Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, AnAm said:

Panowie interesowało Mnie z czym grają te Dynaudio Contour 20 ,ponieważ kilku użytkowników pisało że są łatwe w napędzeniu.Tak się składa że ja je ruszyłem Mola Mola Kaluga z pre Mola Mola Makua, niestety mój Nad m32 zrobił z nimi wielką kupę hehe więc nie ma co łatwe jak cholera...

Ja u siebie napędzam je Octave v110 se z super black box, jak i zestaw Densena końcówki Densena B-350+ I pre B250. 

Zarówno jedno jak i drugie zestawienie na plus. 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Fud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chicago napisał:

To albo poprawność, albo gust. Można to połączyć, ale potrzebna jest realna świadomość muzyczna - bez niej, zostaje tylko gust. Tak sądzę, ale nie trzeba sobie tego brać do serca.

a wiesz , że można zakochać się bez realnej świadomości, w muzyce również... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. W dżwięku i całym kompleksowym audio - jak najbardziej. Można się zakochać i ta choroba nie opuszcza duszy i świadomości do końca - wypadkowa sztuki i inżynierii - czyli co?  Muzyka i jakość brzmienia - ja to rozumiem, bo pochodzę z obszarów audiofilskich, chociaż muszę się pochwalić, że niejakość brzmienia ciekawej muzyki przestała mnie irytować - znoszę dzielnie 'niejakość' parkerowskich płyt i wczesnego chicagowskiego bluesa. Ale faktem jest, że płaskość i brak blasku w nagraniu do dziś mnie poniekąd trochę dyskomfortuje - anyway, widzę i słyszę inaczej i o wiele więcej niż 20 lat temu - ale to akurat nie jest kwestia audiofilska... nie chwaląc się ?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Fr@ntz napisał:

W ramach trzymania ręki na pulsie - od wczoraj seria Evidence ... przeszła do historii ?

Szkoda - jedne z najlepszych hi-endowych zestawów jakie słyszałem. Z monosami No.33 i referencyjnym No.32  brzmiały jak 'milion dolców'. Ten dżwięk jakoś tak utrwalił mi się w pamięci od 1999 roku ?

 

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contour 1.8  (mk1) 

Godzinę temu, herbatka88 napisał:

Witam wszystkich, mam pytanko do wszystkich miłośników dynaudio. Kiedyś natknałem sie na kolumienki z membrana bierna ale za chiny niemoge sobie przypomniec jaki to model był, wiem jakis contour, czy pomożeci mi w tym temacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rusio napisał:

Witajcie,

Czy wzmacniacz Rotel A14 będzie dobrym kompanem do Dynaudio Excite X14, czy będzie je w stanie prawidłowo napędzić?
Ewentualnie jaki inny wzmacniacz polecacie do tych monitorów w kwocie tak do 5000 zł?
Naim? Roksan?
 

Ja napędzam x34 2x70w z końcówki rotela. W 16 m2 wystarczająco poprawnie. Myślę że w Twoim wypadku nie powinno być problemu oczywiście mówiąc o mocy, prądzie ale czy to się zgra z sobą trzeba posłuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2019 o 09:19, Rusio napisał:

Witajcie,

Czy wzmacniacz Rotel A14 będzie dobrym kompanem do Dynaudio Excite X14, czy będzie je w stanie prawidłowo napędzić?
Ewentualnie jaki inny wzmacniacz polecacie do tych monitorów w kwocie tak do 5000 zł?
Naim? Roksan?
 

Polecam wzmacniacz Abrahamsen V 2.0

UP. U mnie gra on z Dynaudio Contour 1.1

i daje radę ,a jak wiadomo te kolumny nie są zbyt łatwe do napędzenia.Wzmacniacz ma 2x70 przy 8 ohmach lub 2x140 przy 4 ohmach.Da radę na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sens zastanawiać się nad Special Forty, i podłączeniu do Denona 1520 AE, czy lepiej z tym wzmacniaczem nie wchodzić w temat?

Czy te głośniki mają dobre zejście basowe , większa jak w Klipsch 160M, lub Monitor Audio Silver 100, miał ktoś możliwość porównania i może się podzielić informacją?

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worms napisał:

Panowie jest sens zastanawiać się nad Special Forty, i podłączeniu do Denona 1520 AE, czy lepiej z tym wzmacniaczem nie wchodzić w temat?

Czy te głośniki mają dobre zejście basowe , większa jak w Klipsch 160M, lub Monitor Audio Silver 100, miał ktoś możliwość porównania i może się podzielić informacją?

