Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/3/2020 at 11:02 AM, choina said:

Super. Cieszy mnie ta wiadomość bo z tego co pamiętam to teraz contoury  grają razem z Cayin A 70? Wzmacniacz będziesz wymieniał czy radzi sobie z tymi kolumnami i zostaje?

Ja na razie drepcze w miejscu. Myślałem czy nie wejść w podstawkowe Special Forty ale obawiam się, że po przesiadce z Minasów może być za szczupło. Czytam o Evoke  30 i z opisów wynika, że powinna mi ta kolumna podejść tym bardziej, że w porównaniu do innych modeli Dynaudio nie jest tak wymagająca pod względem zasilania. 

Nie chce robić pochopnych ruchów żeby się nie okazało, że założyłem za mały budżet i wymienię siekierkę na kijek. Tym bardziej, że z Minasów jestem zadowolony. Z drugiej strony patrząc mam już je kilka latek i chciałoby się zrobić kroczek do przodu. 

O wymianie wzmacniacza nie myślę nawet. Teraz rozglądam się za strumieniowcem. Tak jak wcześniej pisałem trzeba słuchac a najlepiej to u siebie w domu. Wypożycz, porównaj będziesz wiedział co i jak. Ja tak zrobiłem i Dynki mi bardzo odpowiadają. Fajne nie męczące granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to najlepsze miejsce na to co teraz napiszę ale to z kolumienkami Dynaudio zaczęła się moja poważna przygoda audio, raz je lubiłem bardziej raz mniej ale wytrzymały ze mną 4 lata i mam nadzieję, że posłużą jeszcze wiele lat.

Chciałem się z Wami pożegnać, podziękować za wspólne dzielenie się wrażeniami z naszego fajnego hobby. Dziękuję Wszystkim, również wielu świetnym osobom z Branży. 

Ps. Piotr (ps39) szczególne podziękowania dla Ciebie. Niestety Piotrze nie dane mi będzie poznać Evoczków 10, chociaż tak bardzo tego chciałem. Trzymajcie się.

Dzięki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytanka:

Który model Dynaudio, klasy Contour 1.8 MkII, a najchętniej wyższej, ma największą średnicę wooferów ?

Czy są Dynaudio o wyjątkowo trudnej impedancji, schodzącej na basie do 1 Ohm ? 

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Micke 13 napisał:

 

Contour 3.0 i 3.3 są 3-drożne i mają woofery 8"

Impedancyjnie z Dynaudio chyba nie było nigdy tak żle żeby do 1ohm czy nawet 2ohm schodziły, tylko efektywność niezbyt wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Micke 13 napisał:

Witam, mam dwa pytanka:

Który model Dynaudio, klasy Contour 1.8 MkII, a najchętniej wyższej, ma największą średnicę wooferów ?

Czy są Dynaudio o wyjątkowo trudnej impedancji, schodzącej na basie do 1 Ohm ? 

nie zdarza się tak niska impedancja w fabrycznych kolumnach największe spadki mają Fokale do 2 omów ale tylko w wyższych modelach

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slawek.xm napisał:

nie zdarza się tak niska impedancja w fabrycznych kolumnach największe spadki mają Fokale do 2 omów ale tylko w wyższych modelach

Eh, szkoda. Szukam wyzwania dla swojego Krella, ponoć wysteruje nawet spadki do 1 Ohm (a nawet z jednego źródła znalazłem że 0,5). Moje Audience 72SE z tego co wyczytałem z testów laboratorium jakie robią w miesięczniku Audio to max spadają 4 Ohm, tak więc ten Krell wciąga je nosem.

A co do Dynek to już wyczaiłem z nowszych rzeczy pięknie prezentuje się Contour 60, zdwojone 24cm na kolumnę robi wrażenie ? Szkoda że cena również ? 

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Micke 13 napisał:

Szukam wyzwania dla swojego Krella, ponoć wysteruje nawet spadki do 1 Ohm (a nawet z jednego źródła znalazłem że 0,5).

Apogee Scintilla, 1 ohm ?

https://www.hifi-advice.com/blog/apogee-acoustics-company-special/apogee-scintilla-info/

„The 1 ohm setting has been reported to kill a Krell 250a whilst trying!”

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Micke 13 napisał:

Eh, szkoda. Szukam wyzwania dla swojego Krella, ponoć wysteruje nawet spadki do 1 Ohm (a nawet gdzieś wyczytałem że 0,5). Moje Audience 72SE z tego co wyczytałem z testów laboratorium jakie robią w miesięczniku Audio to max spadają 4 Ohm, tak więc ten Krell wciąga je nosem.

mogę Ci doradzić konfigurację i kogoś kto to sklei ale koszt to ok 40000

2x 21we/4 + 18we/4 wszystkie równolegle to spadek impedancji do 1,2oma plus tweeter

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Może nie jest to najlepsze miejsce na to co teraz napiszę ale to z kolumienkami Dynaudio zaczęła się moja poważna przygoda audio, raz je lubiłem bardziej raz mniej ale wytrzymały ze mną 4 lata i mam nadzieję, że posłużą jeszcze wiele lat.

