Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rambo54 napisał:

W tym wątku wiele razy to było wklejane. 

dziury na średnicy nie słyszą głòwnie posiadacze S25. a wystarczy postawić  obok Contoury 1.1 za 1/5 wartość  Special 25.

do wad łącznie z plastikową góra, dodałbym jeszcze dudniący bas.

Nie mniej, monitor wyczynowy. 

Lambirghini fatalnie jeździ po dziurach, czego nie rozumieją głównie ich posidacze. Wystarczy wsiąść do Daewoo Tico za mniej niż 1/50 ceny. 

Do wad łącznie z ogromnym zużyciem paliwa dodałbym jeszcze hałas silnika. 

Nie mniej, auto wyczynowe. 

 

p.s.

Porównanie Tico do Contour 1.1 jest bardzo przerysowane. Właściciele tego zacnego monitora jestem pewnien znają wartość swoich paczek i się nie obrażą na mnie. 

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

W tym wątku wiele razy to było wklejane. 

dziury na średnicy nie słyszą głòwnie posiadacze S25. a wystarczy postawić  obok Contoury 1.1 za 1/5 wartość  Special 25.

do wad łącznie z plastikową góra, dodałbym jeszcze dudniący bas.

Nie mniej, monitor wyczynowy. 

...  monitor wyczynowy -  biorąc pod wzgląd  ,,plastikową górę,,  i  ,,dudniący bas,, to takie określenie jest błędne 

    jeżeli mówimy o wyczynowym monitorze to przede wszystkim mam na myśli profesjonalny

  w przypadku wyżej wymienionych wad  raczej pasuje określenie monitor amatorski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z własnego doświadczenia. Tata s25 podpial pod Hegla H300 i słychać było delikatne cofnięcie średnicy tak jak opisuje Rambo i lekkie V. Aktualnie tata ma Lyngdorfa 3400 i jest bajecznie na nim. Nie słychać ubytków w paśmie. 

Co ważne. Po wpieciu mojego h360 dziury nie ma i pasmo jest wyrównane. Zależy od wzmacniacza. H300 było świetne ale jednak robiło coś dziwnego z tymi S25 moim zdaniem. H360 pięknie nimi steruje bez podbijania pasm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o dziurach i decybelach to takie pytanie mi się ogólnie nasuwa, co Panowie robicie z basem 60-90Hz który w każdym pomieszczeniu jest podbijany ponad normę słuchu i krzywej pomieszczenia o czasami kilkanaście dB. Czy przez to nie macie czasem dziury w paśmie 90-20000Hz i krótkiej dziury między XX-60Hz ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

uuaaa ?

obraza majestatu  jednak ?

Absolutnie nie. Piszę tylko wrażenia jakie mam i uważam że masz trochę racji w tym. Jest coś dziwnego na tym środku S25 i trzeba bardzo starannie zadbać o elektronikę i spory wpływ na to pasmo ma też stand na którym stoją s25, głównie jego wysokość. Mówię oczywiście o naszych warunkach odsluchowych i sprzęcie towarzyszącym. 

Korekcja Lyngdorfa działa sporo i tutaj pewnie Lyngdirf to wyrównuje i dlatego jest ok. Hegel H360 gra może mocniej do środka od H300? Nie wiem. Nie miałem jednego i drugiego jednocześnie. Wiem że z h300 było dziwnie. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S25 super wyczynowy monitor tylko z nazwy i ceny?. Dziurę ma i to na pewno bo przełączajac miedzy 2 parami kolumn co prawda 3drogi w tym samym systemie w dynkach połowy nie słychać a dudnienie to już domena dynaudio no cóż trzeba robić absorbery z wełny w rogach pokoju aby można było słuchać. To już stare modele z varioventem grały lepiej na basie niż te wszystkie bass reflexy. Słuchałem ostatnio też s 3.4 i na średnicy już troszkę lepiej od s25 ale dudnienie i brak niskiego basu to standard. Takie moje zdanie a mam z czym porównywać.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

może by tak spróbować podpiąć S25 pod ten wzmacniacz - wtedy istnieję  szansa że plastikowej góry  się nie usłyszy ...

... i jakiekolwiek dziury będą niegroźne ?

