Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Adam 38 napisał:

Piękny gest, musiało być wzruszająco a nawet romantycznie. Tylko pana Wojtka P. szkoda, bo też mu się jakiś upominek należał.

Powiem Ci Adaś, że słucham tych Dynaudio i nie mogę się nadziwić jak te kolumny pięknie grają ? Ciężko mi się do czegokolwiek teraz przyczepić. Zmieniam płyty i większość gra wspaniale. Piękna barwa fortepianu, wokale czarują, dociążony, rozdzielczy dźwięk, czego chcieć więcej? ? S25 czy 3,4LE oceniając całościowo przekaz nie mają do nich startu. Ciężko znaleźć słaby punkt tych kolumn teraz ? Gdym jeszcze nie miał punktu odniesienia, ale przez ostatnie lata miałem sporo sprzętu i znam doskonale inne systemy. A to gra teraz super. Jak to można "psim swędem" mieć takie dobre granie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi,

Skoro zmieniłeś ta prosta (za prosta) zwrotnice z taniutkich elementów - nawet mkp na midrange pozalowali, to musi grać. Technika głośników w dynaudio jest relatywnie stała, różnicuja brzmienie jakoscia obudow i jakoscia elementów zwrotnicy. Plus bardziej dopracowana topologia zwrotnicy.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, EMiL napisał:

Skoro zmieniłeś ta prosta (za prosta) zwrotnice z taniutkich elementów - nawet mkp na midrange pozalowali, to musi grać. Technika głośników w dynaudio jest relatywnie stała, różnicuja brzmienie jakoscia obudow i jakoscia elementów zwrotnicy. Plus bardziej dopracowana topologia zwrotnicy.

Skrzynka też w nich jest solidnie wykonana, tak więc tu biedy nie ma. Nóżki są stabilne, a głośniki doskonałe ? Jasno jednak trzeba sobie powiedzieć, że wizualnie nie jest to produkt luksusowy. Przy Contour widać, że to uboga seria jeśli chodzi o okleinę. Przynajmniej ten czarny mat. W maskownicach aż tak bardzo nie odtrącają, a po czasie już się przyzwyczaiłem. Aktualnie po modzie, dźwięk za to pierwsza klasa. Te dwie dwudziestki na basie nie mają takiej dynamiki jak 17, ale to można zniwelować źródłem z punktowym atakiem w tym zakresie "wysokiego" basu. Do wysokich tonów i średnicy nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Roxi napisał:

Powiem Ci....

Tak pięknie piszesz, że chyba na weekend  podłączę X14 a PMC-ki zajmą miejsce na rezerwie. Chociaż ta średnica w PMC ma w sobie coś uzależniającego i zaraz każe mi do niej wracać... Z drugiej strony to nasycenie góry z Dynek... 

Ps. Daniel, jako że nudno tu ostatnio i nawet Baba nie pomógł ? to chyba posłucham u siebie Emitów i podzielę wrażeniami, tylko nie wiem jeszcze, które do siebie zaprosić, 10 czy 20? Jak myślicie , które będą miały bardziej słodką i wibrującą po Dyńkowemu górę? 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam 38 napisał:

Ps. Daniel, jako że nudno tu ostatnio i nawet Baba nie pomógł ? to chyba posłucham u siebie Emitów i podzielę wrażeniami, tylko nie wiem jeszcze, które do siebie zaprosić, 10 czy 20? Jak myślicie , które będą miały bardziej słodką i wibrującą po Dyńkowemu górę? 

 

W dobrym tonie najlepiej jest nie przyznawać się do tych niskich serii. NIkt nie będzie nazywał Cię przedszkolekiem, ani nie będzie pokazywał Ci miejsca w poziomie audio edukacji ? Umówmy się najlepiej, że czekamy na to zaproszenie od Lolka na odsłuch nowych "C" i szykujemy już lokaty na tą okoliczność ? Co ciekawe mój CD Electrocomapnieta przeciętnie zgrywa się z Dynaudio. Niby ma "mocny" bas, ale jest za mało wielobarwny i pozbawiony faktury. Dynaudio ma w swoim rodowodzie wygładzenie konturów i robi się takie nadmierne zmiękczenie. 5 krotnie tańszy streamer Fenga na AKM lepiej się zgrywa z Dynkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciągnie do M10 i mam gdzieś, że to najtańszy Dyniek ?, to pewnie przez to, że jestem wzrokowcem. Chcę sobie odświeżyć tę słodziutką, dźwięczną i ślicznie wybrzmiewającą górę jaką zapamiętałem z DM 2/6. No i nacieszyć oko. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

A mnie ciągnie do M10 i mam gdzieś, że to najtańszy Dyniek ?, to pewnie przez to, że jestem wzrokowcem. Chcę sobie odświeżyć tę słodziutką, dźwięczną i ślicznie wybrzmiewającą górę jaką zapamiętałem z DM 2/6. No i nacieszyć oko. 

