolumny zagrają lepiej z końcówką mocy zagrają, ale tak jak wspomniałem, to jak zagrały z integrą mi wystarczy i będę cieszył jak będę mógł tego słuchać w swoim salonie.  A znam i takie przypadki jak ludzie podłączali np do Olimpijek III denona 2020 i twierdzili, że to są słabe kolumny.. dalej tematu nie będę rozwijał, bo szkoda mi nawet czasu, że ktoś wpadł na pomysł, iż taki denon jest w stanie podołać olimpijkom III. 

Natomiast w przypadku C4 nie ma szans, aby te kolumny zagrały na poziomie mnie satysfakcjonującym z integrą, jest to sprawdzone i nie podlega żadnej  dyskusji dla mnie , nie licząc, że potrzeba jest metrów, aby takie kolumny rozwinęły się w danym salonie. 

Ba ludzie mają fajne kolumny z końcówką mocy (znam taki przypadek z C4) gdzie przesiedli się na monobloki i kolumny jeszcze bardziej pokazały swoje piękno.. Jak ktoś porywa się na pewne kolumny, które są dosyć wymagające to niestety trzeba wiecej w to zainwestować, aby zagrały świetnie.  

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/12/2019 at 3:18 PM, ps39 said:

Podzielam zdanie, że często kolumny to najładniejszy mebel w pomieszczeniu w którym stoi. Jestem więc chyba fanem meblarstwa, zwłaszcza jak ten mebelek tak fajnie gra. 

Napewo coś w tym jest. Zwykle znajomi którzy mnie odwiedzają zawsze zwracają uwagę na głośniki tym bardziej jak coś nowego się pojawi. Co do samego sprzętu było tak że stały nowe klocki a nikt nawet nie zwrócił uwagi. 

Plusem w Dynaudio jest  to że zarówno dźwięk jak i sam wygląd skrzynek nie zawodzi ? 

Zbaczajac trochę z Dynaudio to ilekroć byłem na wystawie Audio show w UK to najwięcej spedzalem czasu w pokoju Audio Note. Ich kolumny jak sam wygląd sprzętu nie każdemu musi się podobać ale brzmienie ma zawsze wciągające na tyle że można tam spędzić cały dzień. Oczywiście to moje odczucia. I ilekroć wychodzę od nich to zawsze mówię sobie że któregoś dnia zbocze z toru i taki zestaw sobie złoże. I tak już to trwa a ja ciągle z Dynaudio... Może kiedyś... 

Chociaż pamiętam jeden zestaw z wystawy oprócz Audio Note który podobał mi się najbardziej marki kolumn niestety nie pamiętam. Ale brzmienie było po prostu rewelacyjne. Być może któryś z bardziej obeznanych audiofili będzie mógł rozpoznać markę kolumn. Pozwolę wkleić fotki tylko bez bicia wiem że to klub Dynaudio ? a ja jestem wierny Dynaudio. 

Pozdrawiam. 

PSX_20190513_195732.jpg

PSX_20190513_195640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lolek126 napisał:

Natomiast jeśli C30 nie zagrają mi z integrą na tyle, że to mi się spodoba to zapominam o tych kolumnach, bo ja nie zamierzam kupować końcówki, tylko nigdy nie napiszę, że z tego powodu  są to słabe kolumny.

Lolek, a o jakiej mówisz integrze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fud napisał:

Być może któryś z bardziej obeznanych audiofili będzie mógł rozpoznać markę kolumn.

Tune Audio, model Prime. Chyba gość, od którego kupowałem wzmacniacz z UK miał takie paczki.

Co do kolumn AN/Snell pełna zgoda. Byłem dwa razy na wystawie organizowanej przez forumowiczów z Wigwam i za każdym razem te kolumny grały dobrze lub wręcz fenomenalnie. W szczególności model J.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, krzysiek said:

Tune Audio, model Prime. Chyba gość, od którego kupowałem wzmacniacz z UK miał takie paczki.

Co do kolumn AN/Snell pełna zgoda. Byłem dwa razy na wystawie organizowanej przez forumowiczów z Wigwam i za każdym razem te kolumny grały dobrze lub wręcz fenomenalnie. W szczególności model J.

Dziękuję za odpowiedź. 

Faktycznie to Tune Audio. Co do Audio Note cieszę się że podzielasz moje zdanie widać nie tylko mi ich brzmienie się podoba. 

Wracając do Dynaudio. Ciekawy jestem na ile obniżą ceny starych modeli Confidence jak nowe modele na dobre zagoszczą się już na sklepowych półkach . Pamiętam podobnie było z seria Contour gdzie modele w wersji Le można było kupić w bardzo okazyjnej cenie. Oczywiście zdaję sobie sprawę że C1 to inna półka i trzyma ciągle wysoki poziom ale kto wie. 

C1 platinum jakiś czas temu były sprzedawane na niemieckim eBay za kwotę około 3800£. Jak widać wszystkie chyba poszły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Roxi napisał:

Lolek, a o jakiej mówisz integrze?

