Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Silver_85 napisał:

No własnie. Podobno ludzie się głusi i producenci nie muszą się przykładać. Oczywiście jak widać są wyjątki i kolega baba nam wskaże te firmy , które dają z siebie wszystko i na niczym nie oszczędzają żebyśmy nie błądzili ?

Ten wątek tylko potwierdza, że ludzie są głusi. Skoro przyklejenie 2mm  papy i dołożenie/wymiana rezystora powoduje tak DRAMATYCZNĄ poprawę jakości brzmienia - tzn. są głusi.

Co to znaczy dają z siebie wszystko - bo nie rozumiem. Chciałbyś w X14 Esotara3, najnowszą 18kę, Duelundy i topowe Furutechy, oczywiście ze ściankami 4cm z brzozy marsjańskiej, w lakierze Top Piano Glass - to wszystko oczywiście tak za 2 tys max. Wtedy wg Ciebie by nie oszczędzali.

10 godzin temu, Roxi napisał:

Babuś, a Ty nie masz czasem rozdwojenia jaźni? W każdym wątku prezentujesz odmienne stanowisko. Może byś tak w końcu ustabilizował się poznawczo, albo nie dawaj już wnuczkom hasła do forum więcej. 

Ty mi tu poznawczo pokaż jak zmodyfikowałeś te Dynki. Też kleisz milimetr papy do obudowy i dodajesz rezytsory ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 10:41, m4tech napisał:

Mylisz się , mogą równie dobrze zagrać, ponieważ większe znacznie ma odległość między miejscem odsłuchu a głośnikiem.

Monitory nie zagrają tak jak kolumny podłogowe jeżeli chodzi o wypełnienie basu i zejście. W praktyce małe kolumny w za dużym dla nich pomieszczeniu "tracą się" co wynika z tego że membrany o małej powierzchni oddają energię gorzej niż głośniki z większymi membranami. Do tego często puszczamy muzykę i nie siedzimy centralnie przed kolumnami tylko coś robimy nawet w innym pokoju więc jak można zawsze lepiej mieć głośniki większe niż mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba, jeżeli mieszkasz w moich okolicach to zapraszam Cię serdecznie do mnie. Posłuchasz jednocześnie trzech monitorów tj. Elac bs244.3, PMC twenty 21 i Dynaudio X14. I odpowiesz na jedno pytanie, czemu one (X14) są tak mocno krzykliwe na górnej średnicy? I czy takie ich granie z podbitym w okolicy 100hz basem i drącą japę górną średnicą Ci się podoba czy jednak dwa pozostałe monitory pokazują jak to powinno być zrobione w X14? Przy okazji sprawdzimy wstęgę Elac-a vs Esoteca z X14 i odpowiesz, które wysokie mają więcej  nasycenia, pełniejsze wybrzmienia pokazujac jednoczesnie więcej detalu. A na końcu zrozumiesz czemu ludzie albo pozbywają się praktycznie nowych Excite za grosze albo poddają je modyfikacji, żeby dało się tego komfortowo słuchać.... Nie wszystko co wychodzi od Dynaudio jest idealne i raczej nikt tam włosów z głowy sobie nie rwie, żeby niskie serie typu Excite, Emit, Evoke grały bardzo dobrze. Dobrze, że chociaż wykonanie to ciągle najwyższa liga, chociaż tu też ciekawe jak to w przyszłości będzie wyglądało w klepanych w Chinach Dynkach. W końcu z niewolnika nie ma pracownika. A nie po to przenosi się produkcję do Chin, żeby dogadzać tamtejszym pracownikom. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Baba, jeżeli mieszkasz w moich okolicach to zapraszam Cię serdecznie do mnie. Posłuchasz jednocześnie trzech monitorów tj. Elac bs244.3, PMC twenty 21 i Dynaudio X14. I odpowiesz na jedno pytanie, czemu one (X14) są tak mocno krzykliwe na górnej średnicy? I czy takie ich granie z podbitym w okolicy 100hz basem i drącą japę górną średnicą Ci się podoba czy jednak dwa pozostałe monitory pokazują jak to powinno być zrobione w X14? Przy okazji sprawdzimy wstęgę Elac-a vs Esoteca z X14 i odpowiesz, które wysokie mają więcej  nasycenia, pełniejsze wybrzmienia pokazujac jednoczesnie więcej detalu. A na końcu zrozumiesz czemu ludzie albo pozbywają się praktycznie nowych Excite za grosze albo poddają je modyfikacji, żeby dało się tego komfortowo słuchać.... Nie wszystko co wychodzi od Dynaudio jest idealne i raczej nikt tam włosów z głowy sobie nie rwie, żeby niskie serie typu Excite, Emit, Evoke grały bardzo dobrze. Dobrze, że chociaż wykonanie to ciągle najwyższa liga, chociaż tu też ciekawe jak to w przyszłości będzie wyglądało w klepanych w Chinach Dynkach. W końcu z niewolnika nie ma pracownika. A nie po to przenosi się produkcję do Chin, żeby dogadzać tamtejszym pracownikom. 