Więc sam sobie odpowiedziałeś do jakiej elektrowni trzeba te super monitory podpiąć aby zagrały i to tylko na 20cm basie, dla mnie mija się z celem a dziura i tak zostanie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna elektrownia. U mnie grały z Octave V70SE. Dziury nie słyszalem, a góra bardzo mi odpowiadała. Nie zostały u mnie tylko dlatego że funkcjonalność pomieszczenia w którym grały nie pozwalała na odsunięcie ich od ściany 1,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zibii napisał:

Może nie słyszałeś bo jesteś przyzwyczajony do charakteru grania dynek. Moc też lubią przynajmniej ja tak to odczułem miałem podłączone pod wzmacniacz coś ok 250W a później zmostkowałem końcówki aby grały w mono i było zdecydowanie lepiej.

To jest fakt. Bez duzej ilości prądu do Dynek nie ma co podchodzić. Tutaj czary nie pomogą. Jak nie ma minimum solidnych 200w na kanał to słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibii napisał:

Takie moje zdanie a mam z czym porównywać

...z czym porównywać to jedno, a mieć gdzie porównywać to inna sprawa,

ale rozumiemy, że referencyjne pomieszczenie z idealną odpowiedzią impulsowa na pewno dostępne, skoro taka pewność wyrokowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbii, Rabo54, 

wyrażanie swojego zdania w sposób, który nie pozostawia miejsca dla odmiennego gustu i doświadczenia irytuje. Mam odmienne zdanie od waszego i czuję się bardzo niekomfortowo czytając wasze posty. Taki autorytatywny styl wyrażania siebie jest zaprzeczeniem wzajemnego poszanowania stanowiącego fundament rozmowy w jakiej chciałbym brać udział. Szkoda, że ten styl dopadł rozmówców pokoju Dynaudio. 

Wydawało się, że dogmatem jest stwierdzenie, że są różne gusta co do prezentacji muzycznej. Różne, nie znaczy lepsze / gorsze, właściwe / niewłaściwe. 

Wydawało.

 

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy prześledzić pomiary i opis tych pomiarów przez głównego inżyniera dżwięku Stereophile - J.Atkinsona - i wszystko wiadomo. Opisy i opinie znawców forumowych należy raczej potraktować jako turystykę powiatową.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Trab napisał:

Zbii, Rabo54, 

wyrażanie swojego zdania w sposób, który nie pozostawia miejsca dla odmiennego gustu i doświadczenia irytuje. Mam odmienne zdanie od waszego i czuję się bardzo niekomfortowo czytając wasze posty. Taki autorytatywny styl wyrażania siebie jest zaprzeczeniem wzajemnego poszanowania stanowiącego fundament rozmowy w jakiej chciałbym brać udział. Szkoda, że ten styl dopadł rozmówców pokoju Dynaudio. 

Wydawało się, że dogmatem jest stwierdzenie, że są różne gusta co do prezentacji muzycznej. Różne, nie znaczy lepsze / gorsze, właściwe / niewłaściwe. 

Wydawało.

 

KOlego ja to zawsze tak mówię ,ważne jest to, że Tobie się podobają , ainnych zdanie w buty można wsadzić , bo przecież te kolumny stoją u Ciebie i to Tobie ma się podobać , a nie komuś z forum. Znam dwie osoby co mają takie kolumny i w obu wypadkach właściciele jak i Ci, którzy byli u nich są zachwyceni tym co można usłyszeć z tych monitorów. 

4 minuty temu, Chicago napisał:

Przecież wystarczy prześledzić pomiary i opis tych pomiarów przez głównego inżyniera dżwięku Stereophile - J.Atkinsona - i wszystko wiadomo. Opisy i opinie znawców forumowych należy raczej potraktować jako turystykę powiatową.

