Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzysiek napisał:

Od ponad roku obserwuję ogłoszenia SE i ani razu ich nie widziałem w tej cenie.

za 4500/5000 zł pojawią się 1.4 ale 1.3SE mało kto sprzedaje. To był tylko o półkę niższy monitor niż s25, C1 i Craft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambo54 napisał:

ale 1.3SE mało kto sprzedaje

Tak, właśnie to miałem na myśli. Raz, że bardzo mało jest ich w ogłoszeniach (w PL przez rok widziałem chyba 2 razy), a dwa średnio są wystawiane za 5 tys., a ostatnio na zachodzie bywają nawet po 6 tys. 

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników marki. Jestem od niedawna ( nie) Szczęśliwym posiadaczem zestawu dynaudio emit do kd 5.1 -przód emit 30 , tyły emit 20 , centralny emit 15 , subwoofer S3. 

Czy jest tutaj może ktoś kto ma , miał lub ma wiedzę na temat kina domowego na tych kolumnach  ? 

Dość przypadkowo stałem się właścicielem takiego zestawu . Byłem przeszczęśliwy do momentu aż zapytałem o opinię tutaj na forum. 

Pierwsze pytanie czy te kolumny/zestaw naprawdę nie nadają się do zestawu kina domowego ( za ciepłe , miśkowate itp) ? 

Już wiem , że są bardzo prądożerne i najkrócej mówiąc moja leciwa elektronika poprostu się zagotuje i  teraz pytanie drugie:  mam amplituner   onkyo TX-RZ730  Czy da on radę wysterować mi kolumny tylne i centralną? A wtedy do przodu mógłbym dołożyć końcówkę mocy ? Jestem zielony kompletnie . Kolumny bardzo mi się podobają. Ja chcę kino domowe a żona stereo bo słucha płyt z gramofonu . Nie podaję powierzchni pomieszczenia bo jesteśmy w trakcie szukania nowego mieszkania więc nie wiem jaki będzie pokój z kd.

Teraz żona ma stereo Denon PMA-1500AE+ Castle Knight 4. 

Jeśli ktoś może wskazać mi drogę to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Prosiłbym o opinię dotyczącą kolumn x32/x34, czy w pomieszczeniu 26m2 dadzą radę. Podłączone będą do Rotela RC/RB-1080. Obecnie mam Tannoy R3 i chciałbym już coś wyżej ale z Dynaudio. Oczekuję więcej detali, klarowności i muzykalności. Słucham różnej muzyki z naciskiem na spokojniejsze klimaty (np. muzyka klubowa, jazz, POP).Obecne pomieszczenie 26m2 ale będzie prawdopodobnie zmiana na ok. 16m2. Myślę również o x36/x38. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur_60374 napisał:

Pierwsze pytanie czy te kolumny/zestaw naprawdę nie nadają się do zestawu kina domowego ( za ciepłe , miśkowate itp) ? 

Już wiem , że są bardzo prądożerne i najkrócej mówiąc moja leciwa elektronika poprostu się zagotuje i  teraz pytanie drugie:  mam amplituner   onkyo TX-RZ730  Czy da on radę wysterować mi kolumny tylne i centralną? A wtedy do przodu mógłbym dołożyć końcówkę mocy ? Jestem zielony kompletnie . 

Podłącz wszystko i sprawdzisz czy się mocno grzeje. To mocny amplituner i powiniem sobie w miarę dobrze poradzić. W razie czego można dołożyć końcówkę mocy. Dynaudio grają przyjemnie w kinie, dobra dynamika i duża skala dźwięku + nasycenie. Nie eksponują aż tak detali jak Klipsch ale to nie problem, chyba że jesteś kinomaniakiem i zwracasz uwagę najdrobniejsze detale. Emit 20 na tyle będą się marnować, nawet Emit 10 wystarczyłyby z zapasem. 

