Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, captainprice napisał:

Jest już na mojej liście. Jeśli tylko natrafi się okazja by sprawdzić ten sprzęt- bez wahania to zrobię ? Przeszkodą jest tylko dostępność.

EDIT: z czym Dynaudio wystawia swoje produkty na targach? Jest jakaś referencyjna marka?

Trzeba pamiętać, że trochę inaczej grają np. Focusy a inaczej Excite itd. a Ty masz Excite. 

Excite łączyli nie z Accu czy Octave a z Naim-em, z tego co mi wiadomo. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz podejście do audio-zabawy :) Masz na forum pełno propozycji wzmacniaczy do Dynek, dostałeś kapitalnie zgrywający się z X34 wzmacniacz od YBA. Są Naim-y, teraz czas  skoncentrować się na wypożyczeniu w/w wzmaków i wybraniu pod siebie a nie nas, kolegów z forum. Działaj :)

Godzinę temu, captainprice napisał:

W takim wypadku, jaki wzmacniacz marki Naim warto wziąć pod uwagę? Nait 5 si to jest podstawowy model otwierający paletę tego producenta? Warto się interesować?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na NIE jeśli chodzi o Naim Nait 5i. Miałem ten wzmacniacz kilka miesięcy razem z kolumnami Dali i CD od Arcama. Dzwięk wyrażnie wypchnięty do przodu, dla mnie nieprzyjemny, rzucający w twarz przerysowaną średnicą. Z ulgą się go pozbyłem zamieniając wtedy na TEAC AI-1000. Ale to moje zdanie, odnośnie  tamtego zestawienia i warunków odsłuchowych.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

teraz czas  skoncentrować się na wypożyczeniu w/w wzmaków i wybraniu pod siebie a nie nas, kolegów z forum. Działaj :)

 

Kolumny jeszcze nie wygrzane :) dam sobie dwa-trzy tygodnie i zacznę coś wypożyczać. W tym czasie dopytuję bardziej obeznanych Kolegów czysto informacyjnie, żeby odnaleźć się w gąszczu producentów elektroniki. Ostateczny wybór wiadomo, że będzie zgodny z własnymi preferencjami i portfelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Cześć. Marantz dotarł? Podoba Ci się granie z tym piecykiem?

Cześć. Dzięki, że pytasz. Marantz przyjechał i pojechał. Niestety to nie to. Dźwięk miał zdecydowanie większego kopa w porównaniu do mojego starego wzmacniacza - to na plus. Niestety piękne, podkreślone wysokie tony stały się w połączeniu z Marantzem dużo bardziej drażniące i ostre. Po 30 minutach odsłuchu bolała mnie głowa. Nie wiem czy miałeś kiedyś do czynienia ze słuchawkami Beyerdynamic z serii DT770/DT880/DT990 - tutaj efekt był podobny z wysokimi. Pierwsze wrażenie fajne, ale im dłużej słuchasz, tym gorzej. Oprócz tego mam wrażenie, że Dynaudio z Marantzem straciły sporo na przestrzenności i dźwięk był jakby bardziej zbity, punktowy, bezpośredni - stracił na stereofonii. Nic no, szukam dalej budżetowego wzmacniacza z DAC :)

W poniedziałek lub wtorek znajomy użyczy mi Denona PMA-800NE. Szału nie ma, ale sprawdzę jak to gra :)

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz o brzmieniu może przemyśl/wypożycz Regę brio r, może coś używanego od Heeda (na giełdzie hifi wisi używka Obeliska - wersja druga - powszechnie uważana za najbardziej czarującą, plastyczną i nasyconą. Ja bardzo lubię granie Dayensa Menuetto, no ale to już 4 kzl. (chociaż dla mnie to może być już śmiało endgame, gdy chodzi o wzmacniacz). Nie śpiesz się, są fajne salony jak Q21, które wyślą Ci piecyki za kaucją. Masz monitory z dużym potencjałem , warto się przyłożyć do wyboru piecyka.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38- ciekawe propozycje, dzięki. Spodobał mi się ten Dayens Menuetto. Szkoda tylko, że nie ma tego przeklętego DACa i konieczne byłoby dokupienie czegoś. Tak czy inaczej to 2x tyle ile początkowo przeznaczyłem na wzmacniacz. Widzę jednak, że bez odwiedzenia jakiegoś salonu audio się nie obejdzie. I wyłożenia większej ilości gotówki ?

Ps. Dziś mam do osłuchu tego Denona PMA-800NE o którym wspominałem wcześniej. Jak gra? W skrócie - ciepła, ciemna, zamulona klucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się wypożyczyć Dayensa Menuetto, nie będzie zamulenia ale i nie będzie suchości. Nie chcę ponownie chwalić tego pieca bo co za dużo to .... Gdybym nie kupił nówki Cyrusa 8.2 tylko używkę to już by stał u kogoś innego a ja cieszyłbym się Menuetto. Oczywiście pewnych cech Dynek nie zmienisz żadnym piecem, za to można maksymalnie wykorzystać to w czym są świetne. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2019 o 22:33, captainprice napisał:

z czym Dynaudio wystawia swoje produkty na targach? Jest jakaś referencyjna marka?

 

W dniu 12.09.2019 o 12:55, ps39 napisał:

Accuphase i Octave

 

Tylko w małym kraju na Wisłą.

Na Świecie, raczej mocne tranzystory, drogie i bardzo wydajne prądowo.

