Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Roxi napisał:

Raz Ci się udało coś usłyszeć ? A kupiłeś sobie ten transport w końcu? Mam w szafie jakiegoś CD Marantza trochę podrasowanego do roli transportu, ma poprawione zasilanie, gniazdo sieciowe i coś tam jeszcze. Jak chcesz, to mogę Ci go wysłać do pogrania...

Drogo będzie? Byłbym zainteresowany. Wezmę też  "Bluesanda", żeby Top HiFi smutno nie było, że wysłali swoje nausznikowe killery i dupa z "biznesa" ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rambo54 napisał:

Sprobuj sobie Auralic Aries G1. 

To ma swietne DSP. 

Może jest jak mówisz i Auralic czy Dynaudio ma jeszcze lepiej to zrobione niż Roon, ale nawet tutaj możliwości są niesamowite. A to wszystko połączone z możliwością zarządzania biblioteką zintegrowaną z Tidal lub Qobuz. 

Zrzut ekranu 2020-04-24 o 23.47.10.png

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Drogo będzie? Byłbym zainteresowany. Wezmę też  "Bluesanda", żeby Top HiFi smutno nie było, że wysłali swoje nausznikowe killery i dupa z "biznesa" ?

On nie jest na sprzedaż, jak Ci się znudzi odeślesz. Bluesand ma fajny soft, niby prosty ale ma wszystko co trzeba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam 38 napisał:

A jak urodzi się między mną a nim głębsze uczucie to co wtedy? Zranisz mnie... ?

W audio, to nigdy nie wiadomo jak coś zagra ? Cudów jednak nie ma. Marantz nie ma takiego kopa jak Krell, ML czy nawet neutralności jak Audiomeca. Jesteś człowiek ambitny, to ten Audiolab jeśli chodzi o CD, to będzie na dzisiejsze czasu dobrym kompromisem cena jakość dla Ciebie. A Marantza możesz sobie grać, muzykalny jest oczywiście ? Ja jednak ponownie zropiowałem całą moją kolekcję CD i z ROONEM nabrało to nowego sensu. Tak więc teraz protestuj różne transporty do Cytrusa, bo może się jednak okazać, że już zakup transportu CD nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rambo54 napisał:

?

"Miałem 1.8 w 16m i grały rewelacyjnie. Contury nie mają sztucznie podbitego basu tak jak tańsze serie"

Rambo a 1.8 jako że mają br z tyłu nie będzie im za mało miejsca jeśli będą stały tak około 70cm od tylnej i 40-50 od bocznej ściany, do słuchacza 2,4-2,5m

 

 

Edytowane przez gregorypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2020 o 01:21, Karaśś napisał:

Witam wszystkich miłośników Dynaudio

Chciałbym zamienić moje komputerowe kolumny aktywne na coś lepszego Przelotnie byłem u znajomego znajomego, który posiadał kolumny Dynaudio Emit,, które mnie zauroczyły swoim graniem. Jaki model? Nie wiem, podstawkowe, m10 bądź m20, a że już jakiś czas noszę się z kupnem lepszego sprzętu, to tutaj dostałem kopa na realizacje celu.

Nie wiem który model byłby odpowiedni do mojego pokoju. Sprzęt będzie stał w pokoju 13m2.  Głóśniki byłbym w stanie odsunąć od tylnej ściany na ok.40cm. Miejsce odsłuchowe znajduje się w odległości ok. 2.5m. Podłoga drewniana a sufit i skos z regipsu. 

Potrzebowałbym też jakiś wzmacniacz. Słucham głównie pop/rock, ale generalnie znajdzie się miejsce też dla hiphopu czy klubowych rytmach. Co ważne, muszę mieć streamowanie sieciowe, gdyż 90% mojej muzyki jest w plikach .flac, poza tym kupiłem chromecasta audio do swoich aktywnych kolumn i nie wyobrażam sobie, żeby inaczej odtwarzać muzykę niż wygodnie za pomocą smartfona przez WiFi.