12 minut temu, fej napisał:

Obecnie mam Tannoy R3 i chciałbym już coś wyżej ale z Dynaudio. Oczekuję więcej detali, klarowności i muzykalności. Słucham różnej muzyki z naciskiem na spokojniejsze klimaty (np. muzyka klubowa, jazz, POP).

Więcej klarowności, detali czy dynamiki, to raczej niekoniecznie. Choć jakość góry będzie lepsza, to najsłabszy element dźwięku R3 (ale też nie jest tak źle). Reszta może być porównywalna albo wymiennie lekko na korzyść jednych lub drugich. Tannoy R3 są naprawdę dobre i muzykalne. Taniej by wyszło jakbyś w R3 zupgrejdował zarotnicę z podłej jakości elementów na normalne, bo ten ich tweeter potrafi grać lepiej w innej aplikacji. Ewentualnie wymiana tweetera na jakiś konkretny model Morel (pasują frezy ale konieczna modyfikacja zwrotnicy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, don111 napisał:

Taniej by wyszło jakbyś w R3 zupgrejdował zarotnicę z podłej jakości elementów na normalne, bo ten ich tweeter potrafi grać lepiej w innej aplikacji. Ewentualnie wymiana tweetera na jakiś konkretny model Morel (pasują frezy ale konieczna modyfikacja zwrotnicy). 

Dzięki za podpowiedź, ale raczej nie chciałbym przerabiać R3. Chciałbym nowsze choć niekoniecznie nowe i o klasę lepsze. Jeśli x34 są na podobnym poziomie , to które z Dynaudio stanowiły postęp w stosunku do R3?   

Edytowane przez fej
pomyłkowe naciśnięcie klawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, don111 napisał:

Emit 20 na tyle będą się marnować, nawet Emit 10 wystarczyłyby z zapasem.

Dziękuję za opinię. Nie miałem możliwości konfiguracji kolumn ,musiałem kupić tak jak jest. Teraz  dokupię Emit 10 a 20tki wystawię na sprzedaż. Są wciąż fabrycznie zapakowane więc nie będzie większego problemu. 

A powiedz mi proszę tak czysto teoretycznie gdybym chciał dla kolumn przednich zrobić polepszone  stereo to lepszy będzie wzmacniacz czy końcówka do onkyo ? Masz może jakieś typy co w rozsądnym budżecie fajnie mi wysteruje Emit 30? Żona ma kolekcję płyt i swój ulubiony gramofon ;) amplituner raczej nie będzie odpowiedni do stereo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na poniższe ogłoszenie gdyby komuś wpadło do głowy kupić wysyłkowo:

https://m.olx.pl/oferta/dynaudio-special-40-fabryczne-plus-standy-CID99-IDEnetr.html#position=1&page=1
 

wyglada dość podejrzanie, wystrój pomieszczenia ze zdjęć jest identyczny jak na kanale YT u jakiegoś Włocha o nazwie Revil05 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 13:46, fej napisał:

don111, to proszę porównaj Contour 3.0 i Focus 220 do R3.  

To trochę dziwne porównywać kolumny z tak różnych klas cenowych ale postaram się :)

