Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Martin.1 napisał:

Jeśli jesteś miłośnikiem starej szkoły grania dynaudio czyli ciepło kremowego brzmienia (mam na myśli contour MKII)  to Ci nie podejdą. Mam możliwość porównywać x 34 z w/w contourami i jestem szczęśliwym posiadaczem excite. Jeśli tor jest zbyt ostry mogą to pokazać. Ponoć najlepiej z lampą. Wg mnie są dość neutralne ale to wciąż dynaudio z charakterystycznym dla nich klimatem. Dobry stosunek ceny do jakości.

Nie jestem miłośnikiem kremowości starej szkoły. Dlatego wcześniej miałem X32, teraz mam X14 i ostatecznie kupiłem X34, bo pokój w nowym mieszkaniu ma 27m2. Bardziej chciałem zapytać, czy ktokolwiek próbował napędzać Excite Regą.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękne klamoty najwyższej jakości, człowiek popatrzy i pomarzy, że słucha takich cudeniek u siebie w pokoju i tyle ? 

A Ty Jasio  już się tak nie czepiaj Nautilusa Kraków, każdy dystrybutor łączy swoje klamoty twierdząc, że to świetnie złożone systemy.

Ps. No a teraz Nautilusie Kraków proszę uwzględnić moją reklamację przetartych narożników maskownic do Excite X14, dziękuję ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem D25 z płytką i podpisem z tyłu. Z diabełków dostałem- w sumie- dźwięk o najwyższej jakości jaką miałem w chacie. Absolutne ZERO dudnienia basu, soprany troszeczkę cofnięte- fakt, ale wcale to nie przeszkadza. Na 25m2, w bardzo nietypowym ustawieniu sprzętu- rewelacja. Na taboretach; dokładnie   46 cm dolna krawędź-podłoga. 42 cm od ścian tylnych (liczba mnoga oznacza bardzo nietypowe warunki akustyczne).

Pozdrówki

 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 17:47, xajas napisał:

 


Czy cos w tym jest zle?

 

Najlepiej posłuchać samemu i ocenić.. Ja słuchałem countury dwukrotnie z Accu 470 i jest s[psko, n apewno moze być lepiej, ale to już kwestia kto co lubi.. Teraz 480 z nowymi confidensami 30  chce posłuchać, ale wymiotło z Wawy te , które były, więc trzeba poczekać na nowe sztuki.. i liczę , że będzie to fajniejsze doznanie ...szkoda tylko, że ceny tych kolumn są wyższe niż przewidywaliśmy..  

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 08:28, jasio napisał:

Dynaudio Evidence w okolo 20m2  i na dodatek podłączone pod Accuphase ...ale kto bogatemu zabroni,
przecież Nautilus Kraków się zna ...co słychać na każdym Audioshow ? ? ?

67496482_2393562907390179_2211814196440465408_n.jpg

Słuchałem jeszcze większych kolumn z 15 calowym i basami po dwa na kolumnę w pokoju ok15 mkw i ku mojemu zaskoczeniu dźwięk był fenomenalny, jeden z najlepszych odsłuchów na jakim byłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krzysiek napisał:

jak jest? ?

spoko ? 

2 godziny temu, Darek67 napisał:

Słuchałem jeszcze większych kolumn z 15 calowym i basami po dwa na kolumnę w pokoju ok15 mkw i ku mojemu zaskoczeniu dźwięk był fenomenalny, jeden z najlepszych odsłuchów na jakim byłem .

