Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, JarlBjorn napisał:
51 minut temu, JarlBjorn napisał:

 

2. Dynki ze starej szkoły,  monitory i niewielkie podłogówki,  miały na tyle przewymiarowany bas, że "obrabiają" powierzchnię większą niż wynikałoby to z ich gabarytów.  Kiedyś roześmiałem się w b. Klinice Dźwięku, gdy sprzedawca oznajmił,  że na mój ówczesny metraż 20 m2 wystarczą spokojnie maleńkie A52 i nie ma potrzeby pchać się w podłogowe Dynki, okazało się, że gość ma 100% racji, ale zrozumienie tego trochę czasu zajęło.

 

Fizyki nie przeskoczysz. Prawdziwy, niewysilony sztucznie bass osiągalny jest tylko z dużych głośników lub kilku mniejszych. Jeśli się komuś wydaje, że ma dobry bas z 15-17 cm midwoofera to właśnie mu się tylko wydaje dopóki nie posłucha dużych trojdrożnych kolumn z przynajmniej1x 25-30 cm lub 2x20 cm wooferami. I nie chodzi tutaj o walenie basem tylko swobodę grania pełnego pasma, której nie sposób uzyskać z małych monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale jednak głośniki o tej samej średnicy nie są równe, ten bas ze starych Dynaudio ma dużą 'masę', mięsistość. Pamiętam jak podłogowe Audience 60 (bas 1x 6,5") nagłaśniały naprawdę nieźle jakieś 60-70m poddasza,  niewiele odstawały od wielkich T+A na 26cm Seasach z linią transmisyjną. Jakby tak zamiast Dynek wstawić jakieś Monitor Audio czy Dali na jednej 17-stce to efekt basu zapewne byłby jak pukanie o karton w takim pomieszczeniu ?

Godzinę temu, JarlBjorn napisał:

Sprawa jest nieco złożona.

1. Dynaudio wyprodukowało wiele monitorów, które przeszły do historii, natomiast ile tych dużych podłogóweķ, poza Confidence? Audience 82, stary Contour 3.0 i 3.3, coś jeszcze? Dla przykładu, taki Contour 5.4 był imo, pomimo zastosowania Esotara, słabszy niż 3.4, słabiej zbalansowany. Nowego C60 znam.

Jak oceniasz Contour 3.0? Klasyczne 3-drożne Dynki, warto zamienić na nie Focusy 220 ?  

Aha - zamienić - w sensie trzeba by dopłacić  ze 2-2,5tys  ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, m4tech napisał:

Mylisz się , mogą równie dobrze zagrać, ponieważ większe znacznie ma odległość między miejscem odsłuchu a głośnikiem.

Ano wlasnie. Nie kapuje, ze ciagle mowa o powierzcni pomieszczenia a nie odleglosci siedzenia.

To przeciez bezsens. 

Jesli siedze 3m od glosnikow, to nie odgrywa roli czy pomieszczenie ma 25m² czy 40m² albo 70m² (pomijam wplyw/charakterystyke modow i podkolorowanie wynikajace z odbic). Sam "poziom glosnosci" przy tej samej odleglosci bedzie w wszystkich pomieszczeniach porownywalny. 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiofan01 napisał:

Fizyki nie przeskoczysz. Prawdziwy, niewysilony sztucznie bass osiągalny jest tylko z dużych głośników lub kilku mniejszych. Jeśli się komuś wydaje, że ma dobry bas z 15-17 cm midwoofera to właśnie mu się tylko wydaje dopóki nie posłucha dużych trojdrożnych kolumn z przynajmniej1x 25-30 cm lub 2x20 cm wooferami. I nie chodzi tutaj o walenie basem tylko swobodę grania pełnego pasma, której nie sposób uzyskać z małych monitorów.

Ja nauczyłem się jednego. Nie sama średnica glosnika ma znaczenie, ale i jego jakosc też. Akurat jestem w komfortowej sytuacji i miałem okazję posłuchać w swojej skrzynce tańszego Seasa i drozszego. Mimo takiej samej srednicy wyższy model potrafi zejść niżej i ogólnie bas jest lepszy. Lepiej różnicowany itd. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy znając nr seryjne kolumn można sprawdzić, czy są one zarejestrowane i czy są jeszcze na gwarancji?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Po cenzurze jakiej zaznałem w klubie 16

Hz

stwierdziłem, że nic tu się nie zmieniło. Po tej refleksji z pełną satysfakcją oddaję moje konto za 0 zł. Pozdrawiam .

