Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zmierzyłem. Pod linkiem -najmłodszy plik w folderze nagranie z jakiejś płatnej (na szczęście jest okres próbny haha) wiec prawdopodobnie nie najgorszej apki: https://drive.google.com/drive/folders/1-71PO77m4Odfsk95AUlOKspFebw-Qw0Q

Pomiar przy ”my strange addiction” 

A no i przy tej głośności praca br zaczyna być słyszalna w miejscu z odsłuchu.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jackobtone napisał:

Utwór na którym idealnie to słychać to wspomniany przeze mnie ostatnio kawałek Billie Eilish „my strange addiction”, a w zasadzie sam jego początek.

Mysle ze to nie repertuar na monitory...

u mnie gra bardzo ok ale faktycznie zaraz po 2:00 minucie przez jakiś czas zaczyna być lekko słychać BR. Przy wysokim poziomie głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego problemu z BR tylko chęć uzyskania niemożliwego czyli zrobienia z maluszków Dynaudio podłogowych Paradigm z trzema głośnikami obsługującymi sam dół... Niejako same X14 są temu "problemowi" winne ? a czemu to już wyjaśniam. 

Na swoją fizyczność to co dają X14 w zakresie wypełnienia środka i jakości oraz ilości i rozciągnięcia niskich tonów to małe mistrzostwo świata!! Same swoim graniem rozbudzają apetyt na więcej. Było u mnie z dwunastu konkurentów w podobnej wielkości i cenie więc jakieś tam odniesienie mam ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Było u mnie z dwunastu konkurentów w podobnej wielkości i cenie więc jakieś tam odniesienie mam ?

Znam takich, co za młodu byli playboyami, ale jak już siły witalne opadną i inne rzeczy, to twierdza, że ich aktualna partnerka jest najpiękniejsza i nigdy inne nie miały znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jak łatwo z audiofila zrobić erotumana... takie rzeczy tylko na AS:)

A Ty Roxi jak zwykle prowokujesz ? chociaż najlepiej wiesz, że Was nie wkręcam. Ehhh, niektórzy nigdy się nie zmienią ? Tak na marginesie - chyba nie będzie "trzynastego" małego monitora u mnie bo coś Audiofast zamilkł na amen w temacie wypożyczenia Usher-a S520. Szkoda bo trzynastka wcale nie musiała okazać się pechowa ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adam 38 napisał:

Tak na marginesie - chyba nie będzie "trzynastego" małego monitora u mnie bo coś Audiofast zamilkł na amen w temacie wypożyczenia Usher-a S520. Szkoda bo trzynastka wcale nie musiała okazać się pechowa ?

Adaś ?  z takim przerobem, to spokojnie mógłbyś już zrobić kanał z recenzjami na youtube. Biała koszula, krawacik, smartfon i biznes się kręci. Spokojnie dostałbyś już w nagrodę za obiektywne opinie jakiegoś chińskiego metkowca np. Sonus Fabera. Babatular z pewnością zostałby pierwszym kanału wielbicielem. Myśl chłopie i nie rób pustych przebiegów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam 38 napisał:

To co Roxi Emity, Evoke czy może Spendorki A1 do pierwszego odcinka? :)

Może wymyśl jednak jakąś monetyzację będzie weselej ? Violet być Cię nie wziął na pół etatu? ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Adam 38 napisał:

To co Roxi Emity, Evoke czy może Spendorki A1 do pierwszego odcinka? ?

A widziałeś, że w ogłoszeniach są special forthy za 9 tys nowe ?

Czy coś z tym monitorkiem jest nie tak? Esotar, nowy itd. Jakoś mało o nim mowa. Teoretycznie powinien być super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Roxi napisał:

Jakoś mało o nim mowa

bo jest powiedzmy drogi jak na polskie portfele

w temacie np. na AVS Forum cieszy się raczej popularnością, ale tam jakby inna siła nabywcza

ja słuchałem go w salonie, niestety pomieszczenie odsłuchowe było za małe, kolumny niewygrzane, a salon od razu powiedział, że nie lubią wypożyczać do domu, więc...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysiek napisał:

w temacie np. na AVS Forum cieszy się raczej popularnością, ale tam jakby inna siła nabywcza

Jesteś pewien, że chodzi o cenę ? Mam wrażenie, że ludzie za używany C1 są tu się w stanie „pozabijać” a tutaj nowa oferta, kartonik, gwarancja. Jak go nie słuchałem, bo za mały dla mnie znowu, ale jakoś mało tu widzę entuzjazmu. 

