Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Tylko najlepiej sprzedają się te najtańsze rzeczy, ewentualnie średnia półka i to bez względu na Producenta i to nie tylko w audio. Więc te produkty w mniejszym , albo w większym stopniu również muszą zachować odpowiedni poziom. Bo sprzedać kolumny w RP za 15-20 tyś.to nie jest pstryknięcie palcem.

A jak myślisz czy RP jest znaczącym rynkiem dla Dynaudio? 

Sam przerabiałem zwrotnice w x16 i byłem bardzo zadowolony.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat, największym rynkiem dla Dynaudio są Chiny. 

Cała Europa razem wzięta, kupuje mniej.

Moze pora sie obudzic ?

odnośnie ulepszania zwrotnic Dynaudio.

czy w naszym klubie jest ktokolwiek kto zamiast rezystorów czy kondensatorów za 5gr, wstawił coś porządnego i gra mu teraz gorzej?

wstawie tu może zdjęcia niedowiarkom i malkontentom, jak wyglada standardowa zwrotnica Dynaudio na tle np Tonsil Altus z PRL. 

a niby duńczycy nie kłamią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 08:13, babatular napisał:

hahaha, he he he, hahaha

dobre, naprawdę dobre

W Dynaudio celowo psują brzmienie, a polscy mistrzowie lutownicy ich muszą poprawiać. 

Widzisz kolego ,  wypowiadasz się o rzeczach o których  nie masz pojęcia i jeszcze śmiejesz się z tego co robią inni. Tak firmy psują dźwięk  gdyż głośniki produkowane przez np. Dynaudio są naprawdę wysokich lotów i żeby pozycjonować produkt muszą psuć dźwięk obudową i zwrotnicą nie wnikając w szczegóły. Inaczej nawet tanie modele grały by na tyle dobrze że ciężko było by znaleźć klienta na te drogie. Im droższy model tym elementy i budowa zwrotnicy jest bardziej zaawansowana często przy bardzo podobnie grających głośnikach. Miałem w ręku zwrotnice Dynaudio  z kolumn za 3tyś za 15tyś i za 30tyś. W tych tańszych siedzą śmieciowe elementy i często cewki rdzeniowe,  w drogich spotyka się już kondensatory po kilkaset zł ( np. W C1) właśnie takie jakie wkładają koledzy którzy modyfikują te kolumny.  Reasumując to że świadomie firma psuje dźwięk zwiększa tylko ich zyski. Oczywiście to duże uproszczenie bo przecież w tanich nie ma Esotara chociażby , ale tam gdzie on jest też można spowodować że zagra lepiej lub gorzej właśnie doborem elementów. Wiadomo że musi zagrać lepiej w droższe kolumnie bo gdyby zagrał gorzej to nikt by tego nie kupił- proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darek67 napisał:

Widzisz kolego ,  wypowiadasz się o rzeczach o których  nie masz pojęcia i jeszcze śmiejesz się z tego co robią inni.

babatular oczywiście doskonale wie o czym mowa. Jest zbyt długo na forum, aby nie rozumieć takich elementarnych zagadnień. Robi takie wpisy tylko dla wzbudzania animozji i konfliktów, które najwyraźniej sprawiają mu przyjemność i dostarczają rozrywki. Wiele jego wpisów, to zwykły trolling, ale czasem się człowiek nie może powstrzymać i angażuje się w to bicie piany choć wiadomo, że szkoda prądu na takie dyskusje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Darek67 napisał:

w drogich spotyka się już kondensatory po kilkaset zł ( np. W C1)

Z całym szacunkiem. Masz może jakieś zdjęcie tych kondów po kilkaset złotych ? Nie pomyliło Ci się z jakąś inną kolumną, z innej stajni ?

Tu jest C1 w wersji nawet, Signature 2.

rezystory i kondy za 10$ za wiadro.

To samo co w Contour, Focus.

Juz w C2 i C4 jest o tyle lepiej, że elementy zwrotnic są ze sobą połączenie bezpośrednio, bez długich ścieżek na płytkach PCB.

Ale dalej te same elementy za grosze.

 

confidence-c1-signature-2-dynaudio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1 od C1 Signature czy Platinium, poza okleiną, różnią się dodaniem JEDNEGO rezystora foliowego szeregowo do cementowego, w filtrze dla wysokich tonów. 

Reszta różnicy w cenie, to marketing i zysk sprzedawcy. 

Kondy które mogłeś widzieć w C1, to czarne SCR (Solen) żadnych innych tam nie stosowali. 

Dla nieznających tematu, SCR, najtańsze, zwykłe kondensatory. 10$ za wiaderko.

Takie to cuda w tych topowych monitorach za, nie małą nota bene kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było i czego by tam nie stosowano, jakich kondensatorów i komponentów, w nie tak odległych czasach przed-chińskich, Dynaudio grało muzykę poczynając od najtańszej, najskromniejszej serii, tj. Audience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, EMiL napisał:

A nie równoległego?

