Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Adam 38 napisał:

Rozumiem, że to taki oficjalny podryw:) 

Niestety jestem zajęty, wybaczysz? Hah

Piękna kobieta, wiesz kto to jest ? 

No to mała podpowiedź, ta pani lśniła w filmie Joe Black

Nic z tych rzeczy. To czysta ciekawość. Zawodowo badam naturę ludzką i zastanowiło mnie (nie pierwszy raz) czym kierują się faceci chowający się za twarzami kobiet i dlaczego nie są to zdjęcia ich żon/partnerek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nic z tych rzeczy, chociaż w necie nigdy do końca nie wiemy kto jest po drugiej stronie.

Podejrzewam, że dopadło cię tzw. skrzywienie zawodowe. Na szczęście  wiesz co piękne a zdjęcie bardzo atrakcyjnej kobitki na forum, gdzie przebywają i  w większości tracą swój cenny czas same samce może też skłonić do odejścia od klawiatury i rozejrzenia się za czymś bardziej pożytecznym z czym raczej się zgodzisz ?  Ps. Zdjęcie mojej Pani zrobiłoby na Tobie nie mniejsze wrażenie, zapewniam ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam 38 napisał:

Rozumiem, że to taki oficjalny podryw:) 

Niestety jestem zajęty, wybaczysz? Hah

Piękna kobieta, wiesz kto to jest ? 

No to mała podpowiedź, ta pani lśniła w filmie Joe Black

C. Forlani ? Fajna była w tym filmie, ma coś w sobie, ale to  Angielka w 50%, a druga połowa Włoszka, więc pewnie kolumny od B&W, albo SF są jej bliższe ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy ktoś z Was porównywał Dynaudio special 25 z Contour 20? 

Opinie głoszą, że Special 25 to legenda itp itd, ale gdzieś czytałem, że Contour 20 jest też bardzo dobrą kolumną.

Dzięki za krótka opinie jeśli ktoś miał możliwość odsłuchu obydwu naraz albo zna obie konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem obu. Prawda jest taka że Contoury 20 grają lepiej od S25. Poza tym S25 musi grać z mocnym, wydajnym tranzystorem. Contour są bardziej przyjazne w tym względzie. Wg mnie S25 potrzebują bardziej wyrafinowanej elektroniki by pokazać na co je stać

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać pomiary i poczytać opis konstrukcji S25 i C20 w Stereophile. Zarówno Contour 20 jak i S25 są prześwietlone przez J.Atkinsona bardzo dokładnie. Contour 20 nie może być lepszym głośnikiem od S25, a że komuś bardziej się podoba, to już zupełnie inna bajka. Ludziom różne rzeczy się podobają i nie musi to podobanie być zbieżne z poglądem innych słuchaczy czy też testerów.

Według pomiarów JA, czułość S25 wynosi 89.3dB, czyli o 1dB więcej niż podaje producent. Obciążenie jest określone jako 4-omowe, ale z wykresu impedancji widać, że spada ona do wartości 4 omów tylko dla małego zakresu częstotliwości w niższej średnicy. W rzeczywistości, impedancja S25 pozostaje na poziomie powyżej 6 omów prawie w całym paśmie. Natomiast w Contour 20, zmierzona czułość jest na poziomie 84.2dB, czyli z kolei mniej niż deklaruje producent ze swoimi katalogowymi 86dB. Impedancja też wykazuje dosć spore różnice w stosunku do S25 i chociaż jest na poziomie powyżej 4 omów, to jednak jest mniejsza niż prawie żelazne 6 omów S25. Nawet tylko te wyniki ukazują, że S25 będą łatwiejszym obciążeniem dla wzmacniacza niż C20. Ale wiadomo, że sugestywny feeling w hajendzie jest najważniejszy i pomiary wraz z opisem Stereophile nie muszą być żadną wskazówką dla kupującego. Najważniejsze jest to, co usłyszą uszy, a właściwie mózg ?