Zrobiłem też małe rozeznanie, ale żeby niczego nie żałować (a często tak mam po zakupie), to chciałbym też połączyć głośniki z tv.. Zasadniczo nie wiem które połaczenie lepsze optyk czy hdmi arc, ale mam dwa wymogi:

1) Stream .flac ze smartfona przez WiFI
2) Połączyć głośniki z tv

Sprzęt o którym myślałem
Yamaha wxa-50
Nad c356 + yamaha wxc-50
Nad c356 + node 2i
Powernode 2i/2i HDMI

Odrzuciłem propozycję jak CA CXA61 czy Cyrus ONE ponieważ nie mają streamu WiFi. Może niepotrzebnie?? Z tego co czytałem przesył przez Wifi jest bezstratmy, stabilniejszy i mniej prądu zjada z telefonu.

No najtaniej to tu wychodzi Yamaha WXA-50, ale czy najlepiej jakościowo? Czy napędzii Emity? Być może warto dopłacić do Powernoda lub 356+node 2i?

 

Dynaudio emit 10+Nad c338, lub droższy Nad c368 (lepszy pilot)-moim zdaniem to bardzo dobre połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gregorypek2 napisał:

mało miejsca jeśli będą

U mnie tak stały i było super. Potem na jeden dzien postawiłem Focusy 140 to był dramat. 

58 minut temu, Klecha86 napisał:

Moje akurat 2010 ?

Ja miałem 2007.

1.8mk II jakos byly produkowane 2000~2003. Jak nie stały na słońcu to nic im nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Klecha86 napisał:

Myślałem, że 1.8 były produkowane wcześniej mój błąd...

Były, przed 2000r wersja bez mk II

Starsze Dynki to moga mieć juz leciwe zawieszenie. Zaschniety ferrofluid w szczelinach ale tez topologie filtrów były znacznie gorsze tak gdzies własnie w okolicach do 2000r

Takze mozna mieć w idealnyn stanie glosniki np powiedzmy S25 z 2007r ale np Audience 50 z 1997r trzeba robić remont wszystkiego, co jest nieopłacalne zupelnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Roxi napisał:

Jako transport mam teraz Operę X5 mk2, bo ona jest Roon ready i do tego zasilacz liniowy X7, zasilanie tu daje powera jak zwykle:) Gra bardzo dobrze w roli transportu, choć dławi się jak chce wszystko konwertować do DSD.

Cała robotę obliczeniową wykonuje serwer.  Jesteś pewny że to Opera się dławi? 

19 godzin temu, Roxi napisał:

U mnie zabawa z Roon ma sens dopiero na dyskach SSD, bo serwer działa w czasie rzeczywistym.

SSD dla serwera czy magazynu z muzyką? dużo szybciej niż na HDD? 

 

19 godzin temu, Roxi napisał:

Natomiast najbardziej jestem zaskoczony tym jak dobrze działa te DSP w domenie cyfrowej, rewelacyjna sprawa.

Fajna sprawa. Mając mikrofon pomiarowy i soft typu REW możesz sobie zrobić filtr ''bez modów" czy pod swoje preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, MrSalieri napisał:

SSD dla serwera czy magazynu z muzyką? dużo szybciej niż na HDD? 

Mam wszystko na NAS'e, serwer i muzykę. Dyski SSD nowe ale sam NAS jest już trochę leciwy i jest pewnie jak mówisz tam już go ram ogranicza, ale nie zależy mi specjalnie na tej konwersji do DSD, a cała reszta działa OK, tak więc nawet nie planuje rozdzielanie itd. ?

A co to za soft REW, płatne to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

program do pomiarow i wyznaczania parametrow EQ, ktore potem mozesz przejac do DSP w ROON

 

darmowy

 

ale potrzebujesz mikrofon

Dzięki. Jest moc w tej technologii. Najbardziej mnie zaskakuje nie to, że zmienia się balans tonalny czy dynamika, ale że nie słyszę jakiejś degradacji dźwięku. Mocny wzmacniacz i kolumny które są w stanie to wygrać stwarzają praktycznie niegraniczone możliwości w kształtowaniu dźwięku. Sam wcześniej kupowałem suba, a później go sprzedałem człowiekowi który miał 5.4 Contour i miał za mało basu, to łatwo to uzyskać z EQ i efekt nie wiem czy nie lepszy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:

DSP i EQ jest super ale nie zastapi subwoofera

Przy niedosycie basu w słuchani muzyki może zastąpić, ale przy oczekiwaniu niskiego zejścia nie. Zależy też ile można wycisnąć z samych kolumn basu. Z Contour 5.4 pewnie dużo i brak basu może wynikać jednak w większości z realizacji muzyki, a nie tego, że te głośniki nie są w stanie tego basu wygenerować. Jak jest monitor z 17 cm głośnikiem, to oczywiście EQ cudów nie zrobi, bo często i tak już Dynaudio potrafi z niego wycisnąć ostatnie poty ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Roxi napisał:

Przy niedosycie basu w słuchani muzyki może zastąpić, ale przy oczekiwaniu niskiego zejścia nie

DSP - ? Już pisałem wiele razy - "gołe" pomieszczenie - to po co akustyka - wystarczy DSP. Brak slow.

8 godzin temu, Roxi napisał:

Sub najlepiej się sprawdza w kinie i aucie. W stereo wystarczą dobre kolumny

Najlepiej sprawdza się w stereo. W kinie i aucie - to tylko sprawdza się jako buuuuuuuuuuuuuum.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xajas napisał:

Pokaz „akustyke“ dzialajaca ponizej 100Hz.

Brak slow.

Własnie poniżej 100Hz - to się zaczyna AKUSTYKA - poniżej 100Hz  pojemniki po jajkach i gąbki nie pomogą.

Mało wiesz, mało rozumiesz, mało potrafisz - ale ucz się Bolek - ucz, duży łeb masz, dużo wiedzy ci wejdzie. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Własnie poniżej 100Hz - to się zaczyna AKUSTYKA - poniżej 100Hz  pojemniki po jajkach i gąbki nie pomogą. Mało wiesz, mało rozumiesz, mało potrafisz - ale ucz się Bolek - ucz, duży łeb masz, dużo wiedzy ci wejdzie. 

 

Poza wytykaniem palcem na innych, zero fachowej zawartosci.

Czyli standart, dokladnie to, czego sie po Bolkach spodziewalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Aby ci ulatwic odpowiedz, podam przyklad, ktory nie wymaga subwoofera emoji106.png

Widziałem Twój projekt kolumn Open Baffle i zapewniam Cię, że znam różne rozwiązania. Akurat w tym klubie uwagi dotyczyły Dynaudio. Sprawa kto ile potrzebuje dla osiągnięcia satysfakcji basu czy charakteru przekazu to już sprawa subiektywna ? 

Godzinę temu, xajas napisał:

Czyli standart, dokladnie to, czego sie po Bolkach spodziewalem emoji6.png

Za bardzo nie ma co na niego zwracać uwagi. Czasem coś sensownego napisze, ale w większości to zwykły hejt w najgorszym wydaniu. Zresztą pewnie nie miał nigdy do czynienia osobiście Roonem itd i uważa, że technologia zatrzymała się na wydmuszkach z jajek. Wielu jest przeciwników zresztą DSP i mam nawet takich przyjaciół, szkoda tylko, że sam w to wierzyłem przez lata ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Roxi napisał:

Widziałem Twój projekt kolumn Open Baffle i zapewniam Cię, że znam różne rozwiązania. Akurat w tym klubie uwagi dotyczyły Dynaudio. Sprawa kto ile potrzebuje dla osiągnięcia satysfakcji basu czy charakteru przekazu to już sprawa subiektywna ? 

Za bardzo nie ma co na niego zwracać uwagi. Czasem coś sensownego napisze, ale w większości to zwykły hejt w najgorszym wydaniu. Zresztą pewnie nie miał nigdy do czynienia osobiście Roonem itd i uważa, że technologia zatrzymała się na wydmuszkach z jajek. Wielu jest przeciwników zresztą DSP i mam nawet takich przyjaciół, szkoda tylko, że sam w to wierzyłem przez lata ? 

No okropny ten Baba - hejt za hejtem. 

    Zamiast tłuc do głowy audiofilom, że trzeba stosować DSP w "gołych pomieszczeniach - to on (ten hejtowiec Baba) z uporem maniaka namawia do rezonatorów Helmholtza, dyfuzorów, absorberów, fraktali,itd. 

