Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MrSalieri napisał:

Daj znać jak gra.  Może być na PW żeby tutaj nie zakłócać ?

Najtaniej wychodzi jego zakup w Chinach. Można pewnie sobie załatwić lub ktoś ma swój zasilacz liniowy. Może to też być marny poziom. W końcu to chiński grajek. Nikomu nic nie polecam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Roxi napisał:

SKrzynka jest całkiem solidna, głośniki pomijając ich znany charakter również są dobre. Kolumna dodatkowo w środku będzie wygłuszona matami, dostanie całkiem nowe zwrotnice na Mudorfach Supreme, okablowanie itd. Stara zwrotka pozostanie nietknięta.

Skrzynia i głośniki są bardzo dobre.

i warte znacznie więcej niż Mundorfy Supreme.

Warto też ustalić, jakie tam bedą rezystory. by nie powielać błędu made in Dynaudio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
15 godzin temu, Roxi napisał:

Może kogoś zainteresuje X44 w rosole ?

20190527_164802.jpg

20190527_164458.jpg

20190527_164813.jpg

20190527_164306.jpg

20190527_164809.jpg

20190527_163538.jpg

20190527_164514.jpg

20190527_163543.jpg

20190527_164144.jpg

20190527_164508.jpg

20190527_164851.jpg

20190527_164134.jpg

Panowie to jakiś żart?

Czy Wy nie macie już w ogóle wstydu?

 

Dopiero co dwa dni temu, była wielka burda w klubie S16, użytkownicy portalu dowiedzieli się od Pana Grzegorza Rogali, że są "chamami", moderacja dowiedziała się, że są "debilkami", a wszystko dlatego, że ktoś wyliczył koszty podzespołów kolumny s16hz, co zostało odebrana jako atak. OK, zasady klubów są takie, że nie piszę się negatywnie o marce klubowej, więc posty zniknęły na prośbę prowadzącego klubu - chociaż defacto samo wyliczenie kosztów podzespołów ciężko nazwać atakiem wg. mnie (zwłaszcza, że akurat koszty podzespołów były tam wysokiej klasy).   

 

I po tym wszystkim, załoga klubu S16, wchodzi do klubu Dynaudio, wrzuca zdjęcia produktu Dynaudio po to by poddać je publicznej krytyce, zdjęcia wykonane w warsztacie Grzegorza Rogali i na prawdę nie widzicie w tym nic złego?? Nie widzicie tu konfliktu interesu? Nie widzicie tu hipokryzji, w kontekście wydarzeń sprzed paru dni?  

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, plastik1989 napisał:

I po tym wszystkim, załoga klubu S16, wchodzi do klubu Dynaudio, wrzuca zdjęcia produktu Dynaudio po to by poddać je publicznej krytyce, zdjęcia wykonane w warsztacie Grzegorza Rogali i na prawdę nie widzicie w tym nic złego?? Nie widzicie tu konfliktu interesu? Nie widzicie tu hipokryzji, w kontekście wydarzeń sprzed paru dni?  

Plastik, ale o czym Ty mówisz? Widziałeś jakieś słowo krytyki z mojej strony?

To są tanie kolumny. Dynaudio dało solidną skrzynkę, bardzo dobre głośniki. Gdzieś są oszczędności i ja nie mam do nich pretensji. Właściciele Dynaudio chętnie z ciekawości mogą zobaczyć środek kolumny. Chyba się zagalopowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, Roxi napisał:

Plastik, ale o czym Ty mówisz? Widziałeś jakieś słowo krytyki z mojej strony?

To są tanie kolumny. Dynaudio dało solidną skrzynkę, bardzo dobre głośniki. Gdzieś są oszczędności i ja nie mam do nich pretensji. Właściciele Dynaudio chętnie z ciekawości mogą zobaczyć środek kolumny. Chyba się zagalopowałeś ?

Nie zagalopowałem się. Sorry Panowie, ale to nie wątek reklamowy S16. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, plastik1989 napisał:

Nie zagalopowałem się. Sorry Panowie, ale to nie wątek reklamowy S16. 

Nie mam pojęcia o czym Ty mówisz?? Rambo cały czas modyfikuje swoje Dynaudio. Dlaczego ja nie mogę tego robić. 

Nie wciągaj mnie Plastik w Twoje prywatne sprawy i moich kolumn Dynaudio. Brałem jeszcze dwie osoby, które miały mi je zmodyfikować. Wyszło, że Grzegorz. Zapędzasz się zdecydowanie w Twoich domniemaniach w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, Roxi napisał:

 Dlaczego ja nie mogę tego robić.

Ale Ty to robisz? Czy zleciłeś firmie dla której Dynadio jest konkurencją? 

Bo modyfikować możesz, możesz też to zlecać, ale robienie reklamy S16 kosztem Dynaudio w klubie Dynaudio jest niedopuszczalne i nie zgodne z tym jak funkcjonują kluby na forum. Zresztą ciekawe jaka by była reakcja w klubie s16, gdyby ktoś rozebrał ich kolumny i wrzucił foty tunningu u konkurencji? Raczej nie za dobra, patrząc na to jak zareagowano na samo wyliczenie kosztu głośników.   

