Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mushi napisał:

Hej,

stoję przed dylematem wyboru średnicy: 2x 18" średnio-niskotowy z dwudrożnego Focusa 260 vs 1x dedykowany 15" średniotonowy z trójdrożnego Focusa 340? Czy macie porównanie? Dopiero pod koniec grudnia będę miał okazję osobiście sprawdzić.

Pzdr

Ogromne te głośniki, jakiś koncert bedziesz nagłaśniał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
11 godzin temu, audiofan01 napisał:

Ogromne te głośniki, jakiś koncert bedziesz nagłaśniał???

Fakt, ogromne, zdaje się że mnie poniosło troszkę..

Tą podwójną osiemnastką mógłbym przez przypadek zburzyć budynek w którym mieszkam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Roxi napisał:

Kolega pomylił cale z cm ? Inna sprawa, to o jakieś średnicy mowa, będzie robił jakieś DIY? ?

Nie nie nie nie nie, mudyfikacje to nie moja działka. Nieprecyzyjnie się wyraziłem: niecierpliwię się i chciałem już zamówić kolumny przed odsłuchem (średnio dobry pomysł), stąd moje pytanie w którym Focusie Waszym zdaniem średnie tony wypadają (subiektywnie) lepiej? Czy z dedykowanego głośnika 15cm (340) czy z dwóch 18cm średnio-niskotonowych (260). Słuchałem wcześniej Evoke 30 i urzekł mnie sposób w jaki prezentowały się tam wokale, dlatego zmierzam w kierunku zakupu kolumn Dynaudio.

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mushi napisał:

Czy z dedykowanego głośnika 15cm czy z dwóch 18cm średnio-niskotonowych.

15 cm niby lepiej... ale co "dalej", przeskok w niższym paśmie na 20 cm. W kategoriach bezwzględnych, to 20 cm nie jest wcale duży, ale Dynaudio ma swój charakter i te 20 cm u nich ma takie specyficzne "podbarwienie" zmiękczenie konturów w wyższym basie. Może się to podobać lub nie, kwestia gustu. Jak nie masz więcej niż 25 mk, to Focusa lepiej imho ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Roxi napisał:

15 cm niby lepiej... ale co "dalej", przeskok w niższym paśmie na 20 cm. W kategoriach bezwzględnych, to 20 cm nie jest wcale duży, ale Dynaudio ma swój charakter i te 20 cm u nich ma takie specyficzne "podbarwienie" zmiękczenie konturów w wyższym basie. Może się to podobać lub nie, kwestia gustu. Jak nie masz więcej niż 25 mk, to Focusa lepiej imho ?

Ale jeśli mówimy o 20cm to mówimy o F380, masz tutaj na myśli F340 z 18cm? Mój pokój to 17mk (i jest połowicznie otwarty na przedpokój oraz kuchnię - ściana wyrzucona aż po sufit). Czy dobrze rozumiem, że do 25mk to F260 a powyżej można wyżej?

 

5 godzin temu, Roxi napisał:

W kategoriach bezwzględnych, to 20 cm nie jest wcale duży

Zgadzam się, prawdziwy bas powinien zacząć się mniej więcej tutaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to producenci kolumn bardzo elastycznie podchodzą do podawania średnicy głośnika i Dynaudio należy do tych co mocno zawyżają parametry. Jak się zmierzy rzeczywistą średnicę membrany bez zawieszenia to w przypadku nominalnej dwudziestki wychodzi co najwyżej 16-17 cm gdzie w przypadku np. takiego heco statement dwudziestka miała membranę prawie 18 cm.

Na to nie ma chyba przyjętych norm jak to mierzyć czy z zawieszeniem czy bez. W przypadku F380, które miałem te 20 cm to wychodziło dopiero po całkowitym obwodzie głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim metrażu, według mnie lepiej wypadną F260. Mówię tak bo je mam w 20 m2. To jednak zależy od akustyki Twojego pomieszczenia i muzyki jakiej słuchasz. Oczywiście zależy też od Twych własnych preferencji. Trzeba posłuchać obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mushi napisał:

Ale jeśli mówimy o 20cm to mówimy o F380, masz tutaj na myśli F340 z 18cm? Mój pokój to 17mk (i jest połowicznie otwarty na przedpokój oraz kuchnię - ściana wyrzucona aż po sufit). Czy dobrze rozumiem, że do 25mk to F260 a powyżej można wyżej?

Raczej lepiej te 260’tki, ale jak dajesz linka do JL, to już nie jest takie oczywiste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audiofan01 napisał:

Ogólnie to producenci kolumn bardzo elastycznie podchodzą do podawania średnicy głośnika i Dynaudio należy do tych co mocno zawyżają parametry. Jak się zmierzy rzeczywistą średnicę membrany bez zawieszenia to w przypadku nominalnej dwudziestki wychodzi co najwyżej 16-17 cm gdzie w przypadku np. takiego heco statement dwudziestka miała membranę prawie 18 cm.

Na to nie ma chyba przyjętych norm jak to mierzyć czy z zawieszeniem czy bez. W przypadku F380, które miałem te 20 cm to wychodziło dopiero po całkowitym obwodzie głośnika.

Podaje się średnicę kosza, dlatego może być rozstrzał nawet w obrębie tego samego producenta (np Tannoy). A niektórzy producenci np AE robią wyjątek i podają średnicę membrany bez zawieszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

? pojadę i posłucham, ale też stawiam na 260.

Nie wiecie czy w Krakowie można gdzieś posłuchać kolumn ATC, PMC, Spendor albo Usher? Chcę sprawdzić jak najwięcej konstrukcji, stylów i topologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mushi napisał:

? pojadę i posłucham, ale też stawiam na 260.