 

Login : BOBSAPPreturn

 

Hasło : 123+123+123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audiofan01 napisał:

Fizyki nie przeskoczysz. Prawdziwy, niewysilony sztucznie bass osiągalny jest tylko z dużych głośników lub kilku mniejszych. Jeśli się komuś wydaje, że ma dobry bas z 15-17 cm midwoofera to właśnie mu się tylko wydaje dopóki nie posłucha dużych trojdrożnych kolumn z przynajmniej1x 25-30 cm lub 2x20 cm wooferami. I nie chodzi tutaj o walenie basem tylko swobodę grania pełnego pasma, której nie sposób uzyskać z małych monitorów.

Masz w pełni rację. Np. 3,4 LE już fajnie grają, ale tego dołu brakuję trochę. S25 ma piękne wysokie tony, wspaniałą barwę, mięsisty bas, ale również brakuje mu takiego naturalnego rozciągnięcia i wypełnienia jakie ma 3-way ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 21:56, Roxi napisał:

Obawiam się, że aktualnie dobry "fabryczny" dźwięk zaczyna się od małych Contour. Emity, to samo co Excite. Super głośniki i biedna zwrotka, tyle, że ponoć nie są tak krzykliwe. S25 za duże są u Ciebie, to zostań lepiej przy tych PMC lub zrób moda i usłyszysz jak gra Esotec ? 

Roxi, Twoim zdaniem na jaki poziom wzbiły się x44 po modzie? Skrobnij wrażenia tutaj lub na privie. 

W dniu 18.10.2019 o 16:35, ps39 napisał:

Ja nie odważyłbym się ich wstawić do swych 20m2, choć akustyka jest Ok to F260 to maksymalna kolumna jaka tam może grać. Nie obniżaj ceny jak nie musisz mieć tych pieniędzy, znajdzie się amator i zapłaci te 10-11 tysięcy.

Wcale się nie dziwie, u mnie w 20m2 Focusy 110A rozwinęły skrzydła dopiero. Myślę, że do F380 to i 40m2 przy słabych warunkach akustycznych może być mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Whyduck napisał:

Wcale się nie dziwie, u mnie w 20m2 Focusy 110A rozwinęły skrzydła dopiero. Myślę, że do F380 to i 40m2 przy słabych warunkach akustycznych może być mało...

Dynaudio z większymi woofera nie mają basu zrobionego na siłę (wysokim strojeniem bass reflex) więc spokojnie zagrają w mniejszych pokojach zaadoptowanych akustycznie.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Whyduck napisał:

Roxi, Twoim zdaniem na jaki poziom wzbiły się x44 po modzie?

Witaj, ban ściągnięty? :)

Po modzie grają tak jakby się od nich oczekiwało przed nim... Czyli ze wszystkimi zaletami ale i oczywiście ograniczeniami jakie ma Dynaudio. Fabrycznie celowo z racji pozycji w cenniku lub może „komputerowe” zwrotki jest to biedna i natarczywa kolumna dźwiękowo. Teraz, uniwersalna, Muzykalna, ładnie grająca i bardzo rozdzielcza :) A jaki to poziom? Trudno powiedzieć. Jak już coś gra w angażujący sposób i jest pozbawione braków to trudno taki dźwięk wycenić. Czy on jest warty 5, 20, czy 50 tys? Satysfakcja nie ma ceny. A jak recenzent odkryje, że to jest wzorzec, to tak być musi, podobnie jak z kablami i źródłami od jakiegoś poziomu oczywiście jak nie ma już braków, które mają tanie sprzęty :)
 

10 minut temu, EMiL napisał:

Dynaudio z większymi woofera nie mają basu zrobionego na siłę (wysokim strojeniem bass reflex) więc spokojnie zagrają w mniejszych pokojach zaadoptowanych akustycznie.

Rację masz Emil. Ja też mam takie wrażenie, że bas wcale się nie rozlewa i jest dosyć zwarty. To też zależy od realizacji konkretnej oczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roxi napisał:

Witaj, ban ściągnięty? ?

