Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, don111 napisał:

Zależy od pokoju, akustyki, ustawienia i konkretnych kolumn, strojenia bas reflexu itd itd, nie wszystkie robią buuu... 

dokładnie, mam x 34 na 16 m2 i nie ma mowy o buczeniu itd. ale zgranie całej reszty wraz z panelami chwilę mi zajęło. Myślę że na 20 m2 było by lepiej. Mam odsunięte 0,8 m od tylnej ściany, czasem odsuwam je na 1,3m (niestety nie da rady tak cały czas funkcjonować) i wtedy polepsza się czytelność sceny w głąb, oddech ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AnAm napisał:

No chyba jest bo tak się składa że słuchałem tych głośników w 35m2 z odsunięciem od tylnej ściany na ok.1,5 metra i tak chamskiego podbitego buczącego basu to dawno nie słyszałem?

skoro już wydałeś wyrok ... i wiesz jak u mnie w domu gra to Ty stosujesz magie ?

Teraz, Martin.1 napisał:

skoro już wydałeś wyrok ... i wiesz jak u mnie w domu gra to Ty stosujesz magie ?

jeśli można wiedzieć jakie masz głośniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na  jeden dzień Focusy 140 w moich 16 metrach.

Słuchałem 20 min bo wiecej nie byłem w stanie znieść tego basu sztucznego.

Przełączyłem na podobne monitory które mam, Craft i od razu spokoj i piękne zejscie w dół bez sztucznego eksponowania sredniego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AnAm napisał:

No chyba jest bo tak się składa że słuchałem tych głośników w 35m2 z odsunięciem od tylnej ściany na ok.1,5 metra i tak chamskiego podbitego buczącego basu to dawno nie słyszałem?

A nie były to czasem Evoke 50? ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, rambo54 napisał:

wszystkie tanie dynki mają podbity bas. 

Pytanie czy nie bardziej monitory Dynaudio nie są tak strojone z dużą górną na basie ? 

Zerknąłem na wykres z Audio monitory z serii focus vs podłogowe. Podłogowe równiejsze  i to się w sumie pokrywa z tym co słyszałem. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/185-dynaudio-focus-140

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/440-dynaudio-focus-260

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/160-dynaudio-focus-220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam 38 napisał:

A nie były to czasem Evoke 50? ?

Nie? Na pewno X34?

 

13 minut temu, Martin.1 napisał:

skoro już wydałeś wyrok ... i wiesz jak u mnie w domu gra to Ty stosujesz magie ?

 

Kolego wrzuć zdjęcie i rozwiej wszelkie wątpliwości?Jakich  cudów byś tam nie miał to te głośniki są tak zestrojone że buuuuczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AnAm napisał:

No chyba jest bo tak się składa że słuchałem tych głośników w 35m2 z odsunięciem od tylnej ściany na ok.1,5 metra i tak chamskiego podbitego buczącego basu to dawno nie słyszałem?

Czyli według tego co piszesz to x 44 do 60m salonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AnAm napisał:

Nie? Na pewno X34?

 

Kolego wrzuć zdjęcie i rozwiej wszelkie wątpliwości?Jakich  cudów byś tam nie miał to te głośniki są tak zestrojone że buuuuczą

skoro nie wierzysz w moją opinię   to co da Ci zdjęcie pokoju .. na pewno nie zagra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rambo54 napisał:

pewnie bardziej monitory. Ale u mnie np kontur 1.8 nie dudniły tak jak focus 260

Nie znam tych starszych Dynaudio. Z tej serii Focus miałem okazję podsłuchać 260,220,160.  Kolega przesiadł się z 140 na 160 i mówił mi, że  tego burczybasu już było mniej w 160. W sumie kiedyś nawet 160 mi się podobały jednak to było kilka lat temu. Musiałbym teraz posłuchać. C1 w obcym systemie z mocną końcówka Krella  dla mnie już całkiem dobrze wypadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bode 24 napisał:

Czyli według tego co piszesz to x 44 do 60m salonu ?

