Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jakiś spec @Sovereign od zwrotnic napisał ciekawy wywód w temacie - Dynaudio Contour 30 najlepiej wydane pieniądze ever czy jakoś tak ?(zakładka Hi End), i chyba kłóci się to z tym co pisze Rambo. Rambo czytałeś tamten wpis? Gość wie co pisze czy bredzi?

Gość pisze w dużej mierze z sensem.

Osobiście nie zgadzam się jedynie z tą częścią jego postu w której pisze że subiektywnie w.g Niego, podstawianie dobrych podzespołów w miejsce lichych ma mizerny sens.

Co by się nie wdawać w polemikę, co kto słyszy a kto czego nie, te liche komponenty, tj kondensatory, cewki, rezystory mają najczęściej tolerancje swoich głównych parametrów na poziomie 5~10%.

Porządne komponenty, mają od 1% do 5%.

Rezystory Superes mają 1%

M Resist Supreme 2%

a cementowo plastikowe made in Dynaudio 5%

 

Zasymulujmy teraz tłumienie rezystorem dla 4 omowego głośnika wysokotonowego jak to ma w zwyczaju mieć 90% kolumn dynaudio.

Ściszamy rezystorem 1.75 Ohma i 5% czyli o 5dB.

W skrajnie niekorzystnej sytuacji, (-5% i +5%) jeden głośnik od drugiego gra o decybel ciszej...

Ktoś powie zaraz: Przecież taka duża i szanowana firma selekcjonuje na pewno komponenty przy montażu zwrotnic.

Może i tak.. :) kto wie, ale wole mieć pewność. 

A subiektywnie i nie mierzalnie, to między tymi cementowymi a drutowymi jest taka sama różnica w brzmieniu jak w cenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambo54 napisał:

Od najtańszych po najdroższe kolumny Dynaudio, w zwrotnicach są te same, najtańsze elementy w szeregowym połączeniu do głośników. Czy to jest kolumna za 2000zł czy 500 000zł są np te same najtańsze rezystory do tłumienia efektywności Esotarów Cycotarów, Esoteców itd.

Koledzy którzy tu tak zaciekle bronią się przed otwieraniem choćby obudowy swoich albo przyszłych Dynek, nie mają chyba za bardzo pojęcia, jak i czym sonicznie się różni choćby taki właśnie rezystor cementowy za 15gr od np metalizowanego rezystora np Superes za 3zł czy idąc dalej, od drutowego rezystora Mundord M-resist Supreme za 40zł. Węglowe rezystory w tym Duelund możemy sobie tutaj odpuścić.

Od czasów powstania seri LE, i także ostatniej serii Contour, Dynaudio zaczeło stosować, trochę lepsze kondensatory w tych seriach. Akurat osobiście uważam że kondensatory Mundorf które możemy akurat w/w seriach spotkać, niezbyt nadają się do głośników Dynaudio , szczególnie wysokotonowych. 

Co ciekawe, by zniwelować spustoszenie jakie powoduje w sygnale taki gówniany cementowy rezystor (np bardzo duża jak na rezystor indukcyjność) Dynaudio przez wiele lat sugerowało swoje koncentryczne okablowanie OCOS. Ten typ kabla, jest jakby częściowo antidotum na działanie filtra dolnoprzepustowego jakim jest taki rezystor w torze sygnału.

Inne, również niezbyt szlachetne i koszerne dźwiękowo układy, niwelujące opadającą efektywność wysokotonowców, w funkcji częstotliwości jakie stosuje Dynaudio, to sztuczne podbicie najwyższej oktawy, generowanej przez głośniki wysokotonowe.

A wystarczyło by: dać porządny kondensator do filtrowania, porządny rezystor do tłumienia (bezindukcyzjny) i było by po sprawie.