18 godzin temu, Roxi napisał:

 

 Dzięki za zaproszenie. Nie skorzystam z uwagi na szacunek do czyjejś prywatności. Poza tym kolumny które masz kompletnie mnie nie interesują bo ja nie dałbym rady na nich słuchać muzyki z uwagi na ich przeciętną jakość. Niestety nadal nie wiem co takiego zrobiłeś że się nie dało słuchać X14 a teraz się da.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, babatular napisał:

ja nie dałbym rady na nich słuchać muzyki z uwagi na ich przeciętną jakość

czasem bardzo mnie zaskakujesz

z jednej strony

10 minut temu, babatular napisał:

Nie skorzystam z uwagi na szacunek do czyjejś prywatnośc

z drugiej , tego szacunku nie masz oceniając system kolegi bez słuchania

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

czasem bardzo mnie zaskakujesz

z jednej strony

z drugiej , tego szacunku nie masz oceniając system kolegi bez słuchania

Chłopie co ma piernik do wiatraka. Braki logiki porażająca. Gdzie oceniam system kolegi - to po pierwsze. Po drugie - 3 kolumienki o których Adaś wspomniał że posiada - dla mnie brzmią przeciętnie. Jaki ma związek moja opinia na temat brzmienia 3 kolumienek z uszanowaniem prywatności Adama?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Baba, jeżeli mieszkasz w moich okolicach to zapraszam Cię serdecznie do mnie. Posłuchasz jednocześnie trzech monitorów tj. Elac bs244.3, PMC twenty 21 i Dynaudio X14. I odpowiesz na jedno pytanie, czemu one (X14) są tak mocno krzykliwe na górnej średnicy? I czy takie ich granie z podbitym w okolicy 100hz basem i drącą japę górną średnicą Ci się podoba czy jednak dwa pozostałe monitory pokazują jak to powinno być zrobione w X14?

Babuś twierdzi, że ma jakieś monitorki Sonusa za chyba 50 czy 70 tys Sonusa i to w jego mniemaniu legitymizuje go kwalifikacji zarówno kto na jakim jest etapie audio, ale również np. Czy choćby Grzegorz lub inny polski producent jest nadal majsterkowiczem, mistrzem lutownicy czy już ma odpowiednią pozycję. Sam zresztą często podkreśla swój zaawansowany wiek, to nie wiadomo, co tam jeszcze słyszy. Z tego punktu widzenia kierowanie wyłącznie brandem i pozycją w cenniku ma jakiś sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto Contoura 3.0 zamiast Focusa 220... Intuicyjnie można powiedzieć, oczywiście. Niemniej, kolega, który zmienił F220 na Contoura 3.4 był zaskoczony stosunkowo niewielkim dystansem między nimi, ale tych ok. 3 tys. dopłaty nie żałował. Gdzie spodziewałbym się poprawy przy Contourze 3.0, raczej większe zróżnicowanie basu, mniej "własnego charakteru" (F220 jednak nieco podbarwia, fakt, że w przyjemny dla ucha sposob), poprawa w dziedzinie neutralności i ciut lepsza rozdzielczość. Być może jednak F220 będzie łaskawszy dla nagrań gorszej jakości.

Przy czym wiadomo, bez odsłuchu w konkretnym pomieszczeniu opinia obarczone jest sporym marginesem błędu, w grę wchodzą przecież i warunki odsłuchowe pomieszczenia i reszta toru.