R3 są bardziej zwarte od Dynaudio, które ogólnie są bardziej miękkie. Co nie znaczy że R3 grają jakoś twardo. Słychać to nie tylko na basie, który ma całkiem dobą masę i jest bardziej zwarty w R3, skupiony ale i trochę w reszcie pasma. Focusy 220 mają z kolei trochę obszerniejszy i głębszy bas, z niezłą kontrolą, ale nie aż tak dobrą jak w R3 (trzeba przyznać że R3 są świetne pod tym względem). Contour 3.0 to już inna bajka jeśli idzie o bas, są dużo lepsze od jednych i drugich, basik jest bardzo swobodny, soczysty, mięsisty, niby powinno być podobnie bo tu jedna 20-stka a tam 2x 17 ale jednak jest różnica wyraźna. Focus 220 jak i Tannoy R3 grają dość podobną barwą, lekko ocieplone. Focus trochę lepsza przestrzeń, R3 są jednak bardziej żwawe, scena bliżej słuchacza. Średnie tony są naprawdę dobre, dynamiczne w R3. Góra nie jest zła ale trochę hmm, matowa, nie ma takich drobnych wybrzmień do końca jakby mogła mieć, góra na korzyść Dynaudio Focus zdecydowanie. W Contour jeszcze trochę fajniejsza. Contour 3.0 jeśli można to tak określić - ich całe pasmo - bas, średnicę i górę, określiłbym jako idealnie wyważone i zbalansowane, płynne. Dźwięki ładnie się uzpełeniają, niczego nie brakuje, jest przestrzeń, przejrzystość, separacja i nasycenie. Barwa jest przyjemniejsza niż w R3 czy Focus, jest wyraziście ale też bardzo bardzo aksamitnie. To trochę nudne tak czytać o kolumnach, że wszystko gra "równo", niczego nie brakuje, ale w Focusach 3.0 to "zgranie całościowe" akurat zrobiło na mnie duże wrażenie jak w rzadko których kolumnach. Jak ktoś ma wybór, Contour vs tańsze Focus (nie wiem jak te najwyższe) to zdecydowanie warto dołożyć do Contour, choć podłogowe Focusy też potrafia chodzić w wydaje się atrakcyjnych cenach (ok 4-4,5 tys, Focus 220), gorzej z podstawkowymi. Nie słuchałem Contour z linii najstarszej np 1.8mk2 czy trochę nowszej S3.4, ale te 3.0 grały dla mnie super. A tu jeszcze większy model, na dwóch dwudziestkach, https://allegrolokalnie.pl/oferta/dynaudio-contour-3-3  , ciekawe jak dobry tu musi być bas... Jestem w szoku że sprzedający tak długo się z nimi buja, ludzie boją się że im się głośniki rozpadną ze starości, czy co ? :)  

 

W dniu 11.04.2020 o 15:13, Artur_60374 napisał:

A powiedz mi proszę tak czysto teoretycznie gdybym chciał dla kolumn przednich zrobić polepszone  stereo to lepszy będzie wzmacniacz czy końcówka do onkyo ? Masz może jakieś typy co w rozsądnym budżecie fajnie mi wysteruje Emit 30? Żona ma kolekcję płyt i swój ulubiony gramofon ;) amplituner raczej nie będzie odpowiedni do stereo. 

Końcówka mocy powinna dać już wyraźną poprawę, ale pamiętaj że trochę charakteru brzmienia amplitunera zachowasz, bo będzie grał jako przedwzmacniacz, to zwykle oznacza trochę gorszy dźwięk od wzmacniacza. Chyba że podłączysz pod wejście liniowe (sygnałowe) ale wtedy będziesz miał dwa przedwzmacniacze (w amplitunerze i wzmacniaczu) a więc 2 gałki głośności, to kłopotliwe. Są produkowane wzmacniacze z szeregiem funkcji - różnie nazwanych (np ht bypass), przepuszczających sygnał na końcówkę mocy przy podłączeniu pod jedno z wejść liniowych. Specjalnie z myślą o takim kinie domowym. Wtedy w stereo słuchasz sobie normalnie ze wzmacniacza (wejśćie np CD) a przy oglądaniu filmu zmieniasz wejście na to przepuszczające sygnał na końcówkę mocy i tylko wtedy regulacje idą z amplitunera. Na pewno jest trochę różnych wzmacniaczy z tymi funkcjami, pamiętam że np Roksan Kandy K3 (może i K2 też) oraz Audiolab 8200A miały tą funkcję. To lepsza opcja niż końcówka mocy moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, don111 napisał:

Jestem w szoku że sprzedający tak długo się z nimi buja, ludzie boją się że im się głośniki rozpadną ze starości, czy co ? ?  