Tak więc, proszę przyjąć do wiadomości, że na tego typu zagrywki miejsca tu nie będzie. Niech Panowie walczą normalnymi zasadami marketingu, tj. reklama, baner, targi itd. Nie marketing szeptany.   

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rambo54 napisał:

Patrząc na te fabryczne zwrotnice, to nóż się w kieszeni sam otwiera ?

To jest na prawdę gorzej niż jak w Tonsilu za PRL ?

Co w tej zwrotce tak bardzo boli ? rezystory cementowe ? cewki powietrzne ? czy te elektrolity Bennica ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak połączeń "punkt w punkt". To nie podwyższa kosztów produkcji nawet o jednego centa.

Najgorsze z możliwych kondensatorów. Nawet w Altusach z PRL są foliowe.

Rezystory cementowe za 15gr detal, o indykcyjność 10 000x większej jak rezystory metalizowane, węglowe, czy drutowe.

Kabli się nie czepiam, mimo że widać że dali jakieś najtańsze. W małym monitorze wymiana kabli jest słyszalna na granicy percepcji. Być może w wysokiej obudowie zespołu głośnikowego ma to już zdecydowanie większy sens.

6 godzin temu, Roxi napisał:

Może użyjemy wersji Silver Oil. A jaką masz propozycję na wysokie tony?

Na żadne tony, żadnych Mundorfów. To moja propozycja, chyba że chcesz je usprawniać na kilka razy.

Ja Ci tego na pewno nie zabronie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rambo54 napisał:

Brak połączeń "punkt w punkt". To nie podwyższa kosztów produkcji nawet o jednego centa.

Najgorsze z możliwych kondensatorów. Nawet w Altusach z PRL są foliowe.

Rezystory cementowe za 15gr detal, o indykcyjność 10 000x większej jak rezystory metalizowane, węglowe, czy drutowe.

Kabli się nie czepiam, mimo że widać że dali jakieś najtańsze. W małym monitorze wymiana kabli jest słyszalna na granicy percepcji. Być może w wysokiej obudowie zespołu głośnikowego ma to już zdecydowanie większy sens.

Na żadne tony, żadnych Mundorfów. To moja propozycja, chyba że chcesz je usprawniać na kilka razy.

Ja Ci tego na pewno nie zabronie ! ?

punkt w punkt - i ta radiowa pajęczyna zbierające syf z eteru,  i co z tego że rezystory cementowe są tanie, już widzę jak uslyszysz różnice po wymianie na Mundorfy. Najgorsze kondy bo elekttolity czy że Bennici?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, babatular napisał:

punkt w punkt - i ta radiowa pajęczyna zbierające syf z eteru,  i co z tego że rezystory cementowe są tanie, już widzę jak uslyszysz różnice po wymianie na Mundorfy. Najgorsze kondy bo elekttolity czy że Bennici?

Widzę i słyszę, że nadajemy na "innych" falach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalsza eskalacja konfliktu personalnego w tym wątku  zakończy się blokadą kont

sprawy personalne zapraszam do admina

zachęcam do tematycznych  wpisów  o Dynaudio

Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio ma po prostu wszystkie przetworniki z wyższej półki, nawet w najtańszych Emit czy DM i dlatego musi kombinować w inny sposób. Ponieważ sami produkują głośniki to i tak opłaca się im być na rynku z tanimi seriami, tylko celowo muszą je trochę ograniczyć kiepskimi zwrotnicami, żeby nie były zbyt dużą konkurencją dla wyższych serii. Jak ktoś jest tego świadomy, to wie co z tym faktem zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio ma po prostu wszystkie przetworniki z wyższej półki, nawet w najtańszych Emit czy DM i dlatego musi kombinować w inny sposób. Ponieważ sami produkują głośniki to i tak opłaca się im być na rynku z tanimi seriami, tylko celowo muszą je trochę ograniczyć kiepskimi zwrotnicami, żeby nie były zbyt dużą konkurencją dla wyższych serii. Jak ktoś jest tego świadomy, to wie co z tym faktem zrobić. 


Dokładnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dynaudio ma po prostu wszystkie przetworniki z wyższej półki, nawet w najtańszych Emit czy DM i dlatego musi kombinować w inny sposób. Ponieważ sami produkują głośniki to i tak opłaca się im być na rynku z tanimi seriami, tylko celowo muszą je trochę ograniczyć kiepskimi zwrotnicami, żeby nie były zbyt dużą konkurencją dla wyższych serii. Jak ktoś jest tego świadomy, to wie co z tym faktem zrobić. 