Chciałem się z Wami pożegnać, podziękować za wspólne dzielenie się wrażeniami z naszego fajnego hobby. Dziękuję Wszystkim, również wielu świetnym osobom z Branży. 

Ps. Piotr (ps39) szczególne podziękowania dla Ciebie. Niestety Piotrze nie dane mi będzie poznać Evoczków 10, chociaż tak bardzo tego chciałem. Trzymajcie się.

Dzięki. 

Świetnie czytało się Twoje recenzje będzie Cię tu brakowało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MrSalieri napisał:

Koniec z forum czy audio? 

Złapał króliczka?

Nie wierzę.

Wróci.

Zawsze wracają...

?

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slawek.xm napisał:

mogę Ci doradzić konfigurację i kogoś kto to sklei ale koszt to ok 40000

2x 21we/4 + 18we/4 wszystkie równolegle to spadek impedancji do 1,2oma plus tweeter

 

Najlepiej niech podłączy 4 pary kolumn na raz i będzie wyzwanie z tym 1ohm.

Infinity Kappa 8 lub 9 mają spadki impedancji poniżej 2 ohm i miały niechlubną sławę zabójcy wzmacniaczy w latach 90-tych ?

 

Nawet dokładniej to spadek do 0.8ohma i to przy 30-40hz gdzie zapotrzebowanie na moc jest największe. Jak ten Krell maksymalnie rozbuja 4x 12" o umiarkowanej efektywności w tych Kappach to chyba nic gorszego go już nie spotka ?

 

kappa9.jpg.5e56e15d47c42a050f7bf6f30f2ca92c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adam 38 napisał:

Może nie jest to najlepsze miejsce na to co teraz napiszę ale to z kolumienkami Dynaudio zaczęła się moja poważna przygoda audio, raz je lubiłem bardziej raz mniej ale wytrzymały ze mną 4 lata i mam nadzieję, że posłużą jeszcze wiele lat.

Chciałem się z Wami pożegnać, podziękować za wspólne dzielenie się wrażeniami z naszego fajnego hobby. Dziękuję Wszystkim, również wielu świetnym osobom z Branży. 

Ps. Piotr (ps39) szczególne podziękowania dla Ciebie. Niestety Piotrze nie dane mi będzie poznać Evoczków 10, chociaż tak bardzo tego chciałem. Trzymajcie się.

Dzięki. 

Adamie, co się dzieje?

Żona znalazła paragony za sprzęt?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasze hobby do najtańszych nie należy i jest często uciążliwe dla reszty rodziny, a droga kompromisów bywa bardzo wyboista. Trzymaj się Adam ja również bardzo cenię Twoje zaangażowanie na forum i pomoc. Wszystkiego dobrego!

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 11:42, Adam 38 napisał:

PS. W nadchodzącym  tygodniu szykuję się na jedne z najnowszych Dyniaczków, może nie będę miał już żadnego - ale. 

Adaś nie dostał dyniaczków i robi fochy teraz ? Żona nie ma tu nic do rzeczy. Obraził się, że złotą passę forumowych recenzji mu przerwali... i nie zostanie następcą Pacuły ? Adaś, pomyśl lepiej co będzie jak już je dostaniesz, to będzie miał poczucie, że złapałeś Pana Boga za nogi i totalna nirwana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jest z tym tematem związany na wieczność....ja kiedyś tez sobie po pierwszym sprzecie wmawiałem ze juz wiecej nie...panowie z Top HI Fi mówili inaczej...mieli racje

6 godzin temu, klarad74 napisał:

Żona znalazła paragony za sprzęt?!

W tym coś jest ...schowałem ale nie zniszczyłem....lupa.gif

jak mnie pobiją to będziecie wiedzieli za co oczko.gif

 

Adam come back czekamy na twoje testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się śmiejemy z tych paragonów odkrytych, ale bywają z nimi problemy. Mój przyjaciel opowiadał mi jak zona przechwyciła fakturę za cały zestaw (tylko Hi Fi z dolnej półki). Zrobiła karczemną awanturę, doszło prawie do rękoczynów z Jej strony. Ja też jakieś przejścia miałem, choć nie tak poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9C7B2A84-CE2A-490E-A9CB-382745AF2FF7.jpeg

5 godzin temu, ps39 napisał:

Ja też jakieś przejścia miałem, choć nie tak poważne.

