Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, hifi.rafa napisał:

Czy nowa czy starsza seria sytuacja ma się podobnie. Czy w pl czy w innych bardziej zamożnych krajach tez może być podobnie. Na realizacje zamówienia czekałem 10 tyg plus wysyłka.

Może nie mam racji, ale jestem głęboko przekonany, że tego typu kolumny Producenci robią w duzo mniejszych ilościach.. i to dotyczy myślę wielu Producentów. Ja bym tak robił jakbym był Prezesem takiej firmy.. Bo to nie jest tak, że np w Niemczech to kolejki się ustawiają po tego typu kolumny. 

Godzinę temu, ps39 napisał:

Mimo tych kąśliwych uwag zamierzam ich posłuchać, ot tak z ciekawości i miłości do Dynek. Powinienem to zrobić już tydzień temu tylko cały czas praca i praca, a teraz urlop. Tak myślę, że po urlopie przyjdzie na to czas.

Masz na myśli confidensy ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lolek126 napisał:

Może nie mam racji, ale jestem głęboko przekonany, że tego typu kolumny Producenci robią w duzo mniejszych ilościach.. i to dotyczy myślę wielu Producentów. Ja bym tak robił jakbym był Prezesem takiej firmy.. Bo to nie jest tak, że np w Niemczech to kolejki się ustawiają po tego typu kolumny. 

Widzę Lolek, że się wywczasowaleś i zaczynasz brać się za robotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 16:10, Adam 38 napisał:

(...) gdy chodzi o Dynaudio to jestem wyjątkowo mało obiektywny ( nic mi po nich nie gra bardzo dobrze, zawsze a to brakuje nasycenia i dźwięczności wysokich a to wokale jakieś zgaszone, a to wykonanie nie takie perfekcyjne itd.)

Wybaczcie moją sugestie w tym klubie, ale jeśli nie słuchałeś jeszcze Xavianów to warto nadrobić zaległości ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolek126 napisał:

tak sobie myślę, że to nie jest kwestia, że ta seria w pierwszej kolejności na razie leci np  do bogatszej Europy...

Do Chin kolega idzie tego lwia część.

Tam jest znacznie wiekszy rynek niz cała Europa razem wzięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem żadnych Xavianów.

Nie/Słynna już stała się moja niedoszła trzynasta ? para monitorów jako następcy X14, którymi miały być Evoke 10 lub Usher S520 ale w jednym przypadku dla Audiofast nagle odcięto dostęp do neta ? a na Evoke przyjdzie jeszcze czas. Tak z ciekawości podliczyłem ile to już monitorów skonfrontowałem z X14 i te 12 par to było jakieś dwa lata temu..., do chwili obecnej było tego jednak więcej a X14 ciągle się ze mnie śmieją i właśnie wesoło "ruszają brzuszkami" ?

Mówisz kocurro, żebym zapukał do Premium Sound ? No niby mają tam jakieś Perełki ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie słuchałem żadnych Xavianów.

Nie/Słynna już stała się moja niedoszła trzynasta ? para monitorów jako następcy X14, którymi miały być Evoke 10 lub Usher S520 ale w jednym przypadku dla Audiofast nagle odcięto dostęp do neta ? a na Evoke przyjdzie jeszcze czas. Tak z ciekawości podliczyłem ile to już monitorów skonfrontowałem z X14 i te 12 par to było jakieś dwa lata temu..., do chwili obecnej było tego jednak więcej a X14 ciągle się ze mnie śmieją i właśnie wesoło "ruszają brzuszkami" ?

Mówisz kocurro, żebym zapukał do Premium Sound ? No niby mają tam jakieś Perełki ?

