Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając te pikantne żarciki (litości, jakie rozkręcanie?! więcej wymyślajcie a zobaczę Dynie jak świnia niebo... ) lepiej zapodajcie po jakimś ulubionym albumie, który będę mógł posłuchać z Evoke i jako pkt odniesienia z Excite. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, Adam 38 napisał:

lepiej zapodajcie po jakimś ulubionym albumie,

Bill Holman i już  bedziesz wiedział  co Evoke potrafią...

Death Metal w jazzowym wydaniu ;-)))

 

s-l1000 (1).jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam 38 napisał:

Pomijając te pikantne żarciki (litości, jakie rozkręcanie?! więcej wymyślajcie a zobaczę Dynie jak świnia niebo... ) lepiej zapodajcie po jakimś ulubionym albumie, który będę mógł posłuchać z Evoke i jako pkt odniesienia z Excite. 

A wiesz, że teraz pewnie siedzą i wszystkie Twoje opinie zbierają do jednego pliku. Liczą się również Twoje like pod wszystkimi moimi komentarzami. Jak do tego dojdą, to możesz się całkowicie pożegnać z Evokami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając te pikantne żarciki (litości, jakie rozkręcanie?! więcej wymyślajcie a zobaczę Dynie jak świnia niebo... ) lepiej zapodajcie po jakimś ulubionym albumie, który będę mógł posłuchać z Evoke i jako pkt odniesienia z Excite. 


Adaś luz, za dużo się naczytaliśmy w ostatnim czasie w klubie o zwrotnicach, tuningu etc.
Ode mnie z utworów:

Eric Clapton - Running on faith (acoustic live)
Tom Russel, Iris Dement - Patrick Russel
Two Feet - Back of my mind
The Preatures - Somebodys talking
Robert Plant - Big Log
Kortez - z imbirem

To tak na szybko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostrożnie, Oni to czytają, jeszcze zablokują Adamowi wysyłkę. Wracając do odsłuchu to fajny pomysł, bo S40 to raczej trzeba porównywać do Evoke 20. Może się okazać, że E10 zagrają wyśmienicie. Jestem bardzo ciekawy finału, ponieważ E20 grały u mnie testowo. O E10 myślałem pod kątem syna tylko On ma alergię na Dynki, pewnie na zasadzie, Ojciec ma to ja wolę inne.


Piotr, czy Evoke i Focus to ta sama liga grania według Ciebie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Whyduck napisał:

Piotr, czy Evoke i Focus to ta sama liga grania według Ciebie?

Dla mnie Focusy grają równiej, tzn. głośniki są lepiej ze sobą sklejone. Mimo trochę lepszego dźwięku na górze, jako całość dla mnie Focusy wygrywają. To jednak pewnie skutek moich preferencji, ale na pewno przejście z Focus na Evoke to krok w bok nie do przodu.

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

lepiej zapodajcie po jakimś ulubionym albumie, który będę mógł posłuchać z Evoke i jako pkt odniesienia z Excite. 

Ja po włączeniu tych dwóch płytek szybko wybrałbym te właściwe dla mnie.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ziko369 napisał:

Death Metal w jazzowym wydaniu ;-)))

Nie siej paniki ? - to jest po prostu Monk w orkiestrowych aranżacjach Holmana. Regularna forma, tradycyjne granie, bardzo fajnie skrojone i zagrane przez klasyczny, rozbudowany 16-osobowy big band. Jaki metal w jazzowym wydaniu? Wszystko pięknie czytelne i standardowo rozegrane - tak brzmią typowe big-bandy z pięcioma woodwindami i ośmioma brassami - średniej klasy hi-fi nie powinno mieć problemu z odtworzeniem tych dęciaków. Mam tę płytkę od początku - od końca lat dziewięćdziesiątych razem z innym projektem, a mianowicie 'A View From The Side' - również w xrcd. Dęciaki, sekcja, piano... wszystko pięknie nagrane, bez mętliku, z bardzo dobrą panoramą, rozdzielczym dżwiękiem i świetnym nasyceniem, niemalże konturowo. Bardzo dobrze nagrany big-band - i jeden i drugi. A że gęsto - to przecież normalne w tak skonstruowanej orkiestrze...??? Jak już chcesz gęstego lasu dżwęków brassu i woodwinds, to polecam przyjrzeć się Lutherowi Thomasowi & Human Arts Ensemble - może dwie płytki: 'Banana' i 'Funky Donkey' Vol.1 & 2, ewentualnie orkiestrowe rzeczy Dona Ellisa z lat 70-tych. To są regularne płyty nagrane wcześnie, o średniej jakości, właśnie w latach 70-tych - jak już testować sprzęta pod względem rozdzielczości i w ogóle odtwarzania górnych rejestrów drewna i mosiądzu, to właśnie tam szukałbym czegoś takiego, a nie w porządnych i wybornych realizacjach xrcd z końca lat dziewięćdziesiątych...??? Please ☺️

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A dlaczego niby ma testować  głośniki na jakimś hujstwie realizacyjnym...

Dałem specjalnie świetna realizację...

7 minut temu, Chicago napisał:

- to jest po prostu Monk w orkiestrowych aranżacjach Holmana.

No patrz ... nie zauważyłem ;-)))

8 minut temu, Chicago napisał:

Jaki metal w jazzowym wydaniu? 

Co Ci mam powiedzieć? 

I tak nie zrozumiesz...o co mi chodziło...