No i last but not least, stan. Contour 3.0 to jest model sprzed wielu już lat, ok, jakość driverów Dynaudio jest ponadprzeciętna, egzemplarz z pewnej ręki może być wart zachodu, nad innymi mocno bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi

A info o modyfikacji Dynek jak nie było tak nie ma. Czyżbyś się bał ośmieszenia ? 

Baba jest stary ale jary i coś tam jeszcze słyszy.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, babatular napisał:

Roxi

A info o modyfikacji Dynek jak nie było tak nie ma. Czyżbyś się bał ośmieszenia ? 

Baba jest stary ale jary i coś tam jeszcze słyszy.

Babuś, ale o czym tu dużo pisać ? Miałem już wiele innych, droższych i tańszych kolumn, zestawów itd. Excite to tanie Dynki i piszę, to po to, że nie każdy chce dużo wydawać, a w przystępny sposób może mieć super granie. 

Modyfikacja nie jest jakąś tajemnicą. Starą zwrotkę mam nienaruszoną. Można ją w każdej chwili podłączyć. Teraz mam całkowicie nową zrobioną z dobrej klasy komponentów. Inne są również podziały w efekcie czego zyskała zarówno średnica, jak i wysokie tony. Bardzo wszystkim takie rozwiązania polecam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roxi napisał:

Modyfikacja nie jest jakąś tajemnicą. Starą zwrotkę mam nienaruszoną. Można ją w każdej chwili podłączyć. Teraz mam całkowicie nową zrobioną z dobrej klasy komponentów. Inne są również podziały w efekcie czego zyskała zarówno średnica, jak i wysokie tony. Bardzo wszystkim takie rozwiązania polecam 

?

Super! W takim razie wszyscy będziemy wdzięczni za zdjęcie nowej zwrotnicy, a może nawet schemat by się udało wkleić? Nareszcie coś ciekawego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, freepio napisał:

Super! W takim razie wszyscy będziemy wdzięczni za zdjęcie nowej zwrotnicy, a może nawet schemat by się udało wkleić? Nareszcie coś ciekawego ?

Takiej obietnicy nie składałem. Dostałem już raz bana za promowanie innej firmy w tym klubie i zmieszczanie zdjęć. Robił tego nie będę ?.. tak więc nie ciągnijmy tematu. Ja tylko mogę jednoznacznie stwierdzić, że same głośniki i obudowa nie jest ograniczeniem, a wymiana zwrotnicy powoduje, że kolumny grają o wiele lepiej. A wcale nie było to takie oczywiste, czy głośniki mają jednak inną barwę, czy to zwrotnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

wymiana zwrotnicy powoduje, że kolumny grają o wiele lepiej.

Rozsądnie byłoby napisać, że kolumny grają o wiele inaczej.  Lepiej czy gorzej to już sprawa zupełnie subiektywna. Ponadto o ile raczej wszyscy się zgadzamy, że Dynaudio fabrycznie stosuje przeciętne, może nawet kiepskie elmenty zwrotnic, o tyle ich wymiana może ale wcale nie musi cokolwiek poprawić. Natomiast zastosowanie innych punktów podziału, co pewnie dało największą zmianę, to już poważna ingerencja w projekt i to bez  wpływu na koszty.  Jest to po prostu inna koncepcja brzmienia, która Tobie się bardziej podoba ale czy obiektywnie lepsza? Takich opinii raczej bym nie głosił. Lepsza dla Ciebie tylko tyle i aż tyle bo to przecież Tobie ma się podobać.?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiofan01 napisał:

Rozsądnie byłoby napisać, że kolumny grają o wiele inaczej.

W przypadku excite wymiana elementów zwrotnicy na lepsze elementy przynosi zmianę jakościową. Oryginalne elementy są po prostu wąskim gardłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiofan01 napisał:

Takich opinii raczej bym nie głosił. Lepsza dla Ciebie tylko tyle i aż tyle bo to przecież Tobie ma się podobać.?