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-20-loudspeaker-measurements

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-twenty-five-loudspeaker-measurements

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obu kolumn z Octave, według mnie Contour 20 gra bardziej liniowo, S25 natomiast wyraźniej zaznacza górę i dół pasma. Nie opieram się tu na pomiarach bo ich nie śledziłem tylko własnym odczuciu po odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy prawdą jest że na rynku są „podróbki” S25? Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałem, ale nie potrafię znaleźć ponownie, że jeśli kolumny mają białe etykietki z tylu a nie czerwone, to mogą być to nieoryginalne Dynaudio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy zakupie takich głośników jak S25 jest potrzebny głos rozsądku. Zakładam, że kupujący dealuje z autoryzowanym dealerem Dynaudio. Histori podrobowych es-dwudziestek piątek nie znam zupełnie ?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 09:42, babatular napisał:

Poza tym S25 musi grać z mocnym, wydajnym tranzystorem

Nie wiem czy są inne kolumny na temat których powstało tyle kuriozalnych mitów co S25. Mit o potrzebie napędzania ich monstrualnymi tranzystorami jest najpowszechniejszy i najbardziej nieprawdziwy(no może poza plastikową górą ale to już kuriozum ekstremum). Dwadzieścia kilka watów z solidnych monobloków na lampie 845 całkowicie wystarczy. Kiedyś przytaszczyłem  "stworzone do lampy i o legendarnej muzykalności" Living Voice. 94dB. Porównanie żadne. S25 grały płynniej , muzykalniej ale i głośniej, większym dźwiękiem i z lepszym basem

 

W dniu 1.09.2019 o 09:42, babatular napisał:

Wg mnie S25 potrzebują bardziej wyrafinowanej elektroniki by pokazać na co je stać

I w tym sęk. One potrzebują elektroniki tak wyrafinowanej jak one same ale niestety nie tak taniej(o ile można powiedzieć że są tanie). I nie ma to wiele wspólnego z mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julek napisał:

tyle kuriozalnych mitów co S25

Miałem pożyczone na 2 tyg od Kolegi T. Diabełki w monoblokach 18W - żadnych problemów, plastików i tym podobnych. Najlepszy dźwięk jaki miałem. Dynamika, zwinność, zwiewność, dociążenie, eteryczność, kultura, lapidarność bez lakoniczności. Szlachetny, wyrafinowany dźwięk. Jakieś dziury? No proszę Was...

Pisałem już , że stały 40 cm od ściany zadniej. Na wysokości 43cm (sic!) na przewybitnie ekstra-audiofilskich taboretach, z kawałkiem korka pod jedną nogą, bo za krótka była noooo.

 Jakieś dudnienie basu? Litości... Nic z tego.

A wszystko z 2 x 18W

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, absinth3 napisał:

Miałem pożyczone na 2 tyg od Kolegi T. Diabełki w monoblokach 18W - żadnych problemów, plastików i tym podobnych. Najlepszy dźwięk jaki miałem. Dynamika, zwinność, zwiewność, dociążenie, eteryczność, kultura, lapidarność bez lakoniczności. Szlachetny, wyrafinowany dźwięk. Jakieś dziury? No proszę Was...

Pisałem już , że stały 40 cm od ściany zadniej. Na wysokości 43cm (sic!) na przewybitnie ekstra-audiofilskich taboretach, z kawałkiem korka pod jedną nogą, bo za krótka była noooo.

 Jakieś dudnienie basu? Litości... Nic z tego.

A wszystko z 2 x 18W

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/12/2019 at 9:26 PM, rambo54 said:
On 7/12/2019 at 9:10 PM, luckyguliver said:

Na 16 metrach to tylko monitorki. 

Spokojnie można bardzo zrównoważone Contoury 1.8 MK II wstawić.

Gram w drugim salonie w 18 metrach i jestem bardzo zaskoczony jak ta 20 letnia kolumna gra, pod klasą D.

Kurcze widze na aukcji w Uk te kolumny za £1000 ale to chyba za duzo? Myslisz ze w 16m2 nie bedzie bumienia? I jak sie maja te kolumny do np 52se?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16m to raczej monitory.