Obawiam się, że aktualnie dobry "fabryczny" dźwięk zaczyna się od małych Contour. Emity, to samo co Excite. Super głośniki i biedna zwrotka, tyle, że ponoć nie są tak krzykliwe. S25 za duże są u Ciebie, to zostań lepiej przy tych PMC lub zrób moda i usłyszysz jak gra Esotec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Adam 38 napisał:

No i czemu mnie zniechęcasz, gdy już się napaliłem na "klasyczny" sound Dynaudio :). Mówisz, że będzie zonk a nie to granie, które było w najmniejszych DM-kach ?

Masz już jedne dynie. Jak chcesz sobie coś potestować, to zamów na testy np. Elac z kopułka JET, ciekawe granie. Luk ma na zbyciu może jeszcze Adamy na Etonach. To jakieś nowe experience  będzie lepsze niż „wybrakowane” Dynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

A ten JET to bardziej precyzja, atak czy nasycenie? 

To wstęga. Łączy wszystkie te wymienione cechy. Gra bardzo ładnie, podobnie zresztą jak Eton, odmiennie od Esotec czy Esotar. Ze wszystkim można żyć. Widzisz, że masz tani Seas w PMC i jak pięknie gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uchylicie rąbka tajemnicy z tą zwrotnicą ? Ani nie chcecie zdradzić jak poprawiacie tą kiepską obudowę w tych Dyniach. Szkoda może bym się czegoś dowiedział nowego na stare lata. 

Żeby się nie okazało że ta modyfikacja polega na wymianie rezystora za 2 zł na takiego Duelunda czy innego Mundorfa za 50 razy tyle.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Nie uchylicie rąbka tajemnicy z tą zwrotnicą ? Ani nie chcecie zdradzić jak poprawiacie tą kiepską obudowę w tych Dyniach. Szkoda może bym się czegoś dowiedział nowego na stare lata. 

Skończyły się telefony z gratulacjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi ja już zapraszałem na odsłuch (nie skorzystałeś, a było całkiem zacnie Accu 480 + Accu 560 cd, do tego fajne kabelki, choć głośnikowy bym zamienił na inny) jak miałem odsłuchać, ja o odsłuchu to już zapomniałem jeśli chodzi o Dynki, zresztą na szybkiego tutaj kilka zdań napisałem, Kolega Adam nawet coś tam pisał w tym względzie.. Ale  patrząc co Ty piszesz to raczej inaczej podchodzisz do tematu i lepiej wg Ciebie kupić tańsze  kolumny i je przerobić, więc pewnie i tak nowe  C30 nie interesują Ciebie. A jakbyś dalej chciał skorzystać z zaproszenia na odsłuch to teraz nowe  olimpijki  będą "szły na ruszt"  pod warunkiem, że w tym sklepie co mnie interesuje będą mieli 3 lub piątki..  oczywiście jak już troszkę pograją, więc troszkę jeszcze czasu jest... znając życie.. ale jak coś to czuj się zaproszony.. i kto wie może i te po przerobieniu zagrają jak np SF ST :-), ale to dopiero nabywcy będą mogli to sprawdzić po 5 latach od kupna, bo kolumny będą na gwarancji. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Dynki są generalnie dobrymi i cenionymi kolumnami to dlaczego od prawie roku nie mogę sprzedać moich Focusów 380 w cenie poniżej 40% nowych czyli obecnie za 10900 zł? Nie pomaga nawet "konkurencyjna" oferta Nautilusa, które za to samo na tym samym portalu chce 17900 zł reklamując, że to okazja. Moje przy tym to mega okazja i co? ano nic. Przecież to na prawdę bardzo dobre kolumny, a poważnych chętnych (co to nie muszą sprzedawać swoich żeby kupić moje - takich mam kilku) brak. Może za niską cenę wystawiłem i traktowane jest to podejrzliwie? Ale jak była większa to też było 30 obserwujących, a kupujących zero:(

Może to ktoś racjonalnie wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lolek126 napisał:

Roxi ja już zapraszałem na odsłuch (nie skorzystałeś, a było całkiem zacnie Accu 480 + Accu 560 cd, do tego fajne kabelki, choć głośnikowy bym zamienił na inny) jak miałem odsłuchać, ja o odsłuchu to już zapomniałem jeśli chodzi o Dynki, zresztą na szybkiego tutaj kilka zdań napisałem, Kolega Adam nawet coś tam pisał w tym względzie..