 

 

Konkretnej Ci nie napiszę, bo jeszcze decyzja nie padła na konkretny model , napiszę Ci Producentów integr, które miałem przyjemność testować: Acuu, Pass, Mac, MF i AA  w tym wypadku mogę model napisać, bo tylko jeden  mnie interesuje - maestro anniversasry (tylko jest warunek, że przy zamówieniu  dołożyli by możliwość podłączenia amplitunera KD, tak abym mógł podłogówki w kinie domowym napędzać z integry, a pozostałe głośniki z amplitunera) - w sklepie mówią, że istnieje taka możliwość. A co się kupi to się zobaczy w przyszłym roku.. (plus kilka innych, ale nimi już nie jestem zainteresowany).

Jedno jest pewne te z którymi testowałem dały radę na spokojnie tym kolumnom, które mnie interesowały, więc Dynki muszą się poddać takiej czy innej integrze :-), a jeśli nie  to zapomnę o C30.. Ale wierzę , że i Dynki również zagrają z integrą na odpowiednim poziomie :-)

Ps. Jeszcze jest do sprawdzenia Esoteric, bo miałem okazję posłuchać, ale to było za mało, tylko troszkę z dostępnością w Stolicy jest słabo z tymi urządzeniami.... 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Konkretnej Ci nie napiszę, bo jeszcze decyzja nie padła na konkretny model , napiszę Ci Producentów integr, które miałem przyjemność testować: Acuu, Pass, Mac, MF i AA  w tym wypadku mogę model napisać, bo tylko jeden  mnie interesuje - maestro anniversasry (tylko jest warunek, że przy zamówieniu  dołożyli by możliwość podłączenia amplitunera KD, tak abym mógł podłogówki w kinie domowym napędzać z integry, a pozostałe głośniki z amplitunera) - w sklepie mówią, że istnieje taka możliwość. A co się kupi to się zobaczy w przyszłym roku.. (plus kilka innych, ale nimi już nie jestem zainteresowany).

Wymieniłeś Lolek chyba całą ofertę rynkową ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

Wymieniłeś Lolek chyba całą ofertę rynkową ?

 

 

U mnie troszkę mniej jest :-) a jak doliczę fakt, że z tych producentów interesuje mnie niemalże po jednym modelu plus powiedzmy mam swoich dwóch faworytów to już jest do ogarnięcia, oczywiście jak dla mnie. :-) MF też raczej już nie wchodzi w grę, bo ja odsłuchiwałem  M6 si  (konkurencja jednak lepsza) i tak zwaną 500 etkę , której już nie ma.... na rynku.. z rozpędu wpisałem.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wiedzieć , to które elementy w zwrotnicy Dynaudio  Contour 20 i 30 Wam nie pasują ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 11.05.2019 o 12:45, babatular napisał:

Nikogo nie lekceważę ani nie obrażam. Nie spotkałem w swoim długim audiofilskim życiu żadnego produktu DIY który jakością dzwieku i wykonania mógłby się równać choćby z całą gamą w/w przez mnie producentów. Poza tym jeszcze kwestia terminowości, kontaktu, rzetelności - to pominę milczeniem. Jeśli masz inne doświadczenia z obszarem DIY to moje szczere gratulacje.

Babatular, a czy Ty w przeszłości przypadkiem sam swych sił w kolumnach DIY nie próbowałeś? 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, plastik1989 napisał:

Babatular, a czy Ty w przeszłości przypadkiem sam swych sił w kolumnach DIY nie próbowałeś? 

Sam - nigdy. Za cienki jestem.

33 minuty temu, Roxi napisał:

Kupujesz Contour'y?

Nie mam takiej potrzeby

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

Nie mam takiej potrzeby

Ładnie są wykonane te nowe Contoury, Esotar ma przyjemnie jedwabiste wysokie tony. Czuć, że nie jest to przełom, ale całkiem nowa jakość. Zresztą już od samego kontaktu z opakowaniem człowiek ma odczucie, że ma do czynienia z produktem premium. Nie słyszałem, aby ktoś chciał modyfikować tam zwrotnice. Excite nie ma najmniejszego startu do Contour. Excite x44, to dla takich jak ja biedaków. Contour, to już coś znacznie lepszego, dla poważniejszego i majętniejszego nabywcy. Dlaczego pytasz ? ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak się naczytałem o tych modyfikacjach zwrotnicy Dynaudio.  Nie bardzo wiem co złego w tych elementach. Może brakuje tam Duelundow ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

No bo tak się naczytałem o tych modyfikacjach zwrotnicy Dynaudio.  Nie bardzo wiem co złego w tych elementach. Może brakuje tam Duelundow ?

Mowa o tanich seriach. Od Focus z w górę Dynaudio stosuje wysokości komponenty. Tak wiec nie musisz sobie zaprzątać tym głowy, te tanie produkty w końcu nie są dla Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

Mowa o tanich seriach. Od Focus z w górę Dynaudio stosuje wysokości komponenty. Tak wiec nie musisz sobie zaprzątać tym głowy, te tanie produkty w końcu nie są dla Ciebie ?