Nie wiecie czy w Krakowie można gdzieś posłuchać kolumn ATC, PMC, Spendor albo Usher? Chcę sprawdzić jak najwięcej konstrukcji, stylów i topologii.

Spendory na pewno w nautilusie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze typy na second-hand wzmak, najlepiej dzielony do Dynaudio Audience 72SE, który ma zastąpić Rotela RC/RB-990BX ? Warunek, ma mieć wymienne bebechy, np. stare Krelle wciąż są w całości do odświeżenia (nawiasem, właśnie teraz chciałem tak odświeżać RB-990BX i okazało się że są problemy z zamiennikami do tranzystorów sterujących).

Rozglądam się wśród końcówek mocy Krella, kolega poradził w tym temacie również budowę klona Krella DIY z podzespołów (są całe gotowe do montażu moduły) na chińskim Aliexpress. Intergry Krella raczej odpadają, za nijakie, już wolę swojego RB-990BX. Może coś z końcówek Passa, chyba też są jakieś klony DIY, nawet w całości zrobione do kupienia.

Cena, fajnie jakby się udało zmieścić w 10k końcówa + pre, jak nie, to najwyżej sama końcówa na razie. Miło jakby grało po XLRach. Mam również w system wpięty muzyczny sub RELa, więc będzie potrzebne dodatkowe wyjście RCA z preampa.

Typ grania, w sumie to samo co RB-990BX tylko lepiej ? Może delikatniej ciemniej na średnicy, basior nie musi mieć mega rozciągnięcia (bardziej szybkość > wypełnienie) bo jest sub, ważne jednak żeby kopem gniótł bebechy ? 

Pomieszczenie dedykowane pod audio-stereo, ustroje akustyczne, osobna linia zasilania, wielkość ok 25m2. 

Muza: rock, metal, synth-pop lata 80-te (czyli w większości suche, jasne nagrania, za to ze świetną dynamiką i przestrzenią).

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

Prawdę mówiąc to jestem teraz rozdarty pomiędzy dwoma wyborami: F260 a F200 XD.. i bądź tu panie mądry.

A przed chwilą znalazłem jeszcze na allegro Special 25. Myślicie, że to jest podejrzane, że ktoś sprzedaje te kolumny?

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mushi napisał:

A przed chwilą znalazłem jeszcze na allegro Special 25. Myślicie że to jest podejrzane, że ktoś sprzedaje te kolumny?

Bardzo. Zadzwoń do sprzedającego i powiedz mu, że jak nie odda Ci ich za symboliczna sumę, to zgłosisz go na policję, bo jesteś to 100% przekonany, że jest złodziejem. Ciekawe co Ci odpowie. W strachu pewnie wyśle bez dyskusji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Roxi napisał:

Bardzo. Zadzwoń do sprzedającego i powiedz mu, że jak nie odda Ci ich za symboliczna sumę, to zgłosisz go na policję, bo jesteś to 100% przekonany, że jest złodziejem. Ciekawe co Ci odpowie. W strachu pewnie wyśle bez dyskusji ?

Zabrzmiało trochę sarkastycznie. Te monitory mają na tyle dobrą prasę, że dziwię się, że je ktoś sprzedaje. Miałem na myśli, że mogą już być lekko zużyte lub coś w tym guście, ale sprzedający zaprasza na odsłuch więc pewnie ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, mushi napisał:

Zabrzmiało trochę sarkastycznie. Te monitory mają na tyle dobrą prasę, że dziwię się, że je ktoś sprzedaje. Miałem na myśli, że mogą już być lekko zużyte lub coś w tym guście, ale sprzedający zaprasza na odsłuch więc pewnie ok..

Po między S25 a F260 jest przepaść, moim zdaniem.

A jak chcesz ostatni wypust serii z tabliczką i autografem w kolorze mocca + nowe Stand 6 to zapraszam na priv 

Przesiadam się na Contour 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
5 minut temu, Jonny napisał:

Po między S25 a F260 jest przepaść, moim zdaniem.

A jak chcesz ostatni wypust serii z tabliczką i autografem w kolorze mocca + nowe Stand 6 to zapraszam na priv 

Przesiadam się na Contour 30

Dzięki za propozycję, przemyślę, ale wcześniej na pewno przesłucham tych 260tek i wersji aktywnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szatan napisał:

Testuję moje pierwsze dynki-s25 dostały 3,5 wata lampy 2a3

To kozak jesteś, a nie szatan ? U mnie grały z 845 i było OK. Można różne zestawienia robić. Ja kiedyś napędzałem SS lamą 300B i nawet fajnie grało, ale przy większej głośności lub dynamicznej muzyce robiła się kiszka, To raczej nie są kolumny do takiej mocy, a do plumkania, to pewnie efekt super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatan, napisz proszę ,jak już się obsłuchasz, jak porównanie S25 do Twoich Kudosów ? 

9 minut temu, szatan napisał:

Testuję moje pierwsze dynki-s25 dostały 3,5 wata lampy 2a3 ? efekt zadziwiająco pozytywny.

20191207_153811-3024x2268.jpg

Szatan napisz proszę ,jak już się obsłuchasz, jak porównanie do Twoich Kudosów. Bardzo będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że napiszę wiecej jak je poznam ale plumkanie wychodzi super, kudosy też jak chcemy zrobić głośniej to z 2a3 kończy się moc. 

To moze Panowie z klubu polecą lampę do s25 ?

 

najlepiej Set

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.