Dużo zależy od akustyki, ale każdy kupuje to co mu pasuje w końcu to pieniądze tej osoby nikomu nic do tego..  Znam przypadek, gdzie na 18 m (salon użytkowy) postawione były SF Amati, pomimo, że sprzedawca odradzał i też był zdziwiony , że nie było tragedii jak je usłyszeli.... więc różnie to z tym bywa.. choć ja osobiście pewnych kolumn do mniejszych metraży bym nie kupił.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dzisiaj wszedłem do Nautilusa pogadać o odsłuchu, ale   jak wyjmowali ze skrzyni  nowe confidensy 30 w "czerwieni"  to kilka fotek zrobiłem, aczkolwiek u nich ciężko zrobić komórką zdjęcie, najlepiej po południu, a kiedy słońce zawita to już jest tak, anie inaczej ze zrobieniem zdjęć, a szczególnie , kiedy jest tego typu fornir. 
Jak dla mnie świetnie wyglądają na  żywo, dużo lepiej niż te jasne, ale wiadomo kwestia kto co lubi... mi się podobają, a byłyby idealne jakby deczko były jaśniejsze to wtedy ta struktura byłaby bardziej widoczna przy słońcu.  Ale reasumując naprawdę robią wrażenie i mogą się podobać. 
A i jeszcze nie mają założonych kolców na tych zdjęciach. W rzeczywistości kolumna ma wys. bodajze 136 cm, bo   na nie wszystkich zdjęciach jest to widoczne ?

 

Czy ktoś już jest po odsłuchy tych kolumn ? Jeśli tak to z jaką elektroniką były słuchane? Ja jeszcze musi swoje odczekać, bo integry, która mnie interesuje nia mają na stanie.. 

IMG-1.jpg
IMG-2.jpgcomerica bank close to me
IMG-3.jpg
IMG-4.jpgdirect link to image
IMG5.jpgfrost bank locations near me

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek z Nautilusem kolejny raz nie potrafią zrobić dobrze zdjęć - to raz a dwa, że faktycznie z tych zdjęć Lolka/Nautilusa przód kojarzy mi się ze stojącymi obok siebie trzema nocnikami dla dzieci ? A to i tak wygląda lepiej jak z założoną maskownicą, wtedy to dopiero jest szkaradna kolumna, niestety. Na szczęście gusta są różne a najważniejsze, że pewnie kolumny grają super i można im ten wygląd wybaczyć. Lolek na jaki piec do nich czekasz?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle wygląda na zdjęciach Lolka, były fatalne warunki oświetleniowe, przecież pisał. Wcześniej były tu publikowane zdjęcia i jakoś się podobały. Powtarzam, trzeba je wstawić do salonu, podłączyć i wtedy oko i ucho cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambo54 napisał:

Ale to jest brzydkie ?

ten front z głośnikami wygląda jak Koda albo inny STX

To daj przykład co jest piękne dla Ciebie , jeśli chodzi o kolumny .... a propo frontu to tak chciałem zauważyć, że dużo modeli z Dynek to taki ma "dizajn"... 

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nawet z tą tandetnie wyprofilowaną maskownicą, która zalatuje kiczem? Oj Piotr , miłość jest ślepa ?

Adam na żywo ta maskownica wygląda lepiej niż na zdjęciach, podobne miałem zdanie jak Ty, kiedy widziałem na filmiku,a do tego wiesz jak jest z maskownicami  90% czasu to masownica leży za kolumnami w rogu.. ?

Aczkolwiek jak dotąd dalej dla mnie najładniejszymi z wyglądu są SF ST.  ALe te Dynki naprawdę wyglądają spoko tylko trzeba zobaczyć to na żywo, bo zdjęcia są do bani.... 

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Lolek z Nautilusem kolejny raz nie potrafią zrobić dobrze zdjęć - to raz a dwa, że faktycznie z tych zdjęć Lolka/Nautilusa przód kojarzy mi się ze stojącymi obok siebie trzema nocnikami dla dzieci ? A to i tak wygląda lepiej jak z założoną maskownicą, wtedy to dopiero jest szkaradna kolumna, niestety. Na szczęście gusta są różne a najważniejsze, że pewnie kolumny grają super i można im ten wygląd wybaczyć. Lolek na jaki piec do nich czekasz?

Tak jak pisałem warunki do zdjęć są słabe i albo się robi zdjęcia lepsze, ale za diabła nie widac struktury forniru, ale tego typu, gdzie już widać strukturę, ale zdjecia tak, a nie inaczej wyglądają... Kolega kiedyś wysłał mi z Krakowa tam jest ciemniej, więc troszkę inaczej je  widać. Aczkolwiek jak komuś sam dizajn nie podchodzi to nic na to już Producent nie poradzi.. Wcześniej były w salonie jasne bez połysku też mam zdjęcia i troszkę mniejszy problem ze zrobieniem zdjęć i w innym miejscu stały.. I takiego słońca nie było ? Natomiast  ja zawsze miałem dystans do Dynek,jeśli  chodzi o wygląd, ale te mi podchodzą. Jedynie skrzynia na nie mi nie podchodzi i cena ?. Ale już miałem okazję ich słuchać (3 utwory ? ) właśnie na tych jasnych i było fajnie.. ?