Moim zdaniem jak chce się mieć wyraźnie lepsze, równiejsze przetwarzanie basu to należałoby poszukać kolumn podłogowych. Np. Excite x34 lub coś z serii Evoke 30 lub wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, worms napisał:

Panowie jest sens zastanawiać się nad Special Forty, i podłączeniu do Denona 1520 AE, czy lepiej z tym wzmacniaczem nie wchodzić w temat?

Czy te głośniki mają dobre zejście basowe , większa jak w Klipsch 160M, lub Monitor Audio Silver 100, miał ktoś możliwość porównania i może się podzielić informacją?

Zejście na pewno Dynaudio mają trochę lepsze, charakter basu będzie jednak trochę mniej dynamiczny a bardziej zaokraglony, miękki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2019 o 09:19, Rusio napisał:

Witajcie,

Czy wzmacniacz Rotel A14 będzie dobrym kompanem do Dynaudio Excite X14, czy będzie je w stanie prawidłowo napędzić?
Ewentualnie jaki inny wzmacniacz polecacie do tych monitorów w kwocie tak do 5000 zł?
Naim? Roksan?
 

Miałem niedawno ten wzmacniacz do X18 w 20m kw. Polecam. Równe, bezpieczne brzmienie. W bezpośrednim porównaniu przegrał z NAD 375, ale to na X18, które są wg mnie bardziej przejrzyste i odkrywają więcej szczegółów niż X14. "Założę się", że zestawienie A14 + X14 da dobrze poukładany dźwięk na długie godziny słuchania. Warto spróbować.

20190601_185340_HDR-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2019 o 09:25, freepio napisał:

Miałem niedawno ten wzmacniacz do X18 w 20m kw. Polecam. Równe, bezpieczne brzmienie. W bezpośrednim porównaniu przegrał z NAD 375, ale to na X18, które są wg mnie bardziej przejrzyste i odkrywają więcej szczegółów niż X14. "Założę się", że zestawienie A14 + X14 da dobrze poukładany dźwięk na długie godziny słuchania. Warto spróbować.

20190601_185340_HDR-1.jpg

Serdeczne dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/4/2019 at 2:38 PM, nieolo said:

Panowie dajcie jakieś sprawdzone  propozycje wzmacniaczy z drugiej ręki do Focus 220. Max. 6-7 tyś. zł ale lepiej taniej.

Odpadają: naim supernait, roksan caspian, leema tucana.

 

Możesz poszukać dzielonki Densena B200/320 (300xs to to samo). Ogólnie sam gram na Densenie i Octave. Miałem B200 I B300xs z contour 1.1 jak i Focus 160. Bardzo dobre połączenie jeżeli chodzi o sygnature brzmienia z Dynaudio. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2019 o 23:16, Fud napisał:

Możesz poszukać dzielonki Densena B200/320 (300xs to to samo). Ogólnie sam gram na Densenie i Octave. Miałem B200 I B300xs z contour 1.1 jak i Focus 160. Bardzo dobre połączenie jeżeli chodzi o sygnature brzmienia z Dynaudio. 

Pozdrawiam. 

Dzięki za odpowiedź ale wolę jeden klocek. Może MF M6i by się sprawdził. Niestety obecnie nie ma ich dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ps39 napisał:

Czytałem i coraz bardziej chcę ich posłuchać. Bo recenzje często rozbudzają apetyt. Ciekawy jestem jaki będę miał po odsłuchu.

Też przeczytałem recenzję w highfidelity.pl i nie mogę za bardzo zrozumieć tego opisu. Z jednej strony zachwyty i zauroczenie nad 'naturalnością' i 'rozdzelczością', a z drugiej podkreślanie 'ciemności' brzmienia? Nie wiem jak to możliwe, że kolumny C 20 charakteryzyją się 'niebywale ciemnym' brzmieniem, ale 'pokazują niebywale dużo'. W opozycji do tych słów jest jeszcze to: 'Przed nami otwiera się okno do innego świata, który wydaje się bardziej realny (!) niż to, co mamy wokół nas. To oczywiście wynik tego, że dźwięk musi być bardziej realny, ponieważ słuchając muzyki wyłączamy jakieś 80% wrażeń, które dostarczane są przez oczy. Ale w przypadku C20 ma to sens, jak rzadko kiedy. To dźwięk prawdziwszy niż ten prawdziwy. To znaczy bardziej ekscytujący.'

Nic z tego nie kapuję, ale na pewno wybiorę się za kilka dni do Quintessence Audio z kilkoma płytami i posłucham nowych Confidence 20.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.