Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, ps39 napisał:

Adam, a nie myślałeś aby wejść w lampę? Tam 70 W wystarczy do większości Dynek.

Piotr, temat wzmacniacza w moim przypadku jest zamknięty. Chociaż, gdy sobie przypomnę jak z X14 grały tranzystory, o których potocznie mówi się, że grają trochę stereotypowo - "lampowo" to faktycznie klimatycznej a momentami magicznej średnicy nie brakowało (Dayens, Soul Note). No ale jest co jest i cieszę się (nawet bardzo) ze swoich Cyrusków, też coś tam z analogu w sobie mają ?

Pozostaję z szacunkiem,

A.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Jakiś brzydki bubel od NorStone czy jakoś tak. W życiu bym ich drugi raz nie kupił. "Zasypałem je" więc w miarę spełniają swoją rolę, poza estetyczną - moim zdaniem.

Jak Emit vs Excite się Tobie podobają ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Roxi napisał:

Jak Emit vs Excite się Tobie podobają ? ?

Dopiero pół nocki z nimi zarwałem i już nie mogę się doczekać powrotu do domu by dalej je poznawać, daj mi trochę czasu.

Problem jest z moimi 12m2 i odstawienie ich na 1,20m od tylnej ściany owszem daje bardzo  ładną głębię ale ilość dźwięku z nich

" wy - emitowana ? " jest chyba troszkę za duża na kubaturę pokoju - proszę nie mylić tego z natarczywością górnej średnicy czy jakiegokolwiek wycinka pasma, tu mam na myśli coś całkiem innego.  Dzisiaj zmienię kąt dogięcia i "powalczę" z pokojem, może będzie lepiej a może i uszy przywykną. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38 mamy chyba podobną kubaturę pokoju, ja mam nieco więcej podłogi bo 16m2 ale to poddasze - czyli skos i niski sufit. I mam podobne odczucia, czasami dźwięk jest potężny. Przy cichym słuchaniu nie ma problemu, ale jak się trochę podkręci to robi się przytłaczająco. To świetne kolumny, ale chyba troszkę próbują udawać podlogowki, i muszą mieć więcej przestrzeni w otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Dopiero pół nocki z nimi zarwałem i już nie mogę się doczekać powrotu do domu by dalej je poznawać, daj mi trochę czasu.

Problem jest z moimi 12m2 i odstawienie ich na 1,20m od tylnej ściany owszem daje bardzo  ładną głębię ale ilość dźwięku z nich

" wy - emitowana ? " jest chyba troszkę za duża na kubaturę pokoju - proszę nie mylić tego z natarczywością górnej średnicy czy jakiegokolwiek wycinka pasma, tu mam na myśli coś całkiem innego.  Dzisiaj zmienię kąt dogięcia i "powalczę" z pokojem, może będzie lepiej a może i uszy przywykną. 

Masz 12m2 i nie grają u Ciebie Harbethy P3? To mz jedyny rozsądny wybór do tego metrażu i żeby było jasne,nie deprecjonuję Dynaudio,mam ogromny szacunek dla dokonań Duńczyków,tylko oni po prostu nie mają takiego modelu jak P3 a Ty masz dla Harbetha idealne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krótko.  Z elektroniką Cyrusa (8.2 DAC + psxr2) bardziej podoba mi się granie Emit m20 niż moich Excite X14.

W żadnym elemencie brzmienia nie słyszę przewagi wyższej serii - X14 nad Emit m 20, jest odwrotnie.

Wyjątkowa harmonia, kultura grania Emit m20 powoduje, że Emity od razu stają się przyjacielem. 

Nie ma tu tej niepotrzebnej/nadmiernej ekscytacji (Excite) w postaci przesadzonej ekspresji na górnej średnicy. 

Gdybym miał wskazać największą zaletę Emit m20 to byłyby to wokale. Idealne, ani pogrubione ani za lekkie czy krzykliwe, ani przesadnie powiększone lub za małe.