Spróbować warto  w miarę niedaleko są ? (teraz druga wersja tychże Perełek wydana została)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

(...) Mówisz kocurro, żebym zapukał do Premium Sound ? No niby mają tam jakieś Perełki 

Myślę, że warto abyś dał im szanse, bo wszelkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że mogą być tym czego szukasz ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie udało posłuchać się S25se + EC AW400 ...wzmacniacz całkowicie/kompletnie panował nad kolumnami

myślę że jest to odpowiednie  połączenie ...energia, rozmach, swoboda, ładna barwa to takie podstawowe

cechy tego brzmienia....aby całość nabrała jeszcze większego wyrafinowania (CD nie był najwyższych lotów) to kumpel

chce zmienić odtwarzacz....moje propozycje były Audio Resarch CD8 lub Metronome CD8T

 

 

 

 

3.jpg

jeszcze jedna fotka...jestem mile zaskoczony jak ładnie wokale wypadły

1.jpg

...pierwszego dnia słuchałem kilka godzin, następnego dnia trochę więcej...

brzmienie jest muzykalne, wciągające z takim oddechem i do tego bardzo  przyjemne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rambo54 napisał:

Do Chin kolega idzie tego lwia część.

Tam jest znacznie wiekszy rynek niz cała Europa razem wzięta.

Na pewno tak jest jak piszesz, tylko mi chodzi o to, że jak komuś bardzo zależy, aby mieć po jednej sztuce w dystrybucji ( a np 20 i 30 po dwie pary) to raczej jest to osiągalne , nawet jeśli dystrybutorem jest się w "Biedniejszej Europie .. "

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

wreszcie udało posłuchać się S25se + EC AW400 ...wzmacniacz całkowicie/kompletnie panował nad kolumnami

myślę że jest to odpowiednie  połączenie ...energia, rozmach, swoboda, ładna barwa to takie podstawowe

cechy tego brzmienia....aby całość nabrała jeszcze większego wyrafinowania (CD nie był najwyższych lotów) to kumpel

chce zmienić odtwarzacz....moje propozycje były Audio Resarch CD8 lub Metronome CD8T

 

Na pewno bardzo ładnie gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeszcze jedna uwaga....kolega za AW400 + pre 4.7 dał drobinę ponad 20tys

wątpię żeby jakaś integra  (tranzystor/lampa) do 20-25 tys zagrała z S25 tak dobrze jak AW400 + 4.7

... na okrasę jeszcze dostajemy ładnie wyglądający zestaw  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Miroslav1 napisał:

..jeszcze jedna uwaga....kolega za AW400 + pre 4.7 dał drobinę ponad 20tys

wątpię żeby jakaś integra  (tranzystor/lampa) do 20-25 tys zagrała z S25 tak dobrze jak AW400 + 4.7

... na okrasę jeszcze dostajemy ładnie wyglądający zestaw  ?

Jak widać, nie potrzeba wydawać majątku aby mieć bardzo fajny system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roxi napisał:

Jak widać, nie potrzeba wydawać majątku aby mieć bardzo fajny system ?

...aby całość dopracować to pewnie jeszcze trzeba wydać trochę kasy - CD + lepsze  pre

ale o AW400 mam jak najlepsze zdanie .... a  tą energię grania chciałbym mieć u siebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miroslav1 napisał:

...aby całość dopracować to pewnie jeszcze trzeba wydać trochę kasy - CD + lepsze  pre

 ale o AW400 mam jak najlepsze zdanie .... a  tą energię grania chciałbym mieć u siebie ?

Może kolega się zainteresuje tym DAC, co Triode kupił. Ma xlr, a po wymianie kondensatorów na Mundorfy i lamp, ponoć świetnie się spisuje. Do tego jakiś trasnport plików obsługujący Roona. Jakość już może być coraz bliższa dobrego CD ? 

Czekam na przesyłkę z Chin Opery Consonance transportu plików. Obsługuje właśnie Roona, DSD, wsparcie dla Qobuz, zewnętrzne, liniowe zasilanie, a kosztuje 600 USD zestaw. Nie wiem jeszcze to poziom, ale może warto pójść tą drogą, choć ARC8 wiadomo, że dobry jest grajek ? Na pewno lepszy niż CD Electocompanieta z jakiego ja gram.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Roxi napisał:

Czekam na przesyłkę z Chin Opery Consonance transportu plików. Obsługuje właśnie Roona, DSD, wsparcie dla Qobuz, zewnętrzne, liniowe zasilanie, a kosztuje 600 USD zestaw.

Który dokładnie?

Szukam też czegoś dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rambo54 napisał:

Obudowa do Maliny za 600$ czy jednak cos wiecej ?