Dla wzmacniacza tranzystorowego o dużym dumping factor, takie układy poprawiacze charakterystyki, nie robią większego wrażenia, ale stąd podłączanie niedużej mocy lampowców, do kolumn Dynaudio jest mezaliansem, bo te wszystkie układy powodują skoki i piki na impedancji i na charakterystyce przenoszenia całego zespołu głośnikowego, a lampowce tego nie lubią. W wyzszych seriach kolumn Dynaudio, mamy kolejne układy, tym razem linearyzcji impedanci i fazy, by dobre, świetnie grające lampowce, współpracowały z kolumnami Dynaudio.

Jako ciekawostka:

Rezystory które z uporem używa Dynaudio, mają ponad 100 razy większą indukcyjność (filtr dolnoprzepustowy) niż rezystory drutowe, a rezystory metalizowane, mają 100 mniejszą niż rezystory drutowe.

Dobranoc.

 

Rambo

 Właśnie padłem że śmiechu. Napisz CV i wyślij do Dynaudio. Nauczysz ich konstruować zwrotnice.  No popatrz w Dynaudio przez 40 lat się nie nauczyli.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, babatular napisał:

Rambo

 Właśnie padłem że śmiechu. Napisz CV i wyślij do Dynaudio. Nauczysz ich konstruować zwrotnice.  No popatrz w Dynaudio przez 40 lat się nie nauczyli.

 

Nauczyli , nauczyli.  Tylko ich wiedza i osiągnięcia przechodzi przez najważniejszy dział w każdej firmie jakim jest księgowość.  Czasy w których przedmioty budowali inżynierowie i konstruktorzy skończyły się już dawno.  Baba otrząśnij się, przebudź,  żyjesz w jakimś wyimaginowanym przez siebie świecie audio.  Firmy,  metki,  firmy,  metki jak mantra.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrSalieri napisał:

Tylko ich wiedza i osiągnięcia przechodzi przez najważniejszy dział w każdej firmie jakim jest księgowość.

Dodałbym tylko, że tak dzieje się w każdej firmie czy to krajowy czy zagraniczny producent, czy mały czy duży, wszędzie jest to samo ("księgowe") podejście. W tym biznesie nie ma "Robin Hoodów" ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Nauczyli , nauczyli.  Tylko ich wiedza i osiągnięcia przechodzi przez najważniejszy dział w każdej firmie jakim jest księgowość.  Czasy w których przedmioty budowali inżynierowie i konstruktorzy skończyły się już dawno.  Baba otrząśnij się, przebudź,  żyjesz w jakimś wyimaginowanym przez siebie świecie audio.  Firmy,  metki,  firmy,  metki jak mantra.... 

Tak żyje w wyimaginowanym świecie -  jak Pan Prezydent w Unii.

Zapytałem co się nie podoba w zwrotnicy Contour 20 i 30 ? - brak odpowiedzi. Jak myślicie że po wymianie rezystora za 1zł (cermentowego) na rezystpor za 3zł (bezindukcyjny) - usłyszycie chóry anielskie to BARDZO WAS POZDRAWIAM.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, babatular napisał:

Jak myślicie że po wymianie rezystora za 1zł (cermentowego) na rezystpor za 3zł (bezindukcyjny) - usłyszycie chóry anielskie

Jak wymienisz jeden, to raczej nie. Ale jak wymienisz komplet to już tak. Czy chóry...Nie wiem. 

Ostatnio pisałeś, że nie słyszysz różnic pomiędzy 2 a 3 drogi. Tej możesz też nie wychwycić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rambo54 napisał:

Babatular.

Poszukaj w internecie, na czym polega modernizacja zwrotnic w Dynaudio, w seriach z dopiskiem Signature.

Więcej czytaj, ucz się. Mniej oceniaj ludzi.

Są wakaty w Dynaudio. Tam ich naucz modernizacji zwrotnic w wersji Signature.

14 minut temu, hi_aro napisał:

Jak wymienisz jeden, to raczej nie. Ale jak wymienisz komplet to już tak. Czy chóry...Nie wiem. 

Ostatnio pisałeś, że nie słyszysz różnic pomiędzy 2 a 3 drogi. Tej możesz też nie wychwycić...