Lolek, dziękuję za zaproszenie. Nie mam takich założeń, że kupuje takie lub inne serie jeśli sobie oczywiście mogę na to pozwolić. Gdzieś się jednak kończy moja zdolność do oceny czy coś jest lepsze i więcej tam słychać i gdzieś jest zlokalizowany mój punkt adaptacyjny, który mnie satysfakcjonuje w jego odbiorze jeśli chodzi o sam dźwięk. Można oczywiście nastawić się na nowości lub produkty wykończone luksusowo i wtedy oczekiwania są inne. 

Aktualnie czekam na odsłuch odgród i być może to będą moje kolumny docelowe. Są one jeszcze w fazie ostatnich testów i pomiarów. Elektronika i pomieszczenie mnie nie ogranicza ? Wracając do modyfikowanych Excite, to piszę o tym, bo jest to stosunkowo łatwy sposób wskoczenia na wysoki level dźwiękowy tanim kosztem. Jak ktoś ma już słuch wyrobiony i punkt odniesienia, to doskonale się orientuje, że ponad pewien level już jest trudno przeskoczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rambo54 napisał:

Jesteśmy dość biednym krajem. Oczywiście jak na Europę.

Na zachodzie już dawno by zmieniły właściciela, przy takiej cenie.

Faktycznie miałem ofertę z USA, klient nawet proponował więcej i zobowiązywał się umówić i opłacić odbiór ale akceptował płatność wyłącznie PayPalem oraz z wymiany korespondencji wynikało, że nie ma zbyt wielkiego pojęcia o sprzęcie audio, więc albo handlarz albo jakiś oszust. Ryzyka nie podjąłem choć wszystko wydawało się prawdopodobne bo na amerykańskim Ebayu znalazłem ofertę na te kolumny z ceną prawie dwa razy wyższą. Więc jemu się opłacało ale ja się wystraszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audiofan01 napisał:

Faktycznie miałem ofertę z USA, klient nawet proponował więcej i zobowiązywał się umówić i opłacić odbiór ale akceptował płatność wyłącznie PayPalem oraz z wymiany korespondencji wynikało, że nie ma zbyt wielkiego pojęcia o sprzęcie audio, więc albo handlarz albo jakiś oszust. Ryzyka nie podjąłem choć wszystko wydawało się prawdopodobne bo na amerykańskim Ebayu znalazłem ofertę na te kolumny z ceną prawie dwa razy wyższą. Więc jemu się opłacało ale ja się wystraszyłem.

Bogaci nie chcą, a bidnych nie stać ? Podobnie jak z 5-7 letnimi Mercedesami klasy S ? Mniejsze kolumny łatwiej sprzedać. Ludzie zazwyczaj nie chcą już takich szaf wstawiać do domu. JBL to nie dotyczy oczywiście. Tam czym większy papierzak tym lepiej, wiesz coś o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

Bogaci nie chcą, a bidnych nie stać ? Podobnie jak z 5-7 letnimi Mercedesami klasy S ? Mniejsze kolumny łatwiej sprzedać. Ludzie zazwyczaj nie chcą już takich szaf wstawiać do domu. JBL to nie dotyczy oczywiście. Tam czym większy papierzak tym lepiej, wiesz coś o tym ?

To może Ty je weź ode mnie. Nie będziesz musiał modyfikować obudowy w swoich excitach bo F380 są sporo cięższe już fabrycznie i mają esotara2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i pozdrawiam w moim pierwszym poście

odnośnie pytań kolegi babatular wskazuję, że temat modyfikacji serii exite był kilkakrotnie opisany ze szczegółami na tym forum, z czego ja skorzystałem. Co prawda  nikt bezpośrednio nie odniósł się do x18 ale to nie problem bo metodologia modyfikacji zwrotnicy jest podobna. W x18 mamy 2 kondensatory w torze głośnika wysokotonowego, wymieniłem je na clarity cap CSA, wymieniłem okablowanie wewnętrzne na jantzen (0,5mm i 1 mm). Te dwie zmiany spowodowały, że przybyło góry. Zdecydowanie. Jak dla mnie za dużo. Wobec czego  zmuszony byłem do wpięcia w tor wysokotonówki rezystora. O zgrozo 5ohm. Teraz w moim systemie i na moje ucho jest ok.

Można też poprzestać, jako największe zmiany wnoszącej, na wymianie cewki na powietrzną. Ja zwyczajnie wysłałem zwrotnicę do Polinku z prośbą o zamianę tej cewki. Po tym zabiegu, nie ruszając niczego innego, dźwięk odrywa się od kolumn i dopiera wtedy możemy mówić o przestrzeni zbliżonej do Audiofhysiców. Przynajmniej ja i znajomy obecny przy odsłuchu tak do usłyszeliśmy. 

