Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2020 o 17:42, Adam 38 napisał:

Może nie jest to najlepsze miejsce na to co teraz napiszę ale to z kolumienkami Dynaudio zaczęła się moja poważna przygoda audio, raz je lubiłem bardziej raz mniej ale wytrzymały ze mną 4 lata i mam nadzieję, że posłużą jeszcze wiele lat.

Chciałem się z Wami pożegnać, podziękować za wspólne dzielenie się wrażeniami z naszego fajnego hobby. Dziękuję Wszystkim, również wielu świetnym osobom z Branży. 

Ps. Piotr (ps39) szczególne podziękowania dla Ciebie. Niestety Piotrze nie dane mi będzie poznać Evoczków 10, chociaż tak bardzo tego chciałem. Trzymajcie się.

Dzięki. 

Adaś ciągle robią Ci pod górę  z wypożyczeniem Evoke? Kup je przez internet - jak nie podejdą to zwrócisz. Może to niezbyt eleganckie ale skoro nie ma innej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbywszy się ExciteX16 i nabywszy PMC LB1 kuchennymi drzwiami wpycham się do klubu ?

 

5.jpg

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja... ?

”...Jest bezwstydnie wielki, niczym nieskrępowany król wśród sprzętu hi-fi. Brzmi jak coś, czego nigdy nie słyszałeś. Weź krzesło.

Podczas gdy w Twoich uszach nadal rozbrzmiewa podziw dla zdumiewającej potęgi, pasma i dbałości o detale zestawów Confidence 60, Twoje oczy prawdopodobnie przyciąga umieszczony w centralnym miejscu obudowy pojedynczy 28-mm tweeter Esotar3....

Za kulisami, kosz głośnika otrzymał nowy, lekki, organiczny kształt, opracowany przy użyciu zaawansowanych symulacji z optymalizacją topologii....”

https://www.dynaudio.pl/home-audio/confidence/confidence-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytać można, ale tak naprawdę to wielu testów nikt nie bierze na poważnie. Tak się zastanawiam dlaczego zaczęli od 60 tek, zamaist od 30 tek, które i tak jak na realia RP, ale i nie tylko są już drogimi kolumnami, a co dopiero mowa o 60 tkach. Pewnie grają fajnie, skoro 30 mają swój poziom - oczywiscie jak dla mnie, ale ilu będzie chętnych na takie 60 tki. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Poczytać można, ale tak naprawdę to wielu testów nikt nie bierze na poważnie. Tak się zastanawiam dlaczego zaczęli od 60 tek, zamaist od 30 tek, które i tak jak na realia RP, ale i nie tylko są już drogimi kolumnami, a co dopiero mowa o 60 tkach. Pewnie grają fajnie, skoro 30 mają swój poziom - oczywiscie jak dla mnie, ale ilu będzie chętnych na takie 60 tki. 

Drabina Lolek, drabina o której sam często piszesz. Zubożenie klasy średniej i wzrost bogactwa. Możemy zaklinać rzeczywistość, ale cennik i oferta dobrze ją oddają do kogo jest skierowana ta oferta i na kogo się nie liczy. Dla „zubożałych i biednych” Emit, Excite, Evoke, a bogatych Confidence  ? Trochę to oczywiście z przymrużeniem oka, ale chyba coś w tym jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, klecha napisał:

Pozbywszy się ExciteX16 i nabywszy PMC LB1 kuchennymi drzwiami wpycham się do klubu ?

 

5.jpg

No i jak znajdujesz dźwięk PMC? Ja ostatnio dzięki uprzejmości forumowego kolegi miałem możliwość porównania w warunkach domowych moich S25 z PMC twenty 5.22. Napisałem na ten temat parę słów w klubie Naima.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Drabina Lolek, drabina o której sam często piszesz. Zubożenie klasy średniej i wzrost bogactwa. Możemy zaklinać rzeczywistość, ale cennik i oferta dobrze ją oddają do kogo jest skierowana ta oferta i na kogo się nie liczy. Dla „zubożałych i biednych” Emit, Excite, Evoke, a bogatych Confidence  ? Trochę to oczywiście z przymrużeniem oka, ale chyba coś w tym jest ? 

Smutne, ale prawdziwe to co napisałeś. Pociecha też jest taka, że kiedyś niektórzy będą mogli kupić takie kolumny z drugiej ręki, zawsze to będzie taniej. Aczkowiek i tak zwykły Kowalski takich kolumn nie kupi.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ps39 napisał:

Roxi, a dla nas tu zgromadzonych Countur nie obrażając nikogo. ?