Słyszę róznicę - 3 drogi przeważnie mają gorszą scenę i spójność brzmienia niż 2way.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Dodałbym tylko, że tak dzieje się w każdej firmie czy to krajowy czy zagraniczny producent, czy mały czy duży, wszędzie jest to samo ("księgowe") podejście. W tym biznesie nie ma "Robin Hoodów" ?

Nie do końca tak jest. Podam Ci przykład. Pracuje w dużej firmie produkującej meble. Jeśli koszt wytworzenia danego produktu np. szafa (czyli podzespoły + czas pracownika)  wynosi 250zł to cena detaliczna to około 1000zł. Po drodze jest jeden pośrednik. Jeśli będziemy chcieli dorzucić lepsze okucia do tego produktu i powiedzmy koszt wytworzenia wyniesie 280zł (250+30zł) to cena detaliczna nie będzie 1030zł (1000+30zł), a około 1120zł. Chce przez to powiedzieć , że dla dużej firmy liczy się każda złotówka bo finalnie podnosi to znacznie cenę detaliczną. Projektanci co dla nas projektują chcieliby różne cuda , ale potem produkcja to urealnia. 

Ktoś kto produkuje małe ilości (manufaktura) pozornie może mieć gorsze ceny na zakup podzespołów bo kupuje ich mniej , ale oszczędza na innych rzeczach jak utrzymanie dużej fabryki, marketing na dużą skalę itd.  Co nie znaczy , że manufaktury pracują charytatywnie. Też zarabiają, ale inaczej odbywa się liczenie kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł w audio na naszym pułapie cenowym ? wszyscy życzą sobie od nas tyle samo. Jeden (duży producent) da więcej tu bo może a drugi (mniejszy producent) gdzie indziej. I nie będę tu wyliczał kosztów poszczególnych elementów głośniczka, ich jakości i ceny końcowej na przykładzie posiadanych przez nas marek (S16 Hz vs Dynaudio) bo wiesz, że skończyłoby się to tylko jedną wielką gówno - burzą i głupimi kłótniami, które nie miałyby końca a prawda jest taka jak w moim pierwszym zdaniu. Na szczęście czy kupisz monitor Dynaudio czy S16 Hz za ok. 10 kzł za każdym razem brzmienie będzie można uznać za równie dobre i nikt nie powinien się czuć pokrzywdzony, że dostał mniej za tyle samo ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Słyszę róznicę - 3 drogi przeważnie mają gorszą scenę i spójność brzmienia niż 2way.

Na wielu przykładach kolumn jednej serii producenta (dużych -niekoniecznie tylko 3-way i małych 2-way) - to rzeczywiście prawie zawsze te mniejsze grają lepiej, naturalnie pomijając większy bas i skalę dźwięku. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, babatular napisał:

Tak żyje w wyimaginowanym świecie -  jak Pan Prezydent w Unii.

Zapytałem co się nie podoba w zwrotnicy Contour 20 i 30 ? - brak odpowiedzi. Jak myślicie że po wymianie rezystora za 1zł (cermentowego) na rezystpor za 3zł (bezindukcyjny) - usłyszycie chóry anielskie to BARDZO WAS POZDRAWIAM.

Baba...Oni w to wierzą...

Godzinę temu, babatular napisał:

Słyszę róznicę - 3 drogi przeważnie mają gorszą scenę i spójność brzmienia niż 2way.

Oj...to już bajki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Adam 38 napisał:

Paweł w audio na naszym pułapie cenowym ? wszyscy życzą sobie od nas tyle samo.