Nie.Czyli według tego co piszę X34 buczą nawet w salonie 35m2 w znacznej odległości od ścian.

No,ale czytając Twoje posty to doświadczenie w audio masz raczej niewielkie więc polemika z Tobą raczej nie ma sensu...

12 minut temu, Martin.1 napisał:

skoro nie wierzysz w moją opinię   to co da Ci zdjęcie pokoju .. na pewno nie zagra ?

Kolego Ja w jedyne co wierzę to w swoje uszy?A zdjęcie akurat wyrazi więcej niż tysiące Twoich opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AnAm napisał:

Nie.Czyli według tego co piszę X34 buczą nawet w salonie 35m2 w znacznej odległości od ścian.

No,ale czytając Twoje posty to doświadczenie w audio masz raczej niewielkie więc polemika z Tobą raczej nie ma sensu...

Kolego Ja w jedyne co wierzę to w swoje uszy?A zdjęcie akurat wyrazi więcej niż tysiące Twoich 

Nawet jej nie zacząłem. Fakt, doswiadczenia nie mam i dlatego jestem ciekawy, dopytuje. Akurat u mnie graja na 27 metrach i nic nie buczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Silver_85 napisał:

Nie znam tych starszych Dynaudio. Z tej serii Focus miałem okazję podsłuchać 260,220,160.  Kolega przesiadł się z 140 na 160 i mówił mi, że  tego burczybasu już było mniej w 160. W sumie kiedyś nawet 160 mi się podobały jednak to było kilka lat temu. Musiałbym teraz posłuchać. C1 w obcym systemie z mocną końcówka Krella  dla mnie już całkiem dobrze wypadło

Mi się też kiedyś podobały 140/160 ale dziś to jak podłączyłem je na 20 min to szybko odłączyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bode 24 napisał:

Nawet jej nie zacząłem. Fakt, doswiadczenia nie mam i dlatego jestem ciekawy, dopytuje. Akurat u mnie graja na 27 metrach i nic nie buczy. 

Nie martw się na początku nikt go nie miał...Zacznij jezdzić po ludziach z doświadczeniem i złożonymi dobrymi systemami i słuchać jak najwięcej...oraz zwozić jak najwięcej do Siebie ...wtedy zrozumiesz jak buczący jest ten bas?

 

15 minut temu, Silver_85 napisał:

W sumie tak sobie myślę, że jak takie mikrusy jak Excite X34 dudnią w 35m2 to coś jest albo nie tak z  firmą Dynaudio , albo tym systemem, w którym grały. Nie sądzę żeby je dedykowali do 50m2. 

System jaki mieliśmy akurat pod ręką to Cayin jakiego posiadasz oraz preamp Electrocompaniet wraz z końcówką Usher 1.5 Reference .

Edytowane przez AnAm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AnAm napisał:

System jaki mieliśmy akurat pod ręką to Cayin jakiego posiadasz oraz preamp Electrocompaniet wraz z końcówką Usher 1.5 Reference .

Nie miałem okazji posłuchać X34. Tylko je widziałem w salonie. Wtedy co prawda  miałem monitory z basowcem 20cm i może dlatego mi się takie małe wydały. Jestem w szoku , że taka firma jak Dynaudio wyprodukowała kolumny na dwóch piętnastkach (gdzie bez kosza jest pewnie z 12cm)  które dudnią w 35m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, czy w cenie! Excite łatwo jest znaleźć coś co gra obiektywnie wyraźnie lepiej? Z krajowych - całościowo - nic. Obce - coś się znajdzie ale też nie we wszystkim będzie to lepsze granie np. ATC scm 7v3 vs X14, średnica dużo lepsza w ATC ale już góra raczej odwrotnie. Wielu osobom podoba się np. ten "tłuściutki" średni bas Dynek. Żaden głośnik nie jest idealny. Da się przyjemnie na każdych Dyniaczkach słuchać. No a teraz spokojnej wszystkim ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adam 38 napisał:

Może inaczej, czy w cenie! Excite łatwo jest znaleźć coś co gra obiektywnie wyraźnie lepiej? Z krajowych - całościowo - nic. Obce - coś się znajdzie ale też nie we wszystkim będzie to lepsze granie ...