Masz racje. Nowe Contour są fajnie wykonane i ładnie grają. Mogliby jeszcze dodać taki model pomiędzy 30, a 60. Coś w stylu x38 z dodatkowym głośnikiem średniotonowym i 3-way. Dla mnie te 30'tki za małe są, a zamiast 60'tek, to już wolę duży papier jak JBL itp. Dla Ciebie 30'tki dobry i naturalny następca Focus 260...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lolek126 napisał:

Smutne, ale prawdziwe to co napisałeś. Pociecha też jest taka, że kiedyś niektórzy będą mogli kupić takie kolumny z drugiej ręki, zawsze to będzie taniej. Aczkowiek i tak zwykły Kowalski takich kolumn nie kupi.

Te 60 chyba z 5 ręki byłyby trochę za drogie jak dla mnie ?

lolek przepraszam ze nie ten temat Accu juz i kolumny wiadomo jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Dla Ciebie 30'tki dobry i naturalny następca Focus 260...

Tak wygląda, może kiedyś z drugiej ręki, choć wątpię aby aż ta niedrogie były jak te wyżej prezentowane. Póki co cieszy obecne granie. Biorąc pod uwagę bardzo poprawną akustykę pomieszczenia jest nad wyraz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ps39 napisał:

Tak wygląda, może kiedyś z drugiej ręki, choć wątpię aby aż ta niedrogie były jak te wyżej prezentowane. Póki co cieszy obecne granie. Biorąc pod uwagę bardzo poprawną akustykę pomieszczenia jest nad wyraz dobrze.

Byłoby inaczej. Czy lepiej gra nowy Contour od Focus i o ile to już sprawa subiektywna. Na pewno jest to inna szkoła grania. Ktoś może powiedzieć, że woli ciemne granie Focus, ktoś inny znowu, że słyszy więcej z nowego Esotara itd. Przy obecnych cenach dokładanie kolejnych dziesiątek tyś do kolejnego modelu aby usłyszeć zmiany, to trzeba się dobrze zastanowić. Ostatnio miałem okazję odwiedzić kolegę posiadającego kolekcję kolumn vintage. Tanoy, Tandberg, ACR... wszystko za kilka tyś, a granie doskonałe. Obecne kolumny są sztucznie przewartościowane. Korporacje opanowały odwoływanie się do pierwotnych instynktów słabości do luksusu których efekt są abstrakcyjne ceny audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Masz racje. Nowe Contour są fajnie wykonane i ładnie grają. Mogliby jeszcze dodać taki model pomiędzy 30, a 60. Coś w stylu x38 z dodatkowym głośnikiem średniotonowym i 3-way. Dla mnie te 30'tki za małe są, a zamiast 60'tek, to już wolę duży papier jak JBL itp. Dla Ciebie 30'tki dobry i naturalny następca Focus 260...

Z jaką elektroniką słuchaleś countury ? 20 czy 30?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roxi napisał:

Na pewno jest to inna szkoła grania. Ktoś może powiedzieć, że woli ciemne granie Focus, ktoś inny znowu, że słyszy więcej z nowego Esotara itd. 

Gdybym u siebie w pokoju nie słuchał  Esotara, to w ogóle nie parłbym do przodu. Jednak słuchałem i to oczarowanie pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, asterix1 napisał:

Te 60 chyba z 5 ręki byłyby trochę za drogie jak dla mnie ?

lolek przepraszam ze nie ten temat Accu juz i kolumny wiadomo jakie ?

Accu niby już pewne, ale jeszcze Esoteric też mi chodzi po głowie. Natomiast kolumny będą sprawdzane od trzech producentów. A jak wyjdzie to się zobaczy. Sercem najbliżej mi do SF, ale muszą zagrać w salonie, więc wszystko jest możliwe. Ale tutaj widać na tym forum jak bardzo lubicie Dynki, naprawdę niektórych z Was podziwiam jakie macie podejście do tego Producenta.

7 minut temu, Roxi napisał:

Krell FPB300cx, KCT, KAV280

Niedawno kolega kupił 20 i na razie jest ok. Aczkolwiek on często zmienia kolumny, więc jeszcze wszystko jest możliwe.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ps39 napisał:

Gdybym u siebie w pokoju nie słuchał  Esotara, to w ogóle nie parłbym do przodu. Jednak słuchałem i to oczarowanie pozostaje.

No niby racja, ale jedna sprawa to testy, a inna to ogólne zadowolenie ze słuchania muzyki. Np. taki S25 czaruje Esotarem, ale jak ktoś słucha rocka, to będzie bardziej do codziennego słuchania zadowolony np. z Contour 1,4LE który jest całościowo bardziej uniwersalny ?

8 minut temu, lolek126 napisał:

Niedawno kolega kupił 20 i na razie jest ok. Aczkolwiek on często zmienia kolumny, więc jeszcze wszystko jest możliwe.

