Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj NIC, CZEGO SAMEMU NIE SLYSZALES, a juz napewno nie tylko na podstawie polecen z forum.

I dobrze sie zastanow nad takimi „mikrusami“ jak 1.1

Z wypowiedziami typu „..w 13qm to tylko najmniejsze Dynki...“ byl bym bardzo ostrozny.

Btw. Zamiast kupowc monitory, zaoszczedzil bym kase na podstawki i zainwestowal ja w podlogowce

 

HipHop albo Club na 1.1 to smiechu warte. Chyba ze dodasz odpowiedni subwoofer. Ten wybrany Yamaha WXA-50 ma odpowiednie wyjscie 2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit 20 mają potężny i mięsisty bas jak na podstawkowe, kasują w przedbiegach np Dali Zensor 3 na 180mm głośniku. Miałem u siebie Audience 40 (wielkości Emit 10) i bas też był zaskakująco mocny i dynamiczny, choć trochę twardszy,  grały też jakby chudszym, mniej soczystym a bardziej zwartym i jaśniejszym dźwiękiem od większych modeli, co było minusem dla mnie (ale ogólnie też bardzo fajne) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X14 jest gówniana zwrotnica, mniej sztywna obudowa niz w Contour. 

Nie wiem czy tweetery tez sie nie różnią. 

Glosnuk wygląda podobnie. Gdybym miał numer seryjny moglbym sprawdzić. 

Ten glosnik z mniejsza cewka jest tez łatwiejszym obciazeniem dla wzmacniaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne rzadziej kupuje się Dynaudio do pomieszczeń 13m2, a częściej do większych. Raczej też rzadko który salon ma pomieszczenie, w którym najmniejsze paczki nie przepadną w porównaniu z większymi. Dlatego sklepy posiadają na bieżąco M20 i je polecają, a M10 muszą ściągać na zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rambo54 napisał:

W Contour 1.1 mamy najlepszy na średnicy głośnik ze stajni Dynaudio jaki wyprodukowali. 

W Audience 40 jest Inny, gorszy głośnik. 

Ale średnica ta sama, co wprowadzi pewne ograniczenia na basie i zmieni jego charakterystykę w stosunku do 17-stki.

Ten woofer z Contour 1.1 wygląda jak  średniotonowy w Contour 3.0, obudowy mają podobny design i fornir, strzelam że to to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, don111 napisał:

średnica ta sama

Ale odtwarzanie średnich tonów przez 15W75 i 15W38 jest inne. 

Sama średnica kosza głosnika nie ma tu znaczenia.

Ten głośnik z 1.1 jest też w C4, Czy Contour 3.3 które miałem, jak i w kolumnach po dziesiątki tysięcy euro, w serii Evidence np.

 

59 minut temu, don111 napisał:

Contour 3.0

tak ?

To jest Hi-end już kolumna. Ma wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Klecha86 napisał:

Jak wrażenia  ? 

Trochę za wcześnie na szczegółowe wrażenia i porównania. Nówki X18 wyciągnięte z kartonów potrzebują kilku tygodni na dotarcie. Jak się dotrą to postaram się coś napisać.

Aktywne BM6 mkIII to moje trzecie zestawy, na co dzień grają jako kolumny z komputerem. Bardzo je lubię. Grają i w małej klitce i spokojnie w 20m2. Możliwość zmian ustawień brzmienia sprawdzają się u mnie wyśmienicie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mrrod napisał:

Trochę za wcześnie na szczegółowe wrażenia i porównania. Nówki X18 wyciągnięte z kartonów potrzebują kilku tygodni na dotarcie. Jak się dotrą to postaram się coś napisać.

Aktywne BM6 mkIII to moje trzecie zestawy, na co dzień grają jako kolumny z komputerem. Bardzo je lubię. Grają i w małej klitce i spokojnie w 20m2. Możliwość zmian ustawień brzmienia sprawdzają się u mnie wyśmienicie.

 

 

A jak c20 ?  

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2020 o 08:14, xajas napisał:

Nie kupuj NIC, CZEGO SAMEMU NIE SLYSZALES, a juz napewno nie tylko na podstawie polecen z forum.

Prawda. Warto poświęcić trochę czasu i zorganizować chociaż wstępny, porównawczy odsłuch. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://m.olx.pl/oferta/dynaudio-confidence-c1-CID99-IDEhpv0.html#position=2&page=1

 

Bez skazy... 

Albo s25 

https://m.olx.pl/oferta/dynaudio-special-25-CID99-IDEhyrh.html#position=1&page=0

 

Od handlarza Ale swoje brałem też właśnie od niego i wszystko ok .  ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Klecha86 napisał:

A jak c20 ?  

Uważam, że są bardzo dobre. Chyba inaczej strojone niż starsze Dynaudio. Wyżej. W porównaniu do (niewygrzanych jeszcze) X18 to są lepsze właściwie w każdym aspekcie. Oba zestawy bez problemu pokonały mój tor przeszkód z utworami testowymi. Na razie ciśnie mi się porównanie bolidu F1 (c20) do terenówki (x18). Tyle, że osobiście jestem fanem terenówek ?

Naim Supernait 3 z dodatkowym zasilaczem HiCap DR nie ma żadnych problemów z wysterowaniem ani jednych ani drugich.

Wysoko oceniam synergię Dynaudio z Naimem, pomimo pojawiających się tutaj innych opinii. Ale wiadomo, mój pokój, mój sprzęt, moje preferencje. Każdy powinien posłuchać u siebie.

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja serii Contour, teraz Contour i

zmiany w tweeterze, wooferze i zwrotnicy

https://www.dynaudio.com/home-audio/contour-i

Special 40 w dwóch nowych wykończeniach, ale nie napisali nic o zmianach w środku, więc pewnie żadnych nie ma

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

W nowych counturach nie ma tej ala czerwieni.. mi się bardzo podobała..

Okleiny chyba mają mniejsze znaczenie. Raczej estetyka grania nie przypadła fanom marki do gustu. Zarówno jeśli chodzi o Vintageowy styl góry jak i „zwiewny” bas raczej nie kojarzył się z Dynaudio. Dlatego kliencie raczej wzdychali do C1 niż popadali w zachwyt za 20’tkami. To oczywiście teoria, ale zobaczymy w jakim kierunku to poszło. Czy powrót do starszej szkoły grania, czy jakieś nowe rozdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.