Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy macie namiar na kogoś, kto potrafiłby zmodyfikować ulepszyć in mówiąc wycisnąć wszystko z Dynaudio Focus 220 mk 2? Zależy mi na osobie, która zrobiłaby to profesjonalnie. Pozdrawiam
Dj


Ta ja już Tobie odpowiem, aby rozwiać kolejne wątpliwości. Pan Rogala tego Ci nie zrobi. To nie jest akcja reklamowa. Ale może Rambo, czy ktoś inny się podejmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie uważacie, że zbyt przywiązujecie się do kolumn jako takich. Może do samej marki? 

Kupowanie kolumn a następnie usilne szukanie osoby, która je za dodatkową kasę zmodyfikuje, jest odwrócenie kota ogonem. Nic wspólnego z powtarzalnością produktu, zachowaniem jego specyficznego charakteru. Efekt końcowy i tak będzie średni. Dalsza odsprzedaż nawet w części nie pokryje kosztów modyfikacji, ponieważ modyfikacja jest związana z waszymi osobistymi preferencjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie uważacie, że zbyt przywiązujecie się do kolumn jako takich. Może do samej marki? 
Kupowanie kolumn a następnie usilne szukanie osoby, która je za dodatkową kasę zmodyfikuje, jest odwrócenie kota ogonem. Nic wspólnego z powtarzalnością produktu, zachowaniem jego specyficznego charakteru. Efekt końcowy i tak będzie średni. Dalsza odsprzedaż nawet w części nie pokryje kosztów modyfikacji, ponieważ modyfikacja jest związana z waszymi osobistymi preferencjami. 


Wygląda mi to na hejt Dynaudio! Ukryta mowa nienawiści. Najlepiej nic więcej nie pisz w tym klubie !!! :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roxi

chyba nie wiesz co to jest hejt... Mowa nienawiści... A koga ja mam nienawidzieć? 

Czytam sobie ten wątek i spora część wpisów dotyczy ewentualnych lub dokonanych modyfikacji. Same nasuwają się te pytania.

Dynaudio, szczególnie dwudrożne kolumny mogą się podobać i są całkiem fajne jako entry level.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=59356]Roxi[/mention]
chyba nie wiesz co to jest hejt... Mowa nienawiści... A koga ja mam nienawidzieć? 
Czytam sobie ten wątek i spora część wpisów dotyczy ewentualnych lub dokonanych modyfikacji. Same nasuwają się te pytania.
Dynaudio, szczególnie dwudrożne kolumny mogą się podobać i są całkiem fajne jako entry level.    


Entry level ???

To nie jest mowa nienawiści tylko prowokacja :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejt na jakiegokolwiek Producenta w tym wypadku kolumn jest co najmniej niezdrowy, żeby nie napisać inaczej... Swoją opinię zawsze można napisać, aby ona była na pewnym poziomie, który nikogo nie będzie krzywdził. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak po jakimś miesiącu użytkowania Stand 6 Dynaudio przypomniało mi się ? że przecież można coś wsypać do nich, więc w ruch poszło prawie 10 litrów żwirku dla kotów, wybór w zoologicznym jest naprawdę zacny ? wydaje mi się, że wybrałem z tych drobniejszych ten o największym ciężarze właściwym i po zasypaniu, skręceniu, odpaleniu powiem tak: WARTO, jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił w swoich stojakach, to niech nawet chwili nie czeka. Teraz monitorek skręcony ze standem waży chyba jakieś 25kg ? 

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hi_aro napisał:

Słuchałem S25 w kilku konfiguracjach. Jest OK... ?

Słyszałeś tą ich sławną dziurę  na średnicy i plastikową górę ? ?

Tak wiele osób myśli że te paczki to jakiś szał, a na allegro dziś naliczyłem 7 par na sprzedaż.. ciekawe że nawet już za 7000zl są oferty a S40 drożej ?

 

9 godzin temu, Roxi napisał:

Rambo miał i chce kupić kolejne Dynaudio z czym się ogłaszał.

ja mam 4 pary kolumn Dynaudio. miałem ponad 10.

ile  mają Ci co komentują  konstruktywną krytykę słabości w kolumnach duńczyków ? 

taka rozmowa nie ma wiekszego sensu..

miały być Confidence 5 ale  kupiłem Pentamidy 3-100 ?

i radość zakwitła nowymi doznaniami ze słychania muzyki z Dynaudio, kiedy  jeszcze ekonomia tej marki nie brała  góry nad kunsztem techniki ?

czego i innym życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo to dla Ciebie Dymki grają te starsze, tak to należy Twój wpis rozumieć? A miałeś okazję posłuchać coś z nowej serii confidence ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rambo54 napisał:

Tak wiele osób myśli że te paczki to jakiś szał, a na allegro dziś naliczyłem 7 par na sprzedaż.. ciekawe że nawet już za 7000zl są oferty a S40 drożej ?

wybacz, może jakoś źle szukam, ale na allegro nie widzę ani jednej pary

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może oznaczać, że np. ludzie nie są zainteresowani generalnie monitorami od tego Producenta, po drugie dla części osób dalej są to za drogie zabawki, po trzecie nie podoba się granie ludziom  z tego monitora i po czwarte   -  wymieszane ze sobą wszystkie możliwości   .. Ale reasumując nie można powiedzieć jednoznacznie, że ten monitor ludziom się podoba lub nie czy też gro z osób zainteresowanych dalej np uważa, ze jest za drogo.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rambo54 napisał:

jednak sie żadne nie zmieniły wlasciciela. są w zakończonych. nawet te za 7900zl ze stand 6. 