Lolek, ale 20 i 30 taki są całkiem dobre. To zależy kto co chce. To jak z kablami, zależy do czego się uszy przyzwyczają ? 

Ciekawe co się z naszym kolegą @blablaturatem dzieje, bo nigdzie go nie widać. Miejmy nadzieję, że tak go muzyka pochłania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Roxi napisał:

No niby racja, ale jedna sprawa to testy, a inna to ogólne zadowolenie ze słuchania muzyki. Np. taki S25 czaruje Esotarem, ale jak ktoś słucha rocka, to będzie bardziej do codziennego słuchania zadowolony np. z Contour 1,4LE który jest całościowo bardziej uniwersalny ?

Lolek, ale 20 i 30 taki są całkiem dobre. To zależy kto co chce. To jak z kablami, zależy do czego się uszy przyzwyczają ? 

Ciekawe co się z naszym kolegą @blablaturatem dzieje, bo nigdzie go nie widać. Miejmy nadzieję, że tak go muzyka pochłania ?

Ja tylko 30 słuchałem...ale złego słowa nie powiem o nich i to od nich wszystko się zaczęło, jeśli chodzi o Dynki. Kiedyś słuchałem jakieś Dynki w granicach 10 tyś. I jakoś mnie nie oczarowały, wybrałem Paradigmy. Posłuchałem  countury i zrozumiałem dlaczego tak wielu z Was lubi Dynki.?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klubowicze Dynaudio:) Chciałbym dołączyć do Klubu z Evoke 20 Walnut Wood. Przesiadka z ATC SCM40 MKII. Nigdy nie byłem do monitorów przekonany i twardo podłogowe brałem pod uwagę (monitorów nie chciałem nawet słuchać;)).

Jednak będąc szczęśliwym ojcem i widząc jak rośnie i zaczyna poznawać świat zdanie zmieniłem. Zainteresowanie kolumnami zmusiło do przejścia w nieznane. Kilka par różnych Marek pożyczałem na odsłuch do domu i bardzo pozytywnie mnie ten dźwięk zaskoczył. Chciałem wybrać Contour 20 jednak przy jednej z wizyt w sklepie był przedstawiciel Dynaudio i radził poczekać ponieważ w tym roku wyjdzie nowy Contour stworzony od podstaw w „Jupiterze”. W takim razie wyrwałem w dobrej cenie Evoke 20 (10 i 20 miałem w domu wcześniej na odsłuch). 
Graja w 21mkw z podstawowa adaptacja akustyczna w towarzystwie przedwzmacniacza Moon 740P i końcówki Moon 860 plus Lumin D2. Kable XLR Nordost Tyr 2 a głośnikowe Transparent Audio Reference Music Wave. Pod kolumnami mam podstawki ISO- Puck (Standy nie wchodziły w grę). Takie kolumienki a serducho do grania wielkie. Nie mogę im niczego zarzucić poza średnica która w SCM40 była bardziej uwidoczniona, soczysta i bezpośrednia.

Do nadejścia nowych Contour lub okazji cenowej z Confidence te Evoke zostają ze mną. Pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Melond napisał:

Chciałem wybrać Contour 20 jednak przy jednej z wizyt w sklepie był przedstawiciel Dynaudio i radził poczekać ponieważ w tym roku wyjdzie nowy Contour

Ciekawe... LE czy zupełnie nowe contour? No i kolejna okazja do „nieuniknionej” podwyżki cen ?

Niechybnie i niebawem wysyp wyprzedaży „starych” modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ps39 napisał:

A jak oceniasz wysokie tony tego głośnika, pytam bo mi się w tych głośnikach właśnie góra najbardziej podobała. Ten wysokotonowiec ładniej zagrał niż ten który mam w F260.

W tym momencie słucham Rebecca Pidgeon Album Tough On Crime i wokal bardzo realistycznie, precyzyjnie jest przekazywany z wszystkimi szczegółami bez zakłamań i ubarwień. Jestem oddalony od nich jakieś 2,6m. Dla mnie w tej cenie bardzo dobra propozycja i ten furnier z którego żona jest zadowolona ?

Nie mam porównania do innego wysokotonowego Dynaudio a chciałem w domu usłyszeć Esotar 2. Sprzedawca w sklepie zaznaczał ze 8 kupujących na 10 w porównaniu Evoke vs stary Contour nie słyszy różnicy.

20 minut temu, macktheknife napisał:

Ciekawe... LE czy zupełnie nowe contour? No i kolejna okazja do „nieuniknionej” podwyżki cen ?

Niechybnie i niebawem wysyp wyprzedaży „starych” modeli. 

Oczywiście o cenę zapytałem na początku i mówił ze powinny zostać na obecnym poziomie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.