Czekam na Accu 480 poszła do testów.. 

Ps Jak ktoś chce mogę wrzucić te jasne... już ktoś się nimi cieszy w domu ...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie można edytować ..... także sorki Adam za zdania odnośnie wykonywania fotografii, ale tak to jest jak na szybkiego się pisze, a potem z jakiejś przyczyny nie można edytować tego co się napisało.. 

Ps. Słowo fajne w kontekście tego co usłyszałem oczywiście odnosi się do faktu, że grały zachęcająco na tyle ,

aby im poświęcić czas 3-4 godzin na odsłuch, bo przecież wiadomo, ze po 3ech utworach nie można tego stwierdzić ? To tak dla jasności. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to one MUSZĄ grać pięknie, 100% Dynaudio w Dynaudio i tyle. Ale o to  jestem spokojny (gadam jakbym mógł sam je kupić ... ? )

Ten Accu na którego czekasz to nasycone, ciepłe granie czy może słodzenia, ocieplenia w nim nie ma a wręcz bliżej mu do lekko chłodnej srednicy? I mocny on jest? Wystarczy do tych Dynaudio? Będzie z nim bardzo dobrze różnicowany dół?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam 38 napisał:

W tej cenie to one MUSZĄ grać pięknie, 100% Dynaudio w Dynaudio i tyle. Ale o to  jestem spokojny (gadam jakbym mógł sam je kupić ... ? )

Ten Accu na którego czekasz to nasycone, ciepłe granie czy może słodzenia, ocieplenia w nim nie ma a wręcz bliżej mu do lekko chłodnej srednicy? I mocny on jest? Wystarczy do tych Dynaudio? Będzie z nim bardzo dobrze różnicowany dół?

Ty jesteś tym, który lubi Dynki, ja do tej pory byłem daleko od nich, dopiero jak usłyszałem nowe countury zacząłem się interesować tym Producentem.. Ale jak zagrają to się okaże, Ty wierzysz, ze będzie ok, więc trzymam Cię za słowo ?

Powiem Ci tak zarówno 470 jak 480 to są integry, które pod względem mocy, oczywiście  w ramach rozsądku wszystko napędzą co im się podepnie to znaczy zarówno kolumny typu SFST czy Dynki, których skuteczność jest na poziomie powiedzmy 86-87 dB czy tak ciężkie do wysterowania kolumny jak np B&W 803, które są 8 "omowe", a potrafią zejść  do ponad deko 2 "omy" i obydwie te integry nie mają z nimi problemu. Nawet znam kogoś, kto ma 470 do B&W 802, ale wg mnie to jest za słaba integra do takich kolumn, te kolumny potrzebują końcówkę , bo po prostu im się to należy :-)  Wedle pomiarów w labolatorium 470 miała 2x371 W w 4 omach, a 480 o kilka  W na kanał jest mocniejsza. 

Obie są szybkie, dynamiczne, mają dobre zajście na basie jak i samą  kontrolę basu. Różnica podstawowa między nimi to jakość tego wszytskiego jest na troszkę większym poziomie w 480 i góra, gdzie w najnowszej integrze jest troszkę utemperowana, w tym aspekcie teraz bliżej jest jej do 650 tki.., ale oczywiście 650 ma jeszcze bardziej wyrafinowane woskie tony w3 końcu to A klasowa integra.. Co nie oznacza, że to jest słodkie granie, ale jest cieplejsze..i to jest fakt..ale to ocieplenie jest przy naprawdę świetnej dynamice.