1000 Funtów za 1.8 MK II to trochę za dużo..

W dniu 6.09.2019 o 03:00, luckyguliver napisał:

Kurcze widze na aukcji w Uk te kolumny za £1000 ale to chyba za duzo? Myslisz ze w 16m2 nie bedzie bumienia? I jak sie maja te kolumny do np 52se?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - myślicie, że nie ma jakichś większych różnic w serii Emit za sprawą przeniesienia produkcji do Chin? Producent wszędzie chwali się jakie to te ich głośniki są duńskie, a dla mnie to jednak mimo wszystko małe rozczarowanie zobaczyć na najtańszych nawet Dynaudio naklejkę z napisem "Made in China".

Support Dynaudio Polska twierdzi, że nie ma żadnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adam 38 napisał:

A co to kurna za info, chińskie Dynki ?

Masz jakiś link to tej podłej wiadomości?

Mało tego - mam taki wynalazek u siebie w sypialni i właśnie go słucham ;)
Zresztą, to ponoć żadna nowość. Dynaudio od 2014 należy do chińskiego GoerTeka. Swoją produkcję przenieśli do Chin (oficjalnie) od 2016. Wtedy też z funkcji zrezygnował ich ówczesny CEO. Sporo o tym przeczytasz w Internecie. Wystarczy wpisać hasło "dynaudio china" w google.

A tutaj fotka na potwierdzenie:

china dynaudio.jpg

/edit
Nie wiem jak jest z droższymi seriami, ale całą serię Emit klepią ponoć od początku w Chinach. 

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczenie bo to, że Chińczycy wyłożyli kasę na rozwój Dynaudio było wiadome ale żeby głośniczki klepali w Chinach nie. Smutne bo przewaliłem ogrom monitorów przez ostatnie 4 lata i chociaż wiele było wykonanych bardzo dobrze to jednak gdybym miał wskazać te jedne , jedyne najlepiej wykonane to byłyby to moje Excite X14. Nawet ze 2 miechy temu miałem u siebie ATC scm7 v 3 czyli obecnie produkowane i niby na pierwszy rzut oka wszystko pięknie wykończone ale ...przy bliższych oględzinach to jednak poziom niższy niż u Duńczyków, zalatywało mega masową, marketową produkcją.  Moim zdaniem kupując Dynaudio (pomijając charakter brzmienia Dynek)  zawsze miało się pewność, że mamy najwyższą możliwą jakość wykonania a teraz może z jednej fabryki będą do nas szły Dynki, Monitor Audio, ATC i cała reszta ?

Chociaż jesteś zadowolony z tego co słyszysz z Emitów 10? To dla mnie najładniejszy obecnie produkowany monitor Dynaudio, bardzo mi się podobają jego proporcje i cała bryła. Tylko kuna czemu China....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38- no niestety. Przykre to. Na początku myślałem, że mi się po prostu poszczęściło i mam wyjątkowe, chińskie Dynaudio. Chwila googlowania i niestety od kilku lat na Amazonie w opiniach pojawiają się komentarze o chińskiej manufakturze. Emity to nie jedyna seria jaką tam robią. Na 100% z Chin są też Dynaudio Xeo. Dalej już nie szperałem.

A czy jestem zadowolony? Na początku nie byłem. Nawet wystawiłem je tutaj na sprzedaż. Pograły na początku w malutkim pomieszczeniu, były ustawione blisko ściany i się strasznie zniechęciłem. Postanowiliśmy jednak z żonką przemeblować nieco sypialnię i trafiły na drewniane standy, do nieco większego pokoju 13m2, odsunięte od ściany o 30cm, i jest okej w duecie z moim mikro Denonem D-M41. Jutro przyjeżdża mi do nich Marantz PM6006 na testy. Zobaczymy czy się duet zgra.

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam 38 napisał:

Trzymam kciuki, żeby maluszki zostały ?

