Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono Dynaudio.

Chciałbym się zapytać czy mam szansa na zaspokojenie tak wymagających głośników swoim systemem, który składa się z streamer Pioneer N70AE, oraz Musical Fidelity M6Si?

Myślę o:

Focus 20 XD

Contour 1.4 LE

Special Forty

Ktoś próbował i może coś o takim połączeniu napisać, odpowiedzi ze sklepów są nie jednoznaczne.

Czytam wątek od początku, próbując jakieś informacje co do takiego połączenia, ale trochę mi to zajmie, może będzie szybciej bo ktoś próbował takiego zestawienia niedawno.

Generalnie z opisów miłego Pana JarlBjorn bardzo mi się podoba opis grania Contour S1.4 z 2010r. ale pewnie dużo się na przestrzeni tylu lat zmieniło. Przebijam się przez temat bo bardzo mnie zaciekawił.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Monitory od Dynaudio generalnie uchodzą za trudne do napędzenia, prądożerne itp. Czy dotyczy to wszystkich serii bez wyjątku, czy może jednak któraś z następujących serii: DM2/X, Emit lub Excite jest mniej kapryśna jeśli chodzi o wzmacniacz? Konkretnie chodzi mi o hybrydowego Yaqina VK-2100 2x85W, 8ohm (ale ponoć z 4ohmowymi głośnikami też powinien zgodnie współpracować). Czym te serie różnią się od siebie tak generalnie, jeśli chodzi o brzmienie? Zależy mi na uniwersalności, ale nie szukam też szczególnie neutralnego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość mushi

(Konto usunięte)

W Nautilusie 16,800zł, ale martwi mnie to:

d2.thumb.png.558495ba6807b02539866df55d4e8ca8.png

jutro dowiem się czegoś więcej o historii.

Dla odmiany znalazłem też do sprowadzenia z Włoch za 2,700€.

 

 

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie kupił bym takie C1, celem uzupełnienia mojej kolekcji kolumn Dynaudio. Jestem ciekaw jak zagrały by obok Contour 20 czy moich Dynaudio Crafft.

Na pewno warto wywalić z nich gówniane komponenty w zwrotnicy i dać porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
5 godzin temu, rambo54 napisał:

Na pewno warto wywalić z nich gówniane komponenty w zwrotnicy i dać porządne.

Kurcze, to w takie "Signature" wsadzali kiepskiej jakości zwrotnice? no to nieźle...

Osobiście męczą mnie od samego początku monitory Dynaudio i prędzej lub później z jakimiś skończę.

? więc jak nie te to Special Forty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rambo54 napisał:

chętnie kupił bym takie C1, celem uzupełnienia mojej kolekcji kolumn Dynaudio. Jestem ciekaw jak zagrały by obok Contour 20 czy moich Dynaudio Crafft.

Na pewno warto wywalić z nich gówniane komponenty w zwrotnicy i dać porządne.

A jakie to są gówniane ? A jakie porządne ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i duża różnica w brzmieniu ? np. jak się wymieni taki "zwykły" rezystor na tego Path Audio w sekcji basowej ?

albo przy tweeterze ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klecha86 napisał:

Bardzo duża...

To w takim razie muszę sobie kupić np. Excite38 i powymieniam wszystkie rezystory w zwrotnicy - jest ich chyba 5 szt. na kolumnę.

Więc 10szt PATH AUDIO to 1000zł. I będą miał bardzo dużą różnicę w brzmieniu - tak ?  

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trola !

10 godzin temu, mushi napisał:

Kurcze, to w takie "Signature" wsadzali kiepskiej jakości zwrotnice? no to nieźle...

Czy to jest Audience 5 czy Confidence 4 to siedzą tam te same, gówniane np rezystory cementowe. Są inne, znacznie lepsze.

Zresztą te 4 rózne wersje C1 to głównie dokładanie przez firmę Dynaudio, lepszych właśnie rezystorów szeregowych do Esotarów. Zamiast cementowych za 30gr są lepsze foliowe, za 30zł.

cene miedzy c1 a c1 sign znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mushi napisał:

Osobiście męczą mnie od samego początku monitory Dynaudio i prędzej lub później z jakimiś skończę.