jeśli chodzi Ci o te za 7900 zł ze stand 4 z giełdy hifi, to też mnie ciekawiło, że wiszą jeszcze w takiej cenie - wystarczy jednak skontaktować się ze sprzedającym - ogłoszenie nieaktualne

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzysiek napisał:

jeśli chodzi Ci o te za 7900 zł ze stand 4 z giełdy hifi, to też mnie ciekawiło, że wiszą jeszcze w takiej cenie - wystarczy jednak skontaktować się ze sprzedającym - ogłoszenie nieaktualne

no i ktoś skorzystał ? historia tego modelu na hifishark pokazuje że to była raczej "okazja".

Rynek wtórny jest dość okrutny dla sprzedawców, jeśli jest w tym samym czasie więcej podobnych ofert to czasami jedynym sposobem na przyspieszenie sprzedaży jest zejście z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 22:10, m4tech napisał:

: WARTO, jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił w swoich stojakach, to niech nawet chwili nie czeka. Teraz monitorek skręcony ze standem waży chyba jakieś 25kg ? 

a ten żwirek to nie pochłania wilgoci czasem? Ja użyłem piasku prażonego i też mi się podoba efekt .... ?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
26 minut temu, Svawo napisał:

a ten żwirek to nie pochłania wilgoci czasem? Ja użyłem piasku prażonego i też mi się podoba efekt .... ?

Jeśli pochłania wilgoć, to może być kłopot z rdzewieniem standów od środka. Nigdy sam tego problemu nie miałem, ale zawsze wrzucałem mieszankę wyprażany piach + zeolit i dla świętego spokoju parę ziarenek ryżu, by wciągnęło ewentualną wilgoć.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 01:05, rambo54 napisał:

Słyszałeś tą ich sławną dziurę  na średnicy i plastikową górę ? ?

 

 

Przyjedź do Krakowa, posłuchaj S25 i ... odwołaj co napisałeś. Gra system mądralo.

 

 

 

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchali i mierzyli w Stereophilu amerykańskim. Są wykresy na stronie magazynu, widać na nich że udało konstruktorom osiągnąć niezłą skuteczność  i niskie strojenie basu jak na 20 litrów obudowe. Ale dziura na średnicy jest i tyle. Wystarczy obok postawić  inne kolumny, nawet z tej samej stajni i to po prostu słychać. Tam jest dziura na 2500Hz na kilka decybeli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rambo54 napisał:

Słuchali i mierzyli w Stereophilu amerykańskim. Są wykresy na stronie magazynu, widać na nich że udało konstruktorom osiągnąć niezłą skuteczność  i niskie strojenie basu jak na 20 litrów obudowe. Ale dziura na średnicy jest i tyle. Wystarczy obok postawić  inne kolumny, nawet z tej samej stajni i to po prostu słychać. Tam jest dziura na 2500Hz na kilka decybeli.

 

Tak z ciekawości. Masz może pod ręką gdzieś te testy? Zetknął bym z ciekawości bo te testy w audio. Com to o kant... Rozbic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rambo54 napisał:

Słuchali i mierzyli w Stereophilu amerykańskim. Są wykresy na stronie magazynu, widać na nich że udało konstruktorom osiągnąć niezłą skuteczność  i niskie strojenie basu jak na 20 litrów obudowe. Ale dziura na średnicy jest i tyle. Wystarczy obok postawić  inne kolumny, nawet z tej samej stajni i to po prostu słychać. Tam jest dziura na 2500Hz na kilka decybeli.

 

Bierz inne kolumny, postawimy i posłuchamy. Coś widzę, że plstikowa góra już odpłynęła w niebyt. Szybko. 

 

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Tak z ciekawości. Masz może pod ręką gdzieś te testy? Zetknął bym z ciekawości bo te testy w audio. Com to o kant... Rozbic?

Przyłączam się do prośby o zamieszczenie tych testów, oraz poglądowo kilku innych monitorów. Ważne, aby były robione w ten sam sposób.  Kolumny mogą być z bierzącej produkcji, mogą być Dynaudio. Obojętne. 

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trab napisał:

Przyłączam się do prośby o zamieszczenie tych testów, oraz poglądowo kilku innych monitorów. Ważne, aby były robione w ten sam sposób.  Kolumny mogą być z bierzącej produkcji, mogą być Dynaudio. Obojętne. 

Ja pytałem z czystej ciekawości a nie ze złośliwości ? Tata ma s25 i chętnie zerknę w inne testy tych paczek o ile są dostępne. Ja nie mam zamiaru z nikim w polemikę wchodzić i się wykłócać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku wiele razy to było wklejane. 

dziury na średnicy nie słyszą głòwnie posiadacze S25. a wystarczy postawić  obok Contoury 1.1 za 1/5 wartość  Special 25.

do wad łącznie z plastikową góra, dodałbym jeszcze dudniący bas.

Nie mniej, monitor wyczynowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.