Czepiasz sie ? ?

 

7 minut temu, JarlBjorn napisał:

Audience

Nie wiem czy to dzis by sie obroniło.

Chociaz te 25 lat temu, w najtanszym segmencie kolumn z zachodu, były to ciekawe sonicznie kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś swoista audio - poprawność polityczna sprawia, że takie Audience mogłyby rzeczywiście nie mieć szans, za mało rozdzielcze, za mało przejrzyste, przebasowane, trudne (relatywnie) do napędzenia. Ale grają muzykę, i o to chodzi:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darek67 napisał:

Widzisz kolego ,  wypowiadasz się o rzeczach o których  nie masz pojęcia i jeszcze śmiejesz się z tego co robią inni. Tak firmy psują dźwięk  gdyż głośniki produkowane przez np. Dynaudio są naprawdę wysokich lotów i żeby pozycjonować produkt muszą psuć dźwięk obudową i zwrotnicą nie wnikając w szczegóły. Inaczej nawet tanie modele grały by na tyle dobrze że ciężko było by znaleźć klienta na te drogie. Im droższy model tym elementy i budowa zwrotnicy jest bardziej zaawansowana często przy bardzo podobnie grających głośnikach. Miałem w ręku zwrotnice Dynaudio  z kolumn za 3tyś za 15tyś i za 30tyś. W tych tańszych siedzą śmieciowe elementy i często cewki rdzeniowe,  w drogich spotyka się już kondensatory po kilkaset zł ( np. W C1) właśnie takie jakie wkładają koledzy którzy modyfikują te kolumny.  Reasumując to że świadomie firma psuje dźwięk zwiększa tylko ich zyski. Oczywiście to duże uproszczenie bo przecież w tanich nie ma Esotara chociażby , ale tam gdzie on jest też można spowodować że zagra lepiej lub gorzej właśnie doborem elementów. Wiadomo że musi zagrać lepiej w droższe kolumnie bo gdyby zagrał gorzej to nikt by tego nie kupił- proste.

Ale jaja. Naprawdę co tu się wypisuje na tym forum to łeb pęka. Ciekawe dlaczego wszyscy geniusze poprawiający po Dynaudio boją się powiedzieć jak modyfikują zwrotnice. Czy to polega tylko na wymianie elementów czy też na zaprojektowaniu zupełnie nowej zwrotnicy ?

8 godzin temu, Darek67 napisał:

Zdjęć nie mam. Zwrotnice C1 które oglądałem to były z serii Platinum . Może przesadziłem ze po kilkaset zł ale nie jest to żółte g.... z tanich serii.

A co takiego to żółte gówno ? I jaki to Kondo za,kilkaset złotych ?

Rozumiem ze ładujecie topowe  Duelundy i Mundorfy do tych Excite. No nie powiecie mi chyba że modyfikacja polega na wymianie elementów na jakieś średniaki - przecietniaki.

A jak poprawiacie tą zepsutą obudowę ? Obijacie  ją dodatkowymi dechami a do wytłumienia używacie wełny z lamy indyjskiej ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roxi napisał:

babatular oczywiście doskonale wie o czym mowa. Jest zbyt długo na forum, aby nie rozumieć takich elementarnych zagadnień. Robi takie wpisy tylko dla wzbudzania animozji i konfliktów, które najwyraźniej sprawiają mu przyjemność i dostarczają rozrywki. Wiele jego wpisów, to zwykły trolling, ale czasem się człowiek nie może powstrzymać i angażuje się w to bicie piany choć wiadomo, że szkoda prądu na takie dyskusje ?

Bo babatular jest jak krosta. 
Krosta pojawia się niespodziewanie i nie proszona w różnych miejscach. Nie przynosi niczego dobrego i wartościowego. Najlepiej na nią nie zawracać uwagi i ją ignorować nie mniej jednak jej obecność prowokuje do działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, babatular napisał:

a do wytłumienia używacie wełny z lamy indyjskiej ?

 

lama.gif

1 godzinę temu, babatular napisał:

Naprawdę co tu się wypisuje na tym forum to łeb pęka

Baba czy tak wygląda Twój każdy dzień? 

kermit.jpg

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rambo54 napisał:

C1 od C1 Signature czy Platinium, poza okleiną, różnią się dodaniem JEDNEGO rezystora foliowego szeregowo do cementowego, w filtrze dla wysokich tonów. 

Reszta różnicy w cenie, to marketing i zysk sprzedawcy. 

Kondy które mogłeś widzieć w C1, to czarne SCR (Solen) żadnych innych tam nie stosowali. 

Dla nieznających tematu, SCR, najtańsze, zwykłe kondensatory. 10$ za wiaderko. 

Moze dla Dynaudio są po 10 dolcow za wiaderko bo w detalu to widzę rozne ceny od 50zł w górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rambo54 napisał:

No widzisz. Juz z kilkaset zrobiła sie od 50zl w góre.