Dlaczego nie dla mnie ? Coś z tanimi seriami jest nie tak czy że mną  ??

Poza tym tania seria to chyba tańsze elementy....

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

Dlaczego nie dla mnie ? Coś z tanimi seriami jest nie tak czy że mną  ??

 

Nie są to kolumny dla zaawansowanych audiofilów, ale raczej do początkujących. Ty jesteś już na bardzo wysokim poziomie babatular ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem ? fakt że jakieś tam doświadczenie mam ale tańsze elementy czy zestawy też potrafię docenić?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

Ładnie są wykonane te nowe Contoury, Esotar ma przyjemnie jedwabiste wysokie tony. Czuć, że nie jest to przełom, ale całkiem nowa jakość. Zresztą już od samego kontaktu z opakowaniem człowiek ma odczucie, że ma do czynienia z produktem premium. Nie słyszałem, aby ktoś chciał modyfikować tam zwrotnice. Excite nie ma najmniejszego startu do Contour. Excite x44, to dla takich jak ja biedaków. Contour, to już coś znacznie lepszego, dla poważniejszego i majętniejszego nabywcy. Dlaczego pytasz ? ?

A jest ktoś tutaj na forum co kupił nowe countury i grzebał w zwrotnicy ? I jak to wyszło mu to na zdrowie ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

Mowa o tanich seriach. Od Focus z w górę Dynaudio stosuje wysokości komponenty.

Od najtańszych po najdroższe kolumny Dynaudio, w zwrotnicach są te same, najtańsze elementy w szeregowym połączeniu do głośników. Czy to jest kolumna za 2000zł czy 500 000zł są np te same najtańsze rezystory do tłumienia efektywności Esotarów Cycotarów, Esoteców itd.

Koledzy którzy tu tak zaciekle bronią się przed otwieraniem choćby obudowy swoich albo przyszłych Dynek, nie mają chyba za bardzo pojęcia, jak i czym sonicznie się różni choćby taki właśnie rezystor cementowy za 15gr od np metalizowanego rezystora np Superes za 3zł czy idąc dalej, od drutowego rezystora Mundord M-resist Supreme za 40zł. Węglowe rezystory w tym Duelund możemy sobie tutaj odpuścić.

Od czasów powstania seri LE, i także ostatniej serii Contour, Dynaudio zaczeło stosować, trochę lepsze kondensatory w tych seriach. Akurat osobiście uważam że kondensatory Mundorf które możemy akurat w/w seriach spotkać, niezbyt nadają się do głośników Dynaudio , szczególnie wysokotonowych. 

Co ciekawe, by zniwelować spustoszenie jakie powoduje w sygnale taki gówniany cementowy rezystor (np bardzo duża jak na rezystor indukcyjność) Dynaudio przez wiele lat sugerowało swoje koncentryczne okablowanie OCOS. Ten typ kabla, jest jakby częściowo antidotum na działanie filtra dolnoprzepustowego jakim jest taki rezystor w torze sygnału.

Inne, również niezbyt szlachetne i koszerne dźwiękowo układy, niwelujące opadającą efektywność wysokotonowców, w funkcji częstotliwości jakie stosuje Dynaudio, to sztuczne podbicie najwyższej oktawy, generowanej przez głośniki wysokotonowe.

A wystarczyło by: dać porządny kondensator do filtrowania, porządny rezystor do tłumienia (bezindukcyzjny) i było by po sprawie.

Dla wzmacniacza tranzystorowego o dużym dumping factor, takie układy poprawiacze charakterystyki, nie robią większego wrażenia, ale stąd podłączanie niedużej mocy lampowców, do kolumn Dynaudio jest mezaliansem, bo te wszystkie układy powodują skoki i piki na impedancji i na charakterystyce przenoszenia całego zespołu głośnikowego, a lampowce tego nie lubią. W wyzszych seriach kolumn Dynaudio, mamy kolejne układy, tym razem linearyzcji impedanci i fazy, by dobre, świetnie grające lampowce, współpracowały z kolumnami Dynaudio.

Jako ciekawostka:

Rezystory które z uporem używa Dynaudio, mają ponad 100 razy większą indukcyjność (filtr dolnoprzepustowy) niż rezystory drutowe, a rezystory metalizowane, mają 100 mniejszą niż rezystory drutowe.

Dobranoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że u nas na forum nie ma żadnego przedstawiciela Dynaudio, który mógłby te informacje od Rambo przesłać do inżyniera Dynaudio z zapytaniem co oni na to? Jakiś spec @Sovereign od zwrotnic napisał ciekawy wywód w temacie - Dynaudio Contour 30 najlepiej wydane pieniądze ever czy jakoś tak ?(zakładka Hi End), i chyba kłóci się to z tym co pisze Rambo. Rambo czytałeś tamten wpis? Gość wie co pisze czy bredzi?

Nie wiem jak na modach Dynaudio ale na oryginalnych X14 kawałek: Good Days, Bad Days (Rebecca Ferguson) można słuchać cały czas. Jak i cały jej album Heaven.

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.