Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem 'lepsze' w kontekście jako łatwiejsze, ale ty chyba tego nie ogarniasz. Nie ma czegoś takiego jak obiektywnie 'lepsze' w ujęciu high-endowego brzmienia przy porównaniu dwóch konstrukcji na jakimś umownym poziomie jakościowym - jednemu podoba się to, a drugiemu toto. Niepotrzebnie się naprężasz - wyluzuj się. Najpierw sam wypisujesz bzdury, a póżniej strugasz jarząbka i walczysz o najswojszą prawdę. Śmieszne i żenujące.

P.S. Czy ty w ogóle masz kolumny Dynaudio w swoim domowym setupie?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Piotra (ps39) i jak podoba się nowe źródło od Moon-a + Qutest? Qutest ma bardzo fajną, wrodzoną rytmikę. Nie brakuje Ci z nim trochę większej ilości faktur, większych źródeł pozornych, dłuższych wybrzmień?

Moon raczej nie do mojego systemu jako Integra. Jako napęd z Chord super tylko ze...Oppo z Chord gra identycznie. Podłączyłem oba do Chorda i nikt z obecnych nie usłyszał wyraźnej różnicy. Adam, ten Dac jest skoczny i rytmiczny ale to przecież nie Dac z półki hi end. Nie wymagajmy od niego  zbyt wiele. W moim systemie poprawia znacząco przyjemność słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chicago napisał:

Napisałem 'lepsze' w kontekście jako łatwiejsze, ale ty chyba tego nie ogarniasz. Nie ma czegoś takiego jak obiektywnie 'lepsze' w ujęciu high-endowego brzmienia przy porównaniu dwóch konstrukcji na jakimś umownym poziomie jakościowym - jednemu podoba się to, a drugiemu toto. Niepotrzebnie się naprężasz - wyluzuj się. Najpierw sam wypisujesz bzdury, a póżniej strugasz jarząbka i walczysz o najswojszą prawdę. Śmieszne i żenujące.

P.S. Czy ty w ogóle masz kolumny Dynaudio w swoim domowym setupie?

Bzdury ??? Jestem napięty  jak struna. Kompletnie nie ogarniam. O ni nie walczę - jak będziesz w moim wieku to wtedy zrozumiesz

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że po dłuższym odpoczynku od Dynek tak je dzisiaj podłączyłem i fiu, fiu... smakują jak wtedy, gdy je kupowałem ?. Jednak dobrze mieć dwie pary monitorków grających tak wyraźnie odmiennie. Góra z Dynek to jest to. Ciekawe czy analogicznie mając dwie kobiety też byłoby tak fajnie ? Hahaha

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, babatular napisał:

jak będziesz w moim wieku to wtedy zrozumiesz

Daruj sobie - takie teksty to wnukom sprzedawaj. Tutaj jesteś w świecie wirtualnym, choć widać, że tego chyba też nie ogarniasz.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chicago napisał:

Daruj sobie - takie teksty to wnukom sprzedawaj. Tutaj jesteś w świecie wirtualnym, choć widać, że tego chyba też nie ogarniasz.

Jak tam? Dalej masz kable za 1$ za mb ? 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, absinth3 napisał:

Szkoda, że założyciel tego wątku ostatni raz pojawił się 5 Kwietnia 2013.

 

Może sprzedał i Dynki już nie są w jego centrum zainteresowania. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lolek126 napisał:

Może sprzedał (...)

Chodziło mi tylko o moderację wątku. Jakoś nie mam ochoty na przedzieranie się przez wpisy niemerytoryczne i kłótnie. Oczekuję wskazówek a nie serialu "Powrót do przedszkola"

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, absinth3 napisał:

Chodziło mi tylko o moderację wątku. Jakoś nie mam ochoty na przedzieranie się przez wpisy niemerytoryczne i kłótnie. Oczekuję wskazówek a nie serialu "Powrót do przedszkola"

W 100 procentach rozumiem Ciebie.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 01:13, Adam 38 napisał:

Coś tak ostatnio smutno w naszym Klubie, nie widać nowych użytkowników Dynek. ?

Hej, zapomniałeś o mnie ? Moje eksajty mają już przeszło 200 godzin przebiegu i zaczynam dobierać do nich piec. Usługa wypożyczenia wzmacniacza do domu jest nieoceniona. Uważam, że to świetna droga do skompletowania sprzętu. W spokoju, bez pośpiechu, bez skrępowania można usiąść i posłuchać. Przez dwa dni utwierdziłem się w przekonaniu, że kupiłem fajne, rozwojowe kolumny na początek bardziej świadomego słuchania ?

