Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, szatan napisał:

Testuję moje pierwsze dynki-s25 dostały 3,5 wata lampy 2a3 ? efekt zadziwiająco pozytywny.

20191207_153811-3024x2268.jpg

Szatan, odsłuchiwałeś wcześniej czy poszedłeś na żywioł?

Strasznie mnie też kuszą S25, ale się boję bez odsłuchów u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roxi napisał:

A jak się Rambo ma 1,8 do 1,3 mk2 ?

A nie wiem cholera tego ale 1.3 SE są wyżej oceniane niż Focusy 140/160.

1.8 mk II to było coś na naprawdę przyjemnego. Nie słuchałem nigdy 3.4 LE  ale w moim systemie i pomieszczeniach, grały one podobnie do 3.4 z tym że jakoś tak może mniej nowoczesnie ale za to szlachetniej.

1.3 mk II są jednak słabiej zrobione niż 1.3 SE.

Ja natomiast chętnie posłuchał bym 1.4 bo nie znam zupełnie tego modelu

 

3 godziny temu, Jonny napisał:

Po między S25 a F260 jest przepaść, moim zdaniem.

Pomiędzy piszemy razem ?

Ale tak, F260 w niczym nie dosięgają wyczynowym S25. No chyba że jako atut podamy że łatwiej F260 napędzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , co do Special 25 :

Internet mówi, że były 2 edycje produkcji tych monitorów 2002 i potem (chyba) 2010-2011.

Do tego jeszcze artykuł cos wspomina o chińskich podróbkach?  :https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/435-dynaudio-special-25.html

Jak je odróżnić?

Na zdjęciach w sieci przód wszędzie takie sam ale z tyłu już bywa różnie m.in.:

- tabliczka z podpisem Ehrenholza , raz jest raz nie ma
- kod kreskowy - szary vs czerwono-pomarańczowy
- napis authentic fidelity pod logo Dynaudio albo na czerwonym albo na czarnym tle
- pionowe logo Dynaudio w lewej linii ramki , w jednych jest w innych brak

Jest z was ktoś w stanie rozwiać wątpliwości? Szczególnie z tym (niby) chińskim fakem.

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaxcek napisał:

Zastanawiające dlaczego tak podobno świetne monitory zmieniają właścicieli.

Może dlatego, że kupuje się te kolumny za 8-10 tys. i ma się nadzieję, że zagrają z tanimi wzmacniaczami. Albo w każdych warunkach akustycznych. Jak napisał kolega rambo, to kolumny wyczynowe.

33 minuty temu, rambo54 napisał:

1.3 mk II są jednak słabiej zrobione niż 1.3 SE.

miałeś może okazję porównać 1.3 SE vs Special 25? tak z ciekawości...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, mushi napisał:

Czy możesz rozwinąć? Jeśli słuchałeś obu i masz porównanie to Twoja opinia tutaj będzie wartościowa.

Co tu rozwijać, to jest inna liga. Słuchałem obu i jeszcze kilku innych, i w żadnych takiej góry, lokalizacji muzykalności nie usłyszałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
8 minut temu, Jonny napisał:

Co tu rozwijać, to jest inna liga. Słuchałem obu i jeszcze kilku innych, i w żadnych takiej góry, lokalizacji muzykalności nie usłyszałem 

A jakim wzmacniaczem napędzasz te kolumny jeśli mogę spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcemsi napisał:

Panowie , co do Special 25 :

Internet mówi, że były 2 edycje produkcji tych monitorów 2002 i potem (chyba) 2010-2011.

Do tego jeszcze artykuł cos wspomina o chińskich podróbkach?  :https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/435-dynaudio-special-25.html

Jak je odróżnić?

Na zdjęciach w sieci przód wszędzie takie sam ale z tyłu już bywa różnie m.in.:

- tabliczka z podpisem Ehrenholza , raz jest raz nie ma
- kod kreskowy - szary vs czerwono-pomarańczowy
- napis authentic fidelity pod logo Dynaudio albo na czerwonym albo na czarnym tle
- pionowe logo Dynaudio w lewej linii ramki , w jednych jest w innych brak

Jest z was ktoś w stanie rozwiać wątpliwości? Szczególnie z tym (niby) chińskim fakem.

Z tego co wyczytałem: tabliczka z podpisem pojawiła się w wersji Signature, a kod kreskowy szary w ostatniej produkcji. 

Jesli chodzi o podróbki, to najlepiej kupować sprzęt z udokumentowaną historią (faktury, oryginalne pudła itp), a w razie czego wysłać zapytanie do Dynaudio ze zdjęciami i nr seryjnymi z prośbą o potwierdzenie zgodności. 

 

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, mushi napisał:

A jakim wzmacniaczem napędzasz te kolumny jeśli mogę spytać?

Karan 

 

Ostatni wypust z fabryki to szary kod paskowy z tyłu na dole po lewej i tabliczka z autografem. 

Tak jak wyżej kol napisał najlepiej zapytać w Dynaudio o historie kolumny po nr seryjnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaxcek napisał:

Szatan, odsłuchiwałeś wcześniej czy poszedłeś na żywioł?

Strasznie mnie też kuszą S25, ale się boję bez odsłuchów u siebie.

Zawsze idę na żywioł, jak coś mnie ciekawi to kupuję i ćwiczę w domu.

Miałem niedawno pożyczone halcro dm38, które wspaniale zagrało z sf electra amator 1 i z tymi Dynkami byłoby równie dobrze jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, szatan napisał:

Właśnie coś w tym temacie...