Po modzie grają tak jakby się od nich oczekiwało przed nim... Czyli ze wszystkimi zaletami ale i oczywiście ograniczeniami jakie ma Dynaudio. Fabrycznie celowo z racji pozycji w cenniku lub może „komputerowe” zwrotki jest to biedna i natarczywa kolumna dźwiękowo. Teraz, uniwersalna, Muzykalna, ładnie grająca i bardzo rozdzielcza ? A jaki to poziom? Trudno powiedzieć. Jak już coś gra w angażujący sposób i jest pozbawione braków to trudno taki dźwięk wycenić. Czy on jest warty 5, 20, czy 50 tys? Satysfakcja nie ma ceny. A jak recenzent odkryje, że to jest wzorzec, to tak być musi, podobnie jak z kablami i źródłami od jakiegoś poziomu oczywiście jak nie ma już braków, które mają tanie sprzęty ?
 

 bardziej chodziło mi o wskazanie do jakiej serii najbliżej teraz tuningowanym x44 ?  ...z wieloma modelami miałeś styczność, więc ciekaw jestem jak byś je sklasyfikował.

Ban był przelotny, chwilowy. Zajęty byłem bardziej przyziemnymi rzeczami typu działka, fundamenty etc...

Zima idzie małymi krokami, miło tu wrócić ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Whyduck napisał:

 bardziej chodziło mi o wskazanie do jakiej serii najbliżej teraz tuningowanym x44 ?  ...z wieloma modelami miałeś styczność, więc ciekaw jestem jak byś je sklasyfikował.

Ban był przelotny, chwilowy. Zajęty byłem bardziej przyziemnymi rzeczami typu działka, fundamenty etc...

Zima idzie małymi krokami, miło tu wrócić ? 

 

Taka klasyfikacja jest jednak dosyć krzywdząca. Wiadomo całościowo trzeba to zestawić i np. S25 z 845 lampa pięknie grają, a takiego zestawu z x44 już zrobić jest trudno itd. Generalnie mod daje na tyle znaczący progres, że myśle z wielu osób by już ciśnienie do dalszych poszukiwań opadło, które jest potrzebne do wydania kilkadziesiąt tysięcy więcej na tej wielkości kolumnę. Nie twierdze, że inne nie grają jeszcze lepiej. Pewnie tak i ładniejsze skrzynki jeszcze maja. Te jednak już też mają poziom pozwalający się z pełną satysfakcja rozkoszować muzyką nawet z przeciętnych realizacji i nie odczuwać potrzeba zmiany ? To oczywiście moje skromne zdanie. Babuś np. może mieć inne, ale czy on nie jest z matrixa jakiegoś czy jak? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, z chęcią posłuchałbym na Roxiego systemie albumu Talk Talk /the colour of spring/. W końcu żadnych ograniczeń z małych monitorków, trzy drogi, całkiem dobra średnica przetworników niskotonowych :), wyborny piecyk. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie powiem, z chęcią posłuchałbym na Roxiego systemie albumu Talk Talk /the colour of spring/. W końcu żadnych ograniczeń z małych monitorków, trzy drogi, całkiem dobra średnica przetworników niskotonowych :), wyborny piecyk. 

Adam, testowałeś już u siebie Evoke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Nie, ale mam dopiero 44 wiosny więc zamierzam zdążyć to zrobić jeszcze w tym życiu ?

Mnie się udało załapać na krótki odsłuch. Są fajne, muzyka poprostu płynie i ciężko się do czegoś przyczepić, no może wysokie mogłyby być bardziej rozciągnięte, ale pokazują bardzo wiele detalu i niuansów, których wcześniej na próżno szukać w dynkach z tego przedziału cenowego. Moim zdaniem ciekawsze niż Excite w pierwszej chwili, chcę wypożyczyć aby się przekonać czy przy dłuższym słuchaniu podtrzymam tą opinię. No i oczywiście skonfrontować z focusami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnego źródła wiem tylko tyle, że Evoke 10 są bardziej szlachetne w brzmieniu od X14. Fajnie, że w końcu ktoś z Klubu weźmie je w konkretne obroty i napisze co serią Evoke proponuje Dynaudio. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 07:58, flood2 napisał:

Panowie, mam zamiar wymienić Audience 52 na X18. Napiszcie czy X 18 są szybsze, jaśniejsze/ciemniejsze, rzeczywiście łatwiejsze do występowania, co z pokazywanie detali ?