10 minut temu, Chicago napisał:

ak już testować sprzęta pod względem rozdzielczości i w ogóle odtwarzania górnych rejestrów drewna i mosiądzu, to właśnie tam szukałbym czegoś takiego, a nie w porządnych i wybornych realizacjach xrcd

Po co?

Realizacje  chcesz systemem hi-fi naprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ziko369 napisał:

I tak nie zrozumiesz...o co mi chodziło...

To mi wytłumacz, zamiast się naprężać...??? O co Ci chodziło?

7 minut temu, ziko369 napisał:

Realizacje  chcesz systemem hi-fi naprawiać?

Tego już kompletnie nie rozumiem? Dobra realizacja zabrzmi dobrze na wszystkim - zła, nie na wszystkim. O to mniej węcej chodzi, a nie o jakieś naprawianie. Obudż się i nie pociskaj kitu, Ziko ?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywając big-band Holmana 'death metalem', to trochę pojechałeś pasem po całości, nie sądzisz? Co to za analogia? Odebrałem to jako materiał z ciężką realizacją i nie każde kolumny mogą sobie z tym poradzić w kwestii czy też kontekście rozdzielczości - dlatego zapaliła mi się czerwona lampka. Akurat z tymi nagraniami Holmana w xrcd nie powinno być żadnego problemu w setupie z rozsądnymi zestawami głośnikowymi. No offence - peace!

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Chicago napisał:

No offence - peace!

Oj Chicago...porównanie do Death bo dźwięków dużo...pięknie podanych dźwięków :-), znawca jazzu Wie, że dęciaki mają być "sobą"...itd.,  itd.

Zaproponował bym Adamowi coś z ciężkiego stanu ale nie słucha takiej muzyki...to jest dopiero test systemu ;-)))

Pozdrawiam ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Roxi napisał:

Nie zapomnij tylko wyciągnąć z środka zwrotnicy, dobrze sfotografować i dokumentacje zamieścić na forum ? Jak trochę w środku podłubiesz, to nikt nie będzie miał Ci za złe ?

Evoki sa nierozbieralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 08:20, Roxi napisał:

Adaś ? Wybierz sobie monitorki z myślą o dłuższej perspektywie. Na pewno nie będą to Evoke10, bo za chwile znowu Cie będzie nosił. Coś tam dozbieraj i kup coś, co da Ci spokój ducha na lata, a nie znowu za chwile będziesz wymieniał. Nie ukrywam, że sam ten błąd małego progresu popełniałem. Lepiej kupić raz, dobrze i mieć to, co się chce ? A tak znowu za chwile będziesz czytał o Esotarze itd. i wszystko zacznie się od początku.

Święte słowa

staram sie stosować w wielu innych sprawach(w miarę możliwości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w końcu zgodę salonu na wysyłkę (co nawet z "mojego" salonu, gdzie nabyłem swoje piecyki nie było możliwe a reszta salonów zbywała mnie twierdząc, że to praktycznie to samo co Excite) więc posłucham, może lepiej wejdą w pokój, może wcale nie są jak dwie krople wódki w stosunku do Excite. A jak się nie spodobają to przecież też tragedii nie będzie. Jestem nastawiony optymistycznie, w końcu to Dynaudio. Mam nadzieję, że problemem będzie tylko powierzchowność czyli jaki kolor wybrać, a te dwie najciemniejsze wersje tak samo mi się podobają ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu bardzo podobny do głośników z serii Excite. A jak już wspomniałeś o Focusach to taka  mało znacząca ciekawostka, Focus 160  u Niemców w recenzji otrzymał taką samą ilość pkt jak Evoke 10. 


Wiesz co ja myśle o tych punktach? ...nie będę mówił lepiej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością tak zrobię, od razu z tym co pomiędzy tymi ślicznotkami stoi ? Może ktoś podać jakie to klamoty to zaraz w ciemno zamawiam bo ładne są ?

Roxi przypominam - 12 m2, jak to wszystko wstawię to zabraknie miejsca, gdzie będę mógł spocząć i słuchać ale to w sumie drobiazg... 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam 38 napisał:

Roxi przypominam - 12 m2, jak to wszystko wstawię to zabraknie miejsca, gdzie będę mógł spocząć i słuchać ale to w sumie drobiazg... 

A co Ty myślisz, że ja mam jakąś sklerozę czy jak? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam 38 napisał:

Z przyjemnością tak zrobię, od razu z tym co pomiędzy tymi ślicznotkami stoi ?

Na górnej półce masz Octave lampkę i gramofon Transrotora ? Oferta Nautilusa. Jak na moje ucho, to nic temu zestawieniu nie brakuje i ładnie ta lampka się zgrywa z tymi S40.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnej półce masz Octave lampkę i gramofon Transrotora  Oferta Nautilusa. Jak na moje ucho, to nic temu zestawieniu nie brakuje i ładnie ta lampka się zgrywa z tymi S40.


Mi się średnio podobało. Zbyt jasno gra taki system na górze. Octave to dość rozdzielcze i chłodne w przekazie urządzenia jak na lampowce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Z przyjemnością tak zrobię, od razu z tym co pomiędzy tymi ślicznotkami stoi ? Może ktoś podać jakie to klamoty to zaraz w ciemno zamawiam bo ładne są ?

Roxi przypominam - 12 m2, jak to wszystko wstawię to zabraknie miejsca, gdzie będę mógł spocząć i słuchać ale to w sumie drobiazg... 

Z kuchni będziesz słuchał...żony tak lubią słuchać ;-)))...to Ty też dasz radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.