Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zmierzyłem. Pod linkiem -najmłodszy plik w folderze nagranie z jakiejś płatnej (na szczęście jest okres próbny haha) wiec prawdopodobnie nie najgorszej apki: https://drive.google.com/drive/folders/1-71PO77m4Odfsk95AUlOKspFebw-Qw0Q

Pomiar przy ”my strange addiction” 

A no i przy tej głośności praca br zaczyna być słyszalna w miejscu z odsłuchu.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jackobtone napisał:

Utwór na którym idealnie to słychać to wspomniany przeze mnie ostatnio kawałek Billie Eilish „my strange addiction”, a w zasadzie sam jego początek.

Mysle ze to nie repertuar na monitory...

u mnie gra bardzo ok ale faktycznie zaraz po 2:00 minucie przez jakiś czas zaczyna być lekko słychać BR. Przy wysokim poziomie głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że ostatni raz miałem podobny problem 20 lat temu w Altusach 110, furczaly worki z wełną mineralną u wylotu BR. W swoich Dynkach nie zarejestrowałem tego ale fakt, 20 lat temu głośniej słuchałem i innej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego problemu z BR tylko chęć uzyskania niemożliwego czyli zrobienia z maluszków Dynaudio podłogowych Paradigm z trzema głośnikami obsługującymi sam dół... Niejako same X14 są temu "problemowi" winne ? a czemu to już wyjaśniam. 

Na swoją fizyczność to co dają X14 w zakresie wypełnienia środka i jakości oraz ilości i rozciągnięcia niskich tonów to małe mistrzostwo świata!! Same swoim graniem rozbudzają apetyt na więcej. Było u mnie z dwunastu konkurentów w podobnej wielkości i cenie więc jakieś tam odniesienie mam ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Było u mnie z dwunastu konkurentów w podobnej wielkości i cenie więc jakieś tam odniesienie mam ?

Znam takich, co za młodu byli playboyami, ale jak już siły witalne opadną i inne rzeczy, to twierdza, że ich aktualna partnerka jest najpiękniejsza i nigdy inne nie miały znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jak łatwo z audiofila zrobić erotumana... takie rzeczy tylko na AS:)

A Ty Roxi jak zwykle prowokujesz ? chociaż najlepiej wiesz, że Was nie wkręcam. Ehhh, niektórzy nigdy się nie zmienią ? Tak na marginesie - chyba nie będzie "trzynastego" małego monitora u mnie bo coś Audiofast zamilkł na amen w temacie wypożyczenia Usher-a S520. Szkoda bo trzynastka wcale nie musiała okazać się pechowa ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam 38 napisał:

Tak na marginesie - chyba nie będzie "trzynastego" małego monitora u mnie bo coś Audiofast zamilkł na amen w temacie wypożyczenia Usher-a S520. Szkoda bo trzynastka wcale nie musiała okazać się pechowa ?

Adaś ?  z takim przerobem, to spokojnie mógłbyś już zrobić kanał z recenzjami na youtube. Biała koszula, krawacik, smartfon i biznes się kręci. Spokojnie dostałbyś już w nagrodę za obiektywne opinie jakiegoś chińskiego metkowca np. Sonus Fabera. Babatular z pewnością zostałby pierwszym kanału wielbicielem. Myśl chłopie i nie rób pustych przebiegów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38nigdy bym Cie nie po sądził o bajkopisarstwo i nie popartą testami wiedzą. Odnosze się tylko do zekomych playboy-ów fantastow których też w życiu kilku poznałem ?. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam 38 napisał:

To co Roxi Emity, Evoke czy może Spendorki A1 do pierwszego odcinka? :)

Może wymyśl jednak jakąś monetyzację będzie weselej ? Violet być Cię nie wziął na pół etatu? ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam 38 napisał:

To co Roxi Emity, Evoke czy może Spendorki A1 do pierwszego odcinka? ?

A widziałeś, że w ogłoszeniach są special forthy za 9 tys nowe ?

Czy coś z tym monitorkiem jest nie tak? Esotar, nowy itd. Jakoś mało o nim mowa. Teoretycznie powinien być super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Roxi napisał:

Jakoś mało o nim mowa

bo jest powiedzmy drogi jak na polskie portfele

w temacie np. na AVS Forum cieszy się raczej popularnością, ale tam jakby inna siła nabywcza

ja słuchałem go w salonie, niestety pomieszczenie odsłuchowe było za małe, kolumny niewygrzane, a salon od razu powiedział, że nie lubią wypożyczać do domu, więc...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzysiek napisał:

w temacie np. na AVS Forum cieszy się raczej popularnością, ale tam jakby inna siła nabywcza

Jesteś pewien, że chodzi o cenę ? Mam wrażenie, że ludzie za używany C1 są tu się w stanie „pozabijać” a tutaj nowa oferta, kartonik, gwarancja. Jak go nie słuchałem, bo za mały dla mnie znowu, ale jakoś mało tu widzę entuzjazmu. 