Z mojego doświadczenia, lepiej mieć nawet 20 letnie Contoury jak zmagać się z kompromisami tańszych serii. Audience/Focus/Excite/DM itd. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

? Focusy 340 i 400XD miałem już nawet w koszyku, ale się rozmyśliłem ostatecznie.

C1 z Nautilusa odpadają: to są używki z drugiej ręki a nie powystawowe jak to określili w aukcji plus jedna z kolumn ma wadę na froncie, jak to Pan z Nautilusa ładnie określił wypukłość która jest widoczna tylko pod światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Margol napisał:

Młotek a potem walnąć się w łeb,tylko zdrowo!to dzisiaj ważne.

Mówisz żeby nie wymieniać elementów w zwrotnicy ? O modyfikacji już się tutaj w tym wątku naczytałem -  jak to audiofile modyfikują Dynaudio. 

 Kabaret !

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

Ciąg dalszy rozglądania: Dynaudio wypuszcza następcę C1 Platinum > Confidence 20. Starszy model nie tanieje i wciąż pozostaje na pułapie cenowym 30,000zł (Q..), natomiast nowy wskakuje w cenę 43,000zł (Q..).

Inflacja dalej pędzi. Czy kolejne monitory od Dynaudio... Confidence 21 kupimy w cenie 55,000zł? (Q..) 

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Posiadam sprzęt jak w sygnaturce, wzmacniacz to WBA z trafami Ogonowskiego na KT88 i 4x 12AX7 w PP. Podobno (ponieważ kupiłem używany i nie mam dokumentacji ma koło 93W, możliwość pracy z 4 i 8 Ohmowymi zestawami. Chciałbym zapytać Was, które Dynki podeszłyby do mojego zestawu zamiast Audio Physiców Yara Classic. W tej chwili drażni mnie jasny dźwięk-momentami nawet ostry. Wydaje mi się, że za to odpowiada wysokotonówka w AP. Chciałbym także uzyskać niższe zejście na basie i lepsze wypełnienie średnicy. Kolumny będą stać w 16 m kw, na węższej ścianie około 2.30 od siebie i 60-70 cm od ściany tylnej. Rozglądałbym się za używkami. Budżet max 3500 pln. Repertuar uniwersalny-rock, pop, metal, chillout. Z tego co wyczytałem podchodziłyby Focusy 160, ale cena jeszcze powala. Które modele polecacie?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, babatular napisał:

Mówisz żeby nie wymieniać elementów w zwrotnicy ? O modyfikacji już się tutaj w tym wątku naczytałem -  jak to audiofile modyfikują Dynaudio. 

 Kabaret !

Nic podobnego,mówię o tym że mendzisz się od wątku do wątku udając proroka. Ewidentnie szkodzi ci kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie muszę sobie kupić np. Excite38 i powymieniam wszystkie rezystory w zwrotnicy - jest ich chyba 5 szt. na kolumnę.
Więc 10szt PATH AUDIO to 1000zł. I będą miał bardzo dużą różnicę w brzmieniu - tak ?  

Klaro, jesli 10 razy drozszy to i brzmienie 10 razy lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 10:30, babatular napisał:

To w takim razie muszę sobie kupić np. Excite38 i powymieniam wszystkie rezystory w zwrotnicy - jest ich chyba 5 szt. na kolumnę.

Więc 10szt PATH AUDIO to 1000zł. I będą miał bardzo dużą różnicę w brzmieniu - tak ?  

dobrze wiesz , że maly przyrost jakości może podnieść nawet dwukrotnie koszty kolumny

poza tym często nie jest lepiej tylko inaczej ale to też wiesz więc pytania w tej kwestii to tylko polemika dla polemiki

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Margol napisał:

Nic podobnego,mówię o tym że mendzisz się od wątku do wątku udając proroka. Ewidentnie szkodzi ci kwarantanny.

E tam. 

 

25 minut temu, slawek.xm napisał:

dobrze wiesz , że maly przyrost jakości może podnieść nawet dwukrotnie koszty kolumny

poza tym często nie jest lepiej tylko inaczej ale to też wiesz więc pytania w tej kwestii to tylko polemika dla polemiki

?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fido920 napisał:

Budżet max 3500 pln. Repertuar uniwersalny-rock, pop, metal, chillout. Z tego co wyczytałem podchodziłyby Focusy 160, ale cena jeszcze powala. Które modele polecacie

Zdecydowanie lepsze są Contour 1.3 mk II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.