Na razie zostają, nie ma innej opcji. Po tym jak pograły 2 tygodnie zmieniła się ich charakterystyka. Na początku (już po przestawieniu do większego pomieszczenia) miałem wrażenie, że grają trochę jakby ktoś przykrył je kocem. Od razu czułem jednak, że mają coś w sobie i dałem szansę żeby pograły dłużej. Nie ukrywam, że od samego początku rozkochałem się w ich tweeterach. Bas też jest pokaźny jak na takie maluchy. Cieszę się też, że nie zdecydowałem się na Emit M20 tak jak radzi to większość osób tutaj. Dlaczego? Po pierwsze wzmacniacz - potrzeba już konkretniejszego pieca. Po drugie - pół metra od ściany to minimum dla M20. Najlepiej to w ogóle mam wrażenie wyjechać nimi na środek pokoju i wywalić/poprzestawiać połowę rzeczy w pomieszczeniu. Jak ktoś ma taką możliwość to super, nie ma co się zastanawiać, ale jeśli pominiemy kwestię poprawnego ich ustawienia, to z M20 będziemy mieli głównie dudniący bas. Pozbawimy ich też magii stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... słowo odnośnie S25....

 jeżeli te kolumny mają odpowiedni pokój (nie za duży) to moim zdaniem można do nich

 bez problemu  podłączyć wielokrotnie droższą elektronikę i nawet jest to wskazane....

nie ma znaczenia że wzmacniacz  kosztuje 30/50 czy nawet 100tys...one tą różnicę pokażą

....zaznaczam jeszcze raz - odpowiednia wielkość pokoju.....

... S25  są jak elegancka kobieta która nie znosi tandety ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

.... słowo odnośnie S25....

 jeżeli te kolumny mają odpowiedni pokój (nie za duży) to moim zdaniem można do nich

 bez problemu  podłączyć wielokrotnie droższą elektronikę i nawet jest to wskazane....

nie ma znaczenia że wzmacniacz  kosztuje 30/50 czy nawet 100tys...one tą różnicę pokażą

....zaznaczam jeszcze raz - odpowiednia wielkość pokoju.....

... S25  są jak elegancka kobieta która nie znosi tandety ?

Słuchałem S25 z octave w bardzo dobrze zaadaptowanym pokoju.

 

S25 to jak kobieta flegmatyk, która nie uprawia żadnego sportu, może ma fajną buzie, jest oczytana i ładnie ubrana ale to wszystko ?

 

E: proszę nie odbierać mojego posta zbyt serio ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

... S25  są jak elegancka kobieta która nie znosi tandety ?

Zgadza się choć nazwałbym to trochę inaczej ...S25 są jak rozkapryszona kobieta, która nie znosi sama nie wie czego. Czasem ktoś mniej lub bardziej przypadkowo "trafi" w ich potrzeby ale mimo wszystko wielu desperados zaślepionych pożądaniem podsyconym legendami wchodzi w taki związek kończący się "jak zwykle". Chodzenie po bagnach wciąga. 

I żeby nie było, że seksizm tu szerzę - odsetek rozkapryszonych facetów jest równy, jeśli nie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S0nic napisał:

Słuchałem S25 z octave w bardzo dobrze zaadaptowanym pokoju.

 

S25 to jak kobieta flegmatyk, która nie uprawia żadnego sportu, może ma fajną buzie, jest oczytana i ładnie ubrana ale to wszystko ?

 

E: proszę nie odbierać mojego posta zbyt serio ?

...masz raje, kobieta elegancka nie powinna być flegmatyczna ale....

może  Octave zabrakło energii ? ....jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałem zapytać jako świeży użytkownik X34 z jakimi wzmacniaczami grają Wasze kolumny z serii Excite? Pytam głównie o tranzystorowe integry aczkolwiek z ciekawości chętnie poczytam o dzielonkach lub lampach. Jakie macie doświadczenia, wrażenia odsłuchowe, w jakim repertuarze? Jakie modele zmieniliście na inne, a czego byście nie chcieli już zmieniać jeśli chodzi o amplifikacje? Szukam inspiracji przedzakupowej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam 38 napisał:

Jeszcze raz zaproponuje Ci YBA Heritage a100

Jest już na mojej liście. Jeśli tylko natrafi się okazja by sprawdzić ten sprzęt- bez wahania to zrobię ? Przeszkodą jest tylko dostępność.

EDIT: z czym Dynaudio wystawia swoje produkty na targach? Jest jakaś referencyjna marka?

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.