Wiesz zawsze można powiedzieć, że ten inżynier jest mało wiarygodny ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że są beznadziejne tylko mają problemu z basem dudnią itp i ciężko je ustawić taki urok?. Sam posiadam zestaw na dynaudio ale według swojej wizji i strojeniu i może jeszcze wykorzystam je do budowy kina domowego bo głośniki nadają się rewelacyjnie do gorszych realizacji dźwiękowych. Jeśli ktoś jest nimi zachwycony to ok tylko za tą kasę można znacznie lepiej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie audiofila to wieczne cierpienie, stare Dynki plastikowe na wysokich, zamulone i z "dziurą" - do tego trzeba elektrowni, żeby wydały dźwięk, nowe za jazgoczące, za jasne, za rozdzielcze, za chińskie i nie chcą grać z piecami z którymi lubiły się stare modele a do tego ciągle ten polipropylen zamiast "nowości" jak u innych  czyli np. papier... Aaaa byłbym zapomniał,  jeszcze zwrotnice. Normalnie audiofilska apokalipsa ? Prawda zibii?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicago napisał:

Dzięki Chicago.

Jestem zaskoczony tym jak Stereophile uznaje S25 za liniowe a ich brzmienie za rozjaśnione. Co więcej, tam gdzie ponoć jest dziura Joel Brinkley pisze "balance that was too forward in the upper midrange".

W moim odczuciu jest przeciwnie, te monitory mają tendencję do przedstawiania muzyki w lekko przyciemniony sposób.

Jak poniższy tekst ma się do "dziury" ?

"Moving higher in frequency, (ponad 300Hz - moje przypomnienie) the Special Twenty-Five's overall response looks impressively flat, with little evidence of the 2.4kHz crossover point. However, a slight excess of energy can be seen in the upper midrange and the tweeter appears to be balanced around 2dB too high in level. Both of these correlate with the slightly bright tonal balance I noted in my auditioning. Interestingly, while my measured response correlates in some respects with that published by Ultimate AV in their October 2004 issue, that magazine's samples had a slightly less hot treble. However, in his review notes, Joel Brinkley commented on a balance that was too forward in the upper midrange, which echoes my own feeling."
 

12 minut temu, zibii napisał:

Nigdzie nie pisałem, że są beznadziejne tylko mają problemu z basem dudnią itp i ciężko je ustawić taki urok?. Sam posiadam zestaw na dynaudio ale według swojej wizji i strojeniu i może jeszcze wykorzystam je do budowy kina domowego bo głośniki nadają się rewelacyjnie do gorszych realizacji dźwiękowych. Jeśli ktoś jest nimi zachwycony to ok tylko za tą kasę można znacznie lepiej?.

Znów jesteś wyrocznią nieznośną do czytania, która nie pozostawia miejsca dla innego gustu. Przeanalizuj swoje ostatnie zdanie.

To do twojej wizji według twojego doświadczenia można za tę samą kasę zbliżyć się bardziej, kupując coś innego niż S25. 

Widzisz tę różnicę która albo daje żyć, albo dusi ? 

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, zibii napisał:

... posiadam zestaw na dynaudio ale według swojej wizji i strojeniu...

Tutaj tkwi sedno. W strojeniu i w systemie jako całości. Zmieniłem przez lata wszystko, oprócz S25.

S25 są teraz najtańszym komponentem mojego systemu i nie jest to przypadek lub zaniedbanie.

W dziewięciu różnych miejscach zastosowane mam lampy. Jakie to daje możliwości strojenia ? Od tego może wręcz głowa rozboleć, nadmiar szczęścia. Udało mi się dobrać praktycznie wszystkie według mojego gustu i w razie chęci zmiany brzmienia ograniczam się do zamieniania lampy prostowniczej w dacu Lampizatora. Duża wrażliwość S25 na rodzaj sygnału dla mnie jest atutem a nie wadą. 

Co do ustawienia, to u m nie stoją a'la Ken Ishiwata. Czyli z bardzo mocnym dogięciem do środka. Większość osób reaguje niedowierzaniem patrząc na ustawienie i doświadczając pełnej stereofonii.

Wszystko to próby i podpowiedzi kolegów. 

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Wiesz zawsze można powiedzieć, że ten inżynier jest mało wiarygodny ?

Ale oczywiście lolku126-ty - na forum zawsze można powiedzieć co się chce, bo jest to w wielu punktach miejsce dezinformacji i audiofeelskiego brandzlowania. Co tam pomiary w Stereophile... ??? Opinie forum - to jest dopiero wiedza i wiarygodność!

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.