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałem wziąć Rotela A14 i RA1572 aby je porównać, jednak po rozmowie ze Sprzedającym przychyliłem się do argumentów, że wybierając ewentualnie RA1572 zbliżam się mocno do pułapu cenowego, w którym można rozważyć pre+końcówkę tego samego producenta dokładając jeszcze parę złotych. Przyznam, że to dość sensowne rozwiązanie ale jednak spory budżet no i jeszcze nie jestem na "tym levelu" więc ochłonąłem i wybrałem A14. Jako, że w domu miałem jeszcze c326bee, stwierdziłem że porównam go z c375bee, którego to wcześniej w ogóle nie brałem pod uwagę. Ostatecznie do domu zabrałem Rotela A14 i NADa c375bee. Pewnie będziesz ciekaw jak moje wrażenia...? ? 

 

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że są to moje subiektywne odczucia. Gdy w zestawie z c326bee wyczekiwałem, aż w utworach które znam usłyszę w kluczowych momentach satysfakcjonujący dźwięk siedziałem rozczarowany, to po przełączeniu na Rotela różnica była zauważalna w zasadzie w każdym paśmie. Ogólnie, odnosząc się do c326bee, oba urządzenia dźwiękowo oceniam wysoko. Słychać było w końcu, że jest coś lepszego podłączone pod te głośniki. Rotel nie zmęczył przy długim odsłuchu. Wysokie przyjemnie, wokale także, basu wystarczająco, przy wyższych poziomach głośności nawet całkiem sporo. Duży NAD w stosunku do A14 wypadł jednak nieco lepiej. Nie ma absolutnie mowy o jakiejś deklasacji ale c375 w moim odczuciu trochę bardziej odkleił dźwięk od kolumn. Bas był krótszy, szybszy, bardziej doniosły. Zapas mocy ogromny. Satysfakcjonująca głośność na godzinie 9:00. Podsumowując, dwa bardzo fajne klocki. Rotel jest taki dzisiejszy, taki "smart", a NAD to dinozaur, w którego ludzie rzucali kamieniami. Wysokie noty w stosunku do c326bee. Tak czy siak szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze napalilem sie na te F160 ale nigdzie ich nie ma. C1 ktore tutaj mi chlopaki polecaliscie niestety poza moim zasiegiem finansowym. Widze natomiast na niektorych poratlach S 1.4 LE za ok 8 000 PLN. Warto?

Prosze pamietac ze mam 16m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rambo54 napisał:

1.4 bez LE, kupisz za 6000zł

Nawet za 1tys e ?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/dynaudio-contour-s-1-4-in-kirsche-original-staender/1215187173-172-59

 

?

rambo54 A duża jest różnica między zwykłymi a LE ? 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim to jest stanie, a i wycieczka kosztuje. Gorzej jak ciemno i na darmo.

 

Nie porównywałem LE z nie LE.

Zmiany w graniu LE dla 1.4 i 3.4 są oddaleniem od szkoły dźwięku Dynaudio.

Choć znam też osoby które te zmiany odebrały pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎09‎-‎30 o 11:38, rambo54 napisał:

NAD i Rotel to nie są wzmacniacze do Dynaudio. 

Myślę, że to zbyt ogólne stwierdzenie i poniekąd krzywdzące. Nie można jednym zdaniem wyczerpać tematu. Wobec powyższego, co z ogólnodostępnych marek warto jeszcze sprawdzić przed zakupem? Zaznaczam, że mowa jest o najmniejszej podłogówce serii Excite, a nie Confidence 60. Pytam poważnie. Poza wspomnianym NADem, Rotelem i Heglem (którego odrzucam) czym sobie warto jeszcze zawracać głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się wypożyczyć piecyk YBA Heritage A100? Z nim jest o tyle fajnie, że on sam nic nie podkoloruje, do tego dochodzi piękna , głęboka scena i coś wyjątkowego - to bardzo, bardzo intensywnie napowietrzone wysokie tony oraz świetna spójność średnicy z górą. Nawet jak Ci się nie spodoba bo okaże się , że lubisz mocno podbarwione granie (a większość jednak takie lubi) to warto chociaż usłyszeć Esoteca w akcji z tym piecykiem. Zapewniam , że to będą całkiem inne wysokie tony jak z NADem BEE. Od razu dodam ( nie znam C 375, miałem przez rok C356 (również z Excite) i znam niższe modele BEE ale nie sądzę, żeby C375 tak znacznie odbiegał sygnaturą od niższych modeli). Oczywiście wszystko kwestia gustu, jednak łączenie ciepłych, miękko grających piecyków z nadmuchanym dołem o słabej jego kontroli  z Dynkami jest moim zdaniem średnim pomysłem.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 11:32, captainprice napisał:

Ogólnie, odnosząc się do c326bee, oba urządzenia dźwiękowo oceniam wysoko. Słychać było w końcu, że jest coś lepszego podłączone pod te głośniki. ... Duży NAD w stosunku do A14 wypadł jednak nieco lepiej. Nie ma absolutnie mowy o jakiejś deklasacji ale c375 w moim odczuciu trochę bardziej odkleił dźwięk od kolumn. Bas był krótszy, szybszy, bardziej doniosły. Zapas mocy ogromny. ... Podsumowując, dwa bardzo fajne klocki. ...