Tu się Kolego niestety mylisz. Ja wiem o co Tobie chodzi, bo czasem jest to kwestia innej estetyki dźwięku i jest to faktycznie sprawa gustu. Jak np. w DAC kość AKM lub Sabre itd. Jeden lubi dźwięk bardziej na twarz, a inny podany w sposób powiedzmy osłodzony itd. Całkiem inna sprawa to ewidentne deficyty. Fabrycznie te kolumny są tak zestrojone, że wysokie tony to wykastrowane, średnica natarczywa i nie wykorzystuje potencjału tej 15"tki. Pisze o tym Pacuła jeśli mi nie wierzysz, że brak im rozdzielczości i plastyki. To, że jest to już częściowo kosztowo inny projekt, to ja się zgadzam. Z jednej strony jak ktoś chce zamknąć wydatki na poziome cennika, to modyfikacja jest droga. Z drugiej, jak popatrzymy ile w cenniku kosztuje kolumna 3-way i dobrze grającej, to jest tania. 

Dobra audiofan, nie ściemniaj tutaj tylko zakończmy na puencie i daj link do Focusów Twoich, bo pewnie jeszcze ich nie sprzedałeś ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Focusy są wystawione na znanym portalu i każdy chcący sam sobie znajdzie. Po prostu poddałem w wątpliwość Twoją subiektywną opinię o modyfikacji własnych kolumn. No ale jak sam nadredaktor Wojciech P. też pisze o tych wadach to zamyka sprawę?

Poza tym przecież nie stwierdziłem, że Excite44 to mistrzostwo świata w wersji fabrycznej w tej cenie bo nawet ich nigdy nie słyszałem, napisałem tylko o gustach i subiektywnej ocenie, którą jak d....ę każdy ma swoją. Zatem 100% pewne może być tylko to, że kolumny po modyfikacji zagrały inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Poza tym przecież nie stwierdziłem, że Excite44 to mistrzostwo świata w wersji fabrycznej w tej cenie bo nawet ich nigdy nie słyszałem, napisałem tylko o gustach i subiektywnej ocenie, którą jak d....ę każdy ma swoją. Zatem 100% pewne może być tylko to, że kolumny po modyfikacji zagrały inaczej.

Przestań być taki wystraszony, że jak napiszesz coś o tych JBL, to nie sprzedaż Focusów i napisz o swoich odczuciach jednych i drugich kolumn. Masz je już sporo czasu, a ja wierzę akurat w Twoją zdolność do oceny w kategoriach bezwzględnych, a nie tylko subiektywnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL mają się dobrze. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, żałuję że nie kupiłem Array 1400 ale straszono mnie, że własna elektrownia byłaby potrzebna i nawet nie spróbowałem. Była okazja bo blisko mnie facet sprzedawał tylko tak mi nagadał przez telefon o potrzebnym wzmacniaczu, że odpuściłem i ostatecznie sprzedał je do Norwegii.

Moje JBL nie są żadną konkurencją do F380 bo po pierwsze jako używane są znacznie droższe, a po drugie z tego co ostatnio szukałem jedyna para na sprzedaż obecnie w Europie jest w ....Londynie i po trzecie ich wygląd jest delikatnie mówiąc kontrowersyjny ( choć na żywo prezentują się lepiej) i nie każdy ma wyrozumiałą żonę. 

I na koniec po czwarte  F380 w cenie, za którą obecnie chcę je sprzedać to „best buy” i niczego nie muszę się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

I na koniec po czwarte  F380 w cenie, za którą obecnie chcę je sprzedać to „best buy” i niczego nie muszę się bać.

Ja też tak myślę. Ale ja się nie pytałem gdzie je można kupić i czy cena Focus jest atrakcyjna, tylko prosiłem abyś porównał granie. Jak widzę jednak za strachliwy jesteś na taką okoliczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten klub ale tak w skrócie to główna różnica ( w mojej opinii na korzyść) dotyczy budowania przestrzeni, trójwymiarowości, rozdzielczości. Ogólnie wszystko od średnicy w górę jest dla mnie przyjemniejsze. Kompresyjny głośnik średniotonowy ( w tej dziwnie pionowo ustawionej prostokątnej tubie) w parze z tytanowym wysokotonowym robią tę dobrą robotę. Do tego solidna podstawa basowa ( tutaj Focusy grają równie dobrze ) bez żadnej dominacji, podbicia, buczenia itp. 