Ideałem byłoby brzmienie sun audio 2a3 na lampach rca i marconi ale o większej mocy... czyli będzie ciężko.

Końcówka NAF845 i Pre Shindo z S25 to jeden z lepszych dźwięków jakie kiedykolwiek słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie C1 i Special 25 ponad dwa miesiące. Zostały C1 i słucham na nich muzyki od 2005 roku - z przerwami, bo mam jeszcze zestaw podłogowy dla innego muzycznego klucza. Nie mogłem się zdecydować, bo zarówno C1 jak i Special 25 wydawały mi się w tamtym czasie rewelacyjne. Ze względu na bardziej liniową charakterystkę (co słychać) zostawiłem C1, choć żałuję teraz, bo cena jaką oferował mi dealer za pierwszą wersję S25 Signature była ceną super atrakcyjną ($3.6), więc gdybym wtedy był mądrzejszy, to miałbym dziś i Special 25 Signature i C1 z pierwszego rozdania. Ale kupowałem również w tym czasie Audience 52SE, więc koszta trzech kolumn na raz były dla mnie za wysokie i zrezygnowałem z S25, czego do dziś żałuję.

Dla wyjaśnienia i rozjaśnienia proponuję test i pomiary S25 i C1 ze Stereophile - wszystko tu jest. Pozostaje jedynie pożyczyć do domu i wysłuchać C1 i S25 i zadecydować, które zostają. Najlepiej mieć obydwie konstrukcje w tym samym czasie - wiele się wyjaśnia momentalnie i nausznie. W każdym razie zarówno jedne jak i drugie głośniki są konstrukcjami wybitnymi.

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-confidence-c1-loudspeaker-measurements

https://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-twenty-five-loudspeaker-measurements

 

 

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chicago napisał:

Ja miałem u siebie C1 i Special 25 ponad dwa miesiące. Zostały C1 i słucham na nich muzyki od 2005 roku - z przerwami, bo mam jeszcze zestaw podłogowy dla innego muzycznego klucza. Nie mogłem się zdecydować, bo zarówno C1 jak i Special 25 wydawały mi się w tamtym czasie rewelacyjne. Ze względu na bardziej liniową charakterystkę (co słychać) zostawiłem C1, choć żałuję teraz, bo cena jaką oferował mi dealer za pierwszą wersję S25 Signature była ceną super atrakcyjną ($3.6), więc gdybym wtedy był mądrzejszy, to miałbym dziś i Special 25 Signature i C1 z pierwszego rozdania. Ale kupowałem również w tym czasie Audience 52SE, więc koszta trzech kolumn na raz były dla mnie za wysokie i zrezygnowałem z S25, czego do dziś żałuję.

Dla wyjaśnienia i rozjaśnienia proponuję test i pomiary S25 i C1 ze Stereophile - wszystko tu jest. Pozostaje jedynie pożyczyć do domu i wysłuchać C1 i S25 i zadecydować, które zostają. Najlepiej mieć obydwie konstrukcje w tym samym czasie - wiele się wyjaśnia momentalnie i nausznie. W każdym razie zarówno jedne jak i drugie głośniki są konstrukcjami wybitnymi.

Już piszesz ten sam opis chyba trzeci raz w tym klubie, ale nie ma oczywiście w tym nic złego bo lubię te Twoje opowieści zza oceanu ?

Słuchałeś już C20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Roxi napisał:

Słuchałeś już C20?

Nie i nie będę słuchał - przemyślałem to i nie ma sensu zawracać sobie i innym głowy jak nie mam parcia na kupno. Muzyka mnie wciąż interesuje, ale jednak od strony poznawczej i tej bardziej realnej niż audiofilskiej. Ale może mi się znów odmienić za jakiś czas, więc się nie zarzekam. W każdym razie nie będą to już raczej żadne Dynaudio. A piszę, bo widocznie pytający o ten konkret nie czytał dokładnie wpisów w tym temacie, albo nie potrafił tej odpowiedzi odszukać.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, stecko napisał:

Panowie a tak w skrócie brac c30 czy starsze i o połowę tansze s3.4le ? Warto dopłacać drugie tyle do c30?

3,4LE to jeszcze klasyczne Dynaudio, ale są "rozjaśnione" i bardziej rozdzielcze niż wcześniejsze dynie. Moim zdaniem bardzo udane kolumny. Nowe Contour już grają inaczej. W końcu jest tam Esotar2... W pewnym sensie podobnie jak Elberoth opisywał je odebrałem. Niby takie "vintagowe granie". Czyli bardziej stonowane, wyrównane w którym priorytetem nie była nadmierna ekspozycja wysokich tonów. Kolumny mają jednak innych charakter i sam musisz się przekonać, co Tobie bardziej się podoba i do czego pasuje lepiej aktualna elektronika i okablowanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stecko napisał:

Dzięki Roxi

Ciężko będzie pozyczyc s3.4 na odsłuch

Zapytaj w Nautiliusie, tam chyba kierownik gra na 14LE, to charakter jest podobny. Jakbyś u nich kolumny kupował, to zawsze idzie się dogadać, a będziesz miał obraz. Nowe Contour tez imho są Ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja "zamiejscowy" jestem:) Będę raczej kupował w Uk - lepsza cenę powinienem dostać. Jezeli oczywiscie je kupię :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.