Miałem podobne wrażenia po bezpośrednim porównaniu 375 i A14 u siebie w domu. Może jeszcze to, że brzmienie NAD'a odebrałem jako ogólnie czystsze, bardziej ostre (ale ostre w dobrym znaczeniu - jak ostry obraz z dobrego obiektywu vs lekko rozmyty ze słabszego). C326 znam i uważam, że nawet nie ma co porównywać z dwoma powyższymi - przepaść.

Gdy oddawałem A14 do salonu i trochę kręciłem nosem, sprzedawcy powiedzieli, że się spodziewali, bo "375 musiał wypaść lepiej" (mieli go także w salonie). A jak zapytałem co w takim razie mogą polecić za tego NAD'a, pokazali Rotela 1592 lub - jeśli szukałbym innego charakteru brzmienia - Moon'a 250 (miał być z bardziej otwartą "sypiącą" góra, ale już bez tego NAD'owego drive'u). Odpuściłem, bo oba były zbyt drogie za nówki.

W innym salonie polecano mi m.in. Vincenta SV-227MK, ale po odsłuchu stwierdziłem, że to nie moje granie - nawet przyjemnie, ale jakby się wpadało w poduszkę dźwięku - zbyt miękko i cała scena zbyt blisko. Słuchałem też NAD'a C368 i muszę przyznać, że ten miał najlepszą kontrolę basu jaką słyszałem z Dynkami - robiło to wrażenie. Podobny bas miałem wieki temu z pierwszej wersji Audiolaba 8000S z monitorami AE, ale bas z NAD'a był dodatkowo pełniejszy - głębszy. Niestety wysokie były zbyt schowane, a całość od średnicy w górę brzmiała wg mnie płasko - brakowało głębi. Zarówno Vincent, jak i "cyfrowy" NAD mogą się podobać, ale jednak to coś.

Podsumowując, Excite'y wciąż napędza u mnie C375, ale z ciekawością pokibicuję Twoim poszukiwaniom i poczytam co by tu ewentualnie jeszcze. Dobrej zabawy ?

 

20190601_185340_HDR-1_resize_37_compress9.jpg

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze, to co za wzmacniacz kupił mój Kolega jak Moon 250 ma nie mieć takiego drive'u  jak ma NAD C375.  Coś tu mi nie pasuje.  No i pytanie z tą górą i iskrami, czy to oby ona w Moon nie jest bardziej rozdzielcza, otwarta a zarazem dłużej wybrzmiewa jak w C375, bo chyba te iskry to nie jej kompresja? Słuchałeś u siebie Moon-a 250 czy zdałeś się na to co powiedzieli Ci w Top HiFi? Zaciekawiłeś mnie tym co tu napisałeś, aż podpytam na forum ludzi z Top HiFi czy Moon 250 to taki klops przy C375 bo powinno być całkiem odwrotnie, ciekawe.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Udało Ci się wypożyczyć piecyk YBA Heritage A100?

Niestety na chwilę obecną muszę odpuścić ten sprzęt, gdyż jego podaż jest nikła i nie ma możliwości odsłuchu w części kraju, w której mieszkam.

 

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Od razu dodam ( nie znam C 375, miałem przez rok C356 (również z Excite) i znam niższe modele BEE ale nie sądzę, żeby C375 tak znacznie odbiegał sygnaturą od niższych modeli).

Ja z kolei nie znam 356 ale między 326, a 375 różnica jest dość znaczna. Jedyny minus (a może to nie jest minus, zależy jak na to spojrzeć) to duży nadmiar mocy, której nigdy nie wykorzystam w 20m2, a jednak trzeba za nią zapłacić. W grę wchodzi także rynek wtórny ale nie chcę staroci i jakiś grzebanych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam 38 napisał:

... Słuchałeś u siebie Moon-a 250 czy zdałeś się na to co powiedzieli Ci w Top HiFi? Zaciekawiłeś mnie tym co tu napisałeś, aż podpytam na forum ludzi z Top HiFi czy Moon 250 to taki klops przy C375 bo powinno być całkiem odwrotnie, ciekawe.

Zachęcam do ponownego, spokojnego przeczytania fragmentu dot. Moon'a. Myślę, że wszystko się wyjaśni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, freepio napisał:

Zachęcam do ponownego, spokojnego przeczytania fragmentu dot. Moon'a. Myślę, że wszystko się wyjaśni ?

Fakt, umknęło mi. Szkoda, bo ten "drajw' u Ciebie warto byłoby zweryfikować ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.