U nas w Polsce z uporem maniaka, ludzie próbują wyjść z jednego salonu z kolumnami Dynaudio i wzmacniaczem do nich. A to nie tędy droga raczej.

W USA gdzie kult Dynaudio jest jednym z największych z nieamerykańskich marek, nikt się nie bawi w podłączanie "jamników" 50 czy 70 watowych w cenie kolumn które mają zasilić.

Podłącz wzmacniacz za 5x ceny kolumn, min 200W na kanał i sprawdź co drzemie w monitorach Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem z czym w Polsce łączą Dynki. Dystrybutor ma te marki co wymieniłem więc z tym łączy. Sam miałem namiastkę tego o czym piszesz, podpinając do Octave podstawowe wtedy Dynki DM 3/7, choć to nie 200 na kanał, ale też DM 3/7 to nie monitory. W każdym razie DM 3/7 zagrały świetnie, a różnica w cenie (katalogowa) to x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ps39 napisał:

Ja zrozumiałem z czym w Polsce łączą Dynki. Dystrybutor ma te marki co wymieniłem więc z tym łączy. Sam miałem namiastkę tego o czym piszesz, podpinając do Octave podstawowe wtedy Dynki DM 3/7, choć to nie 200 na kanał, ale też DM 3/7 to nie monitory. W każdym razie DM 3/7 zagrały świetnie, a różnica w cenie (katalogowa) to x4.

Bardziej miałem na mysli podłaczanie do C1, S25 czy Crafft, wzmacniaczy od nich drozszych pięciokrotnie. 

 

Podłaczanie Krell Kav 300 do Excite 14 to ciągniecie przyczepy Niewiadów, golfem 3 z motorem 1.4 ?

to juz troche przejaskrawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak ostatnio smutno w naszym Klubie, nie widać nowych użytkowników Dynek, zostali sami weterani, którzy też pozaszywali się gdzieś w swoich audio-pieczarach. Cicho tu jak po śmierci organisty ?

Simopl wypożyczyłeś jakiś nowy piecyk do uroczych M10 ? 

Chyba na weekend wrócę do X14, niech zrzucą z siebie trochę rdzy i kurzu a ja odświeżę sobie Dynaudio sound ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, luckyguliver napisał:

Jedna para wisi na OLX ale te chyba juz widziales?

Ja z kolei szukam pary F160...

A ja już ponad pół roku szukam Contour 1.3 (najlepiej w wersji SE), może ktoś chce się pozbyć?

Trudno dostępne są te stare modele dynek, dobrze to nie świadczy o nowej produkcji, chyba made in china oraz aktualne ceny skutecznie odstraszają ludzi przed wymianą na nowe... Sam mam jeszcze w "zapasie" odłożone do pudła F160, ale widząc co się dzieje sprzedawać ich nie mam zamiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Coś tak ostatnio smutno w naszym Klubie, nie widać nowych użytkowników Dynek, zostali sami weterani, którzy też pozaszywali się gdzieś w swoich audio-pieczarach. Cicho tu jak po śmierci organisty ?

Simopl wypożyczyłeś jakiś nowy piecyk do uroczych M10 ? 

Chyba na weekend wrócę do X14, niech zrzucą z siebie trochę rdzy i kurzu a ja odświeżę sobie Dynaudio sound ?

Nie tylko na tym forum jest tak cicho, niestety....

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2019 o 19:34, Chicago napisał:

Przecież wystarczy prześledzić pomiary i opis tych pomiarów przez głównego inżyniera dżwięku Stereophile - J.Atkinsona - i wszystko wiadomo. Opisy i opinie znawców forumowych należy raczej potraktować jako turystykę powiatową.

Co wiadomo ? Bo ja przeanalizowałem te pomiary i kompletnie na ich podstawie nie wiem jak brzmią S25 czy Contour 20. 

Więc co wszystko wiadomo ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rambo54 napisał:

Czy ktoś z Nas ma na wydaniu Contoury 1.4 ?

Znajomy szuka

takie ogłoszenie znalazłem:

https://www.facebook.com/marketplace/item/533021477444517/?ref=feed_rhc

Krzysztof Skąpski z Czarnkowa

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2019 o 02:42, babatular napisał:

Ja słuchałem obu. Prawda jest taka że Contoury 20 grają lepiej od S25. Poza tym S25 musi grać z mocnym, wydajnym tranzystorem. Contour są bardziej przyjazne w tym względzie. Wg mnie S25 potrzebują bardziej wyrafinowanej elektroniki by pokazać na co je stać

Prawda jest najtwojsza, of course - ale jakby nie spojrzeć, to S25 są łatwiejszym obciążeniem  dla wzmacniacza.

3 godziny temu, babatular napisał:

Co wiadomo ? Bo ja przeanalizowałem te pomiary i kompletnie na ich podstawie nie wiem jak brzmią S25 czy Contour 20. 

Więc co wszystko wiadomo ?

I wiadomo, że twoja analiza jest po prostu wątpliwa, ale w high-endzie robi robotę, więc się nie przejmuj.

Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Chicago napisał:

Prawda jest najtwojsza, of course - ale jakby nie spojrzeć, to S25 są łatwiejszym obciążeniem  dla wzmacniacza.

I wiadomo, że twoja analiza jest po prostu wątpliwa, ale w high-endzie robi robotę, więc się nie przejmuj.

S25 są "łatwiejsze" dla wzmacicza czyli to oznacza że są lepsze ? Wow !

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.