Paradoks w tym hobby polega na tym, że obiektywna empiria wielu (lepszość) nie wyklucza subiektywnej racji jednostki.

Lepsze, czy gorsze to już osobista profilaktyka uwarunkowana przez nasz audio-inwentarz wraz z pomieszczeniem ?

Od tak entuzjastycznie wypromowanych X14 na pewno inne będą chociażby... Quad 12L2, Epos M12i, NHT 1.5, Usher S-510, Xavian Primissima, czy Chario Lynx.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gustu, z tej listy od Dynaudio Excite wyżej nie oceniłbym na pewno pierwszej trójki (może Quady dla mnie też w miarę fajne), pozostałych nie znam. Eposów M nie trawię, po 30 minutach nie mogę ich słuchać, sterylne kryształowe brzmienie, dla audiofilów chcących pochwalić się znajomemu jak to krystalicznie czysto i szczegółowo mu grają kolumny, nie dla melomanów. Zresztą, w klubie Dynaudio takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć :)

 

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Może inaczej, czy w cenie! Excite łatwo jest znaleźć coś co gra obiektywnie wyraźnie lepiej? 

Nie, może coś grać lepiej tylko subiektywnie, wyraźnie lepiej obiektywnie nie ma szans, chyba że w grę wchodzą używki, wtedy nowe są zawsze na straconej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AnAm napisał:

Nie.Czyli według tego co piszę X34 buczą nawet w salonie 35m2 w znacznej odległości od ścian.

No,ale czytając Twoje posty to doświadczenie w audio masz raczej niewielkie więc polemika z Tobą raczej nie ma sensu...

Kolego Ja w jedyne co wierzę to w swoje uszy?A zdjęcie akurat wyrazi więcej niż tysiące Twoich opinii?

Kolego ja też wierzę tylko w swoje uszy a Twoje opinie mam tam gdzie Ty moje ? Słuchałem 18 MKII które grały bez szału i buczały, słuchałem 3,4 także była lipa ale zdaje sobie sprawę że były źle zestrojone z resztą toru. Może nie wiedziałeś ale to też ma znaczenie !

Uważam że to bardzo dobre głośniki ale wymagają..

Excite mogą zagrać sucho, z podbitą wyższą średnicą itd. ale jak im poświecisz trochę czasu potrafią zagrać przyzwoicie. Często czytam jak posiadacze wyższych serii walczą długo z dopasowaniem reszty toru bo źle skonfigurowane grają źle mimo swej zacnej pozycji i to jest jak najbardziej akceptowane, rozumiane, że są wymagające. Excite też wymagają. Z pewnością dobrze skonfigurowane contoury zagrają lepiej od excite ale spaprane contoury mogą zagrać gorzej od dobrze zgranych excitów. Nie wiem  czy wiedziałeś? tyle magicznej wiedzy Ci przekazałem ? Pozdrawiam. Różne gusta różne upodobania różne portfele ! każdy ma prawo do radości z muzyki ..........

Najważniejsze, ja słucham muzyki a nie napisów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, don111 napisał:
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Może inaczej, czy w cenie! Excite łatwo jest znaleźć coś co gra obiektywnie wyraźnie lepiej?

Nie, może coś grać lepiej tylko subiektywnie, wyraźnie lepiej obiektywnie nie ma szans, chyba że w grę wchodzą używki, wtedy nowe są zawsze na straconej pozycji. 

Obiektywnie Chario Constellation Lynx potrafią X14 pozbawić triumfu. 

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.