Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby kogoś interesował test Dynek Evoke 50  to w miesięczniku Audio  Troszkę trzeba pewnie poprawkę wstawić pod swój gust i coś można się dowiedzieć o kolumnach. Choć odsłuch i tak jest konieczny. Również jest test konkurencji od SF. 

 

 

 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, captainprice napisał:

Dopisać do czego? Że CA też się nie nadaje, tak? Nie odpowiedziałeś wobec tego na główne zagadnienie, czyli co się nadaje...

U mnie Focusy 380 (dalej czekają na nowego właściciela ) grały z Yamahami a-s2100 i a-s3000 i było co najmniej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

Jakby kogoś interesował test Dynek Evoke 50  to w miesięczniku Audio  Troszkę trzeba pewnie poprawkę wstawić pod swój gust i coś można się dowiedzieć o kolumnach. Choć odsłuch i tak jest konieczny. Również jest test konkurencji od SF. 

 

 

 

 

Jest tam jakieś odniesienie do ich trochę większych poprzedników X44? X44 baaardzo wysoko ocenili, stawiając na równi z wyższymi modelami Dynek. Jeżeli przyjąć, że nowość jest jeszcze lepsza to...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam 38 napisał:

Fakt, umknęło mi. Szkoda, bo ten "drajw' u Ciebie warto byłoby zweryfikować ?

Zweryfikowałbym, gdybym poważnie rozważał wydanie dwukrotnie większej kwoty na wzmacniacz. Sprzedawca bez słodzenia opisywał swoje wrażenia nt. poszcz. urządzeń, bo wcześniej wysłuchał moich wrażeń z odsłuchów Rotela a14 i się z nimi zgodził. Wiedział, że mam zamiar pożyczyć coś więcej, więc wprost opisywał czego się mogę spodziewać. Moon 250 i Rotel 1592 to były jego dla mnie typy, przy czym uprzedził żeby z Moon'a nie spodziewać się takiego prowadzenia basu jak z NAD'a, za to miało być więcej napowietrzonej góry. Moon miał lepiej grać np. akustyczny jazz, a NAD lepiej np. koncerty rockowe. Mógłbym pożyczyć Moon'a bez intencji kupna, ale nigdy tak nie robię, więc opieram się na opinii sprzedawcy, który te wzmacniacze zna z różnych konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoks, w takim razie ten NAD C375 to musi być duży skok jakościowy wobec C356, skoro taki "drajw'" w nim drzemie (ja tego nie kupuję ale ok ? ).  Chociaż...  przyznasz, że masz ciągotki do ubarwiania i wywyższania swoich klamotów nie słysząc ich ewidentnych słabości ? albo i czujesz, że X18 nie za bardzo oddychają z C375 a szukasz tu poparcia dla swojego wyboru ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam 38 napisał:

Spoks, w takim razie ten NAD C375 to musi być duży skok jakościowy wobec C356, skoro taki "drajw'" w nim drzemie (ja tego nie kupuję ale ok ? ).  Chociaż...  przyznasz, że masz ciągotki do ubarwiania i wywyższania swoich klamotów nie słysząc ich ewidentnych słabości ? albo i czujesz, że X18 nie za bardzo oddychają z C375 a szukasz tu poparcia dla swojego wyboru ?

Adam38, nie znam 356, więc się do niego nie odnoszę. Ty nie znasz 375, który jest całkiem inną konstrukcją, ale wypowiadasz się jak "musi" brzmieć. Ja opisuję co słyszę. Ty opisujesz co sobie wyobrażasz (zresztą jak widać nie tylko w kwestii brzmienia). 