Niektórzy bardziej wolą 470, a niektórzy 480 kwestia kto co lubi i co potrzebuje, natoamist mam kumpla, który miał 470 słuchał dwie najtańsze końcówki i dwa najtańsze pre od Maka, po czym posłuchał 480 i efekt był taki, że nie chciał już nic od Maka , sprzedał 470 i teraz ma 480 :--) Gra ona mu z focalami scala v1 i jak widzisz spokojnie daje radę ... Ja osobiście wolę 480. 

 

Ps. U kolegi 470 grała mu z C2 i też nie było żadnego problemu.. Tylko same C2 mają troszkę mniej basu, oczywiscie jak dla niego.. a znowu C4 za mały salon ma i oczywiście wtedy też już się przydaje końcówka mocy, a nie integra. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam i jeszcze z wyglądu 480 ma inny rodzaj podświetlenia wskaźników wychyłowych zbliżony do 650 -  lepiej się prezentują ? i diody ze srodka wyświetlacza przeniesiono pod wyświetlacz tak jak jest to rónież w 650 tce..I współczynnik tłumienia (damping)   podniesiono do 600 (8ohm, 50Hz).

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje życzyć aby to zestawienie trafiło idealnie w Twój gust i żebyś dołączył do posiadaczy Dynek. Chociaż z tego co pamiętam jeszcze coś od Sonus Faber chodzi Ci po głowie ? I pewnie decyzja łatwa nie będzie....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Cóż, pozostaje życzyć aby to zestawienie trafiło idealnie w Twój gust i żebyś dołączył do posiadaczy Dynek. Chociaż z tego co pamiętam jeszcze coś od Sonus Faber chodzi Ci po głowie ? I pewnie decyzja łatwa nie będzie....

Dzięki i pamiętasz na 50 procent ?bo jeszcze w kolejce są B&W 803 również świetne kolumny w mojej opini. I koniecznie sopry 2 muszę posłuchać na 100 procent. I nie wiem czy wiesz ,  że SF zakończył produkcję olimpijek, więc czekamy do listopada-grudnia, bo pewnie gdzieś wtedy pokażą co w zamian dadzą dla przyszłych posiadaczy ich kolumn. Poczekamy, zobaczymy, ale bardzo jestem ciekawy co pokażą i w jakiej cenie .:-). Koniecznie kolumny będą do odsłuchu. I pytanie czy bliżej będzie im do olimpijek tylko na wyższym poziomie, czy coś będzie w kierunku ST.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hu hu, trochę tych rodzynków do odsłuchu nazbierałeś, nie wiem czy nie z dużo i skończy się tak, że górę będziesz chciał z Dynek, środek z Sonusa a dół z B&W i tylko nerwicy się nabawisz ?

A potem jeszcze długie wygrzewanie, bo na przykładzie moich mikrusów od PMC słyszę , że ciągle jeszcze nie słyszę ? tego co pokazywały demówki... Niedługo zacznę być fanem muzyki Carla Coxa bo tym uskuteczniam rozruch PMCusiów, normalnie album Space Ibiza 2016 jest całkiem ok  hahaha Polecam na dotarcie.

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Hu hu, trochę tych rodzynków do odsłuchu nazbierałeś, nie wiem czy nie z dużo i skończy się tak, że górę będziesz chciał z Dynek, środek z Sonusa a dół z B&W i tylko nerwicy się nabawisz ?

A potem jeszcze długie wygrzewanie, bo na przykładzie moich mikrusów od PMC słyszę , że ciągle jeszcze nie słyszę ? tego co pokazywały demówki... Niedługo zacznę być fanem muzyki Carla Coxa bo tym uskuteczniam rozruch PMCusiów, normalnie album Space Ibiza 2016 jest całkiem ok  hahaha Polecam na dotarcie.

 

Kilka jest kolumn wartych grzechu ? Dobrze napisałeś ja to już gdzieś tutaj i jak na innym forum pisałem, że najlepiej jakby się miało ze dwie pary kolumn, faktycznie nie w zależności od tego co się słucha to dane kolumny potrafią w jednym gatunku zagrać lepiej, a w innym słabiej. A ja wielu gatunków słucham, więc tym trudniejszy jest wybór. Ale nikt nie mówił, że będzie lekko.. ? Ważne aby na spokojnie sprawdzić i być pewnym swojego wyboru, bo to na lata tego typu zakup. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.