Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tal napisał:

Obiektywnie Chario Constellation Lynx potrafią X14 pozbawić triumfu. 

 

Obiektywnie to chyba w tym przypadku troszeczkę przesadzasz ? 

za Audio paczki Chario Lynx: bardzo mocny bas, również góra wyeksponowana, a mimo to i środek znajduje sobie trochę miejsca. Efektowne, ale nieagresywne, obszerna przestrzeń i głębokie plany. 

No jak środek znajduje sobie TROCHĘ MIEJSCA to chyba w tym Klubie o takich kolumnach nie warto więcej pisać, może lepiej np. w Klubie Paradigm? 

Ps. Oczywiście dla każdego coś dobrego, rozumiem, że dla Ciebie to super granie i nic mi do tego jednak czy brak średnicy to obiektywna lepszość? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam 38 napisał:

Obiektywnie to chyba w tym przypadku troszeczkę przesadzasz ? 

za Audio paczki Chario Lynx: bardzo mocny bas, również góra wyeksponowana, a mimo to i środek znajduje sobie trochę miejsca. Efektowne, ale nieagresywne, obszerna przestrzeń i głębokie plany. 

No jak środek znajduje sobie TROCHĘ MIEJSCA to chyba w tym Klubie o takich kolumnach nie warto więcej pisać, może lepiej np. w Klubie Paradigm? 

Ps. Oczywiście dla każdego coś dobrego, rozumiem, że dla Ciebie to super granie i nic mi do tego jednak czy brak średnicy to obiektywna lepszość? 

Akurat mamy do czynienia z paradoksem o jakim pisałem ? 

"Owszem, w porównaniu z takimi kolumnami, jak Klipsch, JBL czy też Definitive Technology, może brakować nieco blasku w zakresie wysokich tonów, z drugiej jednak strony poprzez zamierzone przygaszenie góry na pierwszym planie pojawiały się dźwięki, które w przypadku innych kolumn gdzieś ginęły, zwłaszcza te w średnim zakresie częstotliwości."

"Te kolumny docenią zapewne miłośnicy monitorowego brzmienia, a więc jednorodnego, pełnego i nasyconego w alikwoty, zwłaszcza w średnim zakresie częstotliwości."

https://www.hfc.com.pl/test/1977,chario-constellation-lynx.html

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tal napisał:

Akurat mamy do czynienia z paradoksem o jakim pisałem ? 

"Owszem, w porównaniu z takimi kolumnami, jak Klipsch, JBL czy też Definitive Technology, może brakować nieco blasku w zakresie wysokich tonów, z drugiej jednak strony poprzez zamierzone przygaszenie góry na pierwszym planie pojawiały się dźwięki, które w przypadku innych kolumn gdzieś ginęły, zwłaszcza te w średnim zakresie częstotliwości."

"Te kolumny docenią zapewne miłośnicy monitorowego brzmienia, a więc jednorodnego, pełnego i nasyconego w alikwoty, zwłaszcza w średnim zakresie częstotliwości."

https://www.hfc.com.pl/test/1977,chario-constellation-lynx.html

HFC to "mistrzowie":), wiedzą o tym już wszyscy krajowi dystrybutorzy (zwłaszcza tacy jak EIC ze swoimi marżami), taki ich pewniak. Wg nich ja mam wzmacniacz o brzmieniu "MAJSTERSZTYK" ? 

Jednak jak zerkniesz na pomiary Lynx to takiej zdrowej V-ki nie da się nie usłyszeć. Gust gustem ale fizyka jest taka sama dla wszystkich zabawek. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Martin.1 napisał:

Kolego ja też wierzę tylko w swoje uszy a Twoje opinie mam tam gdzie Ty moje ? Słuchałem 18 MKII które grały bez szału i buczały, słuchałem 3,4 także była lipa ale zdaje sobie sprawę że były źle zestrojone z resztą toru. Może nie wiedziałeś ale to też ma znaczenie !

Uważam że to bardzo dobre głośniki ale wymagają..

Excite mogą zagrać sucho, z podbitą wyższą średnicą itd. ale jak im poświecisz trochę czasu potrafią zagrać przyzwoicie. Często czytam jak posiadacze wyższych serii walczą długo z dopasowaniem reszty toru bo źle skonfigurowane grają źle mimo swej zacnej pozycji i to jest jak najbardziej akceptowane, rozumiane, że są wymagające. Excite też wymagają. Z pewnością dobrze skonfigurowane contoury zagrają lepiej od excite ale spaprane contoury mogą zagrać gorzej od dobrze zgranych excitów. Nie wiem  czy wiedziałeś? tyle magicznej wiedzy Ci przekazałem ? Pozdrawiam. Różne gusta różne upodobania różne portfele ! każdy ma prawo do radości z muzyki ..........