No dobra juz nic się nie odzywam. Bo teraz to juz nie rozumiem do czego zmierzasz. Czy propagujesz tezę ze producenci specjalnie osłabiają jakość zwrotnic czy drwisz z tego co napisałem  i twierdzisz że to nieprawda.

Dobra nie mam czasu na dalsza dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darek67 napisał:

No dobra juz nic się nie odzywam. Bo teraz to juz nie rozumiem do czego zmierzasz. Czy propagujesz tezę ze producenci specjalnie osłabiają jakość zwrotnic czy drwisz z tego co napisałem  i twierdzisz że to nieprawda.

Dobra nie mam czasu na dalsza dyskusję.

Droczę się co najwyżej, nie drwie na pewno z twoich postów.

Odnośnie tematu rozmowy, Dynaudio nie osłabia zwrotnic ani obudów.

Po prostu w droższych modelach obudowy i zwrotnice są bardziej złożone, a głosniki od X12 po Temptation są w zasadzie te same.

Ale dalej obudowa jest z MDF a zwrotnice z elementów niskiej jakości. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrSalieri napisał:

Bo babatular jest jak krosta. 
Krosta pojawia się niespodziewanie i nie proszona w różnych miejscach. Nie przynosi niczego dobrego i wartościowego. Najlepiej na nią nie zawracać uwagi i ją ignorować nie mniej jednak jej obecność prowokuje do działania. 

Po pierwsze - zawsze miło poczytać komplementy na swój temat

Po drugie - przynoszą moje wpisy więcej dobrego niże się Tobie wydaje - wiele osób do mnie pisze gratulując niezłomności w wytykaniu absurdów, nikczemnej jakości i absurdalnych cen, pokazywaniu tym którym "się wydaje" w jakim są miejscu

Po trzecie - jakaż to musi być wielka tajemnica skoro nikt nie potrafi napisać co tam modyfikuje w tej zwrotnicy Excite

Po czwarte - faktycznie jak kondensator kosztuje 5 $ to lipa a jak 50$ to hi-end ( oczywiście wg wielkich dłubaczy - mistrzów lutownicy)

 

Adaś

  Boli celność moich wpisów,  co? Ale to dobrze - ma boleć

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może wpisać w google obrazki, hasło "zwrotnica tonsil altus' np i popatrzeć co za PRL i później pakowano do zwrotnic i porównać ze zdjęciami zwrotnic kolumn Dynaudio, szczególnie serii Audience, Excite, Emit, DM.

Jeśli te techniczne różnice nic nam nie mówią, to nie bede "obrażał" majestatu i wrzucał tu żadnych zdjęć Tonsili.

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrSalieri napisał:

Najlepiej na nią nie zawracać uwagi i ją ignorować nie mniej jednak jej obecność prowokuje do działania. 

Właśnie przetestowałem funkcjonalność "ignoruj" i sprawnie to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 17:23, sylwek.k napisał:

A jak myślisz czy RP jest znaczącym rynkiem dla Dynaudio? 

Sam przerabiałem zwrotnice w x16 i byłem bardzo zadowolony.

Czy jakoś super znaczącym pewnie nie, patrząc na podwórko Starego Kontynentu  to nie pamiętam, albo na ostatnim AS ewentualnie w 2017 roku Prezes czy ktos od Dynaudio , Prezesowi  Nautilusa wręczył dyplom czy coś w tym stylu za bodajże najlepszą sprzedaż w Europie, więc tragedii nie ma.. ale jest to do sprawdzenia jakoś kogoś bardzo nurtuje, mi się nie chce tego szukać, ale taki fakt miał miejsce. Oczywiście na pewno w większości przypadków były to niskie modele, ale jednak.. A dzisiaj wszystko co jest drogie i bardzo drogie w wielu przypadkach kupują bogaci Azjaci, bogaci Europejczycy już się  opkupili ? MI osobiście nie zależy na tym jakoś specjalnie czy dany Producent u nas w RP sprzedaje się dobrze, bardzo dobrze czy też słabo, bo nawet jak słabo się coś sprzedaje, a mi się spodoba to i tak to coś kupię. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lolek126 napisał:

Prezes czy ktos od Dynaudio , Prezesowi  Nautilusa wręczył dyplom

Piękny gest, musiało być wzruszająco a nawet romantycznie. Tylko pana Wojtka P. szkoda, bo też mu się jakiś upominek należał.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy wzruszające to było, ja o tym czytałem, więc nie wiem w jakiej atmosferze to się odbyło, jedno jest pewne , że w RP sprzedaż Dynek nie jest kiepska.. oczywiście tych niższych i średnich modeli.. zresztą nie tylko tego Producenta.. Aczkolwiek nie wiem ile ludzi kupuje po testach kolumny, kable czy elektronikę, na pewno są tacy, ale Ci , którzy naprawdę lubią muzykę sprawdzają sami i bez względu co dany recenzent napisze to i tak wybór danej rzeczy leży po stronie takiego kupującego.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.