Porownywales do swoich S25 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

Porownywales do swoich S25 ? 

nie, ponieważ tak jak piszę salon nie był skłonny ich wypożyczyć

z tego co słuchałem w salonie bardzo podobała mi się wtedy góra, ale nie miałem poziomu odniesienia bo wtedy miałem w domu contoury 1.3mk2 z rotelem i tam góra była zbyt rotelowo ostra

co do c1 to ja to widzę tak, ludzie są w stanie pozabijać się za ten monitor za 10k (bo wtedy kupują coś, co nowe było w detalu za 20-30k); inna rzecz, że przeglądam ogłoszenia i od bardzo długiego czasu nie widziałem c1 do wzięcia w takiej cenie, w Polsce ostatnio w ogóle nie było ich w ogłoszeniach; z kolei kupując s40 trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jak kupimy nowe za 11k i nam nie podejdą to niestety sporo na tym stracimy

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krzysiek napisał:

z kolei kupując s40 trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jak kupimy nowe za 11k i nam nie podejdą to niestety sporo na tym stracimy

Tylko jeśli jest dobry dźwięk, to po co myśleć od razu o utracie i sprzedawaniu skoro można na tym wiele lat grać. Jeśli, to faktycznie udana konstrukcja, to nawet po 6-7 latach zachowa 50-60% ceny. Excite w ogłoszeniach za 50% po kilku miesiącach. Można się śmiać z tej krytyki... ale zachowanie klientów i pozbywanie się tego jednak o czymś świadczy. Natomiast ciekawe jaki poziom s40 do s25 i C1. Rambo pisał, że góra przykastrowana jakaś ? Wychodzi na to, że jest to mniej ceniony monitor niż 1,4LE, który nie ma Esotara, ale ładniejszą skrzynkę.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysiek napisał:

co do c1 to ja to widzę tak, ludzie są w stanie pozabijać się za ten monitor za 10k (bo wtedy kupują coś, co nowe było w detalu za 20-30k)

Na rynku wtórnym, cena transakcyjna, nie ma za wiele wspólnego z ceną z półki.

Tu liczy się co dany towar w swojej cenie wtórnej reprezentuje. Weryfikuje to rynek wtórny a nie cena katalogowa.

Wiesz że 15 letnia Toyota Yaris jest droższa od 15 letniego Nissana Maxima ?

Właśnie dlatego..!

i tu C1 cenią się ok 10~12 tyś, zł za pierwsze wersje.

S40 realnie pewnie zejdzie do 4 tys złoty. Teraz jeszcze więcej trzeba krzyczeć bo niemal nowe i nie miało 15 właścicieli.

Mniej [póki co nie, bo za 3,5zł są używanie zadbane 1.3 MK2 a za 4~4.5 tyś. zł są 1.4.

Dalej za równowartość 6 tyś zł kupujemy Dynaudio Crafft z Esotarem i cała tą gromadę można przegonić :)

No może poza C1 :)

A co dopiero po tunigu zwrotnicy, wewn, wytłumienia i usztywnieniu obudowy.. :)

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, rambo54 napisał:

S40 realnie pewnie zejdzie do 4 tys złoty. Teraz jeszcze więcej trzeba krzyczeć bo niemal nowe i nie miało 15 właścicieli.

A dźwiękowo możesz raz jeszcze szczerze !!! o nich coś napisać?

Rambo, za 10 lat pewnie ? Audio jest generalnie bardzo łaskawe dla ludzi cierpliwych, a jeszcze bardziej dla tych którzy np. wybierają z dwóch potencjalnych kandydatek niedoszłą teściową zamiast córki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mało atrakcyjną facjatę, nawet Ty byś wyłączył monitor a i obecnie przechodzę kryzys 40 latka, więc szybko się wkur. To co Roxi Emity, Evoke czy może Spendorki A1 do pierwszego odcinka? :)

 

 

Evoke koniecznie! Weź je chłopie w końcu wypożycz bo ciekaw jestem Twojej opinii po konfrontacji z x14 :)

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. tylko daj mi namiar na salon, który je ma i co najważniejsze chce je mojej osobie wypożyczyć....  a to z Evoke 10 nie takie proste. Jak masz jakiś zaprzyjaźniony salon, gdzie je mają i mi wyślą to jeszcze dzisiaj zrobię przelew i … słuchamy ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roxi napisał:

A dźwiękowo możesz raz jeszcze szczerze !!! o nich coś napis?

S40 słuchałem raz. W tym samym systemie z C20 i Crafft.

C20 zagrały pod każdym względem lepiej od S40.

Pamiętam dużą kompresje na górze i realnie za dużo średniego basu. tyle ode mnie w temacie S40.

Natomiast wizualnie, PETARDA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie, C20 wydały mi się dźwiękowo ciekawsze od S25 i C1.

Łączyły wszystkie ich zalety, nie przejawiając ich wad. Ale tak jak pisałem.

To było tylko jedno miejsce (warszawski Audiopunkt) i jeden system (Dac Soul Note i jakaś integra Hegel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. tylko daj mi namiar na salon, który je ma i co najważniejsze chce je mojej osobie wypożyczyć....  a to z Evoke 10 nie takie proste. Jak masz jakiś zaprzyjaźniony salon, gdzie je mają i mi wyślą to jeszcze dzisiaj zrobię przelew i … słuchamy  


Może Nautilus w stolicy. Kilka razy coś wypożyczałem za kaucją i nie było nigdy problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Whyduck napisał:

 


Może Nautilus w stolicy. Kilka razy coś wypożyczałem za kaucją i nie było nigdy problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przedzwonię i poproszę, w sumie to z Krakowem a nie Wa-wą miałem lekki zgrzyt. Od razu zapytam o Spendory A1, może też uda się posłuchać. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.