Najważniejsze, ja słucham muzyki a nie napisów !

Uratowałeś moje x 34 przed wywaleniem na śmietnik. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle ze gdyby przyszło mi sluchac Dynaudio Craft 20 lat temu, na pewno szukałbym we wzmacniaczu ktory je zasila, gałek od regulacji wysokich i basów. Wtedy jak pierwszy raz usłyszałem Focusy 140 a wczesniej Audience 50/52 to byłem w ekstazie ? ale gust widać mamy elastyczny ?

Priorytety sie zmieniają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rambo54 napisał:

Tak mysle ze gdyby przyszło mi sluchac Dynaudio Craft 20 lat temu, ... 

?

Dlatego już się cieszę na Dynaudio, które będę miał za 20 lat ?

A tymczasem, po bezpośrednim porównaniu z SCM11 i S400, nadal cieszę się graniem X18. Nie dlatego, że okazały się najlepsze, ale dlatego, że w moim pokoju okazały się najbardziej uniwersalne. W ATC 200415_192837_COLLAGE-1.thumb.jpg.b2edd3465cb71bdf6c7d91bc2ca71d20.jpgzabrakło basu, a Buchardt "gasł" przy cichym słuchaniu wieczorem. Dochodzę do wniosku, że Dynaudio robi solidne głośniki w każdej kategorii cenowej i ... powoli oswajam się ceną Contour 20 ? Aha - dzisiaj nie zamieniłbym X18 na Audience 52SE, które miałem kilka lat wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam 38 napisał:

A może S25? ?

I proszę, nawet S400 nie dały rady Dynaudio Excite. 

No może S25, ale chyba wolę nowsze sztuki.

To nie całkiem tak, że nie dały rady. Zarówno ATC, jak i Buchardt były oczywiście pod pewnymi względami  lepsze. Np. ATC to niesamowita precyzja lokalizacji, jeszcze więcej powietrza wokół instrumentów (holografia?), a Buchardt - koncertowa potęga sceny (ale już nie taka głębokość), wielkość/bliskość źródeł (ale już bez takiej separacji), oczywiście rozciągnięcie basu i ogólna swoboda przy głośnym słuchaniu. Niestety ATC np. bardzo odchudzały perkusję Led Zeppelin, a S400 np. "zwijały interes" przy cichym słuchaniu. A ja dość często słucham cicho wieczorową porą. Podsumowując - gdyby nie braki w wypełnieniu basu, z pewnością wybrałbym z tej trójki ATC. Ale tak ... X18 wypadły w tym towarzystwie jak przysłowiowy złoty środek. Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś, że słuchając dwóch sprzętów pomyśleliście: "fajnie by było znaleźć coś po środku", to złapiecie o co chodzi. Tym razem, szczęśliwie dla mnie, "tym po środku" okazały się moje X18. Pod względem prawie każdego aspektu brzmienia, Dynki zajmowały "mocne drugie miejsce" w tej trójce. Chcąc poprawić "po całości" trzeba szukać dalej. Danes don't lie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przewaleniu bardzo wielu monitorów na 15 cm wooferku i podobnym litrażu do moich Dynek byłem przekonany, że lepszego środka jak w X14 nie da się już wyciągnąć, aż tu podłączyłem jakieś mało popularne na forum ATC scm 7v3 i "omg, fuck, chyba coś źle podłączyłem". A jednak dla mnie siódemki środek mają jeszcze pełniejszy, jeszcze bardziej soczysty, swobodny, jeszcze bardziej otwarty, pokazujący zdecydowanie  więcej informacji od Dynaudio. Oczywiście okupione jest to rozciągnięciem i potęgą dołu ale środek ATC 7 to absolutny lider z małych monitorków. I tak jak piszesz freepio, zdecydowanie bardziej uniwersalne są Dynaudio Excite, w tym przypadku X14 ale jak priorytetem jest średnica to ATC błyszczą. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 17:29, freepio napisał:

No może S25,

S25 w orginale są ... 

I  patrząc c20 s25 

C20 wygląda kilka epok młodziej ...

Pewnie też brzmi inaczej Ale s25 po wymianie wszystkich rezystorów brzmią niesamowicie.... tego się nie da opisać  trzeba posłuchać . A najlepiej porównać do innych zacnych modeli ..