Obudowa. Wyłożenie ścian bocznych 2mm matą bitumiczną w niewielkim stopniu, niemniej słyszalne, wpływa na odbiór basu i średnicy. Ten pierwszy się zmniejsza na korzyść środka pasma. U mnie tak się stało.

Po modyfikacji jak wyżej to nie są już x18 pod względem przestrzeni i barwy, tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofan01 napisał:

To może Ty je weź ode mnie. Nie będziesz musiał modyfikować obudowy w swoich excitach bo F380 są sporo cięższe już fabrycznie i mają esotara2

NIe jest to zły pomysł. Gdybym nie miał dwóch par kolumn, to mógłbym się nad tym zastanowić ? 

Na allegro jest jeszcze jednak para Focusów 380, gdybyś jeszcze kupił te drugie, to może łatwiej byłoby Ci sprzedać taki kolekcjonerki zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roxi napisał:

Skończyły się telefony z gratulacjami ?

 Dopiero się zaczną jak uda mi się ustalić co takiego majsterkowicze nadłubali w tych Dynkach. Kolega Grym uchylił rąbka tajemnicy

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Roxi napisał:

 

Na allegro jest jeszcze jednak para Focusów 380, gdybyś jeszcze kupił te drugie, to może łatwiej byłoby Ci sprzedać taki kolekcjonerki zestaw ?

Te sprzedaje Nautilus o 7 tys. zł  drożej niż moje. Chyba do nich napiszę żeby kupili ode mnie, wystawią drugą parę za tyle co pierwszą i zarobią jeszcze więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Skoro Dynki są generalnie dobrymi i cenionymi kolumnami to dlaczego od prawie roku nie mogę sprzedać moich Focusów 380 w cenie poniżej 40% nowych czyli obecnie za 10900 zł? Nie pomaga nawet "konkurencyjna" oferta Nautilusa, które za to samo na tym samym portalu chce 17900 zł reklamując, że to okazja. Moje przy tym to mega okazja i co? ano nic. Przecież to na prawdę bardzo dobre kolumny, a poważnych chętnych (co to nie muszą sprzedawać swoich żeby kupić moje - takich mam kilku) brak. Może za niską cenę wystawiłem i traktowane jest to podejrzliwie? Ale jak była większa to też było 30 obserwujących, a kupujących zero:(

Może to ktoś racjonalnie wytłumaczyć?

Różnie to bywa... Jak trafisz na okres że nikt nie jest zdecydowany na ten konkretnie model to nie sprzedasz nawet za 30%, a jak się trafi konkretny chętny na F380 to sprzedałby je i Nautilus o 50% drożej. 30 obserwujących to nie jest wyśrubowany rekord, wierz mi... Już kilka kolumn wisiało mi na Allegro dłuższy czas, szczególnie te bardziej egzotyczne potrafiły mieć ponad 50-60 obserwujących ale chętnych czy nawet zapytań kompletny brak ;)  Generalnie z Dynaudio jest ten zysk dla kupującego - że używki podłogowe chodzą w super cenach bo jest dużo mniej chętnych niż na podstawkowe - na te jest dużo więcej chętnych. Sam na tym skorzystałem kupując tanio Focusy 220, które często można kupić w podobnej cenie jak 140 a często taniej niż160, mimo że katalogowo były sporo droższe. Z drogimi kolumnami jest tego typu problem, że nikt w ciemno takich nie kupuje, a jak kupuje to na pewno nie bez porównania do innych i tu może być pies pogrzebany. Focusy są nieaktualnym modelem, w salonach już ich nie ma, inaczej byłaby duża szansa że ktoś po odsłuchu w salonie by się zdecydował na Twoje egzemplarze, nawet gdyby kosztowały kilka tys. więcej.  W tej chwili niestety albo konkretny kupujący zdecydowany na dokładnie ten model, albo jakiś inny klient, skuszony mega atrakcyjną ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas udawało mi się stosunkowo szybko sprzedawać sprzęt ale to wszystko było w cenach 5-6 tys. max i na tych poziomach jest chyba największy ruch. Tutaj wydaje się, że oprócz bariery cenowej dochodzi jeszcze wielkość. Wielu pytających zastanawia się i pyta czy one są dobre do np. 15-20 m2 i ma obawy czy się nie uduszą w zbyt małym metrażu. Odpowiadam, że nie wiem i to zależy od akustyki konkretnego pomieszczenia choć na ogół  to przydałoby się te 20m2 minimum. Są też tacy co chcieliby je przesłuchać u siebie ale są np. z drugiego końca Polski i jest to praktycznie niemożliwe. Tak to jest z dużymi kolumnami.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.