Moja żona kiedyś spojrzała mi w oczy i powiedziała wprost - Co ty sobie myślisz, że ja nie potrafię wyszukać w sieci, ile co kosztuje?...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzysiek napisał:

Moja żona kiedyś spojrzała mi w oczy i powiedziała wprost - Co ty sobie myślisz, że ja nie potrafię wyszukać w sieci, ile co kosztuje?...

W drugą stronę to niestety nie takie łatwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/5/2020 at 9:18 PM, krzysiek said:

Apogee Scintilla 1 ohm....

Panowie wytłumaczcie mi praktycznie.... czy aż taki spadek impedancji to powód do dumy bo taki głosnik zagra lepiej/wydajniej/itd oczywiscie odpowiednio zasilony ... czy jednak  bardziej traktowac to jako ułomność konstrukcji  takiej kolumny wymagającej cudów/wianków ze strony możliwości wzmacniacza aby nad takim spadkiem zapanował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/3/2020 at 10:09 AM, stecko said:

Hej

Mógłbyś opisac callas jak zagrały w porownaniu do c30?

Z jakim wzmakiem graly?

 

Dzięki

Cześć 

Grało to z Cayinem A70t mk2. Callasy fajne potężne granie ale przy głośniejszym odsłuchu wokalista krzyczy ( w salonie Nautilus również to samo mi powiedziano żebym zwrócił na to uwagę) czego nie ma w Dynkach to raz, dwa znikanie kolumn oczywiście Dynki to potrafią a opery hmhm niby też ale nie czarują jak dynki, w ogóle dynki zagrały ciekawiej wciągająco dużo więcej się działo i przede wszystkim szerzej. W operach dźwięk  jest w większości na linii kolumn co zaobserwowałem w salonie jak i u siebie w domu. Podsumowując Dynki to kolumny według mnie lepsze dlatego też zostały przeze mnie wybrane. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez DJ LUCAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 
Grało to z Cayinem A70t mk2. Callasy fajne potężne granie ale przy głośniejszym odsłuchu wokalista krzyczy ( w salonie Nautilus również to samo mi powiedziano żebym zwrócił na to uwagę) czego nie ma w Dynkach to raz, dwa znikanie kolumn oczywiście Dynki to potrafią a opery hmhm niby też ale nie czarują jak dynki, w ogóle dynki zagrały ciekawiej wciągająco dużo więcej się działo i przede wszystkim szerzej. W operach dźwięk  jest w większości na linii kolumn co zaobserwowałem w salonie jak i u siebie w domu. Podsumowując Dynki to kolumny według mnie lepsze dlatego też zostały przeze mnie wybrane. 
Pozdrawiam 
Dzieki za opis:) Opery zaciekawily mnie swego czasu. Ten nowe modele wizualnie bardzo ładne są.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mcemsi napisał:

Panowie wytłumaczcie mi praktycznie.... czy aż taki spadek impedancji to powód do dumy bo taki głosnik zagra lepiej/wydajniej/itd oczywiscie odpowiednio zasilony ... czy jednak  bardziej traktowac to jako ułomność konstrukcji  takiej kolumny wymagającej cudów/wianków ze strony możliwości wzmacniacza aby nad takim spadkiem zapanował.

 

 

Nie jestem elektronikiem, ale czysto teoretycznie chyba nie można powiedzieć, że to źle czy dobrze dla kolumny. B&W spadają do deko ponad 2 ohmy i ludzie w tym i moja osoba lubi tego Producenta. Ale jedno jest pewne na 200% do tego typu kolumn potrzebna jest odpowiednia elektronika, która jest w stanie sobie poradzić z takimi skokami impedancji. Popierdółka nie da sobie rady z takimi kolumnami. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija już prawie miesiąc od kąd w moim domu są s25 szczerze miałem wcześniej dynki ... State .. bardzo.. Ale już wtedy wiedziałem, że to jest mój dźwięk. Teraz z dnia na dzień  poznaje je na nowo . Na nowo się zakochuje!!! I z każdym dniem z każdą płyta odkrywam je na nowo ? odkrywam swoją muzykę. Uczę się i poznaje jej nowe do tąd  nieznane oblicze. Dynaudio Forever  ? Mógłbym pisać o rozdzielczości muzykalnisci wyjątkowości.. Ale po co każdy kto ma w domu swoje dynki wie co mam teraz na myśli. Jest to dźwięk który nas wciąga, pochłania, dla ktorego oddajemy każda swoją wolną chwilę.. Takie jest Dynaudio  wciąga uzależnia... 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.