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Klecha86 napisał:

S25 w orginale są ... 

I  patrząc c20 s25 

C20 wygląda kilka epok młodziej ...

Pewnie też brzmi inaczej Ale s25 po wymianie wszystkich rezystorów brzmią niesamowicie.... tego się nie da opisać  trzeba posłuchać . A najlepiej porównać do innych zacnych modeli ..

A na jakiej rezystory wymieniłeś ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Dynaudio

Chciałbym zamienić moje komputerowe kolumny aktywne na coś lepszego Przelotnie byłem u znajomego znajomego, który posiadał kolumny Dynaudio Emit,, które mnie zauroczyły swoim graniem. Jaki model? Nie wiem, podstawkowe, m10 bądź m20, a że już jakiś czas noszę się z kupnem lepszego sprzętu, to tutaj dostałem kopa na realizacje celu.

Nie wiem który model byłby odpowiedni do mojego pokoju. Sprzęt będzie stał w pokoju 13m2.  Głóśniki byłbym w stanie odsunąć od tylnej ściany na ok.40cm. Miejsce odsłuchowe znajduje się w odległości ok. 2.5m. Podłoga drewniana a sufit i skos z regipsu. 

Potrzebowałbym też jakiś wzmacniacz. Słucham głównie pop/rock, ale generalnie znajdzie się miejsce też dla hiphopu czy klubowych rytmach. Co ważne, muszę mieć streamowanie sieciowe, gdyż 90% mojej muzyki jest w plikach .flac, poza tym kupiłem chromecasta audio do swoich aktywnych kolumn i nie wyobrażam sobie, żeby inaczej odtwarzać muzykę niż wygodnie za pomocą smartfona przez WiFi.

Zrobiłem też małe rozeznanie, ale żeby niczego nie żałować (a często tak mam po zakupie), to chciałbym też połączyć głośniki z tv.. Zasadniczo nie wiem które połaczenie lepsze optyk czy hdmi arc, ale mam dwa wymogi:

1) Stream .flac ze smartfona przez WiFI
2) Połączyć głośniki z tv

Sprzęt o którym myślałem
Yamaha wxa-50
Nad c356 + yamaha wxc-50
Nad c356 + node 2i
Powernode 2i/2i HDMI

Odrzuciłem propozycję jak CA CXA61 czy Cyrus ONE ponieważ nie mają streamu WiFi. Może niepotrzebnie?? Z tego co czytałem przesył przez Wifi jest bezstratmy, stabilniejszy i mniej prądu zjada z telefonu.

No najtaniej to tu wychodzi Yamaha WXA-50, ale czy najlepiej jakościowo? Czy napędzii Emity? Być może warto dopłacić do Powernoda lub 356+node 2i?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rambo54 napisał:

C20 nie ma dziury na średnicy. 

Ma mniejszą cewkę i łatwiej je wysterować. Nie mają też takiej konturowej charakterystyki jak S25.

Czyli co? Contour 20 są równiejsze, a Special 25 gra skrajami pasm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho jest bardzo zawodne w takich „pomiarach“, co nie znaczy ze nie mozesz tego odbierac za (dla ciebie) poprawne bez dziury.

 

Do tego dochodzi inne brzmienie (z dziura czy bez) nawt tego samego glosnika w zaleznosci od pomieszsczenia, wiec takie porownania i wymian doswiadczen jest malo reprezentatywna.

 

 

Zobacz co sie dzieje w zakresie srednicy w zaleznosci od tego, na ile absorbujace jest twoje pomieszczenie

 

IMG_2486.thumb.png.64b7fc3be2584a3f958f62ba00e48c87.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20cm midwofer nie da takiej średnicy jak 10~18cm głośnik. Czy to tania Vifa czy Dynaudio.

Jako były posiadacz S25, słyszałem w nich zmulenie na średnicy a dalej podbitą górę i nieco dudniący bas. Nawet w 45m salonie bas dudnił przy 100Hz

D25fig6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również captainprice!

Przytoczę swój problem i proszę o radę i wskazówki doświadczonych forumowiczów gdyż jest/będzie to pierwsze poważne audio w moim życiu, bo kolumn Edifier R2600 raczej takimi nazwać nie można ?

22 godziny temu, Karaśś napisał:

Witam wszystkich miłośników Dynaudio

Chciałbym zamienić moje komputerowe kolumny aktywne na coś lepszego Przelotnie byłem u znajomego znajomego, który posiadał kolumny Dynaudio Emit,, które mnie zauroczyły swoim graniem. Jaki model? Nie wiem, podstawkowe, m10 bądź m20, a że już jakiś czas noszę się z kupnem lepszego sprzętu, to tutaj dostałem kopa na realizacje celu.