Płacimy tez za wsparcie dla Roon i Tidal

Też się właśnie zastanawiam czy to jednak coś więcej niż tylko przebieraniec. 

Wsparcie dla roon można zrobić softem dla Moode czy gotowym RoPieee. Tidala Roon ma w sobie.  Wygląda ładnie a jak gra w porównaniu np.  z takim digione signature trzeba by porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Whyduck napisał:

I 7 letnia gwarancja poszła się bzykać ?

Adaś by nie przeżył!

Powiem tak, poczekajmy na efekt finalny a potem czy za miesiąc, dwa "nasze" klubowe ? X44 nie trafią na bazarek. Tak, wiem że modyfikacjami można z niższych serii otrzymać 80% brzmienia z topowych Dynek ale ja jakoś nie potrafię brzmienia przełożyć na te matematyczne procenty itd. I owszem Whyduck, jestem sceptycznie nastawiony do modyfikacji Dynek, dalej uważam, że z Excite nic lepszego się nie zrobi, a to, że będzie inaczej - pewnie tak. Czekam na opis zmian brzmienia ww Dynek w wykonaniu Daniela całkowicie zrelaksowany ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, poczekajmy na efekt finalny a potem czy za miesiąc, dwa "nasze" klubowe X44 nie trafią na bazarek. Tak, wiem że modyfikacjami można z niższych serii otrzymać 80% brzmienia z topowych Dynek ale ja jakoś nie potrafię brzmienia przełożyć na te matematyczne procenty itd. I owszem Whyduck, jestem sceptycznie nastawiony do modyfikacji Dynek, dalej uważam, że z Excite nic lepszego się nie zrobi, a to, że będzie inaczej - pewnie tak. Czekam na opis zmian brzmienia ww Dynek w wykonaniu Daniela całkowicie zrelaksowany  


Również czekam na efekt końcowy w x44 kolegi Roxiego. I bardzo bym chciał aby okazało się , że faktycznie jest w nich duży potencjał. Ale nigdy nie miałem okazji posłuchać modyfikowanych dynek więc póki co podchodzę do tego z dystansem. Aczkolwiek patrząc na drivery w Excite i przyzwoitą obudowę wydaje mi się, że całkowitą rozbudową zwrotnicy (a nie tylko wymianą elementów w bierzącej) jesteśmy w stanie wycisnąć z nich więcej niż oferuje producent (patrz x18 vs F160, drivery i obudowa bardzo zbliżone, a zwrotka zupełnie inna i brzmienie również).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrSalieri napisał:

Z tego co widzę to jest playerek a nie czysty transport oraz chyba ładnie opakowana malinka ?

Są playerki i transporty. Może być, że jest to poziom maliny ? Jak się podłączy, to zobaczymy.

Godzinę temu, Whyduck napisał:

Również czekam na efekt końcowy w x44 kolegi Roxiego. I bardzo bym chciał aby okazało się , że faktycznie jest w nich duży potencjał. Ale nigdy nie miałem okazji posłuchać modyfikowanych dynek więc póki co podchodzę do tego z dystansem. Aczkolwiek patrząc na drivery w Excite i przyzwoitą obudowę wydaje mi się, że całkowitą rozbudową zwrotnicy (a nie tylko wymianą elementów w bierzącej) jesteśmy w stanie wycisnąć z nich więcej niż oferuje producent (patrz x18 vs F160, drivery i obudowa bardzo zbliżone, a zwrotka zupełnie inna i brzmienie również).

Dokładnie jest jak mówisz. Inaczej ta modyfikacja nie miałaby sensu. SKrzynka jest całkiem solidna, głośniki pomijając ich znany charakter również są dobre. Kolumna dodatkowo w środku będzie wygłuszona matami, dostanie całkiem nowe zwrotnice na Mudorfach Supreme, okablowanie itd. Stara zwrotka pozostanie nietknięta. Tak więc w razie czego pozostanie pełen oryginał. Gwarancji się specjalnie nie boję. Większe znaczenie ma, co z tego wyjdzie. Idealne kolumny do takiej modyfikacji. Ryzyka też jakiegoś wielkiego nie ma. Jest zabawa i nowy experience ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.