No własnie, a jaka jest żywotność takich głośników. Kiedy należy je regenerować i ile traci się przy założeniu że została dokonana dobra regeneracja ? Z czego wykonane jest zawieszenie w głośnikach Dynaudio Countour ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fej napisał:

Z czego wykonane jest zawieszenie w głośnikach Dynaudio Countour

z wysokiej jakości gumy.

Jeśli kolumna nie stała na słońcu 15/20 lat powinno być OK.

11 godzin temu, don111 napisał:

Jestem w szoku że sprzedający tak długo się z nimi buja, ludzie boją się że im się głośniki rozpadną ze starości, czy co ? ?  

mało znana kolumna w Polsce.

Miałem te kolumny jakiś czas, coś wspaniałego ale trzeba mieć salon duży by w pełni je poczuć co potrafią.

Jak się trafi ktoś kto kupi, bedzie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rambo54 napisał:

Jeśli kolumna nie stała na słońcu 15/20 lat powinno być OK.

A w jakich latach Dynaudio produkował: Contour 1.3MKII, Contour 1.8mkII, Contour 3.0, Contour 3.3, Contour S 1.4 ? Problemem może być ryzyko związane z koniecznością wykonania regeneracji przy tych starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 21:02, fej napisał:

Witam szanownych kolegów. Prosiłbym o opinię dotyczącą kolumn x32/x34, czy w pomieszczeniu 26m2 dadzą radę. Podłączone będą do Rotela RC/RB-1080. Obecnie mam Tannoy R3 i chciałbym już coś wyżej ale z Dynaudio. Oczekuję więcej detali, klarowności i muzykalności. Słucham różnej muzyki z naciskiem na spokojniejsze klimaty (np. muzyka klubowa, jazz, POP).Obecne pomieszczenie 26m2 ale będzie prawdopodobnie zmiana na ok. 16m2. Myślę również o x36/x38. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jeżeli będzie 16m2 X34 będą idealne. Do 26 m2 X38 choć pewnie i 34 dadza radę ale w takim pomieszczeniu x38. Jak już myslisz o excite to 34/38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fej napisał:

A w jakich latach Dynaudio produkował: Contour 1.3MKII, Contour 1.8mkII, Contour 3.0, Contour 3.3, Contour S 1.4 ? Problemem może być ryzyko związane z koniecznością wykonania regeneracji przy tych starszych.

poza 1.4 to wszystkie chyba do 2003r

Taka wymiana resora to nie jest remont wahadłowca kosmicznego. Do dziś dostępne są oryginalne takie resory, i to się wymienia jak jest taka potrzeba. Wymieniałem w Gemini z 1991r we wszystkich midwooferach, w Craft z 1997r. Mój znajomy nawet w C2 zmieniał i mówił że po wymianie kolumny grały lepiej a nie są takie znowu stare. W Polsce są zakłady co się tym zajmują btw.

Chcesz mieć fajny głośnik, grający dojrzale czystkym ałdiofilskim dźwiękiem, to albo stać Cię na nowe albo siedzisz w Vintage ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wychodzi na na to, że będą to raczej vintage, obecnie mam Tannoy R3.

W rachubę wchodzą: z nowszych to x34 jak podpowiedział Bode 24, a ze starszych któryś z modeli Contour jak podpowiedział don111 (3.0, lub S1.4). Chciałbym poprawy a nie przejścia w bok.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgadza się z opinią dona. Zostaje w takim razie Contour. Dziękuję za Wasze opinie, b. dużo mi pomogły. Jeszcze tylko jedno, chodzi mi o to które są  bardziej uniwersalne jeśli chodzi o metraż ? Obecnie mam 26m2 ale możliwe że będzie 16m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 17m dudniły Audience 70 (podbity wyższy bas), 60-tki już ok, Focus 220 już dobrze, miały inny bas od Audience, Contour 3.0 świetnie. Równie dobrze dołem grały jedynie Infinity R90. Zwykle im większe głośniki tym większa swoboda i mniejsze podbicie wyższego basu, który jest najbardziej dokuczliwy i wpływa na czytelność średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 35

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.