Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedzwonię i poproszę, w sumie to z Krakowem a nie Wa-wą miałem lekki zgrzyt. Od razu zapytam o Spendory A1, może też uda się posłuchać. 


Nie wiem jak w Krakowie, ale w Warszawie pracują bardzo w porządku ludzie, więc wydaje mi się ze nie powinno być problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Adam 38 napisał:

Przedzwonię i poproszę, w sumie to z Krakowem a nie Wa-wą miałem lekki zgrzyt. Od razu zapytam o Spendory A1, może też uda się posłuchać.

Nigdy nie kupowałem kolumn wysyłkowo. Rabat ustala się przed dostawą i wpłatą kaucji, czy w chwili podjęcia decyzji o zakupie ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie kupowałem kolumn wysyłkowo. Rabat ustala się przed dostawą i wpłatą kaucji, czy w chwili podjęcia decyzji o zakupie ?


W chwili podjęcia decyzji o zakupie. Wypożyczenie to wypożyczenie, do zakupu jeszcze daleka droga :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Roxi napisał:

Nigdy nie kupowałem kolumn wysyłkowo. Rabat ustala się przed dostawą i wpłatą kaucji, czy w chwili podjęcia decyzji o zakupie ? ?

Wstępnie negocjuje się cenę przed użyczeniem na odsłuch, a po nim w zależności od wyniku negocjuje powtórnie ostateczną cenę zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Przedzwonię i poproszę, w sumie to z Krakowem a nie Wa-wą miałem lekki zgrzyt. Od razu zapytam o Spendory A1, może też uda się posłuchać. 

Adaś ? Wybierz sobie monitorki z myślą o dłuższej perspektywie. Na pewno nie będą to Evoke10, bo za chwile znowu Cie będzie nosił. Coś tam dozbieraj i kup coś, co da Ci spokój ducha na lata, a nie znowu za chwile będziesz wymieniał. Nie ukrywam, że sam ten błąd małego progresu popełniałem. Lepiej kupić raz, dobrze i mieć to, co się chce ? A tak znowu za chwile będziesz czytał o Esotarze itd. i wszystko zacznie się od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz Pan słusznego ? (jak to pisze jeden User chcąc przyznać rozmówcy rację) ale u mnie widzę taki myk, że chyba "wpadłem w pułapkę tranzystora". Inaczej, wezmę Evoke 10 i po audiofilsku gadając będę zaspokojony górą i dołem ale obawiam się, że zabraknie organicznych, plastycznych wokali w takim połączeniu bo moje tranzystory też wszystkiego nie potrafią i raczej tego elementu oczekują od kolumn a moim zdaniem Dynki tego samego oczekują od pieca...

Ps. To co Roxi, nie iść do Biedry po doładowanie, żeby dzwonić do Nautilus WAWA po Evoke?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Ps. To co Roxi, nie iść do Biedry po doładowanie, żeby dzwonić do Nautilus WAWA po Evoke?

Masz już monitorki Dynaudio. Jak bym na Twoim miejscu nic nie ruszał, a jaki już zmienić, to na S40. Lepiej później, ale konkretnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam 38 napisał:

Zrobię jeszcze inaczej, może uda się wypożyczyć S40. Posłucham z Cyrusem i będę wiedział czy gra a wtedy ewentualnie dam Atoll-e  na bazar, żeby kasa na S40 była.

Tak zrób, bo inaczej to wymiana siekierki na kijek ?

Jakbyś się bardzo nudził, to możesz sobie posłuchać tego monitorka:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-bs-244-3.html

Miałem kiedyś podobne Elacki. Nie pamietam jaki model. Coś tej klasy z tą wstęgą. Bardzo mnie ten monitor pozytywnie zaskoczył, podobnie jak jego następnych nabywców. 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zrobię jeszcze inaczej, może uda się wypożyczyć S40. Posłucham z Cyrusem i będę wiedział czy gra a wtedy ewentualnie dam Atoll-e  na bazar, żeby kasa na S40 była.



Boję się, że S40 zabiją Cię basem i skałą dźwięku w Twoim pomieszczeniu. Chyba, że zmieniłeś na większe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Whyduck napisał:

Boję się, że S40 zabiją Cię basem i skałą dźwięku w Twoim pomieszczeniu. Chyba, że zmieniłeś na większe.

Może tak być, ale nie musi, nie strasz go ? Nie wiem czy Eveko nie ma bardziej podbitego basu niż s40, tam chyba też jest 17'tka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to kawał monitora i z tego co można wyczytać bas jest obszerny i spektakularny jak na monitor. Już z CG Signature było chwilami wyraźne kotłowanie się niskich. Roxi zapomnieli my o małym pomieszczeniu a i Cyrus 8.2 bez zasilacza pewnie nie utrzymałby w ryzach  S40. Elac to chyba aluminiowy woofer, do tej pory aluminium mnie nie przekonało.. 

 

Dobra, przedzwoniłem do Wawy (Nautilus) i wyrażono zgodę na wypożyczenie Evoke 10. W poniedziałek robię przelew i zobaczymy co dalej.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, to kawał monitora i z tego co można wyczytać bas jest obszerny i spektakularny jak na monitor. Już z CG Signature było chwilami wyraźne kotłowanie się niskich. Roxi zapomnieli my o małym pomieszczeniu a i Cyrus 8.2 bez zasilacza pewnie nie utrzymałby w ryzach  S40. Elac to chyba aluminiowy woofer, do tej pory aluminium mnie nie przekonało.. 
 