Po raz kolejny napiszę oczywistą oczywistość - ani NAD C375, ani Dynaudio X18 nie są najwspanialszymi sprzętami pod słońcem. Jednak wbrew niektórym opiniom (które i mnie były wcześniej znane), to zestawienie brzmi bardzo dobrze - daje czadu w rocku i mnóstwo frajdy w jazzie. Słyszałem wiele różnych zestawów zarówno w moim domu, jak i w salonach, wiem jakie brzmienie można uzyskać i jakim kosztem. Wiem też ile jest wśród audiofilów roznych gustów i guścików, więc już dawno wyrosłem z szukania poparcia na forach (ciekawe, że masz takie skojarzenia). Szukam za to informacji i sam ich, w miarę możliwości, udzielam. Po to chyba są takie fora? A nie po to aby arbitralnie orzekać jak "musi" grać jakiś zestaw, choć się go nigdy nie słyszało. Ale może się mylę. Pozdrawiam i życzę radości ze swojego ulubionego stylu brzmienia, bo z pewnością jest ... najswojszy ?

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Lubisz męczyć konia... Jesteś w tym debeściak ?

Boże broń! Wręcz przeciwnie. Kiedyś nawet w ramach protestu przywiązałem się łańcuchem w poprzek drogi do Morskiego Oka. 

19 minut temu, ps39 napisał:

Ja dla odmiany przypomnę że można posłuchać X18 z MH A70.2 lub MH A30.3. Oba grały z Dynkami choć przyznam innymi (DM 3/7 i F260).

Pamiętam i chętnie posłucham jak tylko będzie okazja. Choć z drugiej strony - jak pamiętam granie moich Audience 52SE i kumpla Focus 110, to do nich z NAD'em bym nie podchodził, a z Excite'ami NAD się dogadał.

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie czytałem tego testu, bo nie interesują mnie te kolumny, napisałem o tym teście, bo kilka osób pytało się kiedyś o te kolumny. Czytałem test Accu 480 , który słuchałem już dwa razy, a w tym teście po raz kolejny piszą, że jest to świetna integra. Dla mnie jest lepsza od 470, ba na "górze" jest bliższa graniu 650 tki, a do tego dynamika, szybkość, bas  świetnie kontrolowany, jak dla mnie warta grzechu zabawka. Ale wiadomo co kto lubi. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam i tak nie wierzę co te redakcje piszą, takie AV testuje Evoke 30 i pisze, że paczki zostają w redakcji bo są takie super a potem wchodzę na giełdę HiFi i widzę, że te Dynki (użytkowane przez AV) są właśnie wystawione na sprzedaż.... Już się nie podobają czy ktoś inny zapłacił więcej za reklamę? A może jedno i drugie...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam najważniejsze to samemu posłuchać i wyrobić swoje zdanie, test można sobie przeczytać, bo w każym trochę prawdy jest, ale najważniejsze to mieć swoje zdanie po tym jak posłucha się daną zabawkę.  Ja tak robię i bez względu co piszą to mam swoje zdanie jak choćby na Accu 480, która bardzo mi się podoba. Co do wspomnianych dynek diabli wiedzą pewnie znając życie jednym podejdą, a innym nie. Życie....:-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze decyzji nie ma:-) ale fakt bardzo mi się podoba, jeszcze jest jedna integra do sprawdzenia, aczkolwiek niższy model tego Producenta nie zachwycił, ale zobaczymy.  Esoteric też jest dobrym graczem w tej grze.  Co do kolumn raczej już na 100 procent trzech Producentów będę brał pod uwage, tylko jeszcze olimpijki nowe muszę sprawdzić...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Jeszcze decyzji nie ma:-)

Lolek, wiesz o tym, że nawet onanizm sprzętowy musi mieć jakąś swoją dynamikę? Chyba, że chytrze planujesz przeczekać tą małą chwilę do czasu aż nowe Confidence będą już dostępne w cenie niechcianego Vintage spryciarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to kwestia tego, że to są spore pieniądze i wydane mniej więcej w tym samym czasie i muszę być pewny na 100% czego chcę, czy też co da mi największą radość. Na 100% po wakacjach będę już odsłuchiwał w domu  3 kolumn na ma kasa czterech z konkretną już elektroniką. NIestety problem jest też z dostępnością np. choćby olimpijek nowych, gdzie są już w wielu Państwach, a u nas być może  jedna, dwie pary będą na AS, ale też pewności nie ma, niestety jest jak jest. A na 100% muszę odsłuchać III-ek  jak i V- ek. A ceny na pewno nie spadną tego czym jestem zainteresowany, oby nie poszły w górę, bo tego sie obawiam. Np gdybym jednak np wybrał B&W, dzisiaj nikt nie wie w dystrybucji jak to będzie, kiedy UK wyjdzie z UE... i jaki efekt będzie dla cen.. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JarlBjorn napisał:

Moim skromnym zdaniem, ten model jest na tyle słaby, na tle wielu sławetnych poprzedników, że mowa o historyczności wydaje sie lekko przesadzona, niemniej każdy ma prawo do własnej opinii :).

np. na tle ktorych to sławetnych poprzedników jest słaby ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, babatular napisał:

np. na tle ktorych to sławetnych poprzedników jest słaby ?

Babatular, moim zdaniem pytanie powinno brzmieć - czy przy wykorzystaniu tych samych głośników, tych samych elementów na zwrotnicy, ogólnie tej samej technologii da się zrobić lepsze/przynajmniej tak dobre brzmienie jak u sławetnych poprzedników? Zważ, że nawet  sam pracownik z Nautilusa w reklamie na tubie (wyjątkowo nieudanej - wręcz odpychającej klientów od Nautilusa) promującej S40 mówi wprost, że w tym monitorze (S40) NIE MA ŻADNYCH nowych technologii jakie nie byłyby już od wielu lat stosowane w innych Dynkach. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam 38 napisał:

Babatular, moim zdaniem pytanie powinno brzmieć - czy przy wykorzystaniu tych samych głośników, tych samych elementów na zwrotnicy, ogólnie tej samej technologii da się zrobić lepsze/przynajmniej tak dobre brzmienie jak u sławetnych poprzedników? Zważ, że nawet  sam pracownik z Nautilusa w reklamie na tubie (wyjątkowo nieudanej - wręcz odpychającej klientów od Nautilusa) promującej S40 mówi wprost, że w tym monitorze (S40) NIE MA ŻADNYCH nowych technologii jakie nie byłyby już od wielu lat stosowane w innych Dynkach. 

w najlepiej brzmiących kolumnach na tej planecie - nie ma żadnych nowych technologii - co najwyżej papier i jedwab, czasami......polipropylen

więc od których to poprzedników S40 gra słabiej ( oczywiście poruszajmy się wśród podobnych wielkościowo monitorów)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ps39 napisał:

Są lepsze i gorsze Dynki, ale dla mnie wszystkie są wspaniałe te starsze i te nowsze, te droższe i te tańsze.

Chyba najwierniejszym fanem Dynek jesteś  ?  zawsze miałeś u siebie Dynki ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że wszystkie Dynki grają dobrze niestety nie mogę się zgodzić. Gram teraz na x44 i z perspektywy czasu wracając do różnych recenzji, to jedynie sensowną i szczerą zamieścił pan Wojciech Pacuła twierdząc, że brak im rozdzielczości i plastyki. Ja od siebie dodam wykastrowane wysokie tony i słabą średnicę w tym modelu. Całkowicie charakter tej kolumny zmienił upgread zwrotnicy, który pokazał najlepsze cechy Dynaudio. Są piękne wysokie tony, wspaniała średnica i dodatkowo zejście dzięki 2x20 CM. To wszystko za umiarkowaną kwotę, bo to w końcu niska linia. Kolumny codziennie dają mi dużo satysfakcji jak słucham muzyki. Dynaudio nie mógł ich tak zestroić fabrycznie, bo nie wiem kto by im kupił Contorur czy nawet wyższe serie gdyby dostał taki dźwięk za tą kasę. Bez modyfikacji dźwięk jest natarczywy i wykastrowany, a inne recenzje mijają się z rzeczywistością jak to zazwyczaj bywa zresztą w tych sponsorowanych bełkotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolek126 napisał:

Chyba najwierniejszym fanem Dynek jesteś  ?  zawsze miałeś u siebie Dynki ? 

Niestety nie, kiedyś miałem Altusy 110 ?. Ale obiecuje, że już Dynek nie zdradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.