Na efekty modyfikacji trochę jeszcze trzeba będzie poczekać, ale efekt może być ciekawy. Dziś wpisałem w system innego DAC z większa rozdzielczością i dynamiką niż CD Electrocompanieta. Ten drugi gra wyraźnie bardziej relaksująco. Może te źródło lepiej się zgrywać z Dynaudio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy takie czasy, że prawie wszyscy Producenci  kolumn mają modele z niższej półki i to bardzo z prostego względu, bo cyferki muszą się zgadzać  w księgowości.  A na drogie kolumny nawet w bogatej Europie nie ma kolejek....w końcu to nie jest towar pierwszej potrzeby i da sie żyć bez kolumn.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie lepiej pytanie, co by się w tym klubie działo i co miałbyś tu do czytania gdyby nie aktywność kilku userow. Nigdy nikt nie zabronił Tobie zamieszczania entuzjastycznych recenzji o nowych Contourach. Opisuj, wstawiaj zdjęcia, kable, nowe konfiguracje. Nikt nie będzie Ciebie hejtował. Śmiało kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, m4tech napisał:

Jeszcze trochę to niedługo tu przeczytamy, że najważniejsza w kolumnie jest zwrotnica, do niej projektant dorabia obudowę, a na końcu przypasowuje do tej zwrotnicy głośniki ?

W innym klubie już tak powiedzieli, przetworniki się nie liczą tylko fachowiec co robi kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Zadaj sobie lepiej pytanie, co by się w tym klubie działo i co miałbyś tu do czytania gdyby nie aktywność kilku userow. Nigdy nikt nie zabronił Tobie zamieszczania entuzjastycznych recenzji o nowych Contourach. Opisuj, wstawiaj zdjęcia, kable, nowe konfiguracje. Nikt nie będzie Ciebie hejtował. Śmiało kolego ?

ktoś kto cokolwiek dobrego chce napisać o Dynaudio powinien się najpierw trzy razy nogą przeżegnać... a największy hejt jaki dostrzegam ostatnio to hejt na markę Dynaudio

...ale są kluby na forum , gdzie czarny pijar jest tępiony, szkoda że nie w tym wątku

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto cokolwiek dobrego chce napisać o Dynaudio powinien się najpierw trzy razy nogą przeżegnać... a największy hejt jaki dostrzegam ostatnio to hejt na markę Dynaudio
...ale są kluby na forum , gdzie czarny pijar jest tępiony, szkoda że nie w tym wątku


Daj przykład hejtu na markę.
ktoś kto cokolwiek dobrego chce napisać o Dynaudio powinien się najpierw trzy razy nogą przeżegnać... a największy hejt jaki dostrzegam ostatnio to hejt na markę Dynaudio
...ale są kluby na forum , gdzie czarny pijar jest tępiony, szkoda że nie w tym wątku


Pojawiło się ostatnimi czasy wiele niezadowolonych opinii ze znacznych podwyżek cen oraz słabej jakości grania Excite. Czy to jest hejt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m4tech napisał:

Jeszcze trochę to niedługo tu przeczytamy, że najważniejsza w kolumnie jest zwrotnica, do niej projektant dorabia obudowę, a na końcu przypasowuje do tej zwrotnicy głośniki ?

A co w tym dziwnego takie budowanie stosują najlepsi fachowcy na świecie. 

W pewnej stoczni w Polsce postawiono stępke a teraz do niej będzie kreslony projekt promu. 

Można ?. Pzdr 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roxi napisał:

Daj przykład hejtu na markę.

pierwszy z brzegu

4 godziny temu, rambo54 napisał:

Od dawna nie produkują a kupują.

nic juz pewnie sami nie robią. jak inne koncerny.

 hejt na firmę? a jak nie to co to niby jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Rambo jest wielkim fanem marki. Po pierwsze nie ma w tym nic złego jak ktoś kupuje od kogoś głośniki. Po drugi przeczytaj dobrze, co zacytowałeś. ... jak inne koncerny... czy tu jest jakaś dyskryminacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roxi napisał:

Mylisz pojęcia. Rambo jest wielkim fanem marki. Po pierwsze nie ma w tym nic złego jak ktoś kupuje od kogoś głośniki. Po drugi przeczytaj dobrze, co zacytowałeś. ... jak inne koncerny... czy tu jest jakaś dyskryminacja?

nie mamy o czym rozmawiać w takim razie, jeśli nie dostrzegasz takich "smaczków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi, Rambo, Whyduck, Adam :), wszyscy  obecnie słuchamy na Dynkach. Owszem, czasem każdy z nas wyrazi jakieś niezadowolenie ale czy to źle? Źle, że piszemy to co myślimy? Roxi mógł pchnąć X44 dalej w świat i pójść do konkurencji, nie byłby to dla niego  jakiś finansowy problem a jednak chce zostać przy Dynaudio X44, inwestuje w nie dodatkowe, raczej nie małe środki czyli chce dalej się nimi cieszyć. A to znaczy, że je docenia i widzi w nich swoje naj. brzmienie. Nie ma sensu, żebyśmy między sobą zarzucali sobie hejt Dynaudio.

Dobra, idę sprzątać bo chociaż czysto to jutro moje ostatnie w tym życiu podejście do monitorów innego producenta i wszystko musi być perfekcyjnie przygotowane:) 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.