Nie wiem który model byłby odpowiedni do mojego pokoju. Sprzęt będzie stał w pokoju 13m2.  Głóśniki byłbym w stanie odsunąć od tylnej ściany na ok.40cm. Miejsce odsłuchowe znajduje się w odległości ok. 2.5m. Podłoga drewniana a sufit i skos z regipsu. 

Potrzebowałbym też jakiś wzmacniacz. Słucham głównie pop/rock, ale generalnie znajdzie się miejsce też dla hiphopu czy klubowych rytmach. Co ważne, muszę mieć streamowanie sieciowe, gdyż 90% mojej muzyki jest w plikach .flac, poza tym kupiłem chromecasta audio do swoich aktywnych kolumn i nie wyobrażam sobie, żeby inaczej odtwarzać muzykę niż wygodnie za pomocą smartfona przez WiFi.

Zrobiłem też małe rozeznanie, ale żeby niczego nie żałować (a często tak mam po zakupie), to chciałbym też połączyć głośniki z tv.. Zasadniczo nie wiem które połaczenie lepsze optyk czy hdmi arc, ale mam dwa wymogi:

1) Stream .flac ze smartfona przez WiFI
2) Połączyć głośniki z tv

Sprzęt o którym myślałem
Yamaha wxa-50
Nad c356 + yamaha wxc-50
Nad c356 + node 2i
Powernode 2i/2i HDMI

Odrzuciłem propozycję jak CA CXA61 czy Cyrus ONE ponieważ nie mają streamu WiFi. Może niepotrzebnie?? Z tego co czytałem przesył przez Wifi jest bezstratmy, stabilniejszy i mniej prądu zjada z telefonu.

No najtaniej to tu wychodzi Yamaha WXA-50, ale czy najlepiej jakościowo? Czy napędzii Emity? Być może warto dopłacić do Powernoda lub 356+node 2i?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rambo54 napisał:

W 13m2 to tylko najmniejsze Dynki.

Szukałbym Contour 1.1

 

Emit m10? Jakimś wielkim fanem JBLa nie jestem, żeby dół mi wszystko zalewał, ale nie braknie mi tu wykopu przy energicznych, rytmicznych urtworach rock/pop?? A jaki wzmak do tego proponujesz? Oczywiście komplet ze streamerem, bo chce mieć możliwość funkcji sieciowych i podłączenia telewizora, bo nie każdy wzmak ma optyka. Atoll 80 zdaje się nie ma.

Żeby być szczerym, wysłałem ok. 40 maili do sklepów z polski, niemiec, danii i wszyscy niemal jak jeden mąż sugerowali m20 ze względu na metraż, możliwość odsunięcia na ok.40cm od tylnej ściany i to, że m10 to głośniki bardzie surround niz prawdziwe fronty. Jedynie 2-3 maile były z propozycją m10. Rozumiem, że naturalnie chcę się wypchać droższy produkt, ale żeby aż tak? Najczęstszym proponowanym wzmakiem był chyba Cyrus One.  

 

Edytowane przez Karaśś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy proponują to czym handlują.

Fani marki, to co dobre.

Na stremerach sie nie znam, puszczam muzykę i dźwięk stereo i z filmów przez blutuf.

http://www.audioreview.com/product/speakers/bookshelf-speakers/dynaudio/contour-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rambo54 napisał:

Sklepy proponują to czym handlują.

Fani marki, to co dobre.

Na stremerach sie nie znam, puszczam muzykę i dźwięk stereo i z filmów przez blutuf.

http://www.audioreview.com/product/speakers/bookshelf-speakers/dynaudio/contour-1-1.html

Oczywiście, tego nie neguje. Natomiast sklepy wybierałem z mapki sklepów marki Dynaudio i wszystkie sklepy miały w ofercie oba modele.

Dlatego też zapisałem do tego klubu, aby wiedzieć co radzą na ten temat fani marki, którzy obcują ze sprzętem i go testują.

BT? Z tego co czytałem, to WiFi w porównaniu do Bt jest stabilniejsze, bezstratne i mniej drenuje baterie. Zreszta z mojego doświadczienia także mogę powiedzieć, że Wifi jest stabilniejsze i duzo mniej drenuje baterie. 

Dzięki za link. W pracy poczytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 35

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.