Dobra, przedzwoniłem do Wawy (Nautilus) i wyrażono zgodę na wypożyczenie Evoke 10. W poniedziałek robię przelew i zobaczymy co dalej.


Pamietam jak obawiałes się F160, a S40 to większy dźwięk. Na plus jest to, ze graja czytelnie już od najniższych poziomów głośności i są łatwiejsze w wysterowaniu niż F160. Z Cyrusem może być fajnie, ale fajniej gdyby mail PSXRa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, Cyrus 8.2 zyskuje z PSX-R2 w takich obszarach jak wyraźnie lepsze wypełnienie, nasycenie wysokich a i wokale jakby zdrowsze ? Gdy się go odłączy to wokaliści sprawiają wrażenie jakby byli na głodówce ? Oczywiście wychodzi to dopiero po podłączeniu dodatkowego zasilacza. Do tego jest jakby czyściej, przestronniej  w całym paśmie.  

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To fakt, Cyrus 8.2 zyskuje z PSX-R2 w takich obszarach jak wyraźnie lepsze wypełnienie, nasycenie wysokich a i wokale jakby zdrowsze Gdy się go odłączy to wokaliści sprawiają wrażenie jakby byli na głodówce Oczywiście wychodzi to dopiero po podłączeniu dodatkowego zasilacza. Do tego jest jakby czyściej, przestronniej  w całym paśmie.  


To prawda. Mi najbardziej podoba się to jak dodatkowy zasilacz wygładza dźwięk. A to grasz na dwa wzmaki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adam 38 napisał:

Dobra, przedzwoniłem do Wawy (Nautilus) i wyrażono zgodę na wypożyczenie Evoke 10. W poniedziałek robię przelew i zobaczymy co dalej.

Nie zapomnij o jakieś wpłacie na mszę z tego tytułu. Może być dla Ojca Dyrektora, to może prześlij do Mirosława, on jest z Torunia chyba. Jak będzie przechodził w okolicy, to przekaże anonimową ofiarę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnij o jakieś wpłacie na mszę z tego tytułu. Może być dla Ojca Dyrektora, to może prześlij do Mirosława, on jest z Torunia chyba. Jak będzie przechodził w okolicy, to przekaże anonimową ofiarę

Ojcu dyrektorowi to juz raczej starczy datków. Stać go na dowolne Dynaudio

Ewentualnie możesz się Adaś wyspowiadać online
http://www.ojciec-dyrektor.de/grz5.htm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Whyduck napisał:

Ojcu dyrektorowi to juz raczej starczy datków. Stać go na dowolne Dynaudio emoji846.png

Ewentualnie możesz się Adaś wyspowiadać online
http://www.ojciec-dyrektor.de/grz5.htm

Adaś siedzi cicho jak mysz pod miotłą, aby czasem ktoś go o hejtowanie Nautilusa nie posądził ? Ja mam nadzieję, że tam ludzie inteligentnie pracują i wiedzą, że człowiek dla zdrowia psychicznego musi sobie pożartować trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Adam 38 napisał:

Wspólna miłość do Dynaudio jest w stanie wszystko wybaczyć:) A Wy zamiast mnie stresować wyjdźcie trochę na świeże powietrze, tak pięknie się zrobiło ?

Lepiej nic nie pisać więcej o Dynaudio i Nautiliusie,  bo możesz tego psychicznie nie wytrzymać ? Nie zapomnij tylko wyciągnąć z środka zwrotnicy, dobrze sfotografować i dokumentacje zamieścić na forum ? Jak trochę w środku podłubiesz, to nikt nie będzie miał Ci za złe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nic nie pisać więcej o Dynaudio i Nautiliusie,  bo możesz tego psychicznie nie wytrzymać  Nie zapomnij tylko wyciągnąć z środka zwrotnicy, dobrze sfotografować i dokumentacje zamieścić na forum  Jak trochę w środku podłubiesz, to nikt nie będzie miał Ci za złe


Dłubanie w wypożyczonych kolumnach to najlepsze co może być, zero ryzyka, zero konsekwencji. Jak z autem służbowym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie, Oni to czytają, jeszcze zablokują Adamowi wysyłkę. Wracając do odsłuchu to fajny pomysł, bo S40 to raczej trzeba porównywać do Evoke 20. Może się okazać, że E10 zagrają wyśmienicie. Jestem bardzo ciekawy finału, ponieważ E20 grały u mnie testowo. O E10 myślałem pod kątem syna tylko On ma alergię na Dynki, pewnie na zasadzie, Ojciec ma to ja wolę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ostrożnie, Oni to czytają, jeszcze zablokują Adamowi wysyłkę. Wracając do odsłuchu to fajny pomysł, bo S40 to raczej trzeba porównywać do Evoke 20. Może się okazać, że E10 zagrają wyśmienicie. Jestem bardzo ciekawy finału, ponieważ E20 grały u mnie testowo. O E10 myślałem pod kątem syna tylko On ma alergię na Dynki, pewnie na zasadzie, Ojciec ma to ja wolę inne.


Piotr , spokojnie. Pracownicy Nautilusa napewno maja dystans do tego co tu sobie czytają. Nikt rozsądny nie będzie grzebał w nie swoich kolumnach, narażając się na nieprzyjemności teraz bądź w późniejszym czasie, lub utratę kaucji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.