Ogólnie jakby się komuś trafiły to polecam przynajmniej posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, audiofan01 napisał:

Do tego solidna podstawa basowa ( tutaj Focusy grają równie dobrze ) bez żadnej dominacji, podbicia, buczenia itp. 

W sumie jest to dziwne, że jeszcze ich nie sprzedałeś, znaczy Focusów. Krajowe, kompletne, bardzo dobry stan i niska cena. Sam bym je wolał niż większość nowych Dynaudio i oczywiście pewnie lepsze są znacznie od Excite fabrycznych ? Mnie on już nie interesują, bo nie będę siekierki na kijek zamieniał, ale fajne są te kolumny i nawet ta okleina w realu ładnie wygląda w przeciwieństwie samych zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 09:29, Roxi napisał:

Ja mogę Powiedzieć Ci jedynie jak było i jest u mnie, a nie co Ty masz robić. Początkowo myślałem, że to kwestia tego, że kolumny są nowe. 3,4 LE na początku jak miałem nowe też były "ekspansywne" a później złagodniały. W zasadzie brakowało mi w nich tylko niskiego basu. X44 jak sam Pacuła napisał, nawet po wygrzaniu nie są rozdzielcze i brak im wyrafinowania. Dodatkowo mają w sobie taką natarczywość, która przy dłuższym słuchaniu jest męcząca. Jeśli mowa o wokalach, to firmowo są małe, nieangażujące. Po wymianie zwrotnicy jest wszystko to do czego nas przyzwyczaiło Dynaudio. Esotec gra w zachwycający i otwarty sposób, wokal angażujący, nie ma już mowy o jakiejś natarczywości. Kolumny super grają nawet starą muzykę z lat 70'tych, słabych realizacji. Jaki można osiągnąć efekt z innych modeli, to nie wiem. W x44, to całkiem inna kolumna po modyfikacji. 

Co do Excite,W.Pacuła napisał w recenzji X38, że to głośniki z którymi mógłby żyć i chciałby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil ( a jeszcze recenzent) zmiennym jest z różnych powodów ? Magazyn AV piał z zachwytu w recenzji Evoke 30, nawet zostawili je sobie w redakcji i co, i wiszą te ich wspaniałe redakcyjne  Evoke  już ze 2 miechy na giełdzie. Szkoda, że nie zrobią sprostowania do recenzji, że jednak po dłuższym poznaniu już im się nie podobają.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pio-Maj napisał:

Co do Excite,W.Pacuła napisał w recenzji X38, że to głośniki z którymi mógłby żyć i chciałby żyć.

E38 niż słyszałem. Wiadomo, że sztuka cała to trafić dobra konfiguracje. Próbowałem podpiąć x44 pod lampowe monobloki na El34 które maja 100 watt i teoretycznie powinno być super, a jest słabo. Pod jakaś integre JVC i tez bieda. Kolumny są bardzo mimo wszystko wymagające aby faktycznie je dobrze wysterować... x38 pewnie znacznie łatwiejsze, może i zwrotka lepiej zrobiona, były na koniec w okazyjnej cenie do kupienia z tego co pamietam.

 

 

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Audiofil ( a jeszcze recenzent) zmiennym jest z różnych powodów ? Magazyn AV piał z zachwytu w recenzji Evoke 30, nawet zostawili je sobie w redakcji i co, i wiszą te ich wspaniałe redakcyjne  Evoke  już ze 2 miechy na giełdzie. Szkoda, że nie zrobią sprostowania do recenzji, że jednak po dłuższym poznaniu już im się nie podobają.

Nie marudź tyle ? A Elac ładnie gra czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam 38 napisał:

Panie, uszy więdną... ?

A tak poważnie, jesteśmy w Klubie Dynaudio, mamy paczki Dynaudio itd. Jakby tak jeszcze Elac zrobił zwrotnice do naszych Excite... 

Klub Dynaudio, dlatego zawsze jest ciekawe jak ktoś posiadający Dynie odbiera inne kolumny. Prawdziwy pasjonat prawdy się nie boi, no chyba, że jest handlowcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.