X18 są jaśniejsze, mają bardziej otwartą średnicę i szczegółową górę, więc detali więcej. Więcej powietrza, mniej audience'owej gęstości / lepkości. Mnie to się spodobało, choć początkowo chwilę z nimi "walczyłem". Ale też nie "przesiadałem się" bezpośrednio, tylko po etapach z 52SE i MA GS20. Jeśli kupisz nowe, musisz dać im naprawdę pograć przez kilka dni zanim się rozruszają.

Czy łatwiejsze do wysterowania? Niekoniecznie. To nadal 4 ohmy i nadal dynkowy driver na dole, więc z mało wydajnym wzmacniaczem bas będzie się ciągnął tak samo jak w audience'ach. Ze względu na jaśniejszy charakter całości, nie będzie już wrażenia takiej "buły", ale też nie będzie dobrego rytmu. Dynki nadal potrzebują prądu na basie. Ciekawe jak zagrają w 15m, bo u mnie w 20m goście twierdzą, że grają jak podłogówki ?

Edytowane przez freepio
Nie znam Naim'a XS, ale chyba nie powinien mieć problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 21:27, Roxi napisał:

Witaj, ban ściągnięty? ?

Po modzie grają tak jakby się od nich oczekiwało przed nim... Czyli ze wszystkimi zaletami ale i oczywiście ograniczeniami jakie ma Dynaudio. Fabrycznie celowo z racji pozycji w cenniku lub może „komputerowe” zwrotki jest to biedna i natarczywa kolumna dźwiękowo. Teraz, uniwersalna, Muzykalna, ładnie grająca i bardzo rozdzielcza ? A jaki to poziom? Trudno powiedzieć. Jak już coś gra w angażujący sposób i jest pozbawione braków to trudno taki dźwięk wycenić. Czy on jest warty 5, 20, czy 50 tys? Satysfakcja nie ma ceny. A jak recenzent odkryje, że to jest wzorzec, to tak być musi, podobnie jak z kablami i źródłami od jakiegoś poziomu oczywiście jak nie ma już braków, które mają tanie sprzęty ?
 

Rację masz Emil. Ja też mam takie wrażenie, że bas wcale się nie rozlewa i jest dosyć zwarty. To też zależy od realizacji konkretnej oczywiście ?

Wow!!!

  Jak Wy to robicie że po modyfikacji Dynki grają tak jak by się chciało. Najlepsi specjaliści na świecie mają z tym ogromny problem - by sprawić żeby kolumna grała tak jak chcą, a nie tak jak im wyszło z pomiarów. No jak to u licha robicie ? Toż to talent wart milionów.

I to słowo modyfikacja - na razie jeden kolega tylko napisał na czym polega ta modyfikacja a ja spadłem z krzesła, a ze śmiechu brzuch mnie boli do dzisiaj post #14180.

  Mój komentarz w poście #14190

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści w Dynaudio podobną prowizorkę zastosowali  (z dołożeniem jednego rezystora lub kondensatora) w jakimś topowym modelu , zmiana była na tyle duża że dodali jeszcze znaczek SE i podnieśli cenę kolumn o kilkadziesiąt %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, babatular napisał:

Wow!!!

  Jak Wy to robicie że po modyfikacji Dynki grają tak jak by się chciało. Najlepsi specjaliści na świecie mają z tym ogromny problem - by sprawić żeby kolumna grała tak jak chcą, a nie tak jak im wyszło z pomiarów. No jak to u licha robicie ? Toż to talent wart milionów.

I to słowo modyfikacja - na razie jeden kolega tylko napisał na czym polega ta modyfikacja a ja spadłem z krzesła, a ze śmiechu brzuch mnie boli do dzisiaj post #14180.

Babuś, a Ty nie masz czasem rozdwojenia jaźni? W każdym wątku prezentujesz odmienne stanowisko. Może byś tak w końcu ustabilizował się poznawczo, albo nie dawaj już wnuczkom hasła do forum więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roxi napisał:

Babuś, a Ty nie masz czasem rozdwojenia jaźni? W każdym wątku prezentujesz odmienne stanowisko. Może byś tak w końcu ustabilizował się poznawczo, albo nie dawaj już wnuczkom hasła do forum więcej. 

No własnie. Podobno ludzie się głusi i producenci nie muszą się przykładać. Oczywiście jak widać są wyjątki i kolega baba nam wskaże te firmy , które dają z siebie wszystko i na niczym nie oszczędzają żebyśmy nie błądzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.