Barwa wokali Emit m20 jest REWELACYJNA. Wokale urzekają swoją naturalnością, dają ogromną przyjemność. 

Jakieś słabsze zalety? ?

Gdyby Emit-y kosztowały ok. 8-12kzl to chciałbym troszkę poprawić niskie tony, wywalić te kołeczki od maskownic, dać większy wybór wykończenia.

Te minusy potraktujcie jako audiofilskie marudzenie, szukanie dziury w całym. 

Emit m20 to moje 100% Dynaudio w Dynaudio. Są super!

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam 38 napisał:

Będzie krótko.  Z elektroniką Cyrusa (8.2 DAC + psxr2) bardziej podoba mi się granie Emit m20 niż moich Excite X14.

W żadnym elemencie brzmienia nie słyszę przewagi wyższej serii - X14 nad Emit m 20, jest odwrotnie.

Wyjątkowa harmonia, kultura grania Emit m20 powoduje, że Emity od razu stają się przyjacielem. 

Nie ma tu tej niepotrzebnej/nadmiernej ekscytacji (Excite) w postaci przesadzonej ekspresji na górnej średnicy. 

Gdybym miał wskazać największą zaletę Emit m20 to byłyby to wokale. Idealne, ani pogrubione ani za lekkie czy krzykliwe, ani przesadnie powiększone lub za małe.

Barwa wokali Emit m20 jest REWELACYJNA. Wokale urzekają swoją naturalnością, dają ogromną przyjemność. 

Jakieś słabsze zalety? ?

Gdyby Emit-y kosztowały ok. 8-12kzl to chciałbym troszkę poprawić niskie tony, wywalić te kołeczki od maskownic, dać większy wybór wykończenia.

Te minusy potraktujcie jako audiofilskie marudzenie, szukanie dziury w całym. 

Emit m20 to moje 100% Dynaudio w Dynaudio. Są super!

 

Lata temu, chyba w What hi-fi? był dział w którym opisywano systemy marzeń. Jednym z takich systemów były Dynaudio Audience 52 z Cyrusem 8v2 + psx. Nie ma nic dziwnego w tym, że Emity M20 tak dobrze zagrały, one są następcami właśnie Audience 52. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andras napisał:

Lata temu, chyba w What hi-fi? był dział w którym opisywano systemy marzeń. Jednym z takich systemów były Dynaudio Audience 52 z Cyrusem 8v2 + psx. Nie ma nic dziwnego w tym, że Emity M20 tak dobrze zagrały, one są następcami właśnie Audience 52. 

20 lat temu tak było.

Ale weź sobie porównaj 20 letni telewizor z nowym.

 

Audience 52 to bardziej technologicznie DM 2/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rambo54 napisał:

20 lat temu tak było.

Ale weź sobie porównaj 20 letni telewizor z nowym.

 

Audience 52 to bardziej technologicznie DM 2/7

Obecny Cyrus 8.2 to też chyba już trzecia generacja po Cyrusie 8v2 co nie zmienia faktu, że "wnuki" Audience 52 i Cyrusa 8v2 nadal tworzą zgrany systemik, w którym na pierwszym miejscu jest muzyka. Gra to na tyle sympatycznie, że przestaje się po audiofilsku analizować poszczególne pierdoły a słucha się muzyki z ogromną przyjemnością ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro akurat o Emitach mowa, to pochwalę się, że moje Emity M30, które napędzałem do niedawna Rotelem RB03, mają nowego kompana w postaci końcówki NuPrime ST-10 (klasa D). Emity na pewno rozwinęły skrzydła - poprawiła się dynamika, kontrola basu. Szczególnie zyskała na odbiorze muzyka rockowa i metalowa. No i pierwszy raz udało mi się wychwycić wpływ kabli na brzmienie. Tani interkonekt Prolinka wymieniony na Melodikę wniósł subtelne ale jednak zauważalne zmiany w wybrzmieniach gitary basowej i wokalu (sprawdzane na Pink Floyd) - jest pełniej i pojawia się więcej smaczków. Bałem się, że Moledika w połączeniu z Dynaudio będzie zamulać, ale sprawdza się to u mnie znakomicie - góra jest aksamitna i aż nie chce się wyłączać sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jak myślicie, gdyby paczuszki Dynaudio mogły przybrać ludzką postać to wyglądałyby tak jak ta "szara myszka" z teledysku? Piękne, nasycone kształty ? 