Ja ma jednak trochę inne zdanie. I tu nawet nie chodzi o moje kolumny. Dynaudio moim zdaniem ma  dość dobry stosunek jakości (brzmienie) do ceny w porównaniu do wielu firm. Każdy oczywiście kupuje co chce i nie ma co zaglądać sobie do portfeli. Ktoś może powiedzieć , że ja mam wysoko wycenione kolumny i można je kupić/zrobić taniej patrząc na cenę przetworników. Gdybym to zlecił komuś kto nie ma swoich kolumn w salonach audio lub jakiemuś wytwórcy DIY to pewnie wyszłoby taniej , ale nie wiem jakie by brzmienie z tego powstało. Pomiary to nie wszystko. Na końcu trzeba posłuchać jak kolumna brzmi i dokonać korekt (swoją drogą ciekawe kto w takich dużych firmach robi takie odsłuchy z różną elektroniką i dokonuje korekt na ucho? ) . Kupiłem swoje paczki po odsłuchu u siebie w domu bo mi się podobało ich brzmienie. Wiem co nich siedzi i wstydu nie ma jednak najważniejsze było brzmienie.  

 

55 minut temu, Adam 38 napisał:

(S16 Hz vs Dynaudio

W tym przypadku nawet nie za bardzo jak porównać cenę przetworników bo Dynaudio nie sprzedaje ich wytwórcom kolumn. To co podaje np. dystrybutor (np. jak wgnieciesz kopułkę ) to są ceny zaporowe. 

 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki, bajki.

   Prawdą jest tylko to, że cała masa domorosłych mechaników wie lepiej, zna się lepiej ,słyszy lepiej, myśli lepiej niż specjaliści w najbardziej znanych i uznanych markach na świecie. A do tego Ci wielcy dłubaczo-wynalazcy słuchają swoich wynalazków, modyfikacji, ulepszeń na rachitycznych lampkach podłączonych drucikami od lampki nocnej w byle jakiej akustyce - to nie są bajki.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Silver_85 napisał:

W tym przypadku nawet nie za bardzo jak porównać cenę przetworników bo Dynaudio nie sprzedaje ich wytwórcom kolumn. To co podaje np. dystrybutor (np. jak wgnieciesz kopułkę ) to są ceny zaporowe. 

Zgoda, nawet zaporowe do kwadratu ? - przykład - wymiana w ramach gwarancji ale uszkodzonych przez nas mechanicznie esoteców w X14 to koszt 2400 zł. (ktoś tu kiedyś w klubie pisał, że pytał się o to w Nautilusie) - kupno nowych monitorów X14 w salonie (nie od dystrybutora) to obecnie też  2400zł....

Z drugiej  strony nie wiemy ile płaci S16 Hz za głośniki a raczej nie jest to cena jak przy zakupie jednostkowym np. dla mnie, którą widzę w necie. Nikt z nas nie widział ostatniej faktury na głośniczki wystawionej dla S16 Hz. Jak wcześniej pisałem, lepiej zostawić ten drażliwy temat a skupić się na czymś przyjemnym co łączy a nie dzieli. Oczywiście każdy powinien mieć swoje zdanie ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Prawdą jest tylko to, że cała masa domorosłych mechaników wie lepiej, zna się lepiej ,słyszy lepiej, myśli lepiej niż specjaliści w najbardziej znanych i uznanych markach na świecie.

Mylisz podstawowe rzeczy. Celem przedsiębiorstw jest zarabianie pieniędzy. Zysk jest najważniejszym zadaniem dla przedsiębiorstwa. Często czym firma jest większa, to droga pomiędzy zrobieniem dobrze grającego produktu, a zarządem jest coraz dłuższa. Oczywiście najlepiej jest jeśli ta proporcja pomiędzy wysokiej jakości produktem, a zyskiem jest właściwa. Natomiast dla przedsiębiorstw zawsze jest ta pokusa, aby coś zrobić jak najtaniej, zarobić więcej, a klient jeszcze się nie zorientuje, co kupuje i wszyscy są zadowoleni. W audio jest też tak, że czasem jednostkowo ktoś faktycznie zrobi z pasji lepszy produkt niż wielki koncern. Poświęci mu dużo czasu, nie będzie oszczędzał na komponentach, posłucha itd. Przykładów jest wiele. Dotyczy to i kolumn i elektroniki. Tak wiec to, że tak ciągle te marki z dużym kapitałem ciągle powtarzasz, to nic, to nie wnosi. A jak wygląda to w innych branżach? Sklepy, serwisy internetowe itd. Maksymalizacja zysku poprzez zmuszanie do określonego zachowania i odbierania różnych opcji. Jak nazwać aktualne mechanizmy w sklepach internetowych w których klient widzi cenę nie taka jak inni, a taką który mechanizm obliczy za ile robiłeś zakupy i na ile Cię stać. Takich przykładów mógłbym dawać setki. Takie czasy się zrobiły, że część firm bezwzględnie nas kosi jak tylko można. Teksty o misji rynkowej zostają czasami w folderach i na filmach. Nie oznacza, to że produkuje się sam chłam, bo są nadal produkty luksusowe dobrze zrobione i wykończone. Natomiast, to że koncern mógłby coś zrobić wcale nie oznacza, że tego chce. Inna sprawa czy jest w stanie mając nawet duże pieniądze zrobić teraz tak dobry wzmacniacz Krell jak manufaktura D'Agostino? Jak się obetnie koszty i zatrudni, to kadra już może nie być taka wybitna ani zmotywowana ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, babatular napisał:

Są wakaty w Dynaudio. Tam ich naucz modernizacji zwrotnic w wersji Signature.

Słyszę róznicę - 3 drogi przeważnie mają gorszą scenę i spójność brzmienia niż 2way.

No pewnie że się pomyliłem bo przecież wszyscy miłośnicy polskich lampek i polskich kolumn z unikatowym systemem tłumienia i plastikowym bassreflexem wiedza że kolumny 2way są gorsze od 3way, 3way gorsze od 4way, 4way gorsze od 5way.......10way gorsze od 11way

Roxy

Tak masz rację. Tylko mistrzowie lutownicy wkrętarki i obcęgów moga tworzyć cuda-wianki w audio. Firmy "metkowe" to słabiaki ktorych każdy miłośnik Duelundow i Mundorfow rozklada na łopatki. Domorosli, piwniczni geniusze to robią z pasji i dlatego mają nieprzebrane pokłady wiedzy, doświadczenia, zaplecza technologicznego itd. Żaden metkowiec nie ma szans

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetnę się trochę w tę zaciętą dyskusję za co z góry przepraszam.

Udzielałem się już wcześniej w klubie w sprawie Dynaudio X14 i problemami z BR. Niestety po czasie jaki minął od zakupu problem nie zniknął. Przez chwilę miałem wrażenie że stało się inaczej, ale po prostu ciszej słuchałem muzyki ? Przypomnę: w utworach z dużą ilością basu, gdzie inne pasma grają cicho, przy dosyć mocno skręconym wzmacniaczu pojawia się kolokwialnie rzecz ujmując pierdzenie BR. Nie wyrabia się. Zjawisko zauważalne w obu kolumnach tak na marginesie. Sprawdzałem też z Yamahą A-S2000 - to samo. Pytania mam trzy, a w zasadzie nawet cztery:

1) Do użytkowników X14 - nie występuje u Was takie zjawisko? Wzmacniacz jest naprawdę mocno skręcony, określiłbym to jako „imprezowe granie” ? 

2) Dynaudio X18 lepiej by sobie w tej materii poradziło? Większa skrzynka ale średnica rury od BR wygląda (przynajmniej na zdjęciach) na identyczną. Nie wiem jak prezentują się aspekty wnętrza, wygłuszenia czy też ogólnie konstrukcji.

3) Uwielbiam brzmienie tych kolumn, mimo że niejeden z kolegów powiedziałby że to budżetowe granie (jako że to najtańszy model z serii Excite w ofercie Dynaudio), czy jest jakiś sposób na zaradzenie temu? Poza korkami - przy nich Dyńki nie pierdzą ale z kolei brakuje basu. Nie wiem, skarpetę wepchnąć czy coś? ? (oczywiście żartuję ale wszelkie rady miłe widziane)

4) No i czarny scenariusz to znaczy coś z moimi czternastkami jest nie tak i kłania się gwarancja.

Utwór na którym idealnie to słychać to wspomniany przeze mnie ostatnio kawałek Billie Eilish „my strange addiction”, a w zasadzie sam jego początek.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, babatular napisał:

Bajki, bajki.

   Prawdą jest tylko to, że cała masa domorosłych mechaników wie lepiej, zna się lepiej ,słyszy lepiej, myśli lepiej niż specjaliści w najbardziej znanych i uznanych markach na świecie. A do tego Ci wielcy dłubaczo-wynalazcy słuchają swoich wynalazków, modyfikacji, ulepszeń na rachitycznych lampkach podłączonych drucikami od lampki nocnej w byle jakiej akustyce - to nie są bajki.

Domorosłych mechaników - masz na myśli Polskie manufaktury kolumn jak AKUSTYK, AKKUS, AA, BMN, IMPULS AUDIO, MINIMA AUDIO, S16Hz, WIGG ART, YB AUDIO i wiele innych które są lub za chwile wejdą na rynek Polskiego Audio - także łączą swoje produkty z lampami, czy jak...? 

Widać mało słuchałeś jeśli uważasz że grają gorzej od "uznanych marek"

 

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jackobtone napisał:

 

Utwór na którym idealnie to słychać to wspomniany przeze mnie ostatnio kawałek Billie Eilish „my strange addiction”, a w zasadzie sam jego początek.

Daj jeszcze ze dwa inne kawałki to sprawdzę wieczorem bo akurat teraz "robi" u mnie Atoll ? Moim zdaniem grasz na za wysokich poziomach głośności i po prostu słychać pracę BR. To przecież ciągle mały monitor z 12,5 cm wooferkiem ? chociaż bardzo dobrze udaje większego. X18 są trochę inaczej ustawione na niskich niż X14, dla mnie dół z X18 jest wolniejszy i nie jest tak efektowny a bardziej równy w stosunku do X14, jest też nieznacznie niżej idący. Do tego w X18 dochodzą bardzo duże źródła pozorne, lepsze wypełnienie, dalej słyszysz, że to Excite ale trochę mniej efektowne/zadziorne/skoczne a bardziej tzw. audiofilskie, równe granie. X14 jakby bardziej otwarte na średnicy i bardziej (dużo bardziej) "czułe" na kiepskie warunki akustyczne. Głośnej pracy BR w X18 nie pamiętam, pewnie grałem za cicho ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, babatular napisał:

Roxy

Tak masz rację. Tylko mistrzowie lutownicy wkrętarki i obcęgów moga tworzyć cuda-wianki w audio. Firmy "metkowe" to słabiaki ktorych każdy miłośnik Duelundow i Mundorfow rozklada na łopatki. Domorosli, piwniczni geniusze to robią z pasji i dlatego mają nieprzebrane pokłady wiedzy, doświadczenia, zaplecza technologicznego itd. Żaden metkowiec nie ma szans

Lubisz babatular dolewać oliwy do ognia ? Nie mam Ci tego za złe, bo wprawdzie mamy odmienne poglądy, ale widać, że jesteś człowiek inteligentny, a ja sam preferuje ten rodzaj forumowej rozrywki ? Jak wiesz nie wszyscy mają na tyle mocne nerwy, aby bawić się w takie słowne potyczki ? Wracając do samych metkowców, to ja się z Tobą zgadzam. Kto nie preferuje zakupu renomowanej marki z jakimś rabatem lub w okazyjnej cenie ?  Sam mam obrzydzenie do większości DIY, bo jest to praktycznie niesprzedawalne. Nie jest to jednak wszystko takie proste, jeśli szczerze i bez śmiechu podejdziemy do samego dźwięku i co za jakie pieniądze dostajemy z nowych produktów ?  Najlepiej to rynek wtóry weryfikuje utratą wartości i podażą różnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, babatular napisał:

Bajki, bajki.

   Prawdą jest tylko to, że cała masa domorosłych mechaników wie lepiej, zna się lepiej ,słyszy lepiej, myśli lepiej niż specjaliści w najbardziej znanych i uznanych markach na świecie. A do tego Ci wielcy dłubaczo-wynalazcy słuchają swoich wynalazków, modyfikacji, ulepszeń na rachitycznych lampkach podłączonych drucikami od lampki nocnej w byle jakiej akustyce - to nie są bajki.

A budowa poprawnej kolumny, równa się lot w kosmos.

Wiedza tajemna, tylko dla nielicznych z mega technologicznym zapleczem i miliardem dolarów kapitału. Inaczej nie da rady. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam 38 napisał:

Daj jeszcze ze dwa inne kawałki to sprawdzę wieczorem bo akurat teraz "robi" u mnie Atoll ?

Na przykład kolejny utwór z płyty czyli „bury a friend”. 

Albo test pełną gębą ale ciężki do wytrzymania ze zrzutu ekranu. Od połowy „utworu” się zaczyna

7032B102-6254-437E-B2BE-3888C5067978.png

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Roxi napisał:

Lubisz babatular dolewać oliwy do ognia ? Nie mam Ci tego za złe, bo wprawdzie mamy odmienne poglądy, ale widać, że jesteś człowiek inteligentny, a ja sam preferuje ten rodzaj forumowej rozrywki ? Jak wiesz nie wszyscy mają na tyle mocne nerwy, aby bawić się w takie słowne potyczki ? Wracając do samych metkowców, to ja się z Tobą zgadzam. Kto nie preferuje zakupu renomowanej marki z jakimś rabatem lub w okazyjnej cenie ?  Sam mam obrzydzenie do większości DIY, bo jest to praktycznie niesprzedawalne. Nie jest to jednak wszystko takie proste, jeśli szczerze i bez śmiechu podejdziemy do samego dźwięku i co za jakie pieniądze dostajemy z nowych produktów ?  Najlepiej to rynek wtóry weryfikuje utratą wartości i podażą różnych modeli.

No brawo za luźne podejście do tematu. Słusznie zauważyłeś że nie wszyscy mają tak mocne nerwy ?

19 minut temu, rafal735r napisał:

A budowa poprawnej kolumny, równa się lot w kosmos.

Wiedza tajemna, tylko dla nielicznych z mega technologicznym zapleczem i miliardem dolarów kapitału. Inaczej nie da rady. 

Wystarczy młotek, lutownica, pilnik i pędzel.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem Jakub te dwa kawałki -bury i my strange. U mnie 2V na wyjściu DACa i od godz. 9.30 na potku z uchem obok BR zaczyna być słychać cichutko te rezonanse BR a już na godz 10.00 na potku nie trzeba się wsłuchiwać z głową obok dziurki by słyszeć, że ona "pierdzi" ? ? ?

Masz zdrowe Dynki!

 Ta Twoja muza w tych dwóch  kawałkach to momentami dużo, duuużo mocno oddanego dołu i to często takiego "podtrzymanego i chodzącego raz wyżej raz bardzo nisko", tak mi to przynajmniej wygląda z in100se.  

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja muza to to do końca nie jest. Wpadłem na to robiąc jakiś czas temu rozeznanie w nowościach muzycznych ? Kamień z serca haha. Już zacząłem cudować, planować sprzedaż, kupno nowych ale w końcu doszedłem do wniosku że w gruncie rzeczy nie takiej muzyki najczęściej słucham i kolejna rzecz - nie słucham jej tak głośno. Swoją drogą zrobiłem test Focali Chorus 836V w salonie i na tych utworach br też popierdywał. Co zrobić haha. Przepompowany ten bas jest faktycznie.

 

A teraz Dynie czarują z ?

03D6B092-75DD-4C7B-A955-7C0E1C52B58A.jpeg

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw przy jakim poziomie głośności zaczyna się ta praca bass reflexu w tych kawałkach. Ile to decybeli ? Może pobierzcie jakaś aplikację na androida i podajcie jakie to będą wyniki. Wiem , że pewnie nasze telefony nie są idealne do takiego pomiaru , ale może da to ogólny obraz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.