Porownywales do swoich S25 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roxi napisał:

Porownywales do swoich S25 ? 

nie, ponieważ tak jak piszę salon nie był skłonny ich wypożyczyć

z tego co słuchałem w salonie bardzo podobała mi się wtedy góra, ale nie miałem poziomu odniesienia bo wtedy miałem w domu contoury 1.3mk2 z rotelem i tam góra była zbyt rotelowo ostra

co do c1 to ja to widzę tak, ludzie są w stanie pozabijać się za ten monitor za 10k (bo wtedy kupują coś, co nowe było w detalu za 20-30k); inna rzecz, że przeglądam ogłoszenia i od bardzo długiego czasu nie widziałem c1 do wzięcia w takiej cenie, w Polsce ostatnio w ogóle nie było ich w ogłoszeniach; z kolei kupując s40 trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jak kupimy nowe za 11k i nam nie podejdą to niestety sporo na tym stracimy

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysiek napisał:

z kolei kupując s40 trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jak kupimy nowe za 11k i nam nie podejdą to niestety sporo na tym stracimy

Tylko jeśli jest dobry dźwięk, to po co myśleć od razu o utracie i sprzedawaniu skoro można na tym wiele lat grać. Jeśli, to faktycznie udana konstrukcja, to nawet po 6-7 latach zachowa 50-60% ceny. Excite w ogłoszeniach za 50% po kilku miesiącach. Można się śmiać z tej krytyki... ale zachowanie klientów i pozbywanie się tego jednak o czymś świadczy. Natomiast ciekawe jaki poziom s40 do s25 i C1. Rambo pisał, że góra przykastrowana jakaś ? Wychodzi na to, że jest to mniej ceniony monitor niż 1,4LE, który nie ma Esotara, ale ładniejszą skrzynkę.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiek napisał:

co do c1 to ja to widzę tak, ludzie są w stanie pozabijać się za ten monitor za 10k (bo wtedy kupują coś, co nowe było w detalu za 20-30k)

Na rynku wtórnym, cena transakcyjna, nie ma za wiele wspólnego z ceną z półki.

Tu liczy się co dany towar w swojej cenie wtórnej reprezentuje. Weryfikuje to rynek wtórny a nie cena katalogowa.

Wiesz że 15 letnia Toyota Yaris jest droższa od 15 letniego Nissana Maxima ?

Właśnie dlatego..!

i tu C1 cenią się ok 10~12 tyś, zł za pierwsze wersje.

S40 realnie pewnie zejdzie do 4 tys złoty. Teraz jeszcze więcej trzeba krzyczeć bo niemal nowe i nie miało 15 właścicieli.

Mniej [póki co nie, bo za 3,5zł są używanie zadbane 1.3 MK2 a za 4~4.5 tyś. zł są 1.4.

Dalej za równowartość 6 tyś zł kupujemy Dynaudio Crafft z Esotarem i cała tą gromadę można przegonić :)

No może poza C1 :)

A co dopiero po tunigu zwrotnicy, wewn, wytłumienia i usztywnieniu obudowy.. :)

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, rambo54 napisał:

S40 realnie pewnie zejdzie do 4 tys złoty. Teraz jeszcze więcej trzeba krzyczeć bo niemal nowe i nie miało 15 właścicieli.

A dźwiękowo możesz raz jeszcze szczerze !!! o nich coś napisać?

Rambo, za 10 lat pewnie ? Audio jest generalnie bardzo łaskawe dla ludzi cierpliwych, a jeszcze bardziej dla tych którzy np. wybierają z dwóch potencjalnych kandydatek niedoszłą teściową zamiast córki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam mało atrakcyjną facjatę, nawet Ty byś wyłączył monitor a i obecnie przechodzę kryzys 40 latka, więc szybko się wkur. To co Roxi Emity, Evoke czy może Spendorki A1 do pierwszego odcinka? :)

 

 

Evoke koniecznie! Weź je chłopie w końcu wypożycz bo ciekaw jestem Twojej opinii po konfrontacji z x14 :)

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. tylko daj mi namiar na salon, który je ma i co najważniejsze chce je mojej osobie wypożyczyć....  a to z Evoke 10 nie takie proste. Jak masz jakiś zaprzyjaźniony salon, gdzie je mają i mi wyślą to jeszcze dzisiaj zrobię przelew i … słuchamy ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

A dźwiękowo możesz raz jeszcze szczerze !!! o nich coś napis?

S40 słuchałem raz. W tym samym systemie z C20 i Crafft.

C20 zagrały pod każdym względem lepiej od S40.

Pamiętam dużą kompresje na górze i realnie za dużo średniego basu. tyle ode mnie w temacie S40.

Natomiast wizualnie, PETARDA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok. tylko daj mi namiar na salon, który je ma i co najważniejsze chce je mojej osobie wypożyczyć....  a to z Evoke 10 nie takie proste. Jak masz jakiś zaprzyjaźniony salon, gdzie je mają i mi wyślą to jeszcze dzisiaj zrobię przelew i … słuchamy  


Może Nautilus w stolicy. Kilka razy coś wypożyczałem za kaucją i nie było nigdy problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Whyduck napisał:

 


Może Nautilus w stolicy. Kilka razy coś wypożyczałem za kaucją i nie było nigdy problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przedzwonię i poproszę, w sumie to z Krakowem a nie Wa-wą miałem lekki zgrzyt. Od razu zapytam o Spendory A1, może też uda się posłuchać. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.