 

 

Jakby taką Panią dodawali do Dynek to kupuje w ciemno Dynki bez słuchania w domu ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lolek126 napisał:

Jakby taką Panią dodawali do Dynek to kupuje w ciemno Dynki bez słuchania w domu ?

A nie słuchasz ich codziennie w salonie sprzedaży?

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chciałem i to bardzo ale coś zawsze stoi na przeszkodzie.  

Kibicuje,żebyś te przeszkody skutecznie usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

A nie słuchasz ich codziennie w salonie sprzedaży?

 

Kłamco  już w jednym, wątku udowodniłem Ci jakim jesteś człowiekiem i jak wprowadzasz ludzi w błąd, więc nie proponuję iść dalej tą drogą , bo pomawianie w tym kraju jest karalne. I tak jak tam pisałem tak i tutaj napiszę , że jako detektyw na chleb byś nie zarobił..I kolejny raz powtórzę , bo z Twoich obserwacji co innego wynika ? znajdź mi wpis sprzed powiedzmy 3 lat , gdzie to niby pisałem o Accu itp.. bardzo jestem ciekawy tego wpisu ? Życzę powodzenia w szukaniu..

W dniu 14.01.2020 o 14:53, Adam 38 napisał:

Dopiero pół nocki z nimi zarwałem i już nie mogę się doczekać powrotu do domu by dalej je poznawać, daj mi trochę czasu.

Problem jest z moimi 12m2 i odstawienie ich na 1,20m od tylnej ściany owszem daje bardzo  ładną głębię ale ilość dźwięku z nich

" wy - emitowana ? " jest chyba troszkę za duża na kubaturę pokoju - proszę nie mylić tego z natarczywością górnej średnicy czy jakiegokolwiek wycinka pasma, tu mam na myśli coś całkiem innego.  Dzisiaj zmienię kąt dogięcia i "powalczę" z pokojem, może będzie lepiej a może i uszy przywykną. 

Adam jakiś czas temu byłem i odsłuchiwałem nowych SF olympica nova 3 i powiem Ci, że generalnie byłem zadowolony z nich, bo one jak dla mnie plasują się pomiędzy dynaudio confidence , a countur. Dla mnie są lepsze niż countury, są droższe, ale w moim mniemaniu są lepszymi kolumnami. 

Do czego zmierzam, że jak będziesz miał możliwość to posłuchaj sobie  nowych olimpijek nova 1, choćby tak dla zobaczenia jak grają, jeśli nie są w kręgu Twoich zainteresowań. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Margol napisał:

Kibicuje,żebyś te przeszkody skutecznie usunął.

Może  uda się je wypożyczyć, może nie. Ogólnie praktycznie każdy salon, gdzie o nie wcześniej pytałem subtelnie daje mi do zrozumienia, że Evoke u mnie nie zagrają/nie spodobają się co z jednej strony mnie zniechęca (wierzę ludziom z salonów) a z drugiej jest jeszcze większą ciekawość - to jak w końcu grają Evoke?.

Tylko tu wchodziłyby w grę jedynie Evoke 10. Evoke 20 to już "ocznie" za duży monitor. 

Na tę chwilę moim nr 1 do zakupu są Emity. A chcę jeszcze posłuchać czegoś z przeciwnego do Dynaudio Emit bieguna  (ATC). 

Godzinę temu, lolek126 napisał:

posłuchaj sobie  nowych olimpijek nova 1, choćby tak dla zobaczenia jak grają, jeśli nie są w kręgu Twoich zainteresowań. 

To już za dużo jak dla mnie. Jest Dynaudio, jest ATC i dla mnie wystarczy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.