    Technologia poszła niesamowicie do przodu -  widać to szczególnie  w produkcji zespołów głośnikowych (grafeny, diamenty, beryle, aluminium, nanorurki, plastiki, ceramiki - a stara celuloza i jedwab nadal The Best), widać ten ogromny postęp w elektronice - wszyscy nadal stosują transformatory, rezystory, kondensatory, tranzystory.

    Żyjemy w świecie transmisji Wi-FI a nadal wszyscy stosują w audio ( mam na myśli poważne audio nie popierdółki)  połączenia kablowe - tak poszła ta technologia do przodu że łeb pęka.

 Do przodu do poszły ceny......

10 lat temu Confidence C1 kosztowały 21tys zł.

5 lat temu Confidence C1 Platinum kosztowały 30tys zł

Teraz Confidence 20 kosztują 43 tys zł

Co sie zmieniło ?

- ten sam tweeter Esotar ( teraz jest "3" wcześniej był"2" ) - technologicznie to samo - małe modyfikacje (ulepszenia ?)

- ten sam woofer MSP ( teraz jest 18ka wcześniej była 17ka) - technologicznie to samo - małe modyfikacje (ulepszenia ?)

- zwrotnica - w zasadzie to to samo ( może poza topologią -  w starych był rezystor Caddocka - teraz jest Mundorf - czort wie co lepsze)

- obudowa to samo - MDF z kompozytowym przednim panelem

- okleiny - ładniejsze były w starszych seriach

 

Gdzie ten postęp ? Ano - w cenie

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

Zamiast tłuc do głowy audiofilom, że trzeba stosować DSP w "gołych pomieszczeniach - to on (ten hejtowiec Baba) z uporem maniaka namawia do rezonatorów Helmholtza, dyfuzorów, absorberów, fraktali,itd. 

Ale kto zabrania Tobie stosowania czegokolwiek? Nikt nie podważa sensu adaptacji akustyczne czy, ani że jakiś beryl jest lepszy od jedwabiu itd. Czy się to komuś podoba, to po wielu latach zastoju na wskutek zastosowanie procesorów graficznych nastąpił w wielu dziedzinach gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji. W połączeniu z ogromna ilością danych w wielu dziedzinach nasze życie będzie ulegało gwałtownej przemianie. Od autonomicznych samochodów, samoobsługowych sklepów i zwykłych sprzętów domowych, które wkrótce będą naszpikowane czujnikami. To się już wszystko na naszych oczach dzieje. Ponoć na skutek dostępu do praktycznie nieograniczonej ilości danych na temat objawów sztuczna inteligencja będzie w stanie o wiele bardziej Precyzyjnie dokonać diagnozy niż lekarz, ale to oczywiście nie znaczy, że nie będą potrzebni. Wracając do audio, to widzę tutaj duże pole do popisu dla automatyzacji zarówno w dziedzinie jakości samych plików o czym pisze mówi zresztą Mark Levinson w tym filmie który wkleiłem jak i działania DSP w pomieszczeniu i zestrojeniu go aby system zagrał najlepiej jak to możliwe w zastanych warunkach. Osobiście zastanawiam się, czy możliwe jest w branży audio udostępnianie sprzętu podobnie zresztą jak muzyki zamiast jego zakup. Praktycznie coraz więcej dziedzin życia tak funkcjonuje, że przestajemy być czegoś właścicielami, a stajemy się czasowymi użytkownikami. W przypadku prostszych , uniwersalnych zestawów może mieć to sens. Z muzyka się już praktycznie stało, teraz może stać się tak ze sprzętem. Wprawdzie zakodowany w genach instynkt zbieractwa, a później racjonalizacji tego np. na szacunek do artysty jeszcze a nas dyscyplinuje do zakupu rzeczy materialnych, ale świat się niebłagalnie zmienia. Dobra wiadomość Babuś jest dla Ciebie taka, że coraz mniej będzie istniał główny mainstream. Raczej wiele nisz i oddzielnych rozwiązań, tak wiec nikt nikogo